Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Ukidaju se putni troškovi ako putujete manje od 100km

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno Ukidaju se putni troškovi ako putujete manje od 100km

    Jeste li znali?

    U SJENI IZMJENE ZAKONA O JAVNIM OKUPLJANJIMA OSTALE IZMJENE ZAKONA O ZDRAVSTVENOM OSIGURANJU

    Ukidanje putnih troškova

    Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o zdravstvenom osiguranju koji će se primjenjivati od 1. listopada donosi novine na koje nije potrošeno odveć riječi u javnosti jer je donesen istodobno kada i izmijenjeni Zakon o javnim okupljanjima. A dapače, oba su rigidna i dehumanizirana. Rečene izmjene i dopune Zakona o zdravstvenom osiguranju će s početkom listopada najviše udariti po džepovima građana koji su ionako osiromašeni uslijed borbe za očuvanje vlastita zdravlja ili (tek) održavanja stanovitog zdravstvenog stanja rehabilitacijom.

    Naime, ubuduće će pravo na naknadu troškova prijevoza imati samo oni osiguranici koji u potrazi za zdravstveom uslugom prelaze više do 100 kilometara od mjesta stanovanja (aktualni Zakon regulira udaljenost od 15 km).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Navedeno u praksi znači npr.: da roditelj koji dva puta tjedno vozi dijete s posebnim potrebama na rehabilitaciju iz Čakovca u Varaždinske Toplice neće dobiti vraćene nikakve putne troškove, pa ako pomnožimo to sa četiri tjedna to ispadne osam odlazaka ČK-VŽToplice, i povratak VŽToplice-ČK...
    A sličnih primjera ima diljem lijepe naše!

    To je samo primjer kako su opet najpotrebitiji zakinuti jer roditelji i djeca sa PP češće koriste ovo pravo, mada se navedene uskrate tiču SVIJU ZDRASTVENIH OSIGURANIKA!

    Jedan roditelj djeteta sa posebnim potrebama iz Međimurja pokrenuo peticiju, te traži izmjene članka zakona kod zastupnika, vlasti i predsjednikaRH!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Eto toliko o humanosti
    Sikica napisala si da je neki roditelj pokrenuo peticiju, te da traži izmjenu članka zakona.
    Jel se mi možemo kako uključiti.
    Mislim da je ovo prevršilo sve granice.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Mislim da je svaka podrška dobrodošla, samo još nije definirano kako...ne znam koliko se ima vremena da se išta pritisne i promjeni u zakonskim regulativama s obzirom da bi primjena zakona trebala ići 01.10.

    Taj tata skuplja potpise roditelja djece s posebnim potrebama, tako da se navede i ime djeteta, mada sam mu savjetovala da bi i drugi ljudi dali podršku...budem ga kontaktirala, pa vidim dokle je stigao!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Nema problema može odmah staviti moje ime i Filipovo na listu.

    Javi kad nešto više saznaš

  6. #6
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ima još kandidata za peticiju!

    dat ću ja svojima u udrugu da se potpišu, svi će škrabati do besvijesti za takve stvari!


    još jednom: SRAMOTA!
    ni sama ne znam koliko ću puta tu riječ spomenuti kad se dotaknete teme: naši zakoni!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    A ništa Tea idemo onda lijepo kod dotičnih.
    Koji su ajmo tako reči "skuhali" ovaj zakon pa nek nam daju kamp prikolice po mogučnosti s ugrađenim kuhinjskim aparatima , krevetima i agregatima za struju... pa čemo kampirat pred Centrima i bolnicama za rehabilitaciju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Sikica što je s tom peticijom ...imamo još kandidata...brdo jedno!!!
    Samo javi da vidimo što je s tim tatom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •