Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zastara na dugovanja

  1. #1
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno Zastara na dugovanja

    Molim vas prebacite ako tema nije na pravom mjestu!

    Ovako, dobila sam opomenu za dugovanje prema Oriflame-u iz 2006. god. zanima me kada nastupa zastara?
    Od njih nisam nikad dobila nikakvu obavijest ili opomenu, više nemam pojma jesam li platila ili nisam, prošlo je skoro 7 godina.

    Sad sam dobila opomenu od firme koja je preuzela potraživanje, naravno da su nabili i kamate koje su skoro 100 % posto veće od duga..

  2. #2
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    meni na mail dolazi opomena za Oriflame ako zaboravim platit,a kad je zastara ne znam,već je i trebala bit po mom mišljenju...ako misliš da si platila i znaš od prilike kada odi pronač uplatu mislim da sam to na finu negdje išla kad mi zet nije proknjižio uplatu,pa sam izvukla kopiju uplatnice i nabila im na nos jer je prošlo 2 god a ja bacila uplatnicu,sada čuvam sve kaj platim

  3. #3
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    neka netko ipak da savjet o zastarama tko zna..hvala

  4. #4
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    da, treba mi konkretan podatak da se mogu žalit. Hvala!!
    Posljednje uređivanje od klaudija : 11.05.2013. at 14:08

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    neki opći rok je 5 godina,
    u privredi je to 3 god. (kad si poduzeća međusobno duguju ili za potraživanja od građana)

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam točno, ali trebalo bi biti tri godine. Taj rok se prekida svaki put kad se pokrene neka radnja vezana uz to. Tako da je pitanje kad je pokušaj naplate pokrenut. Možda su slali opomene, ali nisu došle do tebe ili ih je pošta zametnula ili....uglavnom, hoću reći da je to sve jaaaako rastezljivo.
    Ti se svakako žali i napiši u žalbi (ako nisi platila, ili ako nemaš dokaz da si platila) da je to ušlo u zastaru i onda će sud po službenoj dužnosti to morati i provjeriti, inače neće.
    Ako imaš uplatnicu, kopiraj je i priloži uz žalbu.

  7. #7
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ma ne mogu se uopće sjetit jesam li platila, račun je iz 10.mj 2006.. tko bi se sjetio. opomene mi sigurno nisu došle na adresu zadnje tri godine sigurno, osim sad ove opomene od te druge firme.. je li pošta zagubila, to ne mogu znat.

    Hvala na odgovorima. u ponedjeljak ću se žalit, samo ne znam je li pametnije da prvo telefonski obavim razgovor ili da odmah šaljem žalbu..

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moj savjet ti je NISTA telefonom, uvijek iskljucivo pismeno i to preporuceno da moraju sluzbeno urudzbirati. Sve ostalo je nedokazivo i samim time ne postoji u slucaju sudskog spora.

    Odi na legalis, nadji neku sprancu za zalbu kojom se pozivas na zastaru i salji.

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Naravno. Za sve mora postojati pisani trag i dokaz.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •