Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Alimentacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    3

    Početno Alimentacija

    POZDRAV
    Molim vas za pomoć
    Razveo sam se prije 10ak godina imam 2 sina iz tog braka plaćam redovno alimentaciju koju mi je sud odredio sve ove godine zadnje 4 godine sam svojevoljno počeo uplaćivat i nešto više nego je sud odredio sve ove godine plaćam djeci karte u oba smijera kad dolaze kod mene.
    Kod mene provode cjele ljetne praznike svih 10 godina tj 2 mjeseca godišnje to je bio dogovor mene i bivše supruge zato što sam ja na moru.
    u tom razdoblju nisam uplaćivao alimentaciju zato što sam se ja skrbio o djeci u ta 2 mjeseca svih ovih godina.
    Da bi bivša supruga nakon svih ovih godina mi složila ovrhu na platu za navodni dug za sve ove navedene godine u tom razdoblju dali je to moguće ili je ona bila dužna skrbit se o djeci u tom razdoblju kad su kod mene isto kao i ja kad su kod nje.
    Ja sam prije 2 godine stupio u novi brak i iz tog braka imam sina od godinu i tri mjeseca.
    doslovno me dovela pred zid jer mi sadašnja žena nije zaposlena i ako se uskoro zaposli to je kod nas moguće samo sezonski.
    Doslovno dovodi mene moju sadašnju ženu i sina od godinu dana da nemamo šta jest molim vas da mi odgovorite na ovo pitanje i uputite šta da radim

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Ako po pravomoćnoj sudskoj presudi u kojoj su određe i iznosi uzdržavanja djece, nije uplaćivano sve kako stoji u odluci, nažalost Vaša bivša supruga ima pravo u ime djece to potraživati. Vi možete uložiti prigovor za odgodu ovrhe, podnijeti tužbu za nedopustivost ovrhe i tražiti od suda izmjenu odluke o iznosima uzdržavanja. To su 3 zasebna postupka, teško izvedivo laiku bez odvjetnika, a s odvjetnikom preskupo. Predlažem da se s bivšom suprugom pokušate ljudski dogovoriti, a da ona povuče taj ovršni prijedlog.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    mislim da su utužive neplaćene alimentacije "samo" unazad 5 godina

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Na zalost i ja mislim da bivsa supruga ima zakonsko pravo zatraziti alimentaciju za sve te ne placene mj(bez obzira gdje su djeca boravila).Jedino sto sud mora odbiti od tog duga su iznosi koje navodite da ste preplatili.Cudi me samo kako je sud bio tako azuran zbog ta dva mj jer masa oceva iz moje blizine djeci ne uplacuje ni lipe i bez obzira na pravomocnost kazne zatvora u slucaju da se ne isplati,doticna gospoda nit su ista uplatila,nit su otisla u zatvor,samo mrtvo slovo na papiru.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    kavafob nema zastare za uzdržavanje!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj carmina burana prvotno napisa Vidi poruku
    kavafob nema zastare za uzdržavanje!
    uzdržavanje je pravo koje ne zastaruje, ali pojedine rate uzdržavanja zastaruju - 5 godina od dospijeća rate

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Da, razlika je, za tu lovu vrijedi opći zastarni rok od 5 g, a djeci hmp bo je i onako to pravo priznato. Samo treba vidjeti za koj period bivša supruga utužuje jer sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti.

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    uzdržavanje je pravo koje ne zastaruje, ali pojedine rate uzdržavanja zastaruju - 5 godina od dospijeća rate
    Tako je. Prvo se pokušajte dogovoriti, a ako baš nikako ne ide onda obavezno angažirati odvjetnika.
    Činjenica jest da alimentacija nije redovito plaćana i zbog toga bivša supruga ima potpuno pravo to i potraživati. Međutim, ako su djeca provodila jedno vrijeme s ocem, moralno bi od nje bilo da te novce ne traži. E sad, pitanje je što ona misli i namjerava pa bi, opet kažem , najbolje bilo nagoditi se s njom. Ne se svađati i tužakati. To vam neće pomoći već upravo suprotno, potrošit ćete novce na odvjetnike.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Možda bi to bilo i moguće dogovorit s njom da da ona nije tako rastrošna podizala je kredite u bankama bez pokrića tolike da joj od plate 5100 kn ostaje 135 kn sad je vjerovatno odlučila da joj ja to plaćam jer nema ko drugi i što je još gore okreće djecu protiv mene zovem ih svako drugi dan pričaju samnom ko sa nekim strancem bez ikakvih osjećaja što se prije ovoga nije događalo zvali su oni mene ćesto čak i po 5 puta dnevno a sad samo ja zovem jer navodno imaju puno obaveza treninzi škola prijatelji i ostali nisam ih vidio od 01 09 2012 jer im vjerovatno ona brani pa je nagovorila djecu da kažu da im se neda jer nema snijega kod mene a dobili su još jednoga brata skoro i ne pitaju za njega kad se čujemo mislim u svemu ovome da ona i maltretira djecu čim je tako jer takvi prije nisu bili čak su popustili i u školi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    3

    Početno

    utužuje za nazad 10 godina 7 i 8 mjesec svake godine u tom razdoblju su djeca bila kod mene i ja sam se skrbio o njima čak im nije platila ni put u nijednom smijeru sve sam sam morao ako ih želim vidjet pa mi nije jasno kako je moguće da se ona nemora skrbit u tom razdoblju za djecu nikako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •