Vidi rezultate ankete: Koliko kod vas traje vecernji ritual (prica, pusa itd)?

Glasači
26. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Do 15 minuta

    6 23.08%
  • 15-30 minuta

    8 30.77%
  • 30 minuta do 1 sat

    2 7.69%
  • ostajemo s njom/njim dok ne zaspe

    10 38.46%
Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Vecernji ritual

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Vecernji ritual

    Kak to kod vas izgleda?

    Pretpostavljam da je kod vecine slicno - kupanje, krevet, malo mazenja,pricanje pricica itd, pusa za laku noc ... Nekad to traje krace, nekad duze ... Mi obicno ispricamo neku pricicu i malo porazgovaramo, obicno naizmjence MZ i ja (netko mora biti i uz Zrinku ako je jos budna, netko mora oprati sudje itd. ) i to obicno potraje pola sata, nekad malko duze, osobito otkako je tu Zrinka pa onda prije spavanja jos hoce piti vode itd itd. kako bi bio duze sa nama.

    Kad smo negdje na putu (planinarski dom, hotel, spavanje kod prijatelja) tad je rutina ista, iako obicno kraca.

    No, iznenadio sam se kad sam saznao da neki ljudi ostaju sa djecom (i ne tako malom, starima i 5 godina) sve dok ne zaspu.
    Isto tako, iznenadio sam se kad sam cuo da kod nekih roditelja djeca nisu spavala bez njih (dakle, kod baka i djedova npr.) sve do 18-te godine. Vedran je prvi puta prespavao noc bez nas sa godinom i pol, kod bake i djeda.

    Gasite li svjetlo u djecjoj sobi nakon price?
    Mi obicno da (cesto on to izricito trazi), osim ponekad kad zeli da ostane upaljeno.

  2. #2
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Admini, mozete li u anketu dodati opciju "Ostajemo s njim/njom sve dok ne zaspe"?
    Napisao sam i taj moguci odgovor, no iz nekog razloga ga ne pokazuje u anketi... :?

  3. #3

    Početno

    Do 15 min. Navecer se prvo isprica prica, pojede jogurt, slijedi tusiranje i pranje zuba, pusa i spavanje. Svjetlo u sobi se gasi, ali u kupaonici uglavnom ostaje upaljeno, a kako im je na vratima od sobe staklo, nisu bas u mrklom mraku. Zaspu u roku tri minute. 8)
    I da, sve to radi MM, jer je meni Ivan u to vrijeme (a i veci dio dana) na cici.

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    kako kad.
    u principu oko 20-tak minuta.
    istusira se, obuce pidjamu, jede, opere zube, izabere si medu/lutku/knjigu s kojom/kojima ce spavati ( u zadnje vrijeme stalno spava s knjigama :D ), upali si lampicu, puse svima, popne se na krevet, laku noc.
    svjetlo ( tj- nocna lampa) ostaje upaljena dok se ujutro ne probudi, vrata od sobe otvorena.

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Evo, mi smo jedni od tih perverznjaka koji ostaju s djetetom dok ne zaspi a i nije jos nikada prespavao bez bar jednog roditelja nigdje

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ostajemo s njim dok ne zaspi (glasala prije nego sam editirala, za prvu opciju, jer je to uvijek krace od 15 minuta)
    spavamo zajedno, svjetlo cijelu noc ugaseno (boljela bi me glava inace)

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    evo, ja potpisujem maju

    i dodajem, najcesce, ne samo da ostanemo s njim dok ne zaspi, nego uglavnom i mi zaspemo kad i on...

    ja pocnem citati pricu, tata je dovrsi, ja zaspem vec dok tata prica a i mislav ubrzo, a i tata :D ....

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    e, da, prespavao je bez nas, kod moje sestre, prvi put kad je imao skoro 5 godina.
    (ako ne racuinam dva traumaticna odvajanja u bolnici )

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ostajemo s njim dok ne zaspi (glasala prije nego sam editirala, za prvu opciju, jer je to uvijek krace od 15 minuta)
    spavamo zajedno, svjetlo cijelu noc ugaseno (boljela bi me glava inace)
    Eh, blago vama kad vam dijete tak brzo zaspi ...
    Ovaj nas legne u krevet izmedju 20:30 i 21:00 (ovisi koliko dugo traje kupanac), citamo i pricamo slijedecih pola sata, a onda se on jos sam zabavlja u krevetu barem 20-30 minuta (bez obzira ostanemo li mi s njim 10 minuta ili 45 minuta) prije nego sto zaspe (dakle, zacori negdje oko 21:30 ili 22h.
    I onda se jos probudi ujutro kad i ja oko 06:15 ili nekad cak i ranije. :shock:

    Nekad je barem zaspao u autu kad smo se npr. petkom vracali iz kluba oko 23h, no sad cak i to doceka budan ... no, onda se barem strovali zacas u krevet i zacori sam za par minuta.

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar se brzo uspava (rano ustaje, u vrticu su dvaput dnevno vani, popodne ili hokej ili rolanje ili divljanje s frendom) ali je meni problem sto i meni treba manje od 15 minuta, tj. zaspim i prije njega, a dan mi je prozujao i racunala sam na tih par sati

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Tuširanje, večera, zubići i ako nije još 21,00h (jer tada mora biti u krevetu) onda se mazimo na kauču do tad. Iako ga ja uvijek pustim bez obzira koliko je sati ali ga upozoravamo da požuri s večerom da se stignemo maziti. Stavim ga u krevet, pokrijem njega i "dalmatinera", poljubim obojicu i izađem iz sobe. Vrata su zatvorena, a svijetli mu mali dalmatinerić na zidu. Zaspi većinom u roku od 5 min. Počnemo pripreme oko 20,00 a u 21,15 otprilike je u krevetu.
    Spava sam od 11 mj kod kuće, a i prije toga kod mojih.

  12. #12
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bas zanimljivo, mislio sam da je redoslijed kod svih vise-manje isti: vecera-zubici-kupanje/tusiranje-pidzama-krevet-prica-pusa-spavanje no sad vidim da ima onih koji veceraju u pidzami, koji dobe pricu prije vecere itd.

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kupanje ili tusiranje (iako ne svaki dan), vecera, pranje zubica, wc, oblacenje u pidjamicu, prica za laku noc.

    pusa

    on, 2 zeke i 1 medo. ostaje upaljen globus koji daje diskretno svjetlo.

    sva vrata od njegove do dnevne sobe (gdje smo tata i ja) moraju ostati otvorena.

    iako je u tom trenutku jos budan, u previlu vec nakon 10 min cvrsto spava.

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas je vecera prije, pa nije dio rituala.
    tusiranje nije bilo obavezno, ali sad je postalo zbog sezone krpelja. ali to mi isto nije dio spavaceg rituala jer je vezano uz dolazak doma.
    prica isto tako nije obavezna, nekad zaspimo prepricavajuci nesto.
    ni pidjama nije obavezna, glavno nam je da se skine, ne i da se obuce.
    ispada da je kod nas jedini dio rituala zaspati

  15. #15
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    kod nas slicno kao kod ivke, vecera i tusuranje mi nisu vezani uz spavajuci ritual.
    jedino zubi, pisanje i pidzama jesu.
    Pricu isto nekad citamo, nekad gledamo tv (dijete voli nasu malu kliniku ), nekad pricamo, a nekad se (kao sinoc) samo drzimo

  16. #16
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    crtici, klopa, kupanje ili tusiranje, citanje price, wc, pranje zubi, pusa za laku noc

  17. #17
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    vidim da bi ja komodno mogla mislava ostaviti kod maje
    ima i siku ako oce :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Kod nas je vecera pa onda jos malo igranja pa presvlacenje u pidzamu, pranje zuba i onda citanje iz enciklopedije (kad nece price ). Poslije toga puno pusa, puno laku noc i lijepo spavaj, gasenje svjetla, vrata ostaju otvorena.

    Ako ga ja vodim onda nekad uspijemo citati nesto drugo umjesto enciklopedije, sve ostalo je isto.

    Njemu je maksimum (doduse ima izuzetaka) 20.30. Tada nisam sretna, najvise volim kad ide u krpe izmedu 19.00 i 20.00.

    Ja nekad ostanem s njim, rijetko doduse, kad je imao napet dan pa se mazimo ili pricamo. Sad je naucio voziti biciklo pa je imao period nemirnog sna, cak i padanja s kreveta i spavanja u sjedecem polozaju. Onda ga volim ranije staviti u krevet a nije mi previse strasno ostaviti ga kod kuce da se naspava (iako je obavezan u skoli).

  19. #19
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    naš ritual je:
    večera u 19:30, čišćenje zubića s koncem poslje toga, te pranje zubi, onda oblačenje piđame, biranje priče (svak izabere jednu priču), pričanje priče (tada je već oko 20:30), onda PUSA i Good night, sleep tight, don't let the bed bugs bite! U krevetu su već negdje oko 20:40, nekad u 21:00, ovisno o pričama koje izaberu. Tuširanje i kupanje ne stavljam u ritual jer ovisi o situaciji - ako dođu doma s parka blatni kao praščići onda idu ravno u kadu, a vikendom kupanje traje po sat i pol uz ronjenje školjkica, ribolov i neznam-što-još-smisle. A kad stariji sin ima treninge, onda odmah poslje se tušira - tako da smo davno izbacili kupanje iz večernjeg rituala! Uglavnom dečki zaspu negdje oko 21:00 i probude se svježi, naspavani, i spremni za novi dan u 6:00 radnim danom i vikendom

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I mi smo perverznjaci.

    Nas ritual traje oko 40 minuta, ne ukljucuje prvu veceru nego zapocinje tusiranjem nakon te prve vecere. Ide znaci tusiranje, pa masaza, pa pranje zuba, pa citanje knjige pa najava spavanca. Onda Ema kuka kako "nista nije jela" pa jede jos nesto (nekakvu sitnicu, samo da uprlja zube) pa opet pere zube i idemo spavati.

    Ono sto je meni bed je sto ide spavati izmedju 22 i 22.30 i koliko god smo tumbali sve nase navike i rasporede i zapocinjali sa svime ranije, uvijek bi zaspala izmedju 22 i 22.30 tako da mi je muka jer cesto nista ne stignem odraditi samo za sebe... moj vecernji ritual je na cekanju.

  21. #21
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    I mi smo perverznjaci.

    Nas ritual traje oko 40 minuta, ne ukljucuje prvu veceru nego zapocinje tusiranjem nakon te prve vecere. Ide znaci tusiranje, pa masaza, pa pranje zuba, pa citanje knjige pa najava spavanca. Onda Ema kuka kako "nista nije jela" pa jede jos nesto (nekakvu sitnicu, samo da uprlja zube) pa opet pere zube i idemo spavati.

    Ono sto je meni bed je sto ide spavati izmedju 22 i 22.30 i koliko god smo tumbali sve nase navike i rasporede i zapocinjali sa svime ranije, uvijek bi zaspala izmedju 22 i 22.30 tako da mi je muka jer cesto nista ne stignem odraditi samo za sebe... moj vecernji ritual je na cekanju.
    Na zalost, moj vecernji ritual (pranje sudja) nikako da ode na cekanje uz svu nestasicu vremena koju izaziva sve kasnije djecje spavanje.

    A o frustracijama jutarnjeg rituala cemo drugi tjedan u novoj temi ... :shock:

  22. #22
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Dakle i mi odlazimo svi skupa na spavanje - kako živimo u jednoj sobi tako ne ostajemo s njim dok ne zaspi nego B ne priznaje spavanje dok se i mi svi skupa ne utrpamo u krevet (mi u svoj on u svoj) - čitaj 21,30 Ako ne zaspim prije njega onda uspijem nakon desetke se ustati i još nešto i napraviti ali to je sve rjeđe...

    Ne stavljam ga u krevet prije 21,30 jer jednostavno dijetet ne može prije zaspati (dobro spava u vrtiću) - ne vidim svrhu u tome da se bezveze vrti po krevetu, rađe se poigramo malo duže...

    Niti mi Bornu još nismo ostavljali kod bake i djeda preko noći (spavao je s njima prvi puta ove godine jednu noć - no tada smo svi bili na moru, i nakon povratka sa koncerta nismo ga prebacivali k sebi). Ostaviti ću ga kod bake prvi puta kada mi sam jasno kaže - ja želim ostati...Nemamo potrebu za takvim razdvajanjem niti mi niti on...

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    U 8 kupanje, pranje kose, sušenje... U 8:30 čitanje knjiga, u 8:55 pranje zubi, u 9 odlazak na spavanje. Do 9:05 zaspi, s tatom uz sebe.
    Moje dijete ne večera.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Kod nas je kupanje oko 8,30 koje nekad traje 10 min, a nekad i pola sata, nakon toga zubići i pravac naš krevet. Rijetko ga uspijemo nagovoriti na njegov krevet i rijetko uspije zaspati sam. Prvo se malo još mazimo, pričamo ili čitamo i oko 21-21,30 zaspe....

  25. #25
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ostaviti ću ga kod bake prvi puta kada mi sam jasno kaže - ja želim ostati...Nemamo potrebu za takvim razdvajanjem niti mi niti on...
    Tako smo i mi odlucili.
    Dvaput je zeljela, jednom je prespavala, drugi put se vratila kuci (sva sreca da baka i djed zive na istom katu u zgradi ).

  26. #26
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a moji 180 km od nas

  27. #27
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ostaviti ću ga kod bake prvi puta kada mi sam jasno kaže - ja želim ostati...Nemamo potrebu za takvim razdvajanjem niti mi niti on...
    Tako smo i mi odlucili.
    Dvaput je zeljela, jednom je prespavala, drugi put se vratila kuci (sva sreca da baka i djed zive na istom katu u zgradi ).
    Sva sreca da nasi zive na sasvim drugom kraju grada ... (ne zbog razloga cuvanja djece vec ... )
    Svejedno, Vedran voli prespavati i kod jednih i kod drugih.

  28. #28
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    uf i ajme, moj stariji sin više voli baku nego mamu, valjda zato jer sam još studirala kad sam ga rodila pa je stalno bio kod nje dok sam učila za ispite. Već s godinu i pol je znao provesti po par dana kod nje i dan danas je njemu naj veća radost kad može ostati prespavati kod bake. Mlađi sin je (hvala Bogu) više vezan za mene pa ostaje kod bake samo kad baš mora.

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    moj je sin izrazio zelju da bi rado prespavao u bake, milsim da to njemu izgleda strasna fora, al baki ne pase, pa eto, cekamo da se baka predomisli

    posto smo do nedavno zivjeli skupa u tom stanu s bakom, ne bi mu to bila prevelika promjena, vidjet cemo....

  30. #30
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Udaljenost (gradska) u mojoj obitelji nije neki problem za predomisljanje. Ja sam baku natjerala da me u 11 u noci vodi kuci s drugog dijela grada jer ipak nisam na kraju zeljela spavati kod nje (takva sam i danas, najvise volim spavati u svom krevetu i uvijek tesko zaspem u drugim krevetima).

  31. #31
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Kod nas je ovak: večera kako kada, nekad da nekada ne, kupanje, pranje zubića, oblaćenje piđame i gledanje crtića ili čitanje neke knjige, i laganini oko 21-21,30 spavanac, ona već sama kaže da ide u krevet, pa većinom još uvijek zaspi dok sam uz nju, malo se još pomazimo, tiho nekaj popričamo i jako brzo zaspi.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Iskra je tek dobila svoju sobu, a do sada je spavala s nama i obično bi skupa zaspale (ja nekad i prije nje) pa sam glasala za zadnju opciju premda nam treba oko 5-10 min da zaspimo.
    Od kada ima svoju sobu, ispričam priču do kraja, dam joj pusu, ugasim lampu, a ona spava. Večeras je otišla u sobu i zaspala prije nego sam došla pričati priču.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •