Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Pospremanje igračaka

  1. #1
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno Pospremanje igračaka

    Moj A je supersladak dvogodišnjak, milo i pametno dijete (a koji nije!?!) ali moram priznati da me slaganje igračaka izluđuje. Imamo mali stan, reducirala sam igračke na razumni minimum, ali svaki dan ista priča 2x na dan slaganje igračaka, a stan u kaosu.
    Pa me zanima da li ste svoje dvogodišnjake naučili pospremati igračke?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    naravno












    kad su imali bar devet godina

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mislim da trebaš uvoditi pravilo da se nakon završetka igre igračke pospremaju, tj. ono s čim se taj tren ne igra je pospremljeno. Normalno, ne možeš očekivati da će on to sam napraviti.

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mislim da trebaš uvoditi pravilo da se nakon završetka igre igračke pospremaju, tj. ono s čim se taj tren ne igra je pospremljeno. Normalno, ne možeš očekivati da će on to sam napraviti.
    e, da - ali onda i mama i tata moraju svojim primjerom pospremati iza sebe.

  5. #5
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    naravno












    kad su imali bar devet godina


    Čini se da će i nama biti tako.
    Mislim da trebaš uvoditi pravilo da se nakon završetka igre igračke pospremaju, tj. ono s čim se taj tren ne igra je pospremljeno. Normalno, ne možeš očekivati da će on to sam napraviti.
    Naravno da ne očekujem da sam sprema. Prije par mjeseci sam pokušala sa taktikom da prije večernjeg kupanja idemo zajedno spremiti igračke. Dok je to na teoriji tj dok mu ja objašnjavam kako ćemo on i ja sve pospremti na police da nas autići ujutro dočekaju i sl., on se sa svime slaže, ali na kraju mama sama sprema. Mislila sam da će mu nakon nekog veremena to ući u rutinu, ali ne da se..

  6. #6
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    e, da - ali onda i mama i tata moraju svojim primjerom pospremati iza sebe.
    tako je!
    mada, dvogodišnjak to baš i ne kuži ali s vremenom će.

    mi to obavljamo u suradnji - ja započnem pa mi on pomogne.
    kada okrenem leđa, on nastavi sam... vaditi igračke iz kutije.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa i ja sam sama spremala do pred koji dan, a Lea ima 4 godine.
    Poanta je u tome da se uvodi navika, evo Lea sad spremi i sama ponešto.
    Ali bitno je da nakon svake igre pospremite ono čime se igrao, da ne leži hrpa igračaka uokolo. Tj. nema nove igre dok se staro ne pospremi.

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa i ja sam sama spremala do pred koji dan, a Lea ima 4 godine.
    Poanta je u tome da se uvodi navika, evo Lea sad spremi i sama ponešto.
    Ali bitno je da nakon svake igre pospremite ono čime se igrao, da ne leži hrpa igračaka uokolo. Tj. nema nove igre dok se staro ne pospremi.
    Sve znam u teoriji i nastojim da spreme igračke kad završe s jednnom igrom, nekad spreme, kao jutros npr. a nekad
    Mala je dosad revno spremala, a sad je kaže ono svoje slatko neću i onda ova velika koja je taman počela spremat kaže da neće ona ako neće seka

  9. #9
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    spremit ih hoće...nekad ostanu na mjestu nekad izvrne cijelu kutije i samo ode...ugl ja kad zaspe uvijek imam nešto za pospremit za njim....uopće se ne nadam skorom nepospremanju igračaka

  10. #10
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pospremi si cipele i jaknu na mjesto kad dodemo izvana, to mi je za sada cisto dovoljno.

    igracke nekad sprema, nekad ne. nekad mu trebam reci, nekad samoinicijativno sprema sa mnom, nekad cak i sam pospremi...
    uopce se ne zamaram s tim, drago mi je kad sprema, al sam spremna na svakakve faze u skoroj buducnosti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Sprema na mjesto sve osim igračaka . Čak i prljavu robu nosi na pranje.

  12. #12
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Sprema na mjesto sve osim igračaka . Čak i prljavu robu nosi na pranje.
    Moj i čistu, ma sve iz ormara

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Do škole uglavnom spremaš s njima (tj. započneš spremati s njima) a kasnije mogu i sami. Kod mojih je povremeno palilo nadmetanje i utrka "tko će prije".

    Sad pali motivacija - kad su igračke pospremljene, smijete na računalo...

    Aliiii u ranijim godinama, oni pomažu spremati nama, a mi malo pomalo smanjujemo svoj udio i neosjetno stvari prepuštamo njima. Ide, ali NE uvijek... ! Jutros sam pogledala pisaće stolove svojih školaraca (nismo za vikend bili doma) a ono... :shock: katastrofa! Nema veze - pospremit će kad im štogod zatreba. S jedne strane, bilo mi je lakše dok su bili mali - pospremali su sa mnom sve u šesnaest! I usisavali, i prali pod, i brisali prašinu. I sad to čine, ali su počeli gledati kako da maknu rep! Zapravo, mislim da oni ne pospremaju ništa manje, nego JA OČEKUJEM VIŠE, i to je to... Uostalom, ni ja ne uspijem svaki put opeglati sav veš, pa i klincima za neke stvari progledam kroz prste, samo to ne smije postati pravilo!

  14. #14
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Ja Saru nemogu nikako motivirati da pospremi igračke. Nekada, vrlo rijetko, uzme sa mnom pokupiti ih ali vrlo često ja sama spremam. Zovem ja nju... ali ogluši kad je to tražim.
    Dobila je 2 velike kutije za igrake to nam je sad super... njoj za isprazniti meni za spremiti -svi zadovoljni!!

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Ivany prvotno napisa
    Ja Saru nemogu nikako motivirati da pospremi igračke. Nekada, vrlo rijetko, uzme sa mnom pokupiti ih ali vrlo često ja sama spremam. Zovem ja nju... ali ogluši kad je to tražim.
    Dobila je 2 velike kutije za igrake to nam je sad super... njoj za isprazniti meni za spremiti -svi zadovoljni!!
    Mala je još - ići će to u skoro! Sad je u dobi "prolila sam igračke" , a to rade sva djeca!

  16. #16
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Pitam ja D: A tko će pokupiti igračke?
    A ona meni: Mama će.

  17. #17
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    čitam i tješim se da su još premali
    iimamo pokušaja slaganja igrački,al na kraju slažem ja ili MM

  18. #18
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Mi smo odlučili da naš može sve izvaditi i istresti iz košare za igračke i ormara, ali prije spavanja je spremanje svega na svoje mjesto.
    E sad, bilo je tu i plača i NEĆU, ali malo po malo i uz PEPPU koja također sprema igračke (i nekoliko likova iz prigodnih knjižica), Toni shvaća koncept spremanja.
    Mi mu naravno uvijek pomognemo. On je mala djevica pa ne znam da li je to dodatan + za suradnju, al definitivno vidimo da hoće i da ima dobru namjeru... .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    96

    Početno

    ja najvim da idemo spremati igračke i ona dođe i ako stavi dvije - tri igračke u vreću ja sam prezadovoljna.

    ali za pretepanje po mokrom vešu, usisavanje i dodavanje veša dok peglam i stavljanje zamazanih stvari u veš mašinu - oooo tu je prva!

    bude i to, sve u svoje vrijeme, polako, samo nek stekne naviku, nek čuje da se igračke trebaju pospremati i to je to

    "mama sipa, mama bude, mama pemi"

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    ZAGREB, Sesvete
    Postovi
    86

    Početno

    dan OBOŽAVA istresati igračke iz njihovih kutija, i to po principu, što bučnije to bolje.
    i to radi na parketu na ulasku u dnevni boravak. I kad ja kažem ajmo to sad pospremiti..on i pomogne, ali samo dok ponovno napunimo kutije da ih može ponovno istresti.

    i onda mi je brže i pametnije da to sama napravim barem dok ga ne prođe ta faza

  21. #21
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    ni u vrtiću dvogodišnjaci ne pospremaju sami igračke, nego "pomažu" teti

    njima je sve igra, tako da ovo spremanje robe, obuće i slično treba tako i shvatiti. kasnije će skužiti da je to zapravo nekaj puno dosadnije od igre

    mi ili sami pospremimo (ak je netko sms-nul da dolazi na kavu) ili skupa s njim, pa se usput zezamo.

    ali fora je što Patrik primjeti recimo da sam mu pospremila kutak (posaugala i složila sve igračke) pa je uvijek oduševljen kad ga vidi i uvijek veli

    ne treba od njih očekivati ono što i nije primjereno za njihov uzrast.

  22. #22
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa D nekad hoće pospremiti nekad neće, ne znam o čemu ovisi.
    Ali u večini situacija ih ja skupljam.

  23. #23
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    ni u vrtiću dvogodišnjaci ne pospremaju sami igračke, nego "pomažu" teti

    njima je sve igra, tako da ovo spremanje robe, obuće i slično treba tako i shvatiti. kasnije će skužiti da je to zapravo nekaj puno dosadnije od igre

    mi ili sami pospremimo (ak je netko sms-nul da dolazi na kavu) ili skupa s njim, pa se usput zezamo.

    ali fora je što Patrik primjeti recimo da sam mu pospremila kutak (posaugala i složila sve igračke) pa je uvijek oduševljen kad ga vidi i uvijek veli

    ne treba od njih očekivati ono što i nije primjereno za njihov uzrast.
    ovako i mi, makar Marin već ima 3,4 godine, ne očekujem od njega da sprema igračke
    :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Moje cudo od djeteta koje ima 19 mjeseci je nalik svojem ocu jer nakon igranja uredno posprema kocke u kutiju, bojicu u posudu i knjigice pospremi. S obzirom na povjesnu slampavosti njezine mame nemogu vjerovati da je moja kcer toliko uredna

  25. #25
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    možda ove ideje pomognu u pospremanju
    http://girotondo.com.hr/djecje-sobe/...anje-igracaka/

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sjajne ideje!

  27. #27
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sjajne ideje!
    hvala, sabrale smo ideje jer i same imamo zakrčen prostor pa da pomognemo i sebi i drugima

  28. #28
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    onaj carobni tepih je super ideja! jos kad bi nasla nekog da mi to napravi

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    onaj carobni tepih je super ideja! jos kad bi nasla nekog da mi to napravi
    Najveći problem su nitne s prstenom za provlačenje konopca, kakve su npr. na šatorskom krilu.

    Ali to možeš dati napraviti u svakom profesionalnom šnajderaju (gdje rade popravke hlača), obično imaju mašineriju za ulaganje tih prstenova: http://www.nana-san.hr/pozamanterija.aspx

    Btw. kod nas je godinama obična deka funkcionirala po istom principu, bez špage i zakovica. Bilo je strogo zabranjeno legice iznositi izvan deke. A kad je igra gotova, skupe se uglovi i istresu kocke u njihovu originalnu kutiju, a deka se spremi odvojeno.

  30. #30
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i to je dobra ideja! ne znam zasto mi to nikad nije palo na pamet, a uvjek se borimo sa skupljanjem legica.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    odlične ideje!

    ima li možda tko ideju za spremanje rajfova, to me već dulje vrijeme gnjavi a ne uspijevam smisliti ništa efikasno. Kud god da ih stavim rasipaju se naokolo ...

    Razmišljala sam o čavlićima slično onoj rami za špangice a dolje su čavlići za trakice za kosu, ali odustala jer su predebeli za čavliće i "preklimavi" (padaju sa čavlića ako se dotaknu/sudaraju/...)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Najveći problem su nitne s prstenom za provlačenje konopca, kakve su npr. na šatorskom krilu.
    Razmisljala sam da samo podvrnem rub i tu provucem konop, kao na trenerkama ili na onim ruksacima sto se zategnu s naramenicama.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Razmisljala sam da samo podvrnem rub i tu provucem konop, kao na trenerkama ili na onim ruksacima sto se zategnu s naramenicama.
    Svako takvo rješenje ima nedostatak - čak i ovo sa slike (relativno velik razmak između rupa - to nije dobro za sitne kockice koje će se rasipati).

    Ako napraviš ovako kako si zamislila, to će biti bolje za čuvanje sitnih kocki, ali će se teško moći lijepo rasprostrti. Nije to lako ni uredno napraviti na kružnom podlošku. Bilo bi dobro obrubiti kosom širokom trakom. Rekli bi moji kolege s posla "skuplja pita od tepsije".

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    odlične ideje!

    ima li možda tko ideju za spremanje rajfova, to me već dulje vrijeme gnjavi a ne uspijevam smisliti ništa efikasno. Kud god da ih stavim rasipaju se naokolo ...

    Razmišljala sam o čavlićima slično onoj rami za špangice a dolje su čavlići za trakice za kosu, ali odustala jer su predebeli za čavliće i "preklimavi" (padaju sa čavlića ako se dotaknu/sudaraju/...)
    proguglaj headband storage, ima svacega. Ako ih objesis na dva cavlica, bit ce stabilniji.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svako takvo rješenje ima nedostatak - čak i ovo sa slike (relativno velik razmak između rupa - to nije dobro za sitne kockice koje će se rasipati).

    Ako napraviš ovako kako si zamislila, to će biti bolje za čuvanje sitnih kocki, ali će se teško moći lijepo rasprostrti. Nije to lako ni uredno napraviti na kružnom podlošku. Bilo bi dobro obrubiti kosom širokom trakom. Rekli bi moji kolege s posla "skuplja pita od tepsije".
    Slazem se. I ja u ogromnoj vecini slucajeva samo zamisljam kako bi bilo lijepo i zgodno tako nesto napraviti, a do izvedbe dodjem, hm, pa skoro nikad...

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se. I ja u ogromnoj vecini slucajeva samo zamisljam kako bi bilo lijepo i zgodno tako nesto napraviti, a do izvedbe dodjem, hm, pa skoro nikad...
    Da, tako je bilo i kod nas - na kraju je jedna deka bila korištena za te svrhe gooodinama (dječja, ne prevelika), a sad ista deka stoji na klavijaturi sintića i povremeno se može koristiti na podu (ali uglavnom za sitnu djecu koja dođu u goste - moji su to prerasli, ne igre nego pod - više im odgovara sjediti za stolom).

    Ostale ideje s linka - zgodno je dok se baviš time, a kasnije shvatiš da su sve to skupljači prašine.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    proguglaj headband storage, ima svacega. Ako ih objesis na dva cavlica, bit ce stabilniji.
    Hvala, ima super ideja!

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    odlične ideje!

    ima li možda tko ideju za spremanje rajfova, to me već dulje vrijeme gnjavi a ne uspijevam smisliti ništa efikasno. Kud god da ih stavim rasipaju se naokolo ...

    Razmišljala sam o čavlićima slično onoj rami za špangice a dolje su čavlići za trakice za kosu, ali odustala jer su predebeli za čavliće i "preklimavi" (padaju sa čavlića ako se dotaknu/sudaraju/...)
    Vaza s uskim grlom. Kao one za jedan cvijet, ali šire...
    Doduše, moja ima samo tri rajfa, pa nije teško ugurati ih u vazu koja ionako stoji u kupaonici.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    odlične ideje!

    ima li možda tko ideju za spremanje rajfova, to me već dulje vrijeme gnjavi a ne uspijevam smisliti ništa efikasno. Kud god da ih stavim rasipaju se naokolo ...

    Razmišljala sam o čavlićima slično onoj rami za špangice a dolje su čavlići za trakice za kosu, ali odustala jer su predebeli za čavliće i "preklimavi" (padaju sa čavlića ako se dotaknu/sudaraju/...)
    Ne samo za rajfove nego i drugu kramu u kupaonici zgodni su ovi džepovi: https://www.google.hr/search?q=platn...pE0b_f_F73M%3A

    Imala sam nešto slično, ali umjesto vješalice bila je samo okrugla šipka.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Vaza s uskim grlom. Kao one za jedan cvijet, ali šire...
    Doduše, moja ima samo tri rajfa, pa nije teško ugurati ih u vazu koja ionako stoji u kupaonici.
    probala, ali stalno su ispadali ...
    i na kraju ti opet zauzima puno mjesta dok se taj "cvijet" proširi i zaokruži ...
    sviđaju mi se one trake sa našivenim "ušima" u koje se zatakne rajf, a stoje okomito pa ne zauzima puno mjesta ...

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


    Onda nemam ideju.
    Možda ju dobijem kad se suočim s 3+ rajf problemom.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Onda nemam ideju.
    Možda ju dobijem kad se suočim s 3+ rajf problemom.
    Da ti donesem kojega?
    Vidiš, vidiš, i to je efikasan način pospremanja rajfova, preseli-ih-drugome

  43. #43
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kad se nama neda, jednostavno ih nogom gurnemo u stranu da možemo hodati. Kad ode spavati,pospremimo, ujutro isti kaos, i tako sve do navečer. Ja ju još neću učiti,mala je još,ništ ne kuži,neda mi se forsat ni nju ni sebe.

    Sve to dođe na svoje,kad tad. A i ne mora bit uredna ako ne želi, samo nek je čista

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •