Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 174

Tema: Kako da ju nagovorim da više jede? (Ilitiga kako udebljati dijete :))

  1. #101
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    In love, mikka... tako sam i ja mislila dok nije pred par tjedana s 8800 gr koje je držala par mjeseci pala na 8700 gr... pa me uhvatila panika, što ako uhvati još koju virozu... očito sve što unese i potroši.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mojca ako se brineš ne bi bilo loše potražiti nekog pedijatra od poverenja, pa se konsultovati. Možda vas pošalje kod gastro, možda proveri krvnu sliku ili kaže da sačekate još par meseci i pratite rast.
    Ja bih svakako nastavila da nudim detetu zdravu hranu.
    Mi nismo imali problem sa slabim dobijanjem na težini, ali jesmo sa nejelom. A skupljajući iskustva i sa foruma i oko mene, vidim da ima dojenih klinaca koji su tek sa godinu i po počeli da jedu kako treba.
    Mi smo konkretno malu vodili na planinu, "po hemoglobin", iznajmili kuću, napravili jelovnik, nabavili najprirodnije namirnice... Ona je i dalje jela samo "pantu i banu" (palenta i banana). I posle 2 meseca, na moru, kad je imala 17 meseci, samo se projela odjednom, količine koje sam joj kuvala za dva dana pojela bi u jednom obroku. I od tad jede normalno.

  3. #103
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja. Zašto bi se trebalo dijete na silu debljati ako je inaće zdravo i normalno napreduje? Da zadovolji normative... Ne kužim....

    Pa nismo baš svi po JUS-u...
    Naravno da nismo, ali ako dijete na tako malu kilažu gubi na kilaži za vrijeme viroze, za nekoliko virozo je to lagani problem.
    Uz takvo dijete (barem je to moje iskustvo) obično ide i kompletno odbijanje hrane za vrijeme bolesti i oporavka i onda si ubrzo u situaciji vrlo slabog djeteta narušenog imuniteta.

    Svaka tablica ima raspon poprilični i odstupanja su ok, ali kad se dijete rodi na vrhu gornje granice i dalje je na donjoj granici to je prevelika razlika.

    Bitno je da dijete slijedi nekakvu svoju krivulju rasta, bez obzira da li je ona i najniža. Velike oscilacije su "problem".

  4. #104
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca ako se brineš ne bi bilo loše potražiti nekog pedijatra od poverenja, pa se konsultovati. Možda vas pošalje kod gastro, možda proveri krvnu sliku ili kaže da sačekate još par meseci i pratite rast.
    Ja bih svakako nastavila da nudim detetu zdravu hranu.
    Mi nismo imali problem sa slabim dobijanjem na težini, ali jesmo sa nejelom. A skupljajući iskustva i sa foruma i oko mene, vidim da ima dojenih klinaca koji su tek sa godinu i po počeli da jedu kako treba.
    Mi smo konkretno malu vodili na planinu, "po hemoglobin", iznajmili kuću, napravili jelovnik, nabavili najprirodnije namirnice... Ona je i dalje jela samo "pantu i banu" (palenta i banana). I posle 2 meseca, na moru, kad je imala 17 meseci, samo se projela odjednom, količine koje sam joj kuvala za dva dana pojela bi u jednom obroku. I od tad jede normalno.
    Popodne sam pričala s pedijatricom, tetom moje prijateljice, nije baš najsretnija s kilažom, no kaže upravo to što i ti navodiš, a to je da isključivo dojena djeca znaju odbijati dohranu i slabo jesti. Preporučila je, (što sam ionako namjeravala), napraviti kks i uzv abdomena, iako je sigurna da je sve ok, sudeći prema mojim opisima, ali za svaku sigurnost ne bi bilo loše, kaže.
    Pokušati ću sutra zbrisati s posla i suočiti se s tom aždajom (tako kažu) od nove pedice.

    I sad kad čitam ovo tvoje iskustvo... ima mi smisla... Smjehuljica je do 6 mj isključivo dojena, krenuli smo s dohranom, nije bila zainteresirana za ništa osim igranje hranom. S nekih 8 mj. je počela jesti krutu hranu, ali u minimalnim količinama. Tek s cca 14 mjeseci je počela jesti više od 3-4 zalogaja. Sad joj je 15 i jasno da ne može sad odjednom počet jesti koliko i djeca koja su prihvatila dohranu iz prve.

  5. #105
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moj je zbog slabog dobivanja na tezini kod gastroeneterologa. Iako meni se ne cini ta njegova kilaza tako losom... Narocito kad ga pogledam, ima buckaste obraze.
    Preporuka koju sam dobila je davati zlicu ulja u svako jelo, ali ne pridrzavam se toga, jos bi nekako mozda i mogla da jede kasice ali on jede normalno hranu kao i mi, tako da ne znam gdje bi to ubacila. Jedino sam pocela u zgance i zobene dodavati kockicu putra.
    U zadnje vrijeme sam primjetila da je poceo puno bolje jesti, mislim da se bas poklopilo tri mjeseca jaslica kad je valjda skuzio da nema cice nego sto pojede tamo plus izasle mu sve cetiri cetvorke pa ipak bolje moze zvakati hranu.
    Bitno je naci neko jelo koje istinski voli, ako takvo postoji, pa ga mozda malo vise forsirati. Moj je otkad je prvi puta probao lud za sokom banana-jabuka iz blendera, i to je recimo nesto sto uvijek hoce popiti, i kad nece nista drugo to zmiksam i znam da je makar pojeo bananu i jabuku taj dan. Od nezdravog dam ponekad koji keks kad nece nista drugo ili ako ima domaci kolac, palacinke s cokoladom, voli i grozdjice, susene brusnice a to je sve kaloricno pa mu dam da uziva.
    Iduci tjedan je kontrola, suzdrzala sam se porivu da ga izvazem doma, neka vaga tamo pokaze jel ide na gore ili ne...

  6. #106
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ove zitarice sto spominjes ja bih recimo radje napravila na vodi u kojoj su se kuhale npr.mrkvice, pa te mrkvice isto ubaciti unutra ili dati zasebno s mesom ako jede ili meso unutra u tu kasicu, ne kuzim da li jede jos miksano ili ne. I zlica masl.ulja u to obavezno.
    Ja sam dojila dijete alergicno na kravlje mlijeko tri godine, i on je dojenje napustio pred treci rodjendan s 17.5 kg, visok100 cm i bez grama ikakvog mlijecnog proizvoda. Tako da ja ne verujem da je km potrebno. A niti je u zivotu ikad pojeo bombon, kolac cokoladu ili sladoled.

  7. #107
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mojca, jednostavno ne vjerujem da je "to tako kod dojene djece". (Mislim na odbijanje hrane).
    Moje dijete je od rane dobi na AD - u, koje je jeo kao da je dojen. (Puno malih obroka). Jednostavno mu je tako pasalo. Dohranu je prihvatio negdje nakon godinu dana, oko 15. mjeseci starosti.
    S godinu dana je htio samo mrvicu banane.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Moji su oboje dojeni, sinek je ogroman (jače je građe, nije debelI, a curka je sva sitna, s tim da je on dojio svakih 20 minuta do pola sata prvih 6 mjeseci, i
    po noći svako malo, dok je ona imala obroke svaka 3 sata, po noći je spavala po 6-7 sati u komadu. Ona se čak rodila veća i teža od njega.
    Ma nije ni ona tak presitna ima 5,5 g. i 18 kg, ali ono što mene strašno živcira su komentari okoline. Joj kak ti je ona mala, pa ona ti niš ne jede, pa
    mora jest. Pa smo došli k mojoj ujni koja ju nije vidla 2 g. i rekla je da joj je sad manja nego zadnji put. Jednostavno više nemam živaca objašnjavat da ona normalno
    napreduje, raste (mjerimo se i važemo svakih 3-6 mjeseci kad idemo na kontrole kod nefrologa i alergologa), ne mogu više. Najviše me iživciro komentar moje mame
    neki dan - ona ima temperaturu i streptokoknu gnojnu anginu, a ona mene napada kaj dijete neće niš jest. Daj ti jedi kad imaš gnojnu anginu. I onda me kljuca kak druga
    djeca pojedu puno špeka i šunkice, i salamice, a ona neće niš od toga. Ona jede puno voća (većinom sve domaće izuzev banana i agruma, čak i kivi imamo iz dedinog uzgoja),
    domaća juhica joj je glavno jelo, pojede tu i tam i mesa, ali meni je bitno da napreduje i stvarno nije kost i koža.

    Našim poznanicima koji žive u Njemačkoj je pedijatar za kćer koja apsolutno nije ništa htjela jest, rekao da pošto su iz Hrvatske, neka ako mogu nabave domaću mast, i sva jela
    koja joj daju kuhaju na domaćoj masti. I stvarno je mala počela bolje jesti.

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    da isključivo dojena djeca znaju odbijati dohranu i slabo jesti.
    Anemona, nisam rekla da je to pravilo.

  10. #110
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona, nisam rekla da je to pravilo.
    Sve ok. Želim samo reči da to nije uopće vezano za isključivo dojenu djecu. Ja bih napisala da jednostavno neka djeca odbijaju dohranu, iz nepoznatog razloga.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 01.02.2013. at 08:14

  11. #111
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Prije svega, jako je tesko na uzorku dvoje djece davati nekakve zakljucke o tome koja je namirnica dobra za rast i razvoj djeteta.
    Nisam davala neke općenite zaključke, samo primjećujem što je kod mene doma slučaj: Ne tvrdim uopće da se to odnosi na svu djecu.

    Drugo, svoje misljenje o majcinom mlijeku temeljis na krivim informacijama.
    Iskljucivo majcino mlijeko ne zadovoljava prehrambene potrebe djeteta, ali uz ispravnu, raznoliku prehranu svim ostalim namirnicama (kako bi i trebalo biti u svim dijelovima svijeta gdje je takva prehrana relativno lako dostupna), ono je itekako nutritivno i imunoloski vazna namirnica.
    Majcino mlijeko u prehrani starijeg djeteta neusporedivo je vrijednije od kravljeg, tu nema govora. Ima ga manje, ali su sastojci koncentriraniji, i nutritivni i zastitni.
    Ok, ali možemo se složiti da dijete ne dobiva na težini baš koliko bi trebalo (da sad ne ulazimo u polemike koliko bi to trebalo dobiti). Je li onda to mm
    baš toliko hranjivo? Ne znam zašto neka isklj. dojena djeca prvi mjesec dobiju kilu a neka pola kile? Je li do mlijeka, do djeteta, ili do oboje?
    Moje prvo dijete je prvi mjesec dobilo 700 g a drugo 1200. Možda se i moj organizam u međuvremenu promijenio, pa počeo proizvoditi "drugačije" mlijeko?

    Ja sam svojim javljanjem na ovu temu htjela reći da je uvođenjem kravljeg mlijeka na jednostavan a opet koliko-toliko zdrav način moguće pojačati prehranu, da dijete dobije na težini, a da nije futrano keksima itd.
    Kao što rekoh, dojim i drugo dijete evo već 20 mjeseci, i bila je isključivo dojena prvih šest, kao i prvo dijete, tako da ne da nisam protivnik dojenja, već
    sasvim suprotno, nisam nikad ni pomišljala na drugu opciju, čak i sad kad se budi milijun puta noću.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 01.02.2013. at 08:52

  12. #112
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ok. Želim samo reči da to nije uopće vezano za isključivo dojenu djecu. Ja bih napisala da jednostavno neka djeca odbijaju dohranu, iz nepoznatog razloga.
    Stoji MD je bio takav majčino mlijeko jedva da je vidio.
    Možda je to nasljedno.

  13. #113
    nali77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    ri
    Postovi
    14

    Početno

    Napisala si da ne znaš koliko je malecka visoka..nama je pedica rekla da dok god idu u visinu, nije zabrinjavajuće što ne dobivaju na kilaži. Isto tako, već su napisali da bi trebala pregledati željezo, evo mi znamo jednog dečkića koji je odbijao jesti, kad je počeo piti željezo, jer mu je falilo, počeo je i više jesti.
    Mislim, nije sad počeo jesti ogromne količine hrane, ali ipak se vidio napredak.
    I ja bi definitivno pojačala žitarice, odnosno, mješala bi ih i sa voćem i sa povrćem i sa mliječnim. Tako sam napravila sa svojom kad mi je od 6. do 10. mjeseca života dobila samo 400 g. Do tad je bila isključivo dojena, kad smo počeli sa dohranom, prestala je dobivati na kilaži.
    Sad ima 16 mjeseci i ima 10800 i 80 cm, evo neki dan smo ju vagali

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ok. Želim samo reči da to nije uopće vezano za isključivo dojenu djecu. Ja bih napisala da jednostavno neka djeca odbijaju dohranu, iz nepoznatog razloga.
    znaš zašto? zato što dojena djeca u većini slučajeva nemaju reda. AD ne daješ baš svakih dvadeset minuta da malo cugnu, popije bocu i to je to. a ovi svako malo cicaju. i nikad nisu gladni. a jesam dosadna
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 01.02.2013. at 11:20

  15. #115
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj nali77 prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala si da ne znaš koliko je malecka visoka..nama je pedica rekla da dok god idu u visinu, nije zabrinjavajuće što ne dobivaju na kilaži. Isto tako, već su napisali da bi trebala pregledati željezo, evo mi znamo jednog dečkića koji je odbijao jesti, kad je počeo piti željezo, jer mu je falilo, počeo je i više jesti.
    Mislim, nije sad počeo jesti ogromne količine hrane, ali ipak se vidio napredak.
    U visinu raste, vidim po robici. Da, to sa željezom mi je rekla i ova pedica s kojom sam jučer pričala.

  16. #116
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ne znam kaj bi ti rekla. dam glavu da smjehuljica jede vise od ove moje bestije. ona ima dana kad stavi nesto u usta, pa joj puhne i u 3 dana pojede ono 10 grozdica. kad kazem nista, to je skoro doslovno nista. ali ona meni izgleda ok, nije slaba, zilava je ko sam vrag. pedijatru ne bi ni isla, vidim da dijete raste i napreduje. sa brojkama se samo opteretis, i napravis problem tam di ga nema

    evo jutros je pojela 4-5 zalogaja (vrh zlicice) domace pastete od telece jetre, ja radila pa sam joj dala da proba. unutra luk, cesnjak, masl. ulje, slani incuni, kapare.. i to je jela. ja ostala paf--meni je bila prejaka, tj. previse mi vuklo na jetru. tak da joj dajem raznu hranu da proba, ali to sto ona pojede je sve u tragovima. tek unazad par dana jede jabuku (u tragovima, naravno). vecinu ispljune ali zeli ju drzati u ruci i glodati. drugo voce nece ni pogledati, niti je htjela. stariji su oduvijek jeli puno voca. i tako. jede suho voce, to mi je ok. dajem joj maslac na zlicu, to voli. s kruhom nema sanse. dajem sjoj tahini i maslac od ljesnjaka sa zlicom ili joj obilno umijesam u neku kasu od pahuljica koju tu i tam hoce jesti. i tako. ne zabrinjavam se, pocet ce jesti kad tad, svi mi volimo hranu, u obje obitelji

    a kolko je teska i visoka pojma nemam
    Posljednje uređivanje od mikka : 01.02.2013. at 13:44

  17. #117
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    mikka, štos je u tome da se ona tebi kao mami koja si non stop s njom čini ok, ali mojca se zabrinula, nije više 100% sigurna da je to ok. Po meni je to onda trenutak za nekakvu promjenu.

  18. #118
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    mikka... možda bi i ja bila tako opuštena da mi je Smjehuljica treća.
    Pozvat ću ti se na kavu na lekciju iz opuštenosti.

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ili da ima koju kilu više.

  20. #120
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    In love, mikka... tako sam i ja mislila dok nije pred par tjedana s 8800 gr koje je držala par mjeseci pala na 8700 gr... pa me uhvatila panika, što ako uhvati još koju virozu... očito sve što unese i potroši.
    Moja Jana ti je bila takva; sa 15 mjeseci ju je slomila rota, i opet na 8500.
    Sad ima 6,5 god, 22 kg.
    Jede ko bager, najviše voli sarmu i masno na mesu.
    I sve samo od sebe, bez intervencija.

  21. #121
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    f. isto ima 22-23 kile (kao i k., koja je 2 godine mladja), on je kost i koza. nije da sam ja nesto previse opustena, ali se ulovim da se pocnem nervirati kad gledam koliko (ne) jede a to ne zelim. pa joj onda nudim, a ona kolko pojede-pojede. sta cu ja tu. dok jede bar nesto normalno, smatrat cu da je sve ok.

  22. #122
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    f. isto ima 22-23 kile (kao i k., koja je 2 godine mladja), on je kost i koza. nije da sam ja nesto previse opustena, ali se ulovim da se pocnem nervirati kad gledam koliko (ne) jede a to ne zelim. pa joj onda nudim, a ona kolko pojede-pojede. sta cu ja tu. dok jede bar nesto normalno, smatrat cu da je sve ok.
    Da trebala sam naglasiti, moja J je jedno za glavu manja od Mikkinog F, pa joj tih 22 kg čist lijepo stoje. Ima i guzu, i nogice...

  23. #123
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Rođen sa 3450g, izvrsno dobijao na težini, dojen isključivo 6mj, potom fino prihvatio dohranu, ali sa godinu dana izgubio je obraščiće, noge mu se stanjile...ma poludila sam od komentara "kako je smršavio!". Ali on je zapravo,prohodavši sa 10mj, doslovno preko noći postao toliko aktivan, da je sve što bi pojeo, moralo jednostavno"ispariti". Sad sa 2 g i 5mj ima oko 14 i pol kila, 98cm. Jede sve, ali da mu je hrana omiljena zanimacija, i nije baš! Inzistiram na svježem voću svaki dan, povrće ili svježe ili skuhano, ali svakodnevno, ali pojede i čokoladicu i lino ili smoki. Samo ne svaki dan i ne u velikim količinama. Dala sam mu i pureću šunku i špek. Međutim, ostale salame, paštete i suhomesnate izbjegavam i ja, pa ne dajem i njemu. Odnedavno mu dajem med, mlijeko pije, ali nije oduševljen. Više mu leže acidofili, svježi sir i sl. Količina je nekad kao i kod nas odraslih, a nekad mu obrok bude prepolovljen...ovisi. Sad je ok,ali niče mu 6-ica pa znam da mogu očekivati poneki nepojeden obrok.

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Evo moj je jutros lchf (jer doma nema kruha a zgance mi se nije dalo kuhati) - pojeo par zlica sir-mileram, pa malo omleta, i sad zvace suhe brusnice. Jos ce dobiti malo cice pa idemo van do rucka. Meni se to cini sasvim ok dorucak za debljanje...

  25. #125
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Dosla i ja da vidim kako udebljati mrsavka
    Nije da sam opterecena tablicama, ali uhvatim se da mislim o tome kako je mrsav, dakle, nije mi svejedno. Odnosno, ja nemam problem s tim da on bude mrsav, ako jede koliko-toliko. Meni je problem sto moram izvoditi cirkus za svaki zalogaj, pa cak i da mu drzimo ruke da ne izbija kasiku koju mu prinosimo...

    Ukratko: Rodjen sa 4 kg, sa mjesec imao 6,1 sa 13 imao 9,5... Sad ima 20 mjeseci i nesto preko 11 kg. Iskljucivo dojen, dohrana pocela sa pola godine, oduvijek minijaturne kolicine...

    Nudim mu 5 obroka, uglavnom jede 4. Ta 4 vrlo rijetko pojede sve sto ponudim, dakle ispod 150 ml ako gledam mjericu na posudi.

    Jede raznovrsno, ne odbija ni jednu vrstu hrane posebno, ali ni jednom nije ni odusevljen. Rijetko pristaje na krutu hranu, da bi mu ugurala nesto pribjegavam miksanju, jer kasicu mora progutat kad vec pristane otvorit usta, cvrstu hranu nakon minut fino izvadi... Da se on pita ne bi jeo nikad, nista.

    Dugo, dugo je trebalo da dohrana krene tako da mogu reci da je pojeo vise od 2-3 kasikice, one najmanje.

    Pomak nabolje vidim u zadnjih mjesec dana, a evo sta je pomoglo. Supa od iskuhane telece ili janjece koljenice, s mrkvom, paradajzom i tjesteninom, gusto, ali ipak tecno. To sam varirala kao rucak ili veceru, jako mu se svidja, cak kad mu dam to kao veceru mnogo bolje spava, ima 2-3 budjenja umjesto 5-6... I pomalo je poceo da pristaje pojesti i druge stvari bez otimanja. Sam trazi iz frizidera grozdje i sir. Pojede 3 bobe ili komadic, ali barem sam trazi...

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    grožđe u ovo doba, brrr?

  27. #127
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    alef, moja curica je isto 20 mjeseci, 11 kg i 88 cm. Po tablicama je premršava, ali ona ne jede, nego mete! Sve jede, sve voli, od
    povrća do mesa i sira s vrhnjem, voća i mlijeka. Čak je bila i dobar potrošač božićnih kolača, što nisam očekivala. Dosta je visoka za svoju dob, a
    i turbo je, skoro nikad ne sjedi, ako je na mjestu, onda stoji. Ja si uopće nemam u primisli da je "debljam", jer nekad mislim da će joj biti muka
    koliko pojede. Jede više od moje starije, devetogodišnjakinje.

  28. #128
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa nije premršava, to je iznad 50. percentile po WHO-ovim tablicama.

  29. #129
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja sam po nekoj tablici našla da je negdje oko 30 i neke percentile, imaš link na tu tablicu od WHO?

  30. #130

  31. #131
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Po ovoj tablici Smjehuljica je oko 15. percentile.

  32. #132
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Hvala mima. Da, po težini je na 50. percentili, a po visini oko 97. Nije nešto proporcionalna, od malog bumbara s trostrukim
    podvoljkom izrasla vitka cura. Ne brinem se, dok dijete dobro jede, i raste dobro u visinu, i još je i zdravo, mogu stavit prst u
    uho i pjevat.
    Starija je bila poput Mojcine Smjehuljice, s godinu dana 8.5 kg. I danas je sva "džepna", još stane u traperice iz HM-a za 7-8 godina,
    a ima punih devet. A ja sam je fakat pokušavala "debljati" (ne naravno keksima).

  33. #133
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je po ovoj tablici (verzija za decke) malo ispod 75 percentile po tezini, i oko 98 po visini (!), a ja uglavnom zabrinuta kako on malo jede (al puno sisa).

  34. #134
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    A grozdje... Zivimo u jednoj drzavi na Bliskom istoku u kojoj se ne uzgaja nista... Sve se uvozi, uglavnom brodovima, tako da je nama cijelu godinu sve u sustini van sezone i ubrano ko zna kada i gdje... Ne volim ni misliti o tome jer nista ne mogu promijeniti... Za pocetak dohrane sam donijela iz Bosne 16 jabuka, taman svaki drugi dan potrajale mjesec, da prvo sto pojede barem bude iz mog vocnjaka... tjesim se da ipak pola vremena budemo u domovini pa tamo gdje mogu biram izvor...

  35. #135
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bili kod pedice.
    Vratila se privremeno naša stara doktorica!

    Osim te niske težine Smjehuljica je dobil aodličnu osjenu! Nije se puno brinula za težinu, kaže da treba pojačati kalorijski unos, dodati malo probiotika da pomogne apsorpciji.

  36. #136
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Eto

  37. #137
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma da... kad sam vidjela našu staru doktoricu, skoro sam se rasplakala od olakšanja.

    Ne znam što bi čula da nije bila ona, jer je aždaja koja je privremeno bila preuzela njenu ordinaciju, za curicu od 15 mj i 10 kg rekl ada je pothranjena. Zato sam toliko i odgađala odlazak i toliko dramila oko svega.
    Zapravo, što sam starija, to mi je gore sresti se s liječnikom koji nije na istoj valnoj dužini.

    I da... misao o masti se kiselila... neće proći... ali špek hoće. Samo nek nabavim neki neslani.

  38. #138
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bili kod pedice.
    Vratila se privremeno naša stara doktorica!

    Osim te niske težine Smjehuljica je dobil aodličnu osjenu! Nije se puno brinula za težinu, kaže da treba pojačati kalorijski unos, dodati malo probiotika da pomogne apsorpciji.
    Drago mi je da si srela staru dr., a ovo podebljano cijelo vrijeme govorimo.

  39. #139
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, da , čula sam ja i vas.

  40. #140
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Samo nek nabavim neki neslani.
    Zar to postoji? Pa šta nije da sol i dim čuvaju "meso" od kojeg se radi slanina od kvarenja?
    Ili si možda mislila manje slani, a gle, slanina je valjda i dobila ime po riječi "slano"?

  41. #141
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    mikka... možda bi i ja bila tako opuštena da mi je Smjehuljica treća.
    Pozvat ću ti se na kavu na lekciju iz opuštenosti.
    izvadite krvi i kad vidiš da je sve u granicama normale, definitivno odi na lekciju kako se opustiti
    taj simptom prvog djeteta smo valjda svi prošli
    ja sam Roku počela davati AD sa 10 mj. jer je slabo dobivao na kilaži, s Korinom sam samo nakon vaganja bila taj dan u bedu jer mi ni jedno dijete nema šlaufiće
    s Korinom sam bila na vaganju kad je imala 2g i imala je nešto manje od 12kg, od onda se uopće nismo vagali i apsolutno nemam pojma koliko ima kila
    jede na dane, nekad pojede količinu za odraslu osobu i tako svaki obrok, a nekad 3 dana brljavi
    uopće se ne zamaram - ali eto, drugo je dijete, pa mi iskustvo kaže da nešto ne štima, pokazalo bi se i na neki drugi način

  42. #142
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    a drugi put ću i ja čitati postove do kraja

  43. #143
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo mali update, vagali smo ju jučer. Ima točno 9 kg!

    Počela je jesti puno bolje... da, dodali smo malo špeka u prehranu, pojačali maslac... ali nije stvar samo u tome, jednostavno više jede! Čak i kad sam ja sama s njom.
    U subotu sam i shvatila što bi mogao biti razlog.... izbila su joj dva kutnjaka! Sad se lakše bori s hranom. Nismo ni skužili da izbijaju... možda su oni bili uzrok cjelonoćnom nacicavanju, opsesivnom ljepljenju za mene čim dođem doma... već par dana se ne lijepi tako intenzivno... i noćas smo spavali gotovo u komadu, uz dva ili tri buđenja... usporedim li to s buđenjem svakih pola sata - sat, zapravo savršena noć.

  44. #144
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    I stavila si sliku, da mi na svoje oči vidimo da nije premršava

  45. #145
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slika nije friška, stara je preko mjesec dana.

  46. #146
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme, prepreslatka je a viđe obrašćića, do sad sam ju zamišljala sama kost i koža

  47. #147
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala, sad ću još dobiti špotanciju da sam bezveze otvarala topic.

  48. #148
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mali update, vagali smo ju jučer. Ima točno 9 kg!

    Počela je jesti puno bolje... da, dodali smo malo špeka u prehranu, pojačali maslac... ali nije stvar samo u tome, jednostavno više jede! Čak i kad sam ja sama s njom.
    U subotu sam i shvatila što bi mogao biti razlog.... izbila su joj dva kutnjaka! Sad se lakše bori s hranom. Nismo ni skužili da izbijaju... možda su oni bili uzrok cjelonoćnom nacicavanju, opsesivnom ljepljenju za mene čim dođem doma... već par dana se ne lijepi tako intenzivno... i noćas smo spavali gotovo u komadu, uz dva ili tri buđenja... usporedim li to s buđenjem svakih pola sata - sat, zapravo savršena noć.
    Naravno da je to sve imalo veze sa zubićima, kod nas je redovito bilo tako.

  49. #149
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I noćas samo dva buđenja, oko 2 i oko 5.

  50. #150
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo Smjehuljice posebno me raduje sta se spontano sve manje budi po noci
    off topic. Kad ti se ujutro budi, prije nego odes na posao, ili uspije jos malo odspavat i bez tebe?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •