Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Životno osiguranje - može li se polica skratiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Životno osiguranje - može li se polica skratiti?

    Može li se polica životnog osiguranja skratiti, npr. sa 20 na 10 godina i pod kojim uvjetima? Gubi li se pri tom što od uplaćenog novca?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da može, nisam sigurna, ali sigurna sam da se dio gubi kod bilo kakve promjene povoljnije za klijenta.
    Mi smo tražili isplatu i otvorili nove police (trebali su nam novci, to je bio najlakši način), dio smo izgubili, naravno ovisno o godinama koliko se uplaćuje.

  3. #3
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I mene ovo zanima. Koliko ja znam, na polici bi ti za svaku godinu uplate trebalo pisati i koliko bi ti ispatili ako tada želiš prekinuti plaćanje.

    Mislim da je nepovoljno i da se puno gubi. Ja razmišljam i da prekinem uplaćivanje, ali da ne dižem novce dok ne isteknu godine na koliko sam potpisala. Ne znam može li se to.

  4. #4
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    @Optimist
    Koliko ja znam, može se. U tom slučaju ne bi trebala imati nikakve gubitke.
    Pogledaj najbolje u svojim papirima - tamo ti mora točno pisati.

  5. #5
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala

  6. #6
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    mislim da je bilo kod mene minimalno 5god da uplaćuješ da bi mogao dobit isplatu,al je bilo puno manje novaca za isplatit

  7. #7
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ne postoji nikakvo ograničenje za prekid. Nitko npr. ne može garantirati da ćeš si sve te godine moći priuštiti tu štednju. Što, ako ostaneš bez posla i nemaš više mogučnost uplate? Nažalost se jako puno gubi kod prijevremenog prekida. U tom slučaju je zbilja bolje staviti sve "na led" i dočekati isplatu kada istekne ugovor.

  8. #8
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Moze.npr.polica koje sklopljena na 20god,smanji na 10god.oni proracunaju kolika bi bila veca mj.premija,i tu novu premiju uplacujes tih 10god.na taj nacin sacuvala si vec uplacene premije,smanjila god,i po isteku dobijes uplacene premije,plus iznos koji ce ti pisati u novom ugovoru.
    Ja sam to radila,skratila sa 30god,na 5 god.dobila uplacene premije plus osiguranu svotu

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoji nikakvo ograničenje za prekid. Nitko npr. ne može garantirati da ćeš si sve te godine moći priuštiti tu štednju. Što, ako ostaneš bez posla i nemaš više mogučnost uplate? Nažalost se jako puno gubi kod prijevremenog prekida. U tom slučaju je zbilja bolje staviti sve "na led" i dočekati isplatu kada istekne ugovor.
    Mozes zamrznuti,ili smanjit premiju.npr placala si 50€, i sad vise ne mozes,i trazis min.premiju,npr 5€.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •