Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: molim pomoć za točne datume

  1. #1
    armelina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Viškovo
    Postovi
    42

    Početno molim pomoć za točne datume

    Molila bi da li mi netko može točno savjetovati za datum otvaranja porodiljnog. Znam više manje sve, no radi se o tomeda sam danas zvala svoje računovodstvo vezano za jednokratnu naknadu za bolovanje i rekli su da nema problema, no problem je jer su mi datumi na knap. Po Kolektivnog ugovoru imam pravo na (ne baš malu) naknadu za bolovanje dulje od 90 dana. Bolovanje sam otvorila 6.8. i točno 90 dana mi ispada po mom računu 3.11., ali i porodiljni bi trebala otvoriti sa 3.11. (onih 45 dana od termina, tako sam izračunala a termin mi je 17.12), a 3.11. je usput i subota. Sada molim savjet onih koji znaju, da li mogu nekako otvoriti porodiljni sa poneedjeljkom 5.11.? Da li će mojem računovodstvu biti dovljno baš tih 90 dana ili treba i dan -dva više radnih dana?. radi se o državnoj službi i naknada od 3.326,oo kn za bolovanje bi mi super došla pa me zanima kako da to sve sredim.

    Hvala unaprijed

    Armelina

  2. #2
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    blago tebi, meni su rekli da ne moram ni tražiti...

    po mom shvaćanju, možeš otvoriti porodiljni i između 45. i 28. dana prije termina, jer 45. dan se podrazumjeva a 28. se MORA tako da mislim da nije problem ni da otvoriš 5.11. ni kasnije, samo da dobiješ naknadu kada ti već hoće isplatiti. kako to ide, cijela jedna plaća ili više?

  3. #3
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    U potpunosti se slažem s Tonjom 1. Imaš fore sve do 28 dana pred termin,ali i tada te nitko ne bi tjerao ako bi željela raditi još koji dan.Ista stvar je i s korištenjem rodiljnog (dakle nakon poroda). Ima žena koje se vraćaju na posao nakon 2 tjedna (moja frendica-pravnica u jednoj velikoj firmi) iako to nije u skladu sa zakonom.

  4. #4
    armelina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Viškovo
    Postovi
    42

    Početno

    Thanks ali ja sam svoju doc. opće prakse skužila da kada sam na komplikacijama moram otvoriti 45 dana prije, a ne znam da li je za to bolovanje dovoljno baš 90 dana koje punim u subotu. Taj iznos nije iznos plaće, već valjda toliko fiksno iznosi, no točno ću saznati kada mi sve jave i potvrde, samo sam zbunjena oko tih datuma jer moram znati točno.

  5. #5
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ako si na komplikacijama onda moraš otvoriti porodiljni 45 dana prije termina, a ako radiš onda si možeš izabrati da li hoćeš ići 45 ili 28 dana prije termina.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Na porodiljni nakon odrzavanja trudnoce salju te 45 dana prije termina. a sto se tice ovih 90 dana mislim da ne mora biti ni dana vise i novci ti sjednu odmah s placom koja ide nakon slanja zahtjeva,ja bar tako dobila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •