Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: plesna škola-bez roditelja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno plesna škola-bez roditelja?

    nisam baš izabrala neki naslov, ali evo o čemu se radi...

    upisali smo se u plesnu školu, dob djece je od 3,5-5 godina. došli smo na prvi sat (svoj toj djeci je također bio prvi sat) i gđa koja drži tu plesnu školu nije dala da roditelj uopće uđe u dvoranu niti taj prvi put, kao ometa se sat i djeca gube koncetraciju....e sad, večina te djece je ostala unutra bez nekih problema ( i moja, za veliko čudo) ali bilo je djece koja nisu željela ući pa su ih roditejli odveli kući ....ma čak su djeca dobila i zadatak za slijedeći put da se kući popiške pa da ne ometaju tamo sat?!

    prošle godine sam vodila malu također u jednu drugu plesnu školu i tu su roditelji mogli cijele godine sjediti u dvorani i gledati djecu (lani nije bilo šanse da moja ostane sama-pa sam odabrala ovu školu iako je poprilično daleko od kuće). i moram priznat da ta djeca nisu bila ništa posebno dekocentrirana. ono što želim reči, je to da kad sam lani obilazila te plesne škole, jedna jedina plesna škola je dopuštala da roditelj bude prisutan, ostalih 5-6 nisu dozvoljavali...čemu takva (ne)pedagoški pristup?

    pretpostavimo čak da ta tvrdanja da prisustvo roditelja dekocentrira djecu i stoji, zar nije normalno da roditelj može prvi put pogledati kakav pristup ima trenerica prema djeci, kako taj sat uopće izgleda, kako se dijete ponaša na satu i sl..? mislim, ipak ću ja kao roditelj bolje procjeniti od trenerice ili dijeteta neke stvari (pa čak ako je i dijete super zadovoljno plesom)?

    ma i ono šta me malo začudilo, to ostale roditelje nije baš zabrinjavalo, pa se pitam ko je ovdje lud ?

  2. #2
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    A ja svoju Magdalenu mislim sutra ići upisati.Pošto nama još traje adaptacija na vrtić i plač čim odem,ne znam kako bi reagirala još da se i tamo odmah odvojimo.Možda i ima nešto u tome da ih prisustvo roditelja dekoncentrira(možda žele pokazati naučeni plesni korak,možda im se ne sviđa pjesma,možda se dosađuju...).Ne znam...Mislim da ću prvo sve proispitati telefonom pa onda otići tamo,makar se nadam da s tim ne bi trebalo biti problema jer OBOŽAVA ples i sve što ima veze s njim.P.S.Tako sam mislila i za vrtić pa evo mi ga sad

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    A ja svoju Magdalenu mislim sutra ići upisati.Pošto nama još traje adaptacija na vrtić i plač čim odem,ne znam kako bi reagirala još da se i tamo odmah odvojimo.Možda i ima nešto u tome da ih prisustvo roditelja dekoncentrira(možda žele pokazati naučeni plesni korak,možda im se ne sviđa pjesma,možda se dosađuju...).Ne znam...Mislim da ću prvo sve proispitati telefonom pa onda otići tamo,makar se nadam da s tim ne bi trebalo biti problema jer OBOŽAVA ples i sve što ima veze s njim.P.S.Tako sam mislila i za vrtić pa evo mi ga sad
    i moja obožava ples ali isto nije bilo šanse da prošlu godinu ostane u dvorani bez mene...





    baš mi je bilo žao, jučer jedne malene što nije htjela uću u dvoranu bez mame. kaže mama da je došla pjevajući do plesne škole, isto obožava plesati i onda ju je mama odvela kući nakon 15-tak minuta

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moje je mišljenje da su u dobi od 3,5 godine neka djeca ipak premala za takav tip slobodnih aktivnosti. Pogotovo ona koja tek kreću u vrtić i friško se odvajaju od roditelja na više sati - za njih je to ipak stres.

    A. je prošle godine išao na gimnastiku (s pune 4 godine), i vidjeli smo da mu je odvajanje prvi put malo teško palo (a već je imao jednogodišnji vrtićki staž iza sebe), ali brzo se priviknuo. Istovremeno, bilo je tamo i djece slične dobi koja nisu nikako htjela ostati vježbati u dvorani, treneri su na kraju zvali roditelje da ih preuzmu.
    Eh da, na toj gimnastici su postojali ogledni sati, gdje su mogli doći roditelji i gledati djecu kako im ide, ali primijetila sam da su djeca na tim satovima prilično dekoncentrirana, stalno su pogledavala prema roditeljima, mahala, dovikivala (neki roditelji su čak svojem djetetu dobacivali flašu vode s galerije). Možda je sličan razlog i zašto u plesnoj školi ne vole da im roditelji sjede na satu?

  5. #5
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    ja iza sebe imam podugačak plesni staž i iskreno mislim da su to gluposti.
    pogotovo u toj dobi, sorry ali pišanje doma.
    završila sam školu za klasični balet i tamo je bio takav režim.
    jasno je meni da njima nije lako raditi ako svakih 5 minuta neko izlazi, ali isto tako ne razumijem zašto bi roditelji bili smetnja ako samo sjede, bez dodavanja stvari.
    stvarno ne vidim razlog za takav režim nekih naših plesnih studija u koje upisujemo djecu zbog rekreacije a ne da bi bili profesionalni plesači.
    o kvalifikacijama nekih voditeljica sad ne bih.

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pratim vas

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    jutros dok sam se vozila na posao razmišljan kako nam je popodne opet ples i kako mala jedva čeka :D
    i onda skontam da uopće ne znam kako se zovu tete-trenerice!
    prvo se sama sebi začudim kako to nisam pitala a onda shvatim da smo bili na oba dva sata od kako je škola počela i da su sve nova djeca i da se te tete nisu uopće prestavile roditeljima. znači mi smo došli u školu, dočekala nas je jedna gđa koja je vlasnica, djecu je poslala u dvoranu, mi smo sjedili u hodniku i čekali... vidila sam tetu-trenericu sa vrata...

    heloooo, pa zar bar pristojnosti radi (ako već škola ima takvu politiku da roditelj ne može prisustvovati satu) te trenerice nisu mogle roditelje prvi ili drugi sat pozvati u dvoranu par minuta, ukratko se predstaviti, opisati što će raditi sa djecom, kako će sat izgledati i sl.... :/

    da li je ovako i u vašim plesnim školama?
    dolazim u iskušenje da popodne uopzorim tete-trenerica na ovo zadnje :?

  8. #8
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam odustala ove godine od plesa baš zbog takvih teta
    jedini kontakt s roditeljima je bio oko prvog u mjesecu i to jednom jedinom rečenicom...."jeste li platili?"
    na idućem satu bi već dobili pisanu opomenu o neplaćanju

    na satu nismo smjeli prisustvovati (makar su bile tete čuvalice od djece poznatih roditelja)
    nikad nisam uspjela saznati kako se ponašaju moja djeca i ima li smisla da idu uopće na ples
    odradili smo završnu priredbu (sa skupim kostimima i kartama po 40 kn!) i to je to, sad idemo samo na glazbeni koji je totalno druga priča s jednom predivnom tetom

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Moje je mišljenje da je čista glupost da roditelji dekoncentriraju djecu.

    Prošle smo godine upisali Lu u jednu takvu školu/tečaj gdje su mi kad sam prvi put dovela dijete rekli da ja mogu ostati u garderobi, a oni imaju sat u dvorani na katu. Lijepo smo se zahvalili i rekli da više ne dolazimo.
    Nije mi uopće jasno od kuda im pravo da smatraju normalnim da ću ja ženi koju i dijete i ja vidimo prvi put u životu nonšalantno predati dijete.
    Kao osnovno, ona je tamo išla da se ZABAVI, a ne da je netko trenira i ja želim vidjeti kako rade i kako se odnose prema djeci i želim da dijete upozna i tetu i ostatak grupe prije nego je ostavim samu. Uostalom nije to atomska fizika da dijetetu ni u jednom trenu ne smije popustiti koncentracija ili slučajno pogledati roditelja, jer bi se moglo desiti - što?

    Da skratim priču, ja sam još malo pronjuškala i našla drugi baletni studio, gdje se nitko nije bojao roditelja na satu, gdje sam dobar dio vremena prosjedila u dvorani - u početku i vježbala s njom (i stvarno, al stvarno to nije ni na koji način utjecalo na sat), gdje nisam bila jedina mama koja je tamo i koja je bila uz svoje dijete (i vježbala) i cure su naučile sve što je bilo predviđeno, u opuštenoj atmosferi i u veselju.
    I da ne mislite da je to bilo neozbliljno i neproduktivno vježbanje - imale su i nekoliko nastupa (da...da u pravim kazalištima) i mogli smo biti s njima u garderobi do nastupa (a ponekad je trebalo ići i iza scene )
    Također je na kraju godine bio ogledni sat na koji su pozvani svi roditelji, bake, dede i ostali zainteresirani koji su željeli vidjeti što su kroz godinu cure naučile

    I na kraju, Lu stalno pita kada krećemo dalje (u 10-tom mjesecu) i nekako si mislim da će nas sad cure same izbaciti iz dvorane (al ima prozor kroz koji ih možemo gledat )

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    zeko, koji je to baletni studio sa kojim ste bili zadovoljni?
    moze i na pp

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj Zara01 prvotno napisa
    zeko, koji je to baletni studio sa kojim ste bili zadovoljni?
    moze i na pp
    molim i meni, mislim onaj s kojim ste bili zadovoljni jer nemam namjeru stresirati dijete, hvala

  12. #12
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jana je krenula u Dugo Selo u plesni klub. Bile smo već 2 puta i oba puta sam ja bila unutra. Teta je rekla da nema problema pogotovo jer su to mala dječica. Sad smo se dogovorile da ću ju slijedeći put čekati vani (jer je u "ja sam već velika" fazi pa želi da ju vani čekam).
    Obzirom da smo bile sam 2 puta, teško mi je dati neku točnu ocjenu, ali na prvi dojam sviđa mi se i pristup teta djeci, a i Janina zainteresiranost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •