Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Otvoreno na HRT-u upravo... jel gleda ko?

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Otvoreno na HRT-u upravo... jel gleda ko?

    Upravo gledam.
    ne mogu vjerovati da se onaj covjek, zamjenik ne znam koga ili cega, moze stalno smjeskat i onako odgovarat na konkretna pitanja

    ne mogu vjerovat da svaka 2 mjeseca treba ic po uputnice, a da on veli da se pravilnik ne moze promjenit "samo tak" i da mu je to jos i zabavno

    kako ga nije sram?
    kako moze sjedit tamo s tim zenama i lagat im i smjeskat se onak u lice?
    kako moze sve to banalizirati?

    K A T A S T R O F A

    meni, majke mi, dodje da ga mloteknem ravno u glavu
    dobro je rekla ona godpodja da ce se sve ubrzat onog casa kad netko ko donosi te zakonei pravilnike bude imao dijete s posebnim potrebama

    drage zene i roditelji djece s posebnim potrebama
    SVAKA VAM CAST

    ja zaista nisam sigurna da li bi imala dovoljno snage borit se s ovakvim sustavom

    ovo je zaista prava sramota
    i steta je sto se o svemu tome vise ne govori u medijima
    ja npr. neke od ovih stvari uopce nisam znala

    sokirana sam!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    I ja sam šokirana, a nastup gospodina koji na svako pitanje sa smješkom odgovara "jer tako piše u pravilniku" doživljavam kao vrhunac cinizma državne birokracije i administracije. Ma gadovi jedni, kako ih nije sram???!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    joj,joj

    ponekad mislim da je ovaj život ovdje na ovoj kugli patnje i boli kazna za neke grijehe iz prošlih života

    a i još nešto što je moj stav

    netko se rodi sa pp,a netko bez emocija ,empatije i to su mi najgori ljudi

    naoko savršeni a iznutra led

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    gledala sam. Najtočnije je ono što je rekla jedna majka - stanje će se početi popravljati tek kad će tamo na odgovornim mjestima sjediti roditelj koji doma ima dijete s posebnim potrebama. Strašno

  5. #5
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Ma ja se uopće ne čudim jer je kod nas u većini slučajeva isključivo ovo "jer tako piše u pravilniku" i važno.
    Iza te rečenice može se jednostavno odgovornost prebaciti na nekoga drugoga, a sve propuste i pogreške opravdavati da "mi možda bi, ali tako ne piše u pravilniku".
    I dok god papir s pravilnikom bude važniji od čovjeka, djeteta, drugim riječima - živog bića, bit će nam nažalost tako

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno hzzo

    Da se razmemo, ja sam protiv fizičkog obračunavanja, ali lik iz hzzo-a me fakat izazvao. 'Piše u pravilniku'- a tko sastavlja taj pravilnik... :shock:
    nisam gledala cijelu emisiju, ali sam opet dobila sliku o tome kako naše društvo otežava najviše onima kojima je ionako teško.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj nela prvotno napisa
    I ja sam šokirana, a nastup gospodina koji na svako pitanje sa smješkom odgovara "jer tako piše u pravilniku" doživljavam kao vrhunac cinizma državne birokracije i administracije. Ma gadovi jedni, kako ih nije sram???!!!
    Baš, kreteni, pa zamisli već unaprijed zapošljavaju debelokožne koji se mogu tak ponašat pred ljudima, katastrofa

  8. #8
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    i meni su jučer isto pukli živci i nije mi jasno zašto ga bar ladišić nije pitao: dobro, gospodine šta je vama u ovoj emisiji smiješno ??!

    kad je bila riječ o onim opetovanim pregledima i komisijama svaka dva mjeseca, tip kaže- tako piše u pravilniku; pita ga ladišić- pa dobro, tko je sastavio taj pravilnik, a ovaj mrtav- hladan: HZZO.

    pa ljudi moji, šta je ovo ???
    ja gledam i ne vjerujem !!!
    pa oni se igraju s ljudima, sa djecom, sa njihovim životima, novcima, halo ??!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj bb prvotno napisa
    zamisli već unaprijed zapošljavaju debelokožne koji se mogu tak ponašat pred ljudima, katastrofa
    Istina, ne bih se se začudila da i to "piše u pravilniku". Kao uvjet za zapošljavanje. Baš sam

  10. #10
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ja sam ih zvala, ali naravno mene neće nitko spojiti jer bi ga tako oprala!
    i bolje da me nisu jer bi tek onda cijele novine govorile o meni i o mom jeziku.

    koje mi muke imamo sa njim i njegovim pravilnikom. dogovorili smo da će promijeniti davanje doznaka umjesto svaka 3 mj. za potrošan materijal na 1 godišnje. i evo dan danas od tog dogovora ništa! PISALO NA PLOTU..........

    diana i mali duje su bili super, ona mi je fenomenalno reagirala sa onim svojim pošprdnim ispadima i komentarima!!

    ljudi, kad sam ja trebala njih radi karlinih doznaka prvi put, ništa mi nisu davali. međutim kad sam im malo graknula, zaprijetila, ukazala na neke stvari odmah su se porazbacali, međutim glavni problem u ovoj državi glasi:

    NA SVIM TIM FOTELJAMA LJULJAJU SE KRIVI LJUDI!! krivi u onom smislu da bi bilo bolje da doma štrikaju đempere, a da crne cigane stave gore. BOLJE BI NAM BILO uvjerena sam u to. pretpostavljam da me kužite i da isto smatrate!

    sve dokle se njihov mentalni sklop ne promijeni, ništa se neće događati.
    dijeca će umirati i oboljevati, a mi ćemo ih sve ćešće posječivati sa šmajserima u kancelarijama.
    [/b]

  11. #11
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ako je netko slucajno snimio tu emisiju, bila bih jako zahvalna da mi posudi da pogledam.
    Ako nema, jel mozete ukratko prepricat o cemu su sve govorili?

  12. #12
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    imam ti ja sve snimljeno ako te interesira pošalji pp!

  13. #13
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    saljem pp

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Veliki bravo za Teu i sve mame koje su sinoć u emisiji Otvoreno vlastitim tragedijama svjedočile o stravičnoj nebrizi i nemaru liječnika! Napokon se i o tome govori!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb,Maksimir
    Postovi
    26

    Početno

    Cure,ono kaj je mene zasmetalo je kako su oni ustanovili da ima previše nekontroliranih trudnoća..evo kaj ja mislim o tom..nekontrolirane trudnoće su njima sve trudnoće koje se ne vode u njihovoj PREKRASNOJ AMBULANTI kraj Petrove..kak mogu reći da je nekontrolirana,kako oni znaju da žena ne ide svakih mjesec dana,ako ne i češće kod svog privatnog ginekologa kojem lijepo i plaća finu cifru da bi je se tretiralo kao čovjeka To vam je za njih nekontrolirana trudnoća,zato kaj svi ne dolaze u tu nehumanu ustanovu koja izgleda kao i 60-70-ih kad je zgrada i napravljena..a osoblje unutra se ponaša kao da su žene da ne kažem cucki koji su došli veterinaru ko na traci,a čekati možeš i po 3-4 sata,nekad i više,one koje su morale na kontrole na patologiju trudnoće znaju o čemu pričam..cure moje,ja sam dvaput morala ići tamo na pregled,još je kao i bio na pol s vezom...ne smijem se ni sjetiti pogleda doktora koji mi nije riječ rekao nakon pregleda,ni jel sve u redu,ni kakvo je stanje dolje,jel sam otvorena-nisam i dr kad sam ga pitala jel trudnoća u redu
    I onda mi oni pričaju o odnosu pacijent-doktor,nekakvom dijalogu

    Moj komentar je da je čudo da nema i više takvih slučajeva kao ovaj zadnji..jučer kad sam gledala emisiju cijelo vrijeme mi je u glavi bilo to koliko sam zapravo sreće imala,cure ja to zbilja mislim PREPRESTRAŠNO KAKVA JE TO SLIKA

    Mogu oni pričat priče,ništa im ne vjerujem.

  16. #16
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    [quote="lavica"]Moj komentar je da je čudo da nema i više takvih slučajeva kao ovaj zadnji..quote]

    draga moja lavice, ni ne možeš zamisliti koliko ima takvih slučajeva. ta cifra je grozna, samo veliki je probelem u roditeljima. naravno da ih ne krivim jer smo i mi bili u istoj situaciji, nego stvar ti je u tome što nakon takve tragedije rijetki su oni koji mogu i koji žele progovoriti pogotovo u novine. ruku na srce i nama je trebalo 3 god, a kad smo vidili da je to već postalo nešto normalno za njih digli smo glavu i sve otrkrili. meni je i dan danas teško govoriti o detaljima karline bolesti, tj. tijeka bolesti, ali ponos i ljubav me gura naprijed. neki roditelji se nakon takvih situacija začahure u sebe i ne progovaraju, a kad tad puknu i polude. samo što nakon nekog vremena kad se emocije stišaju dođe im u glavu da su trebali dat u novine i na tv te da su ih trebali tužiti. ali tad je već kasno. a sa druge strane postoje roditelji koji znaju da za takvu tužbu treba godina i godina, živaca i strpljenja da bi se to sve svelo na kraj. makar tome nema nikad kraja jer je pretpljena šteta i bol veća od ikakve nadoknade.

    NA ŽALOST!
    možda da živimo na zapadu mogla bih vam govoriti kako nam je lako jer za nas brinu drugi, tj. da smo dobili ono što trebamo i zasužujemo, ali u našoj hrvatskoj (namjerno sam stavila malo slovo jer ne zaslužuje veliko!) postoje oni gore kome su takva sredstva puno više potrebnija nego nama roditeljima sa takvom djecom i samoj toj djeci.

    sramim se što živim u takvoj državi gdje nikoga nije briga o takvoj djeci, prvo im unište život, a onda ih još ŠUTNU! također se sramim da smo morali druge žicati za novce za ortopedska pomagala, jer mi državne institucije nisu mogle osigurati da dijete dovedemo BOLESNO doma.

  17. #17
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Ja sam ljuta na liječnika opće medicine koji mi je dijete pod alergijskim šokom i otečeno vratio doma da ga "kupkama" liječim.Ljuta sam jer nisam znala što se događa i što sam živila u malom mjestu gdje nije bilo više liječnika!Ljuta sam jer moje dijete još uvijek nema pravu dijagnozu ,a rodilo se zdravo.Ljuta sam jer od tolikih liječnika sa kojima sam kasnije dolazila u kontakt jako malo je onih kojima je doista stalo da se problem riješi.
    Ljuta sam jer svak pere ruke , a propusta je bezbroj...

    Što čovjek mora uraditi kako bi se pokrenuo bezdušni državni aparat...Možda treba navoditi djecu imenom i prezimenom ,a ne samo brojkama...

  18. #18
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    državne službenike -naročito one koji su revni za ukidanja pomoći - treba dati roditeljima na dva dana da odmore ,a ovima čisto da vide kako proživljavaju dan roditelji djece sa teškoćama u razvoju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Pozdrav da istina je sve što ste napisali , evo ja upravo poćinjem voditi bitku ,(pogledajte pod UKINUTA INVALIDNINA)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •