Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: stan u otkupu i vlasnički list

  1. #1
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno stan u otkupu i vlasnički list

    Cure,molim vas za savjet!
    Vlasnica sam stana koji nema vlasnički list i koji se nalazi u otkupu. E sada, danas sam čula da je mogu za njega dobiti vlasnički list (bez obzira što zgrada nije etažirana i što niti jedan stan u zgradi nema vlasnički) i to baš iz razloga jer se stan nalazi u otkupu!? Totalno sam zbunjena. :?

  2. #2
    Pticica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Ako je stan u otkupu tada si predavala, nakon potpisivanja ugovora o otkupu, papire na sud. To se zove polaganje ugovora. Nakon nekog vremena, najčešće 5-7 godina, na kućnu adresu ti je trebalo stići nekakvo rješenje. S tim rješenjem treba nešto učiniti. Dalje od ovoga neka odgovore oni koji bolje kuže.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Najbolje je da se inforimiraš na Općinskom građanskom sudu, na zemljišno knjižnom odjelu. Tamo imaš knjigu položenih ugovora. Reći će ti što ti treba.

    Također, mislim da istijekom mjesec dana od predaje dokumenta na Sud imaš pravo uložiti požurnicu. Cijela procedura će ti se ubrzati. I mislim da sada rješavaju vlasničke odnose relativno brzo..kroz par mjeseci (moji roditelji su svoj upis, bez ikakvih veza, uz uloženu požurnicu, riješili za točno 2 mjeseca).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    mamma san ti je sve dobro rekla

    ja samo dodajem - pojašnjavam: na zemljišnim knjigama postoji knjiga položenih ugovora gdje se upisuju sve te stare zgrade koje ne samo da nisu etažirane već često ni zemljište nije isparcelirano

    ali da bi se tvoj stan upisao potrebno je podnijeti prijedlog za uknjižbu prava vlasništva, dakle ako to nisi predavala, stan neće biti po nekom defaultu upisan

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    (moji roditelji su svoj upis, bez ikakvih veza, uz uloženu požurnicu, riješili za točno 2 mjeseca).
    :shock: extra brzo...

  6. #6
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    ja imam jednu nedoumicu - stara kuća, neetažirana, dio stanova je nacionaliziran i u otkupu je, te upisan u knjigu p.u., a dio nije nacionaliziran i stanovi su upisani u zemljišnu knjigu. za stan koji je u zemljišnoj knjizi, svaki put kad netko u zgradi preda bilo kakav prijedlog, pojavljuje se aktivna plomba a nema veze s dotičnim stanom, pa onda kod bilo kakve kupnje-prodaje-hipoteke dolazi do nepotrebnih neugodnosti. za ove u otkupu, u knjizi p.u. takvih problema nema jer svaki ima svoj poduložak.
    da li je u tom slučaju moguće prebaciti stan iz zemljišne u knjigu položenih ugovora i ako je koja je procedura?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    da li je u tom slučaju moguće prebaciti stan iz zemljišne u knjigu položenih ugovora i ako je koja je procedura?
    ne može se prebacivati iz položenih ugovora u zemljišne knjige

    položeni ugovori su, recimo to tako, privremeno, prijelazno rješenje koji će biti ukinuti čim će svi stanovi biti upisani u zemljišne knjige

    a da probate riješiti tu plombu? jel možda riječ o nekom prastarom ugovoru o kreditu? malo mi je čudno da se ta aktivna plomba pojavljuje uvijek - obično se onda piše u vlasničkom listu "plomba ispuštena kao nepotrebna jer se odnosni na predmetni suvlasnički dio" - možda vam stanovi ipak nisu etažirani?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj toma_06 prvotno napisa
    ne može se prebacivati iz položenih ugovora u zemljišne knjige
    ajme greške :shock:

    sorry, brzam - ne može se iz zemljišnih knjiga prebacivati u položene ugovore

  9. #9
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    pa i nisu etažirani, a koliko sam shvatila ne moraju ni biti stari stanovi etažirani. upisani su u zemljišnu knjigu, svaki u svoj poduložak, isti je slučaj i kod mog stana i kod stana od moje mamel, a nismo u istoj zgradi.
    ne možemo riješiti plombu jer se ne radi o jednoj već o više njih koje se pojavljuju i nestaju - evo, zadnje što sam gledala baš na sudu, ne na e-izvatku, su se odnosile da je jedan susjed predao zahtjev za promjenom adrese, jedan je kupio stan pa predao zahtjev za upis i tome slično. onda se to riješi, ali se pojavi nešto drugo i vječno su gore neke aktivne plombe, iako na teretnom listu piše da tereta nema.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    stanovi koji nisu etažirani upisuju se u knjigu položenih ugovora i tamo postoje podulošci

    ako je u zemljisnim knjigama, a nije etažirano, onda ste svi suvlasnici svega (laički rečeno - svi ste suvlasnici u idealnim djelovima, ali ne zna čije je točno što) i zato se javlja plomba kod svih. kako ti izgleda izvadak kad tražiš za recimo svoj stan?

    da bi rješili problem, morat ćete etažirati stanove

    ne razumijem što misliš kad kažeš da ne moraju stari stanovi biti etažirani. da bi mogla biti vlasnik stana, taj stan mora biti označen kao posebni dio nekretnine, a to se može postići jedino etažiranjem. i to nema veze staro - novo, pa GKG daje zgradama kredite da riješe etažiranje.

  11. #11
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    pa to su mi rekli u gruntovnici - to vam je tzv "staro etažiranje", moj vlasnički izgleda tako da je stan čiji sam vlasnik opisan ali bez kvadrature, teretni je bez tereta i ok. znam da treba biti etažirano, no kod starih zgrada to nije takva greda. i isto tako najnormalnije mogu upisati hipoteku na njega. ali ovi stanovi u istoj zgradi koji su u otkupu i bili su nacionalizirani, oni su upisani u knjigu p.u. i nemaju ove plombe koje mi imamo. naravno, najjednostavnije je etažirati kuću, ali otišla bih debelo OT.
    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •