Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Trudnica-stranac u RH

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    7

    Početno Trudnica-stranac u RH

    Ja sam strani drzavljanin sa privremenim boravkom u RH. Moj suprug je Hrvatski drzavljanin. Zanima me da li imam neka prava kao trudnica ili ne, mislim konkretno na porodiljnu naknadu i tome slicno? Ako nemam ja da li ima moj suprug to pravo? Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    37

    Početno

    Ako nisi bila u radnom odnosu onda nemas prava. Suprug ima pravo po rodjenju na jednokratnu novcanu pomoc. Za ostalo, moras biti u radnom odnosu ili drzavljanin, ili sa stalnim boravkom 3godine. Koliko sam u toku....

  3. #3
    sankris avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Kao što je Eta napisala, pravo na porodiljnu naknadu kao strani državljanin sa privremenim boravkom možeš imati samo ako si zaposlena. Muž ima pravo na jednokratnu novčanu pomoć od HZZO (nekih 2.300,00 kn) i od grada u kome živite (iznos se razlikuje od grada do grada).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala vam

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Hrvatski sam državljanin i moja supruga je EU državljanka na privremenom boravku u RH. Inače je nezaposlena i uskoro će imati uvjete za stalni boravak (napokon!!!). Nedavno smo saznali da je trudna, a ujedno je i dobila ponudu za posao pa nas zanima da li će imati pravo na porodiljnu naknadu ako se zaposli i koliko dugo mora biti zaposlena prije rođenja djeteta da bi ostvarila pravo na tu naknadu. Ako će imati pravo na naknadu da li će to biti u visini primanja ili minimalna naknada (1600kn)? Unaprijed zahvalan!

  6. #6
    Platica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    82

    Početno

    Draga moje trudnice- stranci u RH. pišite please šta vam je sve trebalo od papira i dokumenata za otvorit trudničko bolovanje ili porodiljni??? Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •