Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Dnevno spavanje, dokad?

  1. #1
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno Dnevno spavanje, dokad?

    Kao što naslov topica kaže, zanima me do kad klinci spavaju po danu. Lucija je nedavno počela izbjegavati dnevno spavanje, zaspe samo ako je toliko umorna da ne može ostati budna. Popodne je najčešće kriza koja traje po 2-3 sata, podvečer obično opet živne. Imam feeling da bi ujutro dulje spavala, ali oko pola 7 Nikola počne gugutati pa mu ona pređe u krevet i tako se razbudi . Čini mi se da je to to, ali nisam sigurna da se dovoljno naspava, u prosjeku 9-10 sati po noći. Danas ju je smantalo pa spava od 17. Kakva su vaša iskustva? Da li da probam forsati spavanje po danu ili da poslušam nju? Thnx unaprijed.

  2. #2
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Pune 4 godine, popodnevno spavanje svaki dan uglavnom po 2 do 2,5 sata prosječno, iako joj se zna zalomiti da spava cijelo poslijepodne (npr. od pol 2 do pol 6).

    Budući da ne pokazuje nikakve znakove da joj spavanje ne treba, ili barem da ga smanjuje, ja mislim da ćemo mi do škole njonjati svako popodne.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Vec vise od godinu dana ne spava, ali ako smo u voznji, onda zaspi.
    Ide spavati oko 21.30 ako ne spava popodne (sto nama odgovara), a kad ide u vrtic, gdje forsiraju spavanje, onda mi navecer zaspi tek oko 22.30

    Vidi po djetetu - koliko je jako umorna popodne bez spavanja (Ema uglavnom normalno funkcionira), kad ide spavati navecer u oba slucaja.

  4. #4
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Ponekad je van sebe bez spavanja ali ne da se. Prije smo se znali po danu malo zagrliti, knjigicu, i to je bilo to. A sad ni slučajno, mora fakat padati s nogu. Čula sam da je to prijelazno razdoblje koma. Btw, blago vam se na popodnevnom spavanju. Život bude lakši kad je dijete naspavano, a možeš i nešto popodne isplanirati a ne samo gledati kad će zaćorit.

  5. #5
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    evo sada smo prestali s 4 jedr su ostale bez dude... :D

  6. #6
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Kod F nema pravila. Ujutro ga O probudi između 6 i 7. Uvijek ide spavati u 21, neovisno o tome je li spavao po danu ili ne.
    BTW ja još uvijek volim spavati preko dana

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    15

    Početno

    moj malac je donedavno uredno spavao popodne 2-3 sata. otkako smo
    se vratili s mora (godišnji 14 dana), uredno odbija popodnevno spavanje.
    tu i tamo odnjonja, ali što kaže jedna mama prije, neovisno o popodnevnom spavanju opet liježe u isto vrijeme 22-22.30 (malo kasno za dijete 3,5 god zanm ,.. ali šte se može).
    najveći bad je u tome što za dva tjedna krećemo u vrtić, pa se bojim da
    tamo neće uopće spavati. mogu li klinci stvarno tako brzo preuzeti neki novi ritam? smatram da je za njih bolje da spavaju što duže.
    ipak se tješim da nije tako strašno buduci mala od moje frendice od 1,5 god ne spava popodne.

    javite se mame na temu popodnevnog spavanja...

    bokić!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Evi Mariji smo ono ljeto prije vrtića uveli ritam sličan vrtićkom - buđenje i popodnevno spavanje otprilike kao tamo. evo sad smo ljeto pred školu i još uvijek nastojimo da poslije ručka ide u krevet. ne mora zaspati, ali odmor joj dobro dođe. uglavnom čita ili kunja tih sat-dva.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    Evi Mariji smo ono ljeto prije vrtića uveli ritam sličan vrtićkom - buđenje i popodnevno spavanje otprilike kao tamo. evo sad smo ljeto pred školu i još uvijek nastojimo da poslije ručka ide u krevet. ne mora zaspati, ali odmor joj dobro dođe. uglavnom čita ili kunja tih sat-dva.

    nadam se da ce i moj mali nastaviti spavati, ali kako je krenuo...tko zna

    p.s. hej , pa "mi" smo generacija :D
    _________________

    PATRIK - 08.01.2003.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    Evi Mariji smo ono ljeto prije vrtića uveli ritam sličan vrtićkom - buđenje i popodnevno spavanje otprilike kao tamo. evo sad smo ljeto pred školu i još uvijek nastojimo da poslije ručka ide u krevet. ne mora zaspati, ali odmor joj dobro dođe. uglavnom čita ili kunja tih sat-dva.

    sory , malo sam se "zabunila". odgovaram istovremeno na par tema u
    forumu pa .... vidjeh da baš i nismo. ali nema veze

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    moja m. je nedavno (sa 2 godine i 2 mjeseca) izbacila dnevno spavanje. svi smo se preporodili jer je napokon pocela navecer zaspivati bez problema u normalno vrijeme (oko pol 10). do tada je radila dramu prije spavanja, i ostajala budna do iz 11 h. u svakom slucaju dijete ce ti samo dati do znanja kada mu vise dnevni san nije potreban. nama je zapravo postalo potpuno nemoguce po danu je uspavati (kao da recimo ides uspavljivati dijete koje nije pospano), bilo je jasno da je forsiramo na nesto sto njoj ne pase. vec prvi dan sto nije spavala po danu bilo nam je jasno da joj to ni ne treba jer cijeli dan prodje super razigrana i dobre volje, bez ikakve krize.

  12. #12
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    kod L. nema pravila.
    proslu 'sezonu' su u vrticu jos uvijek spavali ( za ovu ne znamo- rekla je teta da cemo to zajednicki odluciti na prvom roditeljskom) i ona bi obavezno zaspala.
    vikendom ili kad bi bila doma- kako kad- ak joj se spavalo- isla bi sama u krevet.

    ovo ljeto je zaspala mozda 5 puta popodne ( u autu), al tak je bilo i proslo ljeto pa se u vrticu opet vratila na spavanje.

  13. #13
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. ide spavati navečer u 9 kad je vrtić, a preko ljeta je to bilo u 9.30, iznimno u 10.00. Kad ide u vrtić ustaje u 7.15, a preko ljeta je spavao dokle je htio, uglavnom do 9, 9.30. Dakle, sna dosta.

    Poslijepodnevno spavanje je počeo prekidati nakon 4. godine. Sad mu je muka to što u vrtiću mora na spavanje, ali teta mi kaže da često ipak zaspi. Mislim da ove godine neće više morati na spavanje, jer će tete školarcima organizirati malu školu dok mala djeca budu spavala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •