Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bilingualna djeca - playdate

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2

    Početno Bilingualna djeca - playdate

    S našim malim princem koji ima skoro 3,5 godine paralelno razgovaramo na hrvatskom i engleskom (mama jedno, tata drugo, konzistentno i stalno). Sve razumije na oba jezika, međutim, logično, puno više priča na hrvatskom jeziku. Polako dolazi vrijeme kada bi mu trebalo više interakcije i na engleskom jeziku kako bi mu i taj jezik dobro "sjeo".

    Da li ima netko, čije dijete/djeca govore engleski, tko je zainteresiran za povremeni playdate? Ili znate li za nešto drugo što bi omogućilo aktivnije korištenje engleskog jezika?

  2. #2
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Uvijek sam govorila da kad ću imati djecu, da ću im govoriti i hrv.i engl.i na kraju to nisam napravila. Ali, vjerojatno zato što tata nije bio zainteresiran da doma pričamo oba (jer ga baš i ne zna), pa smo ju sad upisali na engl.sa 4 godine i ja joj nešto pričam doma...Ali, vidiš to nije loša ideja kad bi postojalo ''nešto'' da se druže na engl., ali, za našu djecu mislim da bi bilo najbolje (bar za moju malu) da se druže u tu svrhu, tj.sa djecom koja pričaju samo engl., a recimo uče hrv pa se međusobno nadopunjavaju...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Da, najbolje bi bilo da se druže s "native speakers"; znači, djeca diplomata, businessmana koji su se našli u HR.

    Postoji Klub žena - supruge diplomata i slično - ali je to poprilično zatvoren krug ljudi, iako bi i njihova djeca imala benefit da uče hrvatski jezik...

  4. #4
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    frendica je imala stričeka koji se igrao sa njenim klinkicama doma na njemačkom.dakle ono kao dadilja ali su se sve igrali i pričali (koliko je ko mogao ) na njemačkom.

  5. #5
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj svinjce prvotno napisa
    Da, najbolje bi bilo da se druže s "native speakers"; znači, djeca diplomata, businessmana koji su se našli u HR.

    Postoji Klub žena - supruge diplomata i slično - ali je to poprilično zatvoren krug ljudi, iako bi i njihova djeca imala benefit da uče hrvatski jezik...
    To bi bilo najbolje, bar da se igraju u parku malo i sl...bilo bi im zanimljivo, trebali bi se snalaziti...najbolje se tako uči...

  6. #6
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    frendica je imala stričeka koji se igrao sa njenim klinkicama doma na njemačkom.dakle ono kao dadilja ali su se sve igrali i pričali (koliko je ko mogao ) na njemačkom.
    I to je OK, za sad se doma s njom igram ja Neću nekog još plaćat za doma..Ide na engl, još kad bi imala neko dijete za igru koje ne priča hrv...bilo bi zanimljivo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •