Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zašto manja porodiljna naknada??Molim pomoć

  1. #1
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno Zašto manja porodiljna naknada??Molim pomoć

    Naime prije dva tjedna produžila sam porodiljni na tri godine jer imam treća dijete.Dosada sam prvih 6 mjeseci dobivala oko 2200 kn,ovisno o satnici(kod poslodavca sam prijavljena na minimalac).Neugodno sam se iznenadila pročitavši u rješenju da ću preostalih 24 mjeseca dobivati 1663,00kn ,jasno mi je kad dijete navrši godinu,ali zašto ću od njegovih 6-12 mjeseci dobivati 1663,00 a ne onih do 2200,00 kad sam prijavljena na 2180,00 kn.Znam kad sam bila s drugim djetetom na porodiljnom da sma dobivala 2200,00 do godine dana,odnosno do kraja porodiljnog.
    Ne kužim???
    Hvala ako mi netko može odgovoriti,nestrpljiva sam do ponedjeljka kad ću otići u hzzo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ajme Nitenaja, mislim da oni opet računaju da ne ispunjavaš uvjet staža :/

    nemam drugog objašnjenja jer je iznos naknade delimitiran u prvih 6 mjeseci roditeljskog dopusta (do onih 2660, ali ti ih ionako ne prelaziš)

    najbolje u pon u HZZO u borbu s vjetrenjačama

  3. #3
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Jooooj,tako sam i mislila,ove u našem hzzo-u su totalno uf....
    Nakon one afere s fiktivnim zapošljavanjem,opet nova borba!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    nitenaja, pročitaj rješenje još jednom -naime, napisala si da se iznos od 1600kn odnosi na preostalih 24 mjeseca, a to bi onda bio period od djetetovih punih 12 mjeseci pa do treće godine i za taj period je maksimalni iznos 1600 kn (ili 166o kn, zaboravila sam)
    ti trebaš dobiti zasebno rješnje za period od 6-12mjeseci starosti djeteta i zatim za period nakon 12. mjeseci starosti djeteta

  5. #5
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    nitenaja, pročitaj rješenje još jednom -naime, napisala si da se iznos od 1600kn odnosi na preostalih 24 mjeseca, a to bi onda bio period od djetetovih punih 12 mjeseci pa do treće godine i za taj period je maksimalni iznos 1600 kn (ili 166o kn, zaboravila sam)
    ti trebaš dobiti zasebno rješnje za period od 6-12mjeseci starosti djeteta i zatim za period nakon 12. mjeseci starosti djeteta
    Evo da, piše 24 mjeseca.Zbunjuje me što piše da ..."za prvih 6 mjeseci roditeljskog dopusta,odnosno 2.660,80 kn mjesečno,a potom preostalih 24 mjeseca roditeljskog dopusta....i sada piše onih 1663,00."
    Nisu mi na hzzo-u rekli o nikakvom zasebnom rješenju za period od 6-12 mj.I zanima me kojih prvih šest mjeseci,ovih koje produljujem sada ili onih kad se dijete rodilo?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    od rođenja do 6 mjeseci je rodiljni dopust
    od 6 - 36 mjeseci je roditeljski dopust
    pa si tako za prvih 6 mjeseci roditeljskog (dakle od djetetovog 6-12 mjeseca) dobila 2660, a za presotalih 24 mjeseca (od 1-3 godine) 1660 kuna
    i to je ok
    maksimum od 1-3 godine je za sve žene 1660 kuna, to nema veze s visinom plaće

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Jooooj,tako sam i mislila,ove u našem hzzo-u su totalno uf....
    Nakon one afere s fiktivnim zapošljavanjem,opet nova borba!!!
    I tako si ih nepravedno optužila. A sve su napravili kako treba.

  8. #8
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I tako si ih nepravedno optužila. A sve su napravili kako treba.
    Ajme Beti kad nisam "dobro" čitala,a imam fobije od kuverti hzzo-a,velika isprika!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •