Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Trebala bih pomoc :(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    3

    Početno Trebala bih pomoc :(

    Dobar dan, nadam se da ce mi netko ovdje moci pomoci. Radi se o tome da ce dijete sad 5.8 godinu dana
    ja sam na porodiljnom kao majka izvan sustava rada. No ukazala mi se mogucnost za zaposlenje sad od 1.6, no ako prekinem porodiljni muz nemoze ici jer koliko sam shvatila "majka izvan sustava rada" je neprenosiv porodiljni. On moze na godisnj tek u sedmom mjesecu , papiri za vrtic su predani i dijete ce u 9om mjesecu krenuti. Sad mene zanima na koji nacin muz moze ostat doma s malim ? Bolovanje no to nije legalno, imate li ikakvu ideju ? Nadam se da sam bila koliko toliko jasna, hvala na pomoci

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nazovi HZZO i pitaj za to prebacivanje na oca, ja ne znam, ali pravna sluzba njihova ce to dati tocnu informaciju u vezi toga.
    druge prijedloge nemam, sem neplacenog za oca, ali to nema smisla.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    petrica, kad prekineš roditeljsku brigu zbog zaposlenja, tada će tvoj suprug moći zatražiti nastavak korištenja ali kao zaposleni roditelj (u tom trenutku bit ćete oboje zaposleni). On može zatražiti neiskorišteni roditeljski odmah ili kasnije, bitno je da ti ostane više od 30 dana.
    Kod zaposlenih roditelja, roditeljski dopust može se iskroistiti do 8. godine života djeteta.
    I da, možda će suprugu odgovarati korištenje roditlejskog dopusta kao rada u pola radnog vremena. U tom slučaju ovaj preostali dio se gleda u dvostrukom trajanju (npr. preostane 45 dana * 2 kao rad u pola radnog vremena = 90 dana trajanja prava). Od 1.7. naknada za roditeljski dopust koji se koristi kao rad u pola radnog vremena iznosi 1663 kune (ostatak za rad isplaćuje poslodavac ).

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mamma san cure vele da već sad polovične naknade dobijaju u svoti od 1663 kn.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala vam puno!

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mamma san cure vele da već sad polovične naknade dobijaju u svoti od 1663 kn.
    pa to sam i napisala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Napisala si od 1.7., jelena.O kaže već sad.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •