Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Dopunsko zdravstveno osiguranje za nezaposlene - HITNO!

  1. #1
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Dopunsko zdravstveno osiguranje za nezaposlene - HITNO!

    Idući tjedan bi trebala biti hospitalizirana a nemam dopunsko zdravstv.osiguranje.

    Kako sam nezaposlena i prioidi po članu kućanstva nam ne prelaze dohodovni cenzus,

    mislim da imam pravo na to dodatno osiguranje na teret Ministarstva financija.

    Ali, strah me roka:

    ako sutra predam Zahtjev, imam li odmah pravo na to besplatno dodatno osiguranje

    ili tek nakon 30 dana?

    Plliz, pomozite!

    Hvala!

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imaš odmah pravo.
    Nekad su davali male kartončiće umjesto kartice za prvo vrijeme.
    Ne znam kako je sada s kartončićima, ali čim predaš zahtjev službenica ga odmah i realizira i ti odmah počinješ koristiti to pravo i sestra na prijamnom šalteru u bolnici će to i vidjeti u kompjutoru jer su povezani.
    Samo ponesi sve potrebne papire da te ne šetaju.

  3. #3
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Hm... Ja sam neki dan predala papir za dopunsko i čovjek na HZZO-u mi je rekao da mi tek od slijedećeg mjeseca vrijedi. Izdao mi je policu na kojoj piše početak osiguranja, a to je 16.06.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja sveki je završila iznenada na operaciji i taj dan je muž riješio dopunsko kojeg nije imala i počelo je vrijediti odmah.
    Također je i sestra na prijamnom šalteru u bolnici to odmah vidjela u kompjutoru.

  5. #5
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Onda super. Možda je čisto formalno da početak piše za mjeseca dana poslije...

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Hm... Ja sam neki dan predala papir za dopunsko i čovjek na HZZO-u mi je rekao da mi tek od slijedećeg mjeseca vrijedi. Izdao mi je policu na kojoj piše početak osiguranja, a to je 16.06.
    Koliko ja znam, tek nakon 30 dana.
    Onda bi se svi osiguravali tek kad zatreba. I prekinuli poslije.
    I osiguranje ne bi dobivalo lovu nego samo isplaćivalo.

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    istina je, vrijedi tek nakon 30 dana.
    ali mislim da onaj koga su hospitalizirali po hitnom postupku ne plaća troškove bolničkog liječenja.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliko ja znam vrijedi tek 30 dana nakon potpisivanja ugovora
    sa stranica HZZO:
    "Dopunsko zdravstveno osiguranje je dugoročno osiguranje od rizika plaćanja plaćanja sudjelovanja u troškovima tijekom korištenja zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja. U tom smislu ne radi se i ne postoji "hitno dopunsko zdravstveno osiguranje" po načelu: "ujutro se osiguram, popodne idem u bolnicu"."

    ali mislim da si, Teice, oslobođena po dijagnozi
    raspitaj se malo kod svoje doktorice
    vjerujem da ona zna malo više nego ljudi na forumu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja sveki je završila iznenada na operaciji i taj dan je muž riješio dopunsko kojeg nije imala i počelo je vrijediti odmah.
    Također je i sestra na prijamnom šalteru u bolnici to odmah vidjela u kompjutoru.
    Mislim da ovako može za one koji imaju pravo na "besplatnu" policu po nekoj osnovi. Obično se u sustavu vidi tek idući radni dan.

    Oni koji sami plaćaju moraju čekati 30 dana.

  10. #10
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Meni su rekli da nezaposleni nemaju pravo na dopunsko? wtf? znaci ja kao nezaposlena, a takoder nam prihodi ne prelaze granicu, imam pravo na besplatno dopunsko? odnosno, ja dajem kunice bezveze?

  11. #11
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli da nezaposleni nemaju pravo na dopunsko? wtf? znaci ja kao nezaposlena, a takoder nam prihodi ne prelaze granicu, imam pravo na besplatno dopunsko? odnosno, ja dajem kunice bezveze?
    da

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli da nezaposleni nemaju pravo na dopunsko? wtf? znaci ja kao nezaposlena, a takoder nam prihodi ne prelaze granicu, imam pravo na besplatno dopunsko? odnosno, ja dajem kunice bezveze?
    Samo zbog činjenice da si nezaposlena nemaš pravo na plaćeno dopunsko. A po prihodovnom cenzusu možda i imaš pravo, ali to moraš pitati u HZZO-u.

  13. #13
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Teice, reci na salteru sta ti je i zamoli da ti odmah aktiviraju policu. Mozda naletis na Covjeka.
    Sretno i nadam se da ce sve biti ok.
    Sjetit cu te se u molitvama.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Molim vas, da usput pitam za jednu gospođu koja je primljena jučer u bolnicu, zvalo se hitnu. Teško je bolesna, a na kućnu adresu joj jučer stiglo da joj je prije 10 dana isteklo dopunsko koje je imala zbog dohodovnog cenzusa. Znate li što o ovom, može li se dopunsko unatrag produljiti i koliki je dohodovni cenzus

    Teice, drži se

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Osigurane osobe Zavoda mogu ostvariti pravo na plaćanje premije na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od 1.516,32 kuna, odnosno iznimno za osiguranika umirovljenika - samca 1.939,39 kuna.

    http://www.hzzo-net.hr/08_01_02.php

  16. #16
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    aleksandra70vanja, u pravu si - pitala sam na HZZO-u i po dijagnozi sam

    oslobođena plaćanja jer je hospitalizacija u vezi s tom dijagnozom.

    Za ostalo sam oslobođena kao nezaposlena i po dohodovnom cenzusu.

    Cure, puno vam hvala svima na odgovorima!

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali ipak treba složiti, pa predaj čim prije papire, valjkda buš morala i kakve lijekove uzimati, sretno

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    da se i ja prikrpam..
    muz i ja takoder imamo pravo na besplatno zbog malih primanja(trenutno nemamo trebam ici obnoviti)...ja nezaposlena (nisam na burzi) zdrastvena iskaznica mi je istekla jos u 11mj.i kada god sam otisla rec im samo su znali odbrustit "vrijedi i dalje"...pa kako to?...i sada nedaj boze da se nesto dogodi vrijedi li ta zdrastvena ili ne???...imamo neke nadrk** ljude tam pa mi nis nije jasno...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nije važno važi li zdravstvena iskaznica ili ne, važno je jedino vrijedi li ti zdravstveno osiguranje. To ti mogu provjeriti ako želiš, javi mi se na pp.

  20. #20
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Na stranicama od HZZO-a mozete samo unijeti svoj OIB i provjeriti da li ste osigurani i po kojoj osnovi

  21. #21
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    na stranicama hzzo pise da "nema podataka za uneseni uvjet"...

    ma luda sam...imamo tako nadrkanog lika tamo u nasem uredu hzzo ...samo kaze vrijedi niti da pogleda nista

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako si dobro unijela OIB ili MBO, ovisno po čemu si tražila, i to ti javi, to znači da nemaš zdravstveno osiguranje (nevezano za iskaznicu). Po kojoj osnovi (preko koga) si osigurana?

  23. #23
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    pa iskreno nemam pojma...bila sam na burzu i imala zdrastveno na burzi nisam vec 3god no i dalje sam imala i zdrastveno i dopunsko...sto je onda sada ni sama neznam?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Odi na HZZO to riješiti, jer sada ne možeš ništa obaviti preko HZZO-a (preglede, recepte, uputnice, ništa). Da ti nešto zatreba, sve bi morala sama platiti.

  25. #25
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    nesto ne stima jer pokazuje da ni muz nema osnovno a on radi i osiguran je...definitvno trebam k njima...

    vidim ima na stranicama i opcije zalbe,morat cu im se pozalit na tog djelatnika jer je grozan.

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nadam se da je kod njih pogreška, da ne bi ispalo da vlasnik firme ne plaća zdravstveno

  27. #27
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    kod djece pokazuje normalno ... pise "osoba osigurana po stavci la,la,la..."...

  28. #28
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    da se i ja prikrpam..
    muz i ja takoder imamo pravo na besplatno zbog malih primanja(trenutno nemamo trebam ici obnoviti)...ja nezaposlena (nisam na burzi) zdrastvena iskaznica mi je istekla jos u 11mj.i kada god sam otisla rec im samo su znali odbrustit "vrijedi i dalje"...pa kako to?...i sada nedaj boze da se nesto dogodi vrijedi li ta zdrastvena ili ne???...imamo neke nadrk** ljude tam pa mi nis nije jasno...
    Na mojoj iskaznici je datum 8/2011 ali normalno se s njom i dalje koristim.
    Koliko sam čula HZZO ima nekih problema s izdavanjem tih plastika. Znam da sam i za K dosta dugo čekala da dođe.

  29. #29
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    nesto ne stima jer pokazuje da ni muz nema osnovno a on radi i osiguran je...definitvno trebam k njima...

    vidim ima na stranicama i opcije zalbe,morat cu im se pozalit na tog djelatnika jer je grozan.
    ne štima im stvarno nešto s tim, i ja sam prošli tjedan radila jednu provjeru, isti odgovor kao tebi, a osoba je imala uredno zdravstveno
    liječnici i ljekarnici sa ugovorom s hzzo-om ti to mogu provjeriti kroz pouzdaniji sustav, kad su već ovi kod kojih si nabasala na hzzo-u neljubazni
    ( inače ti na hzzo daju printanu potvrdu da i dalje imaš status osiguranika)
    možda da nazoveš svog obiteljskog liječnika i zamoliš da ti provjere ?

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    pa iskreno nemam pojma...bila sam na burzu i imala zdrastveno na burzi nisam vec 3god no i dalje sam imala i zdrastveno i dopunsko...sto je onda sada ni sama neznam?
    što se zdravstvenog tiče to je to, ako si se prijavila u roku od 30 dana od isteka zadnjeg osiguranja, i nisi se odjavljivala, još uvijek imaš zdravstveno osiguranje, bez obzira na burzu (hzz)

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da je kod njih pogreška, da ne bi ispalo da vlasnik firme ne plaća zdravstveno
    nema veze plaćanje doprinosa, srećom ne ukidaju radnicima zdravstveno, bez obzira na dugove firmi

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ne štima im stvarno nešto s tim, i ja sam prošli tjedan radila jednu provjeru, isti odgovor kao tebi, a osoba je imala uredno zdravstveno
    liječnici i ljekarnici sa ugovorom s hzzo-om ti to mogu provjeriti kroz pouzdaniji sustav, kad su već ovi kod kojih si nabasala na hzzo-u neljubazni
    Mi taj isti pretraživač koristimo svakodnevno, i ne pamtim da je nekad nekome krivo odgovorio. Ali je bilo više slučajeva gdje ljudi stvarno nisu imali osiguranje (nekad i zbog greške u administraciji HZZO-a).

  31. #31
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Na mojoj iskaznici je datum 8/2011 ali normalno se s njom i dalje koristim.
    Koliko sam čula HZZO ima nekih problema s izdavanjem tih plastika. Znam da sam i za K dosta dugo čekala da dođe.
    O da! Čekam svoju iskaznicu već više od pola godine. Prestrašno!

  32. #32
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    zna li itko koje dokumente treba priloziti za do na teret drzave?

  33. #33
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    anatom, priložila sam poreznu potvrdu za tekuću i prošlu godinu,

    rodni list (ne smije biti stariji od 6 mj.) i

    potvrdu sa Zavoda za zapošljavanje da ne primam novčanu naknadu

    (op.i ako nisi prijavljena na HZZZ - tzv.burzi, isto treba ta potvrda od

    njih, ali to za čas isprintaju).

    Za ostale članove zajedničkog kućanstva treba priložiti njihove porezne prijave ovako kako je citirala jelena.O:

    "Osigurane osobe Zavoda mogu ostvariti pravo na plaćanje premije na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od 1.516,32 kuna, odnosno iznimno za osiguranika umirovljenika - samca 1.939,39 kuna."
    http://www.hzzo-net.hr/08_01_02.php
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.05.2013. at 00:41

  34. #34
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    teice srce si.nisam se nikako mogla snaci na webu.Jesi saaznala dali to osiguranje preko drzave vrijedi odmah ili nakon 30 dana?

  35. #35
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Ajde Teice dobro da si uspjela riješiti to za dopunsko.

    Inače polica vrijedi tek nakon 30 dana ako se osigurate preko hzzo-a,mm je uzeo isto to dopunsko preko osiguravajuće kuće košta isto 80 kn,a polica vrijedi nakon tjedan dana.

    Netko je pisao za hitan prijem,plača se 20 posto od cjene usluge tko nema dopunsko,i cjela hitna na kbc-u Zagreb je obljepljena tim obavjestima.Ja sam platila 980,kn a samo sam ležala dva dana na odjelu.Taman sam bila u postupku za dobivanje osiguranja.

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za nezaposlene i umirovljenike polica vrijedi odmah kao što sam već i pisala i nemojte s tim miješati police dopunskog za zaposlene koje se plaćaju.

  37. #37
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Za nezaposlene i umirovljenike polica vrijedi odmah kao što sam već i pisala i nemojte s tim miješati police dopunskog za zaposlene koje se plaćaju.

    a što je s nezaposlenima koji moraju plaćati police?
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 24.05.2013. at 10:09

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    a što je s nezaposlenima koji moraju plaćati police?
    Vrijedi nakon 30 dana, isto kao i za umirovljenike koji moraju plaćati policu. Samo one koje se ne plaćaju vrijede odmah.

  39. #39
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    koja je razlika između nezaposlenog koji mora plaćati DO i nezaposlenog koji ne mora? jedan prima naknadu s burze, a drugi ne ili nešto drugo?

  40. #40
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    koja je razlika između nezaposlenog koji mora plaćati DO i nezaposlenog koji ne mora? jedan prima naknadu s burze, a drugi ne ili nešto drugo?
    gledaju se prihodi kućanstva
    jedan ima manje od 1.516,32 kuna po članu, a drugi više

  41. #41
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    teice srce si.nisam se nikako mogla snaci na webu.Jesi saaznala dali to osiguranje preko drzave vrijedi odmah ili nakon 30 dana?
    anatom, evo tebi jedno !

    Ovo koje ide preko države, vrijedi odmah.

    Mojoj malenkosti je to bilo jako važno jer u ponedj.sam naručena za hospitalizaciju....

    Cure, super ste pohvatale konce što se tiče dopunskog osiguranja i

    baš mi je drago da je ova tema i drugima od pomoći !
    Posljednje uređivanje od Teica : 25.05.2013. at 03:08

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •