Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: jelovnik za petogodišnjaka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno jelovnik za petogodišnjaka

    jel imate osjecaj da se stalno vrtite ukrug sa par istih jela? i da više nemate ideja za kuhanje... :/ a kad i skuhate nešto "novo" nema teorije da iti prova !!

    šta jedu vaši četverogodišnjaci i petogodišnjaci? kako im izgleda jedan dnevni meni?

    mi se stalno vrtimo oko juhe, lešo mesa i ribe, često šalše sa prilogom (integralnom rižom, njokima (kupovnim), tjesteninom, povremeno sa bulgurom, cous cousom, quinom i sl)....zatim pečena koka ili rjeđe polpete, mljeveno meso (sa istim prilozima kao i šalša), toč od piletine, puno cikle...i to je to od kuhanog.....sa povrčem kao mrkva, kumpir, kaul smo na ti....eventualno po desetak žlica svakih par dana....salata nema šanse-osim cikle......grah, blitva, špinjača nema šanse...
    voća dosta jedemo, ali samo jabuke,banane,mandarine i grožđe....ujutro smo na kruhu i svježem siru sa šunkom, a navečer čokolino (jer mlijeko samo tako hoće)....palačinke, pahuljice sa mlijekom, jogurt, i slične stvari koje bi mogle zamijeniti doručak ili večeru neće uopće da prova....
    eh da, kinder pingui i sladolet obožavamo...povremeno malo čokolade....
    ostale grickalice: bombone, žvake, štapiće, lizalice i sl. ne konzumiramo (također na sreću, ne voli)...

    otežavajuća okolnost je ta da ja i muž ručamo na poslu tako da se kući radnim danom kuha samo za malu....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    eh da, zaboravila sam reči da nemamo probleme sa količinom pojedene hrane, dapače, mala voli puno papit....ali je to uvijek skoro isto za doručak, večeru i užinu a ručak se vrti oko 5-6 jela :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno Re: jelovnik za petogodišnjaka

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    jel imate osjecaj da se stalno vrtite ukrug sa par istih jela? i da više nemate ideja za kuhanje... :/ a kad i skuhate nešto "novo" nema teorije da iti prova !!
    DA suosjećam..... Al ne brinem se previše jel kad pogledam sebe ne jedem ni ja neka čudesa. Moji vole više manje sve što skuham, ali JA nemam više ideja za kuhanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno Re: jelovnik za petogodišnjaka

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    jel imate osjecaj da se stalno vrtite ukrug sa par istih jela? i da više nemate ideja za kuhanje... :/ a kad i skuhate nešto "novo" nema teorije da iti prova !!
    Da, imam :/

  5. #5
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Mene muči što je počela odbijati jela koja je do nedavno jela s guštom.
    Sad joj je blitva bljak, ne želi više krem juhe ( ovo mi je najviše žao ), neki dan je odbila jesti pohane tikvice, a davila se u njima.

  6. #6
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    da, apsolutno. meni je isto dojadilo stalno jedno te isto kuhati.

    vidim da se situacija promijeni ako isplaniram tjedni jelovnik, tak u trenutku inspiracije napisem, kupim sastojke (i manje se tako potrosi), skuham i ne boli glava.

    evo par jela koje se kod nas vrte (pastu sa raznim umacima necu spominjati):

    pileci paprikas
    rizoto od liganja
    lignjice frigane ili zar sa prilogom
    sarme ili punjene paprike ovisno o dobi
    pohani oslic sa prilogom
    piletina na 100 nacina
    junece snicle na brzo i kelj/kupus za prilog
    manestra

  7. #7
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Uglavnom se vrtimo u krug,ali trudim se često ubacit bar nešto za razbit tjedni meni..

    Uglavnom jedemo dosta mesa- piletina,puretina,riba,od mljevenog često pravim bolognese,ćufte,sarmu,faširke...

    Od variva jedemo svašta-krumpir na par načina,puno špinata ili blitve,riže,mahune,kelj,grah,musake,tu i tamo neke složence ako stignem napraviti.Prokulicu obožavamo.I kupus u varijacijama.

    Često pravim tjesteninu u raznim umacima,što slatko ,što slano.

    Doručkuje doma samo vikendom,ostali u vrtiću i tu se vrtimo uvijek oko nekih čoko kuglica,corn flakesa,griza,žganaca...

    Večera se svede na burek,pecivo s jogurtom,sendviče od šunke i puno sira sa rajčicom ili kiselim krastavcima,rijetko pizza ako baš poželi, kruh pečen u jajetu sa jogurtom obožava ...kajgana mu je zakon uvijek.

    To je sve što se trenutno mogu sjetiti...

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I mi se stalno vrtimo oko istih jela, u principu zato što mi je stalo kako Lea jede, a nove stvari jede uglavnom loše. Smiješno mi je kako ja radim tjedne ili dvotjedne planove za ručak, pa znam naći neki stari plan i vidim da vječito jedemo iste stvari

    Lea ima jela koja voli, koja baš ne voli ali ih nekako pristaje pojesti jer ih oduvijek jede, pa valjda misli da mora, i jela koja joj se ne sviđaju i 'nova' su joj pa ih totalno odbija. Npr. od mahunarki slanutak voli, grah baš i ne ali ga jede, a leću neće niti taknuti. Ili recimo sad sam pokušala uvesti ječam u prehranu jer ga je jela na ručku kod Severa u obliku kaše i svidjelo joj se, ali doma nije htjela niti čušpajz niti kašu.

    Tako se i kod nas iz tjedna u tjedan vrte ista jela - karfiol čušpajz, kelj čušpajz, maneštra od tikvica, rižoto sa graškom i šunkom, rižoto sa tikvicama, pureći bolonjez, 'fino' varivo sa piletinom, mrkvom i korabom ..
    za večeru sendvič sa šunkom + jogurt ili kuhane štrukle, ili omlet sa pekmezom, ili kruh putar i med/pekmez, ili neko kukuruzno pecivo sa sirom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •