Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Porodinski

  1. #1

    Početno Porodinski

    bog svima,
    meni je prijateljica lani u cetvrtom mjesecu trudnoce pocela radit u jednom restoranu i nakon malo vise od tri mjeseca rada je zbog nekih komlikacija u trudnoci isla na bolovanje. Dobila je nakon poroda punih 4250,- kn prvih sest mjeseci, pa onda 2500,- kn daljnih 6 mjeseci. Do sad sam stalno bila misljenja da se mora raditi punih sest mjeseci. Jeli se od zadnje godine nesto promjenilo u zakonu?

  2. #2
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja ove se godine mijenjao/nadopunjavao tri puta, ali ne u tom djelu.
    Važeći pravilnik s izmjenama i dopunama - NN 120/06, 136/06, 56/07, 80/07 i 96/07

    U izračunu rodiljnih naknada se ove godine nije ništa mijenjalo.

    Za izračun se predaje 6-mjesečni prosjek plaće, a radit se "mora" dok nadležni liječnik ne odredi da se ne smije, ili do 45 dana prije poroda kada počinje rodiljni dopust.

    A konkretno pitanje je...?

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa ako su joj isplaćene 3 plaće i nakon toga je na komplikacijama primala 100% naknade plaće, onda je logično da je dobivala rodiljnu naknadu u visini 100% plaće.

  4. #4
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Osim što naknada plaće za komplikacije ne ulazi u obračun za visinu rodiljne naknade... ja isto pričam gluposti. :/

    Uglavnom, imala je 3 isplaćene plaće, što je minimum. Valjda je zato dobila rodiljnu naknadu u visini plaće; ako te to zanimalo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •