Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Na porodiljnom i opet trudna-trebamo savjet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno Na porodiljnom i opet trudna-trebamo savjet

    Skoro sve sam pročitala i po meni su sve problematike iste ili slične pa ne bi tila nešto zeznit jer se većina tema odnosi na stari zakon. Ako nam može neko pomoć ko se kuži u novi zakon bile bi vam jako zahvalne.

    Naime, prija mi je rodila 13.09. i sad je na porodiljnom do 2 miseca. međutim ponovno je ostala trudna :shock: i doktorica je stavila odma na mirovanje jer ima nekakvih problema (nije se oporavila ni od prvog poroda kako triba).

    I sad tu nastupa problem-šta da radi:
    -da li da prekine porodiljni (sad joj je naknada 2500 kn) i ostavi ga za kasnije a otvori komplikacije
    -ili da produži porodiljni i nakon toga otvori komplikacije do porodiljnog

    šta joj se više isplati novčano? nisu baš u nekoj financijskoj situaciji i svaka kuna joj vridi još više šta joj mali ne doji pa mora kupovat i mliko itd...

    Ako ste već negdi pisali o ovome ispričavamo se i molimo vas da nas uputite na teme...

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ako zatvori stari porodiljni i otvori bolovanje, dobivat će 831 kunu na ime bolovanja i kasnije za novi rodiljni 1660 kn.

    Trenutno dobiva 2500.

    Ako se vrati na posao po isteku ovog porodiljnog i odradi 3 mjeseca (ako će joj stanje biti bolje) te tako ostvari barem 2 isplaćene plaće prije mjeseca bolovanja ili rodiljnog dopusta, naknada će biti izračunata temeljem prosjeka isplaćene plaće (s tim da je na bolovanju isti limitiran na 4250 kn, a na rodiljnom delimitiran).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala na odgovoru... ipak će morat ostat na porodiljnom jer ne može radit (radi u kafiću inače a satnice tamo ne postoje).

    A reci mi još jednu stvar, njoj je otvoren porodiljni 45 dana prije termina. jel se 6 miseci porodiljnog računa od poroda ili otkad si ga otvoria?

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Rodiljni dopust se računa do 6. mjeseca djetetovog života.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    onda je ona vjerojatno nešto falila jer njoj bi onda porodiljni tribalo produžit u 3. misec ako je rodila 13.09. ?! a njoj na onom rješenju piše do neki 2.

    jel di tribala ić poslin poroda? bebu su bili prijavit i više nigdi nije bila...

    oprosti šta te mučin al tila bi im pomoć a ja još nisan došla do te problematike pa se nisan o tome ni raspitivala

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kad se dijete rodi i prijavi, sve se samom prijavom regulirana na HZZO. Ne treba više brinuti o tome.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    a jel onda trebala dobit bar nekakvo riješenje od hzzo-a da joj je porodiljni produžen do 13.03.? jer nije ništa dobila. jedino šta ima je to rješenje kad ga je otvarala do 2. miseca.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    jel ga tribala možda još di prijavit osim u matični? jel u tome problem?

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    DA li dijete ima zdravstvenu iskaznicu (prijava na oca ili majku)?
    Da li je dijete nakon matičnog ureda prijavila na MUP - mjesto prebivanja i MBG?

    Uz matični ured ovo gore su obveze. Kad dijete prijavi na HZZO (zdravstvena iskaznica), te podigne jednokratnu potporu za opremu djeteta, sve će se automatski izregulirati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala draga, to je to šta nije napravila, nije ga prijavila na hzzo... je na mup...puno puno hvala!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Pozdrav,

    na porodiljnom sam do 22.07.2013. (do 1. godine djetetova života). Saznala sam da sam ponovno trudna (treći put). Ne znam što mi je najbolje učiniti što se tiče naknada... Da li je najbolje odmah otvoriti komplikacije ili je potrebno vraćati se na posao radi prosjeka ili ću imati pravo na onaj maksimum od 4250 dok sam na komlikacijama a kasnije, prvih 6. mjeseci pravo na svoju plaću? Ili ću moći dobivati tek onaj minimum?

    Unaprijed hvala na trudu i odgovorima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •