Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Degradacija trudnica

  1. #1
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno Degradacija trudnica

    Moram se pojadati. Evo mog slučaja: u 6. mj. sam dala molbu za pds u svoju firmu. Nakon 4 mjeseca peripetija odlučili su mi odobriti bez obzira što sam u međuvremenu sve obavijestila da sam trudna. Zbog krvarenja sam morala na mirovanje od 12. tj., sada sam 30 tj.. Prošli tjedan sam dobila mail da je pozitivna Odluka donešena i da si nekako izorganiziram da dođem to potpisati. Na faxu je počeo upis u utorak i srijedu. Jučer me zove šef na mobitel i kaže da direktorica službe za obrazovanje zvala i rekla da sam ja trudna pa da mi ne mogu to odobiriti jer ću odmah na faxu upisati mirovanje.

    Najsmješnije/tragičnije od svega je što sam njegovog poziva kontaktirala Službu za obrazovanje kojima sam ja bila prvi glas da je odluka povučne i rekli su mi da je negativna odluka isključivo na razini mog sektora. Na traženje pismenog neodobravanja svi su oglušili: u obrazovanju su donijeli pozitivnu odluku i o tome me pismeno obavijestili, a u mom sektoru se prave blesavi.

    Najradije bi se žalila nekoj ženskoj udruzi za degradiranje mojih prava, pa ako sam trudnica neću umrijeti i više nikad se ne pojaviti. Ali kako radim u velikoj i utjecajnoj zasada državnoj firmi u kojoj valda nepotizam i tajnice, kojoj nitko ništa ne može, ne da mi se paliti mostove za sobom. Poslala sam mail mojima nadređenim sa forwardiranim mailom u kojem piše da je odluka donešena.

    U međuvremenu sam došla s bolovanja 4 dana na posao, što mi nije plaćeno, jer je to bila moja dobra volja, nakon što su me molili i kumili jer se nisu mogli osloniti na kolegicu koja ima duplo veću plaću od mene, ali je nesposobna. Dolazio nam je serviser i stanovita gospođa je pokvarila instrument pola sata nakon što je serviser Austrijanac otišao. ja sam poludila.

    Na kraju je sve rezultiralo time da sam u mjesec dana od 1 članka prsta postala otvorena čitav jedan prst, prema mom ginekologu zbog napetosti i nepotrebnog stresa - radio mi je ctg.

    Sorry na dugom postu. Žalosna sam što se moja prava ruše čak i državnoj firmi, a ja tu ne molgu napraviti skoro ništa.

  2. #2
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Znam da je sve to stresno, ali ako je ikako moguće, nemoj odustati. Da li imaš nekog razumnog među nadređnima koji bi mogao urgirati u tvoje ime?


  3. #3
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Pa u mojoj firmi lud j... zbunjenog. Šef piše nekakvu molbu da mi se sve stavi u mirovanje. Od svega živciranja sam se otvorila i ctg pokazuje lagane trudove, ali ja ih ne osjećam. Trenutno je najbitnije da je beba ok, i da što duže ostanemo 2u1.

  4. #4
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    alki, fige još jednom
    njima roge

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja ti šaljem jednu umirilicu.
    Ali se ipak nadam da ćeš izganjati svoje.

    Degradacija je mnogostruka, rađanje se još uvijek doživljava drugorazrednom aktivnošću.

    I studentice dobivaju mirovanje do godine dana djeteta, a komplikacije... koga je briga...


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •