Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: vrijedi li uplata predujma kao ugovor?

  1. #1
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno vrijedi li uplata predujma kao ugovor?

    naručila sam proizvod i platila predujam. Dobila sam račun za uplaćeni predujam.
    Isporuka je trebala biti sredinom svibnja.
    Sad dobavljač tvrdi da je proizvodnja prekinuta i da mi ne može nabaviti taj uređaj (provjerila s proizvođačem, nije istina)
    KAd sam ja rekla da ne želim naprag novac nego želim uređaj i da mi ga nađu inače će plaćati penale, rekli su da će naći neko rješenje i javiti se.
    Nisu se javili negu su samo poslali novac natrag.
    Znam da po zakonu o zaštiti proizvođača imam pravo na zatezne kamate obzirom da je novac kod njih dulje od 30 dana.
    U zakonu o obveznim odnosima za neizvršenje ugovora mogu tražiti penale u iznosu uplaćenog predujma, ali ja nemam potpisam nikakav ugovor nego samo račun za predujam.

    vrijedi li mi taj uplaćeni predujam umjesto ugovora?
    Potoje li neki odvjetnici koji rade na postotak od dobivene parnice? Ima li smisla tužiti ih?

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Tesko je ovako reci,odnosno ako se radi o velikom iznosu novaca,pa kamata na to... Treba vidjeti tj.razluciti isplati li se oko toga angazirati odvjetnik,nj.troskovi...
    Npr.kad smo kupovali nekretninu onda smo sastavili ugovor o predujumu,tocno koliko iznos ide prodavatelju ako mi odustanemo,odnosno ako odustane prodavatelj. Ali nam je odvjetnik odmah rekao da zapravo je tesko pravno naplatiti,tj.sud bi potrajao itd. Ne mogu se sad tocno sjetiti kako nam je tocno taj dio obnjasnjavao,ali u gl.nesto u tom smislu kako sam napisala.

  3. #3
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    nije u pitanju ludo veliki iznos, par tisuća kuna. više je stvar principa. bili su jako bezobrazni i muljali nas. oni uopće nisu naručili taj uređaj jer su nam htjeli uvaliti jedan kojeg su imali u dućanu, a koji je već bio na popravku. Oni su nama nudili dodatni popust za taj konkretni uređaj, ali nismo pristali. Htjeli smo novi za punu cijenu. Pa su dobili još jedan koji je duo bio izložen. I sad oni zapravo nisu htjeli naručiti treći uređaj, a već imaju dva u dućanu.

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mozda da buduci ne radi o veliiikom iznosu,pokusas radije preko udruge potrosaca ili tako nesto slicno. Obavijestis proizvodaca o problemu.. Pa na taj nacin skrenes pozornost kako tretiraju kupce tj.svoju prodaju. Mozda ce ti proizvodac pokusati pomoci kako do zeljenog proizvoda. Ja znam da od sudstva,odvjetnika bjezim sto vise mogu! Kosta novaca ali i zivaca oohoo!

  5. #5
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    u društvu za zaštitu potrošača su mi rekli da mogu dobiti zatezne kamate.
    i definitivno ću poslati mail proizvođaču.
    Posljednje uređivanje od rossa : 17.05.2013. at 13:52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •