Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Kada 1. put u kino?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno Kada 1. put u kino?

    Naime, moj bebač se raspameti na pingvine u slikovnicama, plišane... kojegod, a u kinu taman Happy feet Meni osobno se u kinu čini preglasno (ja bi uvijek najradije ustala i zamolila da malo stišaju ), posebno ono demonstriranje zvuka na početku, pa si mislim da je vjerojatno prerano za to iskustvo za 22-o-mjesečno dijete, a opet ne znam kada bi uopće bilo OK početi, a znam da bi se on raspametio od sreće, jer ima mjuze, plesa :, "pin-piiina"- dakle sve što dobar crtić mora imati

    Kaj da radim? Jel' prerano? Kad ste vi išli 1. put/kad planirate? Help, hilfe i sl., pliiiz!

  2. #2
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Po meni sve ovisi uz koliku koncentraciju dijete gleda crtice.
    Leona nismo jos vodili u kino, ali samo zato sto on pogleda jedan kratkometrazni crtic i dosta mu je, a najdraze likove mijenja, pa nema neki the ultimate character.
    No, zato bih ga uvijek odlucila voditi na predstavu jer mu price mozes pricati i pricati i stalno ce slusati s istom pozornoscu.
    Ako tvoj maleni voli gledati crtice, a jos i obozava pingvine - pa zasto ne bi probala - uvijek mozes izac na pola filma
    (a i cula sam da je film mrak - no od odraslih )

  3. #3
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    I mi jos cekamo. MM bi vec popustio, ali ja ne dam jer je stvarno nehumano glasno, pa smo se dogovorili da cemo je povesti kad otvore novo kino u Novom Zagrebu, bit ce nam blize nego ici u centar.
    Daisy2005, ako nista drugo znas koji ces DVD nabavljati za koji mjesec.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    mi smo išli prvi put kad je vid imao 2 i pol godine, ali ne u nijedno od velikih, glasnih kina, već radnim danom u kino grič, jurišićeva - manje platno, nije glasno, poluprazno, pa dijete može samo sjediti u stolici, bez da mu netko zaklanja pogled, ili izaći bez problema ako mu je dosadno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Mi smo gledali pingvinice. Nazalost posjet kinu nije bio bas najuspjesniji. U kazaliste idemo bez problema, doma gledamo filmove tipa Garfield.
    Mislim da je problem kaj Happy feet ima scene kad je mali pingvin ugrozen npr. kad ga tuljan hoce pojesti a ne izgleda bas slatko sa divovskim zubima u prvom planu.
    Uglavnom, prestrasili smo se i zbrisali van. Tata je ostao do kraja crtica

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno Re: Kada 1. put u kino?

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Naime, moj bebač se raspameti na pingvine u slikovnicama, plišane...
    Pozdrav od još jednog malog obožavatelja pingvina :D !

    I ja sam razmišljala o Happy Feet u kinu, ali zasad se još nismo odlučili. Ne znam ni sama. Koliko taj film traje? Dosad smo bili u kazalištima i predstavu od 1 h odgleda bez ikakvih problema, crtiće isto tako.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Cure, hvala Ma, i ja nekako mislim da je prerano (prvenstveno zbog buke, da moramo izaći ranije mi i nije tako strašno), ali MM vrši pritisak

    Jedino što me začudilo da nam za kazalište nije prerano; pa to mi je super Ja sam bila uvjerena da je za kazalište DEFINITIVNO prerano

    Nego Tanja, jel' ima koja predstava s pingvinima koju bi preporučila?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ima! "Pingvini ne znaju ispeći kolač sa sirom", u Dječjem kazalištu Dubrava. Predstava je izvrsna!
    (istina, piše da je za djecu od 5 godina nadalje, ali gledalište je bilo puno male djece i svi su se dobro provodili)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Svaka čast Tanja, moram se baciti na istraživanje

  10. #10
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    mi smo bili nedavno na Arthuru...izasli smo 10 min prije kraja...do tada je izgledao 8) s kokicama medu nogama...isli smo na njegovo inzistiranje ...

    u kazalistu smo bili 2 puta do sada i to prije godinu dana i cjelu predstavu smo uzivali...nazalost nemamo cesto priliku ici jer nema djecjih predstava

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kino mi uopće nije palo na pamet; Lea nije niti gledala ni jedan dugometražni crtić i ne znam jesu li ti crtići uopće za nju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Sad sam se sjetila što me odbija od kina (e jest mi dugo trebalo, znala sam da ima neki razlog, ali koji... )

    Foršpani, tj. najave za neke xxx filmove. Obično su preglasne uz prebrzo izmjenjivanje scena (ja to zovem "zum! zum! zum! Coming soon!") Kako ih klinci podnose? Mislim, ja ih teško podnosim kao odrasla, pa nisam mjerilo...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Tanja, ma upravo to je i meni problem (ja se uvijek u kinu osjećam k'o gospođa u godinama , jer mi je to stvarno prebučno) i zato do ovog s pingvinima nisam niti razmišljala o kinu, a sad kad vidim koje oduševljenje iskazuje kad vidi negdje pingvina, MM jedva dočekao (on obožava dobre i vizualno lijepe crtiće, a ja sam "glas razuma" ), pa sam se zapitala jel' možda ipak pretjerujem. Što se dužine crtića tiče, o tome ovaj put uopće nisam htjela razmišljati; da mu je predosadno, odmah bi izašli van i gotovo. Zato sam se i bojala da bi njemu predstava u kazalištu bila too much, ali sad ste me ohrabrile pa mislim da ćemo uskoro probati taj doživljaj :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    MM radi u kinu Cinestar i prije 3 godine se ni u kom slučaju ne preporuča radi oštećenja sluha.
    Al oni su i stvarno glaaaaaaaaaaaasni!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    daisy, ja bih vam onda prije preporučila dječje kazalište nego kino. Za početak.

  16. #16
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    u kazalistu smo bili 2 puta do sada i to prije godinu dana i cjelu predstavu smo uzivali...nazalost nemamo cesto priliku ici jer nema djecjih predstava
    kako nema? ima u dječjim kazalištima
    nama je za sad kazalište u điru. mislim da je to bolje od kina za ove skroz male. kvalitetnija mi je to nekak zabava za njih, bolja interakcija

  17. #17
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ajme, sori, tek sad sam vidla da si u dubrovniku, a za tamo ne znam. šteta ak nema, ali potraži, možda ima amaterskih grupa ili pri kojoj školi. svašta ljudi rade
    ja sam ti brzopleta naj se ljutit

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    zebra, pa nisu svi iz zagreba na forumu
    u nekim gradovima nemaju djecja kazalista u nekima ni kazalista opce...

  19. #19
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ma vidiš da sam brzopleto odgovorila! znam da je u nekim mjestima nažalost prava pustoš
    pozovite dječja kazališta iz zg, rado će vam doći, pogotovo amateri.
    mislim da je kazalište puno bolje za klince od kina

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi smo bili neposredno prije 3. rođendana, na Ledeno doba 2, pogledala od prve do zadnje minute, oduševljena.
    Poslije smo još gledali Garfielda2 i Arthura, stalno pita kad ćemo opet ići.
    Išla bi na sezonu lova, ali nema ga u Cinestaru, a to mi je najzgodnije.
    Nije nam bilo preglasno, a kako uvijek kasnimo izbjegli smo foršpane.
    Happy feet nije sinhroniziran pa nismo išli.

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Mi ćemo na Janka Strižića prvi put s oboje u kino, mlađi je 2 i pol, stariji uskoro 5 godina. Jako se vesele iako znam da ne znaju što ih zapravo čeka (pričali smo o veeeelikom ekranu i mraku i puno ljudi).

    Jel netko gledao ovaj filmić, kakvi su dojmovi?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Mi bili prošli tjedan.
    crtić je baš za male klince, jer nema uopće priče.
    ali bez obzira na sve, cure su uživale i rekle da im je baš bilo super (par puta sam im se ispričala u kino da nisam znala da je ovo crtić baš za male klince).

  23. #23
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Jos jedan zagovornik kazalista! E. Je prvi put bio s 11 mj i odgledao 20 min s punom pozornoscu. Prica je bila za malo vecu djecu, no svejedno mu je bilo zanimljivo.
    Ja bi probala i kino i kazaliste od 1 g, ako mu se ne svidja izadjete van.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Jos jedan zagovornik kazalista! E. Je prvi put bio s 11 mj i odgledao 20 min s punom pozornoscu. Prica je bila za malo vecu djecu, no svejedno mu je bilo zanimljivo.
    Ja bi probala i kino i kazaliste od 1 g, ako mu se ne svidja izadjete van.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uh, meni je to malo skup sport za "ako vam se ne sviđa izađete van". U kino vodim samo starijeg klinca, jer je njemu svaki crtić zanimljiv i može ga pogledati od početka do kraja. Mlađeg još ne vodim, jer on gleda samo probrane crtiće i to kratke.

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Mi bas ne gledamo puno crtice niti tv. Jako volimo kazaliste a rekoh da probamo i kino. Da, planiram s mladjim izaci jer ne vjerujem da ce izdrzati 8o min

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ja bila sa svojom nedavno prvi put, ima 2g10mj, bile smo sa nećakinjama starijim, gledali "izvrnuto obrnuto" 3D, nije se pomakla cijeli fil (osim da uzme kokice i stavi ih u usta)

  27. #27
    Violetty avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    19

    Početno

    Ja u zadnje vrijeme želim našeg sinčića odvesti u kino. Doma ne gleda "škartne" crtiće već, ako gleda, gleda one koje mu nabavim na dvd-u(madagaskar, zambezija, sammy, u potrazi za nemom itd...) Doslovno se hipnotizira, a nakon što završi, pun je pitanja i dojmova. Često gledamo zajedno(već znam na pamet koja će scena iduća, a njemu nikako da dosadi). Mislim da bi uživao u kinu, ali je jedina stvar koja me iskreno zabrinjava - glasnoća. Ta ono u cinestaru nije normalno! Posljednji put kad sam s mužem gledala neki triler mislila sam da će me prije srca izdat bubnjići. Baš je užasno neugodno, na granici bola. Ne znam zbog čega to toliko pojačaju, da li je to "baždareno" prema nekim standardima ili namještaju proizvoljno...Eto, već bi ga vodili X puta da nije takav slučaj. Nemamo ni jedno drugo kino u okolini

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •