Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Nicanje zuba

  1. #1
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno Nicanje zuba

    Cura ima godinu i 10 mjeseci, od sinoc je u nekoj temperaturici i uzasno cendrava, i boli ju kad stisnem obraz blizu uha. Ima (il sam mislila da ima) svih 20 mlijecnih zubiju, vec dosta dugo. Svi su izasli bez ikakve muke, temperature ili drugih simptoma.
    I sad brojim, i iza donjih petica ima po jos jedan zub, znaci nicu sestice. Gornje ne vidim jer nece da pokaze.
    Pa jel to moguce u ovoj dobi? Prve zube je dobila s 5 mjeseci, do prve godine je imala sve mlijecne.
    Sto sad? Kod zubara, obzirom da su to prvi trajni?

  2. #2
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Tek sad vidim ovaj post.
    Ako je stanje zaista takvo kako pises, to je veoma neuobicajeno, ja ni u knjigama ni u praksi nisam cula za takav slucaj. Doduse, iskustvo jednog covjeka ni ne mora biti sasvim relevantno. Dijete bi svih 20 mlijecnih zubica trebalo "skolski" imati u dobi od 28-30 mjeseci, mada nije rijetkost da ih imaju i ranije. Ako dijete sa 22 mjeseca ima sve mlijecne zube, moze se ocekivati ranija smjena zuba, ali ne toliko rana da vec u toj dobi niknu i sestice. Postoje i prekobrojni zubi, doduse cesci su u stalnoj deniciji, ali se mogu naci i u mlijecnoj. Mislim da ce prije biti da je u pitanju prekobrojni zub, ali u svakom slucaju ja bih odvela dijete pedodontu na pregled, pa da se utvrdi tacno o cemu se radi. Ako imas priliku obaviti pregled na djecijim klinikama pri stomatoloskim fakultetima to bi bilo najbolje. I molila bih povratnu informaciju ako je dobijes, bas me zanima sta je u pitanju.

  3. #3
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ok, vidjela sam na drugoj temi da ste bili kod stomatologa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •