Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: JUGIO znam da se tako ne pise

  1. #1
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    hahaha...dobrodosli u klub

    pravila igre nisam proucavala, ali mi kolega s posla kaze da su tako komplicirana da ih ni on nije uspio do kraja shvatiti.

    mi to kartamo ovako: jaca je karta ona koja ima vise zvijezdica, a ona magic card je jos jaca, a postoji jos jedna koja je apsolutno najjaca (zaboravih kako se zove).

    eugenov zadatak je da broji zvijezdice...i da pobijedi, naravno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ja sam odlucila ne pocinjati s tim.

    Vidjecemo koliko cemo izdrzati.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja, na srecu, nisam dostojan protivnik u kartanju jer "nemam pojma" (njegove rijeci )
    pa onda non-stop igra s prijateljem
    i stalno razmjenjuju te karte, nekakvim cudnovatim putevima je od 9 prvobitno kupljenih dospio do 30-ak :shock:

  4. #4

    Početno

    Imate sreću da imate nekog ovdje čiji je muž radio za glavnog distributera 8)

    OVDJE se nalaze pravila za igru, uživajte :wink:

  5. #5

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    i stalno razmjenjuju te karte, nekakvim cudnovatim putevima je od 9 prvobitno kupljenih dospio do 30-ak :shock:
    To ti je zato što postoje različite 'vrijednosti' karata...common, uncommon i rare.

    Ako je izvukao među tih 9 neku koja je inače rijetka, onda je može zamijeniti za nekoliko uncommona ili commona...

    Bacite pogled na e-bay, za tu igru i npr Magic the Gathering...Kutije karata prve dvije edicije te igre nakon 10 godina postojanja dostižu i par tisuća dolara...Ima jedna karta koja se u odličnom stanju može prodat i po 500$...osim ako se ekipa ne počne prepucavat na aukciji, onda postigne i više :shock: :shock:

    Nije to igra, to je business... Svojedobno je tip od prodaje karata sebi izgradio kuću :shock:

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam isto odlucila jos malo to zaobici. Dijete mi zivi na selu pa nek decko jos malo vrt prekopava (i zivcira didu) umjesto da se karta.

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    a-haaaa Anči, hvala sto si me prosvijetlila. Ipak cu se i dalje praviti da nemam pojma :wink:

    Mene je S. toliko davio da mu kupim te jugijo karte, svaki dan milijun puta je ponovio da bi ih on imao, da bi igrao sa SVOJIM kartama u vrticu s deckima ... itd,... isl...
    a kad ih je u TL-u ugledao na blagajni :shock: - ma tko bi mogao odoljeti tom pogledu u kojem je pisalo: evo ih, molim te molim te molim te kupi mi ih ... ja nisam mogla

    i jos mi kaze: mama, ako nemas dosta novaca, ja cu uzeti iz svoje kasice

  8. #8
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja nisam kupovala, al ih svejedno imam preko 100 u kući :shock:
    i tata se mora "tapkati" i kartati po izmišljenim pravilima :D
    a kad i gledam dok se mijenjaju :shock: na ulici...
    meni su osobno užasne, al kaj ću

  9. #9
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    iv, ja ti imam pravila na hrvatskom, mogu ti poslati, ali je stvarno komplicirano. cak nije ni za mog doriana, jer jos uvijek nije svladao zbrajanje i oduzimanje preko 1000 . npr., moras zbrojiti 1850+2400 i sl... ili oduzimati toliko velike cifre).
    imamo doma preko 300 karata, i vec su mi se popele...znas gdje . gdje god se okrenem, eto ih! po podu, krevetu, u wc-u... .

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Samo da vam javim da na placu karte koštaju 5 kuna! Ja razliku ne vidim, mada ih je Maja ponijela sa sobom kod bake, pa nisam detaljno uspjela usporediti. Ali čini mi se idealnim za sve one čiji su klinci, kao Maja, premali da bi se za ozbač igrali.
    33 kune mi izgleda stvarno previše za tako nešto. Pogotovo s obzirom da mrzim takve crtiće i puno sam sretnija u periodima kad je Maja zaluđena Gustavom, a ne tim nasilnicima.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Isuse,odmah mi je lakše kaj nismo jedini!!!
    Moj Luka je to snimio u vrtiću i za ročkas nije htio ništa nego te Jugio karte!!!
    I sad maltene spava sa njima!
    A kartamo se najjednostavnije-podijelimo 5 karata i kupi karta koja ima više onih zvjezdica(naravno dečko broji ko veliki)ili one neke Magic card!
    Mislim,ova prava igra je i za mene malo too much!!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Kod nas su prije par tjedana u jednoj prodavnici sapom i kapom dijelili cokoladna jaja, kopije kinder jaja. 4 za cijenu jednog. Za 60 centi smo kupovali 4 jajeta.

    Juce ja u kuhinji i cujem malca kako nesto cudno prica, provirim a on izvadio sve figurice iz jaja koje ima, podijelio na dvije hrpice i njima igra nesto sto podsjeca na igru s tim kartama.

    I dere se on tako:"Ik zet DEZE in de verdedigingsmode!" (Stavljam OVOG u odbrambeni mode) pa onda poslije "A ja stavljam OVOG u odbrambeni mode!" Onda bi ispricao cijelu pricu zasto je jedan jaci od drugog i zasto jaci nosi.

    Poslije zvao i mene da igram. Pustao me. Ja mu odnesem avioncicem dinosaurusa a poslije dinosaurusovim repom polupam njegove dinosauruse koji su jos u jajetu. On je meni doduse odnio vjetrenjacu helikopterom ali generalno je nastojao da me motivira tako sto me pustao da nosim.

  13. #13
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Evo i nas u klubu jugiovaca ... :/

    Nismo bas odusevljeni, no obzirom da sad Vedran ima pravo raspolagati svojom lovom za igracke (oruzje i slicno je zabranjeno, no ovakve karte smo odlucili dozvoliti) a i da su u vrticu svi zaludjeni time pa je poznavao sve i bez da je imao karte ... onda je dobio zeleno svjetlo.

    Zadnja dva dana otkako je kupio prvih 5 komada (i jos prikupio nekoliko totalno ofucanih iz vrtica) samo njih prebire po rukama, a olovke, lopatice za pijesak i ostalo miruje. No, mislim da ce ga brzo proci prva fascinacija,a onda ce se i dalje baviti njima normalnim tempom uz sve ostalo.

  14. #14
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I mi smo pokleknuli, jer je to sad glavna stvar u vrtiću. M. je premali da bi znao pravila, ali ima neke svoje kriterije po kojima su neke karte važnije i jače. Znam da one zvjezdice znače broj života, barem njima, a važno mu je i što je na slici - ako je zmaj to je super jaka karta. Uglavnom si to razgledavaju, razmjenjuju, pričaju o tome. A doma postoji samo jedno pravilo: M. pobjeđuje.

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    E da, kupili smo ih od prodavača kokica, cijelu hrpu za 35 kuna. U Land of Magic puno manji paketić košta preko 100 kn. Znam da je to sivo tržište, ali fakat ne dam tu lovu za karte s kojima se i ne zna igrat.

  16. #16
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo prosli tu fazu. Ono jedino sto je u tim kartama dobro je to kako B u svakoj situaciji izmisli super konstrukciju zasto je njegova karta uvijek jaca od moje Eto, razvija kreativnost...

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    E da, kupili smo ih od prodavača kokica, cijelu hrpu za 35 kuna. U Land of Magic puno manji paketić košta preko 100 kn. Znam da je to sivo tržište, ali fakat ne dam tu lovu za karte s kojima se i ne zna igrat.
    Jel to mozda onaj na Cvjetnom placu ili na Ilici kod Jaegerhorna?
    Ni ja ne zelim da on spiska mjesecni budget za igracke na glupe karte, a vidim da ce te karte biti siguran izbor u slijedecem mjesecu.

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Na Cvjetnom placu. Prije toga smo bili u Land of Magic, tražili smo neke male karte isto Yu-gi-oh, što je vidio kod prijatelja u vrtiću. Te male su bile prodane (srećom), a onda je počeo žicati velike, na što smo mi ostali stameni - mislim, paketić od 6 karata 20 kuna, a veći paketići od 100 kn na više. Onda smo otišli do grada na slatkač i našli na Cvjetnom placu na izbor kutijica - za 35 kuna dobio je dvostruko više karata. Zadovoljan on, a i mi. Sad si to nosi u vrtić, naizmjence s lego ljudima i transformerima.

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nesto mi je cudan ovaj topik.
    ja sam ga otvorila prije nego mi je neki manijak izbrisao username sa vise tisuca postova.
    a sad pise da ga je otvorio gost, a trebalo bi pisati da ga je otvorila Ivarica a ispod gost, i sto je najcudnije, uopce nema mog posta? :?

  20. #20
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nesto mi je cudan ovaj topik.
    ja sam ga otvorila prije nego mi je neki manijak izbrisao username sa vise tisuca postova.
    a sad pise da ga je otvorio gost, a trebalo bi pisati da ga je otvorila Ivarica a ispod gost, i sto je najcudnije, uopce nema mog posta? :?
    I ja sam to primjetio, vjerojatno se to nesto zblesilo kad je frajer hakirao topic.

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    I ja sam to primjetio, vjerojatno se to nesto zblesilo kad je frajer hakirao topic.
    ne, kad ga je on hakirao nije izbrisao sve moje postove, samo moje korisnicko ime. sad mi nema ni postova?!

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    I ja sam to primjetio, vjerojatno se to nesto zblesilo kad je frajer hakirao topic.
    ne, kad ga je on hakirao nije izbrisao sve moje postove, samo moje korisnicko ime. sad mi nema ni postova?!
    Ja mislim da je to povezano.
    Nisam strucnjak za ove aplikacije, ali sigurno su se negdje pobrkali podaci o postovima/topicima.
    Prijavi ovo adminu, sigurno ce znati o cemu je rijec.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Prijavi ovo adminu, sigurno ce znati o cemu je rijec.
    ahaha

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad vidim da ostali psotovi iz tog vremena jos uvijek postoje, i pise u svakom ivarica ispod gost, ovo je znaci izoliran slucaj, sori na uletavanju u topik, volim ja svoje postove, bio bi mi to velik udarac.
    tatek, jos malo ot, zaboravila ti jucer odgovoriti :/

  25. #25
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    sad vidim da ostali psotovi iz tog vremena jos uvijek postoje, i pise u svakom ivarica ispod gost, ovo je znaci izoliran slucaj, sori na uletavanju u topik, volim ja svoje postove, bio bi mi to velik udarac.
    tatek, jos malo ot, zaboravila ti jucer odgovoriti :/
    Jos stignes ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •