Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: ne jedenje i meni

  1. #101
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    taman sto sam ga kritizirala, jucer me iznenadio: pojeo je tanjur mahuna s mrkvicom i malo mesa. nisam ga ni pitala dali hoce, nego ugrijala i davala mu dok nije rekao "necu vise".

    ...jos da ga ne moram hraniti.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    uf,bolna tema.Nikad nije bio jelac,ali sam se trudila da kad jede,nek jede zdravo.Neće nikakvo povrće,samo grašak,a imam nekako averziju prema zaleđenom.Voće prolazi kad su dobri dani.Ujutro pojede zobene ili dinkel griz sa žličicom meda. Nekad to neće pa pojede cornflakes,onako bez ičeg.Za ručak sve pojede osim povrća.Neki dan sam naparvila izvrsne popečke sa povrćem,ma povrće se uopće nije osjetilo,samo je izbacio iz usta.Za večeru pojede ono što je ostalo od doručka ili od ručka.Što se tiče suhomesnatog i slatkiša,ne dajem mu. Mada sve je teže što ide stariji,bake mu guraju slatkiš u ruku. Dobro slatkiše mu rijetko i dam,ali suhomesnato ne.Jednom je u gostima navalio na parizer jer je vidio svog rođaka da jede i nisam mu mogla zabranit. Sutradan je odmah proljev dobio dok skorz nije iskakao tu salametinu iz sebe.Eto,toliko je zdrava da ga je sraćka uhvatila od pustih E-ova.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    E, drage moje... Čitam vaše postove i zavidim vam. Moja je do 16 mj jela sve, a od onda koma. Voće uopće ne jede! Ujutro bočica AD, kiflica i voćna kašica. Ručak gusta, gusta juha sa puno povrća i sa kuhanim mesom ili kelj čupajz sa mesom-apsolutno ništa drugo ne jede za ručak osim to dvoje, Popodne voćni jogurt, a navečer kiselo mlijeko i kruh sa sirom. I to je to! I tako svaki dan isto... Dokad?

  4. #104
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    amel, pa nije to bas taaako lose! daj joj vremena. tek je pocela s "fazama"....ceka te jos puno izazova. i to stvarno nije nezdrav meni. neka jede. a ti, naravno, i dalje nudi raznoliko!

  5. #105
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    evo imamo problem za kojeg sam se nadala da ga neću imati jer je do prije dva mjeseca moj maleni jeo kao vuk.

    krenulo je s nicanjem petica, pa dvije upale grle i prehlada.kad ga boli on ne okuša ništa po cijeli dan, pije tekućine i popije malo jogurta, gricne jabuke i to je to. trend nejedenja se i nakon bolesti nastavio.
    da napomenem da sam sve nalaze vadila, briseve, krv, mokraću-sve super.
    sada dnevno pojede 1/4 onoga što je dosada jeo.
    luda sam, sve načine zabavljanja sam probala....

    brine me posebno to što se dvije noći budi u plaču i želi da ga vodim u dnevni, pa ga nosam po 2 sata, nikako da se smiri. nešto kao night terror.

    to isto nikada nije radio.pa se ja mislim da nije možda gladan???

    počela sam davati petrovićev med za podizanje imuniteta???iskustva s apetitom????

    pomozite ....

  6. #106
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ???

  7. #107
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    ???
    Čisto da se malo javim iz našeg iskustva, inače nemam nešto pametno za reči.
    Kod nas je "nejedenje" uvijek prethodilo bolesti, trajalo za vrijeme bolesti i još minimalno tjedan dana nakon bolesti, s time da (hvala Bogu) nikad nije bio jako bolestan.
    "Nejedenje" je isto tako uvijek prethodilo nicanju zubi, trajalo za vrijeme nicanja,...
    Budući da se kod vas poklopila i jača bolest i zubi, ja bih rekla da je to normalno stanje i da će početi uskoro jesti.
    Isto tako, možda je i došao u dob kad ga manje zanima hrana, a više okolina.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ne znam bi li se javila na ovo temu ili ne, pa si mislim evo..

    ja sam kao mala bila totalni nejelac, u vrtiću sam svaki dan sama u kihinji da me druga djeca ne vide jela kruh i paštetu dok su se oni davili u špinatu..dakle sve mi je bilo nekak fuj, mama je odlučila da bolje da jedem išta nego ništa, na kraju sam kada me nitko nije forsirao jela špnat ko velika do danas i obožavam ga..tako sam odlučila da neću ni ja svoje dijete daviti da jede ako neće...

    e sad, moj dvogodišnji jedinac: ja nemama dajem mu na volju, pa tako kada se probudi dobije 1 grancerale keksić (da, to čim izađemo iz kreveta), onda doručak: cornflakes/nesquick kugle/cereos/nešto + mlijeko (jogurt ne voli vidjeti ni na slici, dakle samo i isključivo mlijeko, ako nije mliječno onda je nešto iz pekare (samo klara/pan pek i te fore, nikako ne one kvartovske masćpbe), kukuruzno sa sirom npr. (inače sir u bilo kojem obliku ne želi jesti, čak i na pizzi koju ako jedem i on uzme griz pljune sir)
    užina je juha, uvijek i obavezno, bilo kakva juha, mora biti juha 1-2 tanjura
    spavanje
    nakon spavanja ručak: varioo sve živo jede + kruh, saft s tijestom (tjesto obožava), posebno voli zeca papati, pohana piletina/puretina rijetko ali ima i toga, dakle tanjur variva ili tanjur tijesta sa saftom ili pola šnicle s kruhom
    grancerale keks ili nekaj drugo slatko, npr.monte
    večera: ostatak ručka, mlijeko s nekom od gore navedenih žitarica, kruh s nutellom

    da rezimiram, ne jede paštete, hrenovke, nikakve salame, sireve, jogurte čak ni voćne, ne voli voće, obožava povrće...ne jede pekmez, med niti maslac, ne voli krumpir, grašak..da, probao je Mcdonalds pomfrit i nije se oduševio ni najmanje, dakle jako malo stvari voli i to jede i ja sam sretna da jede, ja bi mu dopustila i da jede čokolino (kada je boelstan to bi bilo idealno jer ništa drugo neće a ne dojimo i nikada nismo -moj izbor) no on neće, a neće ni smoki, sokove aposlutno nikakve ni na crtežu a kamoli za stvarno, ni razno razna lina, on to jednsotavno ne traži i ja sam sretna zbog toga, no da me traži čokolino bome bi ga od mene i dobio, i ak sam nemama kaj mogu, dijete mi papa, sretno i veselo jesam ne-mama

  9. #109
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Uh, sad kad sam iščitala sve postove, lakše mi je.
    Mislila sam da moja cura malo jede, ali mislim da je za njezinu dob to što tijekom dana pojede sasvim ok.
    Ono što me malo muči je što bi svaki dan mogla jesti kombinacije s kukuruznom krupicom pa tako obožava meso + žganci + povrće. Dok recimo kombinaciju povrća s mahunarkama i žitaricama tipa riža baš i neće. Danas je odbijala jesti leću+rižu+tikvice+rajčicu. Leću i rižu je navečer jela s jogurtom. I sad ti znaj što joj smeta. Paradajz je već jela kao juhicu, a i tikvicu u kombinaciji s drugim povrćem na gusto napravljenu.

    Hoću pogriješiti ako joj svaki dan dajem provjerene kombinacije - krupicu (kukuruznu, pšeničnu, dinkel, ječmenu) s povrćem i mesom/ribom (2 puta tjedno meso, 2 puta riba)?

    E sad, cikla! Toliko sam se radovala što ću joj moći dati ciklu iz svoje bašče, no ni malo joj se nije svidjela. MOžda sam i ja pretjerala jer sam joj napraivla s paradajzom i rižom. Bilo je super fino kremasto i slatkasto (MM me za početak izbacio iz takta rečenicom Ona ti to neće jesti), no nakon prve žličice je napravila facu kao da sam joj dala, ne znam što.
    Kako joj dati ciklu? Neće ni sok od cikle.

    Neće ni žumace. Par puta ga je pojela kad sam ga tek uvela, ali sad ga namiriše u svemu. Nisam ga još miješala sa žgancima jer njih jede uz jogurt/kajmak/sir, a mliječni proizvodi usporavaju apsorpciju željeza pa ne dajem s tim u kombinaciji ništa željezno

    Ne znam, možda pretjerujem i mučim ju s glupostima jer nekada imam osjećaj da je zapravo gladna jer joj ja ne skuham fino. MIslim, sve je to fino (barem meni), ali njoj izgleda nije.

    Inače, ovo je naš meni:

    oko 8 h sika

    oko 10 h doručak - žitarice (zob, pir, proso, (u pahuljicama)) s voćem (jede manje više sve voće, jedino u posljednje vrijeme izbjegava kupine, valjda su joj kisele, osim onih divljih, njih je neku večer pojela oko 30 komada) ili jogurtom.
    do spavanja pojede malo keksa (sama pravim one američke keksiće, umjesto čokolade stavim suho voće) ili kakve domaće kiflice

    oko 12 h sika i spavanje i sika

    dok čeka ručak malo jabuke/kruške/šljive

    oko 16 h ručak - povrće + žitarice/tijesto + meso/riba/mahunarke, nakon toga pojede ili malo voća, ili keksa (može se brojati u mrvicama) ili malo meda... zavisi koliko je ručka pojela..., a ako nije htjela ručak onda joj dam mileram (to uvijek pali, ali to mrzim, mrzim raditi i uvijek se trudim da ipak jede)

    oko 17 h sika i spavanje i sika

    oko 19 h idemo van pa pojede ili malo grisina, ili keksa ili pudinga (od prosa, riže i nekog voća, sama pravim) ili malo jogurta

    oko 20.30 - 21 h jede ili ono što je ostalo od ručka ili žgance sa sirom/vrhnjem/jogurtom, griz s malo mlijeka, ili samo nešto mliječno

    oko 22 sika i spavanje i još nekoliko puta noću sika.
    Puno toga sam ja sad nabrojala, ali ne pojede ona toga puno, osim ako joj se jako svidi.
    Evo večeras, prvo nije htjela jesti leću s rižom od ručka s jogurtom i sirom, da bi, kad je počela, pojela skoro pun tanjurić.

    Ima 12,5 mj, 9 kg i 76 cm.

  10. #110
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ajme, jesam ga odrapila
    sorite

  11. #111
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mislim da je vas jelovnik jako dobar! nemoj se previse sekirati sto klinci ponekad ne zele jesti - ni mi veliki nismo uvijek od jela niti za jelo. klinci cesto jedu u "fazama". danima ili cak tjednima imaju favorit-jelo, a onda ga opet ne zele ni vidjeti, i prijedu na nesto drugo opet danima. kuhaj joj sta voli, a izmedu toga joj i dalje nudi i druge namirnice. ja bih bila sretna da moja malena tako voli zitarice. ona voli samo kruh! ali barem taj sama pravim.
    tvoja curica je sretna sto ima tako divnu mamu, koja jako pazi sta joj nudi. ali, iz vlastitog iskustva govorim, nemoj da ti njena prehrana i razmisljanje o tome ispuni cijeli dan.

    cikla: stvarno ne znam, ni moji ju ne vole. probaj joj nudit samu, kuhanu, mozda uz malo tjestenine. mozda se iznenadis?
    jaje: i moji nisu za zumanjak. jedino ako jaje s malo soli izmutim u zdjelici i izlijem na tavu kao palacinku. (mozes tome dodati i ribane tikvice ili mrkve)

    p.s.: daj recept za keksice i puding od prosa.

  12. #112
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    ciklu je steta kuhati ako je domaca
    meni je super sirova, naribana na salatu, moze se mijesati s mrkvom i/ili jabukom
    zacinis s malo soli, maslinovog ulja i limunovog soka

  13. #113
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ivana B-G, neku sam večer napisala ogroman post, ali mi net zaštekao i o'šla mast u propast

    ma, malo sam se skulirala i skužila da ne treba forsirati
    dajem joj jelo pripremljeno kako voli, odnosno povrće s ili bez mesa zagustim sa žgancima, rižom ili ječmenim grizom, a ako stavim kvinoju ili leću, onda jednsotavno izmiksam
    prestala sam razmišljati o tome kako se željezo lošije apsorbira uz mliječne proizvode pa je dijete jutros pojelo griz od ječma sa žumanjkom i jogurtom bez beda

    mislim da ću joj ciklu probati dati još jednom na varivo s krumpirom ili već nečim isto zagušćeno sa žgancima (oni uvijek prolaze), a ako ne bude išlo, odustajem od cikle za ovu godinu, no svakako ću napraviti salatu za zimu, možda ju kasnije zavoli (a za nju, brat bratu, trebaju i zubići, a ova moja ima samo 4)
    NatasaM, znam da je cikla tako najzdravija, ali mislim da ju ona tako ne bi jela... no, možda probam s jabukom

    za puding od prosa nemam poseban recept, jednostavno skuham prosene pahuljice na gusto, pred kraj dodam jabuke ili neko drugo voće i to je to... istina, ne bude onako čvrst, no ako tako želiš, možeš dodati malo gustina, ili riže (mljevene), ili aru praha (umjesto gustina, on je navodno puno zdraviji, ali ga još nisam koristila)

    evo recepta za keksiće:

    126 g omekšalog maslaca
    1/2 šalice šećera
    1/4 šalice smeđeg šećera (ja stavim samo tu količinu smeđeg, čak i to bude previše s obzirom na suho voće)
    čajna žličica ekstrakta vanilije (ne stavim)
    jaje
    1 1/4 šalice brašna (stavim polubijelo, tip 850)
    čajna žličica cimeta (stavim manje)
    1/2 čajne žličice praška za pecivo
    1/2 čajne žličice sode bikarbone
    šalica zobenih pahuljica (stavim one sitnije)
    šalica nasjeckane čokolade (stavim suhe marelice/grožđice/šljive)

    Izmiksati maslac, šećer i jaje
    dodati brašno, cimet, prašak za pecivo i sodu bikarbonu (uvijek prethodno prosijem) te miksati dok se svi sastojci ne sjedine
    umiješati zobne pahuljice i suho voće
    u malu zdjelu staviti 2 jušne žlice šećera, žličlicom zagrabiti smjesu, oblikovati u lopticu, uroniti ujednu stranu u šećer i staviti na lim za pečenje sa šećernom stranom prema gore te pritisnu ti kolačić dnom čaše kako bi dobili ravan krug (taj šećer isto izostavim, ok, malo se lijepi, ali nije strašno)
    peći u pećnici 5-10 minuta na 180 stupnjeva dok ne dobiju zlaćanu boju
    prije spremanja treba ohladiti

    ja sam od ove smjese dobila 25 kolačića jer poprilično narastu
    da, šalica mi je oko 2 dcl

    neki dan sam joj pravila i petit buerre kekse i stvarno su okusa kao pravi

    500 g oštorg brašna (stavila sam polubijelo jer mislim da bi samo s oštrim bilo prepreprhko)
    160 g maslaca
    80 g šećera (staivla sam 40 g)
    6 g soli (to nisam vagala nego odprilike)
    na vrh noža sode bikarbone
    1 kiselo vrhnje za umijesiti

    tijesto se razvalja na pola cm i reže modlicom, a kontam da ne bi bilo loše ni onim točkićem za tačke (slično kao nož za pizzu, samo valovit)
    ja sam malo zeznula jer mi je ispalo predebelo (bojala sam se tanko da joj se ne mrvi) i čini se da sam predugo mijesila pa mi se čini da nije dovoljno prhko, a možda je i zato jer je predebelo
    no, cura ih fino papa

    Nataša B-G, kako praviš kruh?
    Ja sam pravila od 500 kg brašna, kvasac, oko 2 dcl vode, malo ulja i malo šećera (za kvasac)
    on ispadne fin, ali mi se mrvi već drugi dan, a M. ne jede kruh tako puno da bi mi trajao
    ok, pojedemo mi, ali bih volja znati ispeći kruh poput onih iz pekarnice koji je fin, spužvast, kompaktan
    znam da oni stavljalju hrpu svega i svačega da bi bio takav, ali opet
    M. fino jede kupovni graham kruh (čitaj, u najboljem slučaju pojede polovicu sredine), a voli i domaće kiflice
    koji je tvoj recept za kruh?

  14. #114
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku

    Nataša B-G,
    oprostite cure, malo sam i vas izmiksala

  15. #115
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    hehe.

    hvala ti za recepte! imam i ja kod kuce hrpu receptica za "zdravije" keksice, ali nisam jos sve probala....

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •