Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ispao zubić

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Ispao zubić

    Jučer mi moja kćer kaže kako joj se klima zubić. Meni malo čudno, ali idem pipnuti, kad ono zubić pleše i unaprijed i unatrag, i na stranu... valjda se još drži na niti. Nisam joj ga htjela čupati, mislim si neka ga ona sama jezikom izvali ili prstićima iščupa kad dođe vrijeme, zna sam najbolje da li je to boli ili ne.
    Danas me nazove od bake i kaže mi da je zubić vani. Baka joj ga je izvadila koncem . Meni je bilo krivo, a baka kaže da ju je bilo strah da će ga pojesti sa hranom i htjela je da ga sačuvamo. No, dobro, vjerojatno bi danas on u svakom slučaju bio vani.

    I tako je moje dijete krezubica. Peru me svakakvi osjećaji, moje dijete raste, drago mi je radi toga, ali nekako mi vrijeme ide prebrzo, puno prebrzo.... a istovremeno sam i malo zabrinuta. Njoj je tek 5 godina i 2 mjeseca, nije li to stvarno malo prerano? Doduše, njoj su rano i niknuli zubići, nije imala ni 5 mjeseci, mislim da je bio baš taj, ali s mužem sam razgovarala i mi smo oboje prve zube izgubili kad smo već išli u školu, znači sa skoro ili s punih 7 godina. Nije se lupila u njega, bar nam nije rekla, ali se zadnjih par dana žalila da je taj zubić boli. Nedavno smo bili i kod zubara, i zubarka nije ništa posebno primijetila, ni što se tiče kakvog kvara ni klimanja, jedino da će joj brzo izbiti trajne šestice. Sad je na godišnjem i ne mogu je nazvati da me umiri.

    Ima li još netko da je tako brzo izgubio zubiće?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Sonja je kod bake s tatom i jučer mi je javila da joj se jako klima zubić. Mm veli da joj se totalno nakrivio i da se drži o malenom djeliću mesa. E sad, vaditi ga s koncem ili ne ne znam, nisam pametna iako je i mene strah da će ga progutati a htjela bi ga sačuvati za zubić vilu. Pripremila sam joj i vezenu maramicu koju je meni moja nona pripremila za moj prvi zubić, a opet me strah da joj ga izvade s koncem. Btw. Sonja je 5 godina i 7 mjeseci i jedva čeka da joj ispadne zubić, a ja sam se nekako nadala da ću tada biti s njom pa sam pomalo i tužna

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Moje nećakinje - jedna će u rujnu napuniti 5 godina i već su joj pala 2 donaj zubića, a druga je u siječnju napunila 5 i već joj nedostaju 4!!

    I meni je to bilo nevjerojatno, prvi zubić sam izgubila tek sa 6,5 - već sam išla u školu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Lana je izgubila prvi zubić sa 5 godina i 6 mjeseci. I meni je bilo čudno i mislila sam da je prerano. No,ona je i dobila prvi zubić sa 5 mjeseci.
    Inače, ima zdrave zube (barem oni koji su još ostali, budući da je već izgubila 6 zubića pa je krezuba , no ovi novi su joj lijepi. Zubar kaže da ima dobre i zdrave zube.

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moja je P. izgubila dva donja zubića, starija je od tvoje 4 mj.
    Ne vidim zbog čega bi to bilo prerano, samo ako je sve u redu i ako rastu normalno.

  6. #6
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    vidjela sam curicu sa 3 godine - krezuba kao mi nekad u prvom, drugom osnovne

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •