Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: sta dalje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    6

    Početno sta dalje?

    Dobar dan želim
    Dok sam tražila odgovore na sličnim forumima vezanim uz tudnice savijetovali su mi da probam postaviti pitanje i vama, pa evo...
    Radim u Dubrovniku (sezonski,inače sam iz Rijeke) ugovor mi je do 31.10, od 11.10 sam na bolovanju (komplikacije u trudnoci) buduči da sam radila 6mj. imala sam pravo i na godišnji koji mi je rebao biti u 11mj, ali buduči da sam na bolovanju receno mi je u upravi poduzeca da mi se s datumom 31.10 prekida radni odnos, mene naravno zanima da li po završetku ugovora idem na hzzo te naravno da li imam pravo na ikakvu novčanu naknadu i kako se to sad izračunava plača mi je 6.200 bila svih 6mj. Za sad sam dobila informaciju da imam pravo da mi se uzima prosjek place i da dobivam maximum koji se moguč jer mi je prosijek veči od tog iznosa ali ja se bojim da na to nemam pravo buduči da nisam zaposlena na stalno.
    Da li imam pravo ili ne i šta sad?

  2. #2
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno Re: sta dalje?

    nakon što ti ugovor prestane dakle 31.10. a ako i dalje ostaneš na bolovanju (komplikacije u trudnoći) prelaziš na hrvatski zavod za zdravstveno tj. preko njih ostvaruješ pravo na staž do 45 dana prije očekivanog termina rođenja djeteta i naravno pravo na naknadu koja treba biti max 4250 kn ili ako je ovom sad zadnjom izmjenom u listopadu možda povećana uglavnom ne manje od toga - taj iznos primaš do 45 dana prije termina, kad se trebaš prijaviti na burzu i onda preko nje tj. hrvatskog zavoda za zapošljavanje ostvaruješ do dana rođenja djeteta pravo na nakadu po osnovu prethodnog radnog odnosa koja je po novom 1200kn (naknada za nezaposlene) da bi od dana rođenja djeteta pa do djetetovih godinu dana imala pravo na naknadu za nezaposlene majke u iznosu od nekih 1663,00kn - dok si na burzi pazi da ti ne sjedne neka lova od zaostalog honorarnog rada jer te onda automatski brišu za određeno vremensko razdoblje, nakon čega ne možeš ostvariti pravo na rodiljnu naknadu za nezaposlene majke...
    Najbolje bi bili da ti se ugovor o radu produži i nakon 31.10 pa da imaš veću naknadu kad se beba rodi
    pozdrav

  3. #3
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    a vidiš moja prijateljica je radila u poglavarstvu. ugovor joj je isticao 13.4. a ona je po zakonu 01.04. morala na porodiljni (termin 28.4.)
    Onda je od tog 13.4. prešla u neki fond djelatnika,(ide joj i radni staž) jer joj ugovor nisu produžili, a ona zasad prima normalnu naknadu kao da je zaposlena.
    Sad ne znam jel ima kakve veze što si ti na bolovanju, a ona nije bila, uglavnom kod nje je tako.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    razlika je u tome što je tvojoj prijateljici ugovor istekao kad je već bila na porodiljnom.
    a vero će ugovor isteći prije nego joj počne porodiljni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •