Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Informacije o Upravnom sudu

  1. #1
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno Informacije o Upravnom sudu

    Molim vas za nekoliko informacija. Trenutno sam u upravnom postupku s jednim Ministarstvom. Ukoliko se moj zahtjev odbije po nekoj osnovi, imam pravo ući u Upravni spor sa istim Ministarstvom. Može li mi netko reći koliko to vremenski traje ( stvar je jednostavne prirode, ako to mogu uopće napisati ovako), koliki su moji troškovi za odvjetnika pri svakom ročištu, svako koliko se sazivaju ta ročišta (ili kako se to već zove), i u slučaju da izgubim, što sve plaćam? Koliko iznose ti sudski troškovi?
    Hvala vam i molim da ako mi tko može što prije odgovori, bilo što.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Traje relativno kratko, oko mjesec dana.
    Mi smo imali samo jedno ročište, troškove odbjetnika nismo imali jer smo sami sastavili tužbu.
    Ako dobiješ spor ne plaćaš ništa, ako izgubiš mislim da je oko 1000 kn trošak.

  3. #3
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    jao pa to je genijalno, ja sam čula da se može i kod jednostavnih stvari odvuči na godinu-dvije.
    tenx tenx tenx
    moze još koje iskustvo ako koja ima neka napiše

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Kod nas je bilo ovak, samo jedno ročište i presuda nakon nekih tjedan dana. Sve iznenađujuće brzo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Mislim da ti upravni spor traje oko 2-3 godine. Nisam nikad čula da završi u roku tjedan dana.
    Bar su toliko trajali sporovi koje sam ja radila (u jednom ministarstvu).

  6. #6
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Gita, možeš mi napisati malo detaljnije? u mom slučaju radi se o ministarstvu zdravlja, u kojem oni određeni pojam iz jednog Pravilnika tumače na način koji tim istim Pravilnikom nije dobro definiran, pa bi ja išla u pobijanje toga.
    dakle, bez ikakvih svjedoka i dodatnih stranki. samo ja i oni (misnistarstvo) i tumačenje jednog Pravilnika, o kojem bi Sud trebao donijeti zadnje mišljenje. Dakle, da li se određeni pojam iz Pravilnika definira na način na koji ga tumači Ministarstvo ili može i na drugi način. Ako mi možeš pomoći, mogu ti detaljnije na pp? Hvala ti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Gita, možeš mi napisati malo detaljnije? u mom slučaju radi se o ministarstvu zdravlja, u kojem oni određeni pojam iz jednog Pravilnika tumače na način koji tim istim Pravilnikom nije dobro definiran, pa bi ja išla u pobijanje toga.
    dakle, bez ikakvih svjedoka i dodatnih stranki. samo ja i oni (misnistarstvo) i tumačenje jednog Pravilnika, o kojem bi Sud trebao donijeti zadnje mišljenje. Dakle, da li se određeni pojam iz Pravilnika definira na način na koji ga tumači Ministarstvo ili može i na drugi način. Ako mi možeš pomoći, mogu ti detaljnije na pp? Hvala ti
    koliko ja znam propise tumači ministarstvo.
    ja ti nisam pravnik, samo radim u ministarstvu i imala sam par puta upravni spor.
    radilo se o tome da su stranke pobijale rješenje jer nisu bile zadovoljne s rješenim.
    međutim upravni sud ne odlučuje da li je stranka u pravu nego da li je uprvni postupak proveden prema propisu (predmetnom pravilniku i zakonu o općem upravnom postupku).
    pošto su te stranke bile odbijene po propisu, spor je dobilo ministarstvo. ja ti baš nemam pojima da li je netko pobio tumačenje ministarstva, tu bi ti neki pravnik bolje pomogao.

  8. #8
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Molim vas može još nešto; koja je razlika između Pravilnika i Zakona?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    zakon ti je temeljni propis, na osnovu njega se donosi pravilnik (na temelju članka __ zakona __ ) koji je provedbeni propis, kada se treba detaljnije propisati neko područje.
    zakon je uvijek iznad pravilnika, zakone donosi sabor, a pravilnike ministri.

  10. #10
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Gita, jel to znači da se ne mora uvijek poštovati točno što stoji u Pravilniku?
    Kakva su tvoja iskustva?
    Hvala ti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Gita, jel to znači da se ne mora uvijek poštovati točno što stoji u Pravilniku?
    Kakva su tvoja iskustva?
    Hvala ti
    zna se desiti da zakon i pravilnik nisu u skladu, ali to se ne bi smjelo dešavati. i da, odredbe zakona bi uvijek trebale biti iznad odredbi pravilnika.
    međutim nama se desila strašna zbrka u propisima kad smo se usklađivali s eu, tako da ništa više nije sigurno ako mene pitaš .
    nejasne odredbe tumači ministarstvo, baš zbog toga da ne bi bilo jednom ovako jednom onako.
    tumačenje ministarstva je kao neka vrsta naputka o daljnjem postupanju u takvim slučajevima.
    makar ne mora ni to biti sveto pismo, ako je nešto nelogično ili nepravedno treba se mijenjati.

  12. #12
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    ako je nešto nelogično ili nepravedno treba se mijenjati.
    da, samo budući da se ne mijenja ništa, tu smo di jesmo. u banani
    hvala ti, puno si mi pomogla

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Lutka prvotno napisa Vidi poruku
    da, samo budući da se ne mijenja ništa, tu smo di jesmo. u banani
    hvala ti, puno si mi pomogla
    nema na čemu .
    žao mi je kaj ste u banani...

  14. #14
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    gita ili netko drugi...
    u koliko se primjeraka šalje tužba uprvnom sudu ako postojim ja kao tuzitelj i Ministarstvo kao tuzenik?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Lutka prvotno napisa Vidi poruku
    gita ili netko drugi...
    u koliko se primjeraka šalje tužba uprvnom sudu ako postojim ja kao tuzitelj i Ministarstvo kao tuzenik?
    Nemam pojima, ali pretpostavljam da je dovoljan jedan primjerak.
    Ako šalješ poštom, obavezno s povratnicom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •