Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Pišanje u travu

  1. #1
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno Pišanje u travu

    Dijete mi ne nosi pelenu zadnjih 10ak dana.
    Tek se uci na kahlicu, i na wc u vrticu, i cesto smo u setnjama.
    Kad smo u setnji, obicno ga pitam svako tolko jel mu se piski ili kaka, i ako kaze da da, odemo u neku travicu, skinem mu gace/hlace i on rasiri nogice i popiski se.
    To odlicno funkcionira.
    Mene zanima ima li nesto strasno lose u tome, ima li alternativa? Neki dan smo izasli iz vrtica i ZNAM da mu se sigurno piski, i kazem ajmo se sada popiskiti u travicu u ove tratincice, a zena iz zgrade urla da se izvolim maknut odavde, da idem doma, kako me nije sram itd.
    Mene eto nije sram, jer i psi pisaju di stignu pa nitko ne urla na njih, ali mi je dala mislit :/

    Di da mi dijete piski kad smo u setnji, ako ne ovako?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moj pas isto piški na travu, a mene nije sram jer i djeca piške po travi

    A uz pse i djecu po toj travi piške i štakori, mačke, vjeverice, miševi, a i poneki odrasli čovjek.

    Tako da bih ja gospođi koja urla rekla da gleda svoja posla.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete mi ne nosi pelenu zadnjih 10ak dana.
    Tek se uci na kahlicu, i na wc u vrticu, i cesto smo u setnjama.
    Kad smo u setnji, obicno ga pitam svako tolko jel mu se piski ili kaka, i ako kaze da da, odemo u neku travicu, skinem mu gace/hlace i on rasiri nogice i popiski se.
    To odlicno funkcionira.
    Mene zanima ima li nesto strasno lose u tome, ima li alternativa? Neki dan smo izasli iz vrtica i ZNAM da mu se sigurno piski, i kazem ajmo se sada popiskiti u travicu u ove tratincice, a zena iz zgrade urla da se izvolim maknut odavde, da idem doma, kako me nije sram itd.
    Mene eto nije sram, jer i psi pisaju di stignu pa nitko ne urla na njih, ali mi je dala mislit :/

    Di da mi dijete piski kad smo u setnji, ako ne ovako?
    Moji su obožavali zapišavati "štakorske rupe", tj. poklopce kanalizacije oborinskih voda. Ali to je alternativa. Trava je prvi izbor. A baba nek se dere na svoj odraz u špiglu. Reci joj drugi put "Gospođo, kad moj klinac bude vaših godina, sigurno ne bude zapišaval travu"!

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moj pas isto piški na travu, a mene nije sram jer i djeca piške po travi

    A uz pse i djecu po toj travi piške i štakori, mačke, vjeverice, miševi, a i poneki odrasli čovjek.

    Tako da bih ja gospođi koja urla rekla da gleda svoja posla.
    lajkam.


    moje mlade dijete je naucilo biti bez pelene pisajuci prvo po travi. Istina, najvise u nasem dvoristu, ali ponekad je nastradala i trava u parku ili u sumi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Peterlin
    evo i ja dajem podršku pišanju u travu!
    uvijek smo gledali da odemo malo u stranu, da ne piške u parkiću gdje se druga djeca igraju...

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ma naravno da pišaju po travi, negdje uz neko drvo ili na neko skrovito mjesto uz neki grm ili slično.

    Poklopci kanalizacije su isto poslužili, ali oni su obično na asfaltu i na mjestima gdje ima ljudi, pa smo to izbjegavali.

    Veći problem je bio kada bi ih uhvatilo "ono drugo", a wc-a nigdje u blizini. Par puta sam na pod stavila vrećicu i na to bi obavili.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    O svasta!
    Sram? Ma daj molim te!
    Drugi put odgovori ovako kako je Peterlin napisala
    Ili: ako moze pas, moze i moje dijete
    Jednom sam se susrela sa slicnim komentarom, ne znam sto sam tocno rekla, al znam da sam grdo odbrusila i pustila dijete da dovrsi
    Nosila sam i potette plus sa sobom, ako bi im se kakalo
    Za pisanje to nisam vadila, nema sanse
    A moja najstarija, kad joj se pisalo vani, nije vikala "tuta" kao doma, nego "tava, tava" (trava, trava)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Ja sam još u šoku da netko tako reagira na dječje pišanje u travu?!

    I moj će pišati po travi

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Možete se čuditi, ali pišanje nije dozvoljeno na javnim površinama ( što trava uz cestu jest) .Kazna je do 2000 kuna. Nisam čula da je u Hrvatskoj ikad naplaćena kazna zato što je dijete pišalo ( što ne znači da nije), no znam da u Italiji je.
    Tamo ni jednoj mami ne bi palo na pamet pustiti dijete da piša negdje gdje netko živi ili ima ljudi. Zna da bi platila kaznu ako ju vidi komunalni redar ( ili kako se oni tamo sad zovu).
    Evo što kaže Zadarski list http://www.zadarskilist.hr/clanci/11...je-tisuce-kuna

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Možete se čuditi, ali pišanje nije dozvoljeno na javnim površinama ( što trava uz cestu jest) .Kazna je do 2000 kuna. Nisam čula da je u Hrvatskoj ikad naplaćena kazna zato što je dijete pišalo ( što ne znači da nije), no znam da u Italiji je.
    Tamo ni jednoj mami ne bi palo na pamet pustiti dijete da piša negdje gdje netko živi ili ima ljudi. Zna da bi platila kaznu ako ju vidi komunalni redar ( ili kako se oni tamo sad zovu).
    Evo što kaže Zadarski list http://www.zadarskilist.hr/clanci/11...je-tisuce-kuna

    A gdje pišaju mali Talijani kad ih stisne?

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim, u fazi odvikavanja, kada bi rekli: Piškiti! to je značilo da imamo 5-10 sec za snaći se. S vremenom se to produžuje, ali opet je bilo situacija kada trpe do zadnjeg časa, pa iako se dobro izvježbaš da prepoznaš kada bi trebali ići, ipak se desi da ih uhvati na najnezgodnijem mjestu u najnezgodnije vrijeme.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Očito, ne idu na nezgodna mjesta u nezgodno vrijeme.
    Moja su djeca bila veća kad smo živjeli u Italiji pa nisam morala rješavati problem u 10 sec. No, sve dok se beba ne može strpjeti barem minutu-dvije, i nije vrijeme da ide bez pelene na javno mjesto. Tako ja mislim, nije moje mišljenje ono što se računa. Uostalom, ne pridržavaju se ljudi svih propisa ni inače u životu, pa zašto bi i ovoga o pišanju

    Gospođa iz zgrade ima zakonsko pravo vikati na pišanje u tratinčice, sviđalo se to kome ili ne. Ja sigurno ne bih rekla ni riječ da sam na njenom mjestu. U mom malom mjestu djeca mogu pišati na travi gotovo po svuda, nismo tako nobl.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Iskreno, zaboli me kako je u Italiji
    Ili sto bi mi netko pozvao komunalca
    Naplatio bi mi kaznu sutra malo
    I pesima naplacuju kaznu?
    Ono, pa nije da to dijete radi jer nema pametnijeg posla
    Kao sto rekoh, moje su pisale, pisat ce i treca i svatko normalan bi to trebao shvatiti kao nesto normalno
    Pobogu, dijete se odvikava od pelena
    Ovo je moje misljenje, naravno

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Uostalom, nekad se ni za minutu ne moze naci wc
    Sta bi trebala drzati u peleni ili u svom stanu do pete godine?

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    I moji su zalijevali i travu, i šahtove, i sirote žedne tratinčice.... Jednom me jedna teta grdo gledala kad mi je mali zalijevao drvo, a ja sam si mislila ' je li i pese i njihove gazde ovak grdo gledaš', ja sam barem isprala zapišani dio drveta vodom iz boce (uvijek bih nosila vodu u velikoj boci i za piti i za oprati rukice, a i za ovakve situacije), a baš da vidim koji vlasnik pasa to radi, barem kod nas.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 12.06.2015. at 01:43

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nikad mi neće biti jasno to uspoređivanje djece i pasa; kao da su djeca i psi dvije suprotstavljene strane u nekakvom sukobu.

    I pse i njihove vlasnike dovoljno često ljudi grdo gledaju, a vjerojatno su to baš isti ljudi koji grdo gledaju malo dijete koje piški po drvetu.

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad mi neće biti jasno to uspoređivanje djece i pasa; kao da su djeca i psi dvije suprotstavljene strane u nekakvom sukobu.

    I pse i njihove vlasnike dovoljno često ljudi grdo gledaju, a vjerojatno su to baš isti ljudi koji grdo gledaju malo dijete koje piški po drvetu.

    Upravo tako. Moram priznati da sam i ja bila među ne baš obožavateljima pasa dok mi nismo postali vlasnici jednog mališana.

    I nije mi jasno kako bi u razdoblju odvikavanja od pelene izbjegavala mjesta na kojima mi wc nije pred nosom. Ne pada mi napamet držati dijete 2 tjedna doma, dok se malo ne navikne na "planiranje" odlaska na wc. Izbjegavali smo shopping centre, jer je u većini njih wc prilično udaljen. Ali po vani smo bili što više.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ono što me jedino smeta, je pišanje po plaži. Puno puta sam vidjela kako dijete koje još nije odviknuto od pelena, hoda i igra se po plaži i usput piški, niti ne primječuje šta radi. Nije mi to OK, da onda na to stavim ručnik ili stvari.

  19. #19
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Jedan pas travu vani zapiški dva do tri puta dnevno (i više ako ima sreće da ima vlasnika koji ga često izvodi), SVAKI dan. Jedno dijete travu zapiški svake prijestupne, i to kad mu je baš jako sila. I nisam ja kontra pasa, nego mi je malo čudno što se pod normalno podrazumijeva da pesi pišaju jer Bože moj negdje moraju, a kad dijete piški onda je to fuj. Dolazimo do toga da je u percepciji većine ljudi pasja mokraća prihvatljivija od dječje.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa stvarno ne znam odakle ti to da je prihvatljivija većini ljudi.

    Mislim, što jest, jest, uobičajeno je da ljudi nuždu vrše u wc, a psi (i ostale životinje koje vidimo i ne vidimo) po vani, jer je to tako i nemaju gdje drugdje vršiti nuždu, ali da većini ljudi smetaju djeca koja piške, a da im psi koji piške ne smetaju, to stvarno ne bih rekla. Kao što već rekoh, rekla bih da ljudima kojima smetaju takve (normalne) stvari smeta sve redom.

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prije 2 godine sam na plaži jedva izbjegla da nagazim na narkomansku iglu, otad mi je dječja pišaka i ručnici puno manji problem.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa meni sigurno nije baš lijepo za vidjeti niti kad se dijete popiški u more, ali sam naravno svjesna da vjerojatno 80% ljudi oko mene piški u more.

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znam, samo kažem da mi se lista prioriteta promijenila.

  24. #24
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    ok shvatila sam poantu.
    pisamo u travu i dalje, a ova usporedba s psima mi je prvo pala na pamet, zbilja nemajuci namjeru da nekog psa ili njegovog vlasnika uvrijedim, samo nisam nikad vidjela da se netko dere na nekog psa koji pisa.
    vjeverice nemaju vlasnike pa nisam isla za tim

  25. #25
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni sigurno nije baš lijepo za vidjeti niti kad se dijete popiški u more, ali sam naravno svjesna da vjerojatno 80% ljudi oko mene piški u more.
    naravno da se piša u more,pa što ti je,kad vruć sa sunca uđeš odma ti se pripiša....
    moja mala ima naviku zaurlati na sav glas da joj se piša kad smo na plaži i onda još teatralno prvo skine kupaći pa pođe u plićak s nogu pišat pa sam ju jedva naučila da to malo diskretnije odradi
    srećom,nijednom joj se nije došlo kakat na plaži....

  26. #26
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    imam djecu duže nego pse, svi su pišačli u travu kad je bila nužda. derali su se na mene i za jedne i za druge. a onda i ja na njih.

    pes naravno nema izbor i ta usporedba je u najmanju ruku smiješna. a djeca narano ne moraju pišati kraj nečijeg ručnika, ispred ljuljačke ili kraj stolice u kafiću. ato što zapišaju drvo, nikakav problem

    mene više iritira kad djeca vani kenjaju, a vrli rtoditelji ne pokupe. ja za psima kupim, a i za djecom

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sad ste me podsjetile na mog sina koji ujutro ustane, izađe na terasu, dobro se protegne i onda izvadi pišulinca i zalije travu Poludim, ali nikako ga odučiti od te navike
    Posljednje uređivanje od rehab : 14.06.2015. at 09:29

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nadam se da je to vaše dvorište

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja ne mogu shvatiti da nekom stvarno moze pasti na pamet ne pokupiti za djetetom koje je kakalo negdje vani
    Moje srecom nisu kakale vani, al ja sam za taj slucaj nosila potette iliti pokretnu kahlicu
    Imala sam i jednu pelenu koju sam nosila da ju rasirim pa da kakaju u nju
    Al stvarno se ne sjecam da jesu nekad....

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Za djetetom?! Pa ima koliko hoćeš slučajeva da odrasli ljudi kakaju po vani, i svakako ne pokupe za sobom.
    To vlasnici pasa jako dobro znaju. Za negadljive preporučujem knjigu Rujane Jeger Bez dlake na jeziku, ovom fenomenu je posvećeno cijelo jedno poglavlje.,

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma gle, vjerujem vam, al stvarno ne mogu shvatiti...vidjela nisam, a da jesam, reagirala bih
    Vlasnike pasa sam vidjela x puta da ne pokupe za psima, ni to ne mogu skuziti (vecina ipak pokupi)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da je to vaše dvorište
    A čije bi drugo bilo ?
    Posljednje uređivanje od rehab : 17.06.2015. at 19:50

  33. #33
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    A čije bi drugo bilo ?
    klupsko
    kod nas u zgradi je mali susjed s prvog kata terase upražnjavao istu naviku
    s naglaskom u zgradi
    na zajedničko dvorište

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •