Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Djecja potrosacka groznica

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Djecja potrosacka groznica

    Kak ste prezivjeli pretpraznicnu potrosacku groznicu s klincima i kako vam oni generalno dozivljavaju kupovinu?

    Kod nas je sve teze. Vedran je bio jako OK po tom pitanju do prije oko pola godine, no onda je poceo sa onim "ja bih ovo i ono i ono tamo ...". Nekad pogodi zgodne stvari (sto mu i kupimo), no cesto se napikne na neku glupost koja bi mu bila zanimljiva 10 minuta i onda bi ju bacio. Racionalna objasnjenja mu dosta tesko ulaze u glavu tako da obicno treba dosta rasprave (cesto i uz povisene tonove) dok mu ne objasnim da nesto ne moze imati ili pak da moze nesto dobiti, ali onda necemo nista kupiti slijedecih x dana/tjedana.
    Rasprave najcesce i zavrse nekakvim takvim dogovorom (npr. "moze ovo, ali onda 15 dana nista") jer tesko prihvaca dogovor tipa "sad necemo kupiti ovo nego cemo kupiti ono sto ti je zanimljivije" - vjerojatno jer se drzi one "bolje vrabac u ruci nego golub na grani".

    Naravno, igracke su najveci problem, odmah nakon toga slatkisi, pa knjige, onda stvari iz Bau-ducana, dok su izgleda krpice nezanimljive.

    Eh, gdje su ona lijepa vremena dok je imao 3-4 godine kad se s njim moglo u bezbriznu kupovinu ili cak samo u razgledavanje bez straha da ce se to zavrsiti sa scenama.

    Inace, ni MZ ni ja nismo rastrosni, ali ni nesto posebno sparni tako da mislim da se Vedran ne moze pozaliti na svoj tretman kaj se tice kupovine.

    Kak je kod vas situacija?
    S kakvim argumentima kontrolirate kupovinu?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ti si meni guba
    "sad necemo kupiti ovo nego cemo kupiti ono sto ti je zanimljivije"
    zato jer brijes da je njemu zanimljivo ono kaj ti mislis da bi mu trebalo biti zanimljivo

    ono kaj se nama cini pametno, edukativno i zanimljivo nasoj se djeci vrlo cesto uopce ne cini takvim ili ih ne zanima, a igraju se time zato jer ono sto je NJIMA zanimljivo ne mogu dobiti...

    oskar recimo skuplja medvjedice
    i onda ih stalno prebraja i slaze i tak.. gleda kolko ih ima

    i onda odemo u duckas.. ion veli.. mama, kupi mi ovo... ja velim jel znas ti kolko jeto medvjedica?
    kolko?
    ja mu pretvorim u medvjedice i onda on zakljuci da nije bas TOLIKO vrijedno i da moze zivit i bez toga...
    tak nekak otprilike
    recimo skuzio je kolko mu puno vremena treba da skupi neku kolicinu medvjedica i skuzio je takodjer kolko malo vremena mu treba da sve te medvjedice potrosi... i sad sam trazi neku zlatnu sredinu i sam odlucuje u sto se isplati ulagat, a u sto ne

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    neke stvari uopce vise ne argumentiram. mozda je to krivo, ali nekoliko puta sam detaljno objasnila zasto oruzje bilo koje vrste necemo nikad kupiti. sad govorim samo, mi to ne kupujemo.

    neke stvari usporedjujem s drugima, tipa, zar ne bi bilo bolje kupiti jos lego kockica nego furbya (il bayblade, il robota na baterije).

    za neke kazem da su ok i da ih mozemo kupiti i onda odredimo i kad cemo ih kupiti. znaci uglavnom ne kupujem igracke na prepad tipa, ja ocu ovo sad il nikad.

    slatkisi 0 bodova. ponekad im kupim u ducanu nesto, tipa pez bomboni, ljeti sladoled, al falabogu decki vole suho voce i cesce to zicaju nego cokse i ostale uzase sa blagajne.

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ti si meni guba
    "sad necemo kupiti ovo nego cemo kupiti ono sto ti je zanimljivije"
    zato jer brijes da je njemu zanimljivo ono kaj ti mislis da bi mu trebalo biti zanimljivo

    ono kaj se nama cini pametno, edukativno i zanimljivo nasoj se djeci vrlo cesto uopce ne cini takvim ili ih ne zanima, a igraju se time zato jer ono sto je NJIMA zanimljivo ne mogu dobiti...

    oskar recimo skuplja medvjedice
    i onda ih stalno prebraja i slaze i tak.. gleda kolko ih ima

    i onda odemo u duckas.. ion veli.. mama, kupi mi ovo... ja velim jel znas ti kolko jeto medvjedica?
    kolko?
    ja mu pretvorim u medvjedice i onda on zakljuci da nije bas TOLIKO vrijedno i da moze zivit i bez toga...
    tak nekak otprilike
    recimo skuzio je kolko mu puno vremena treba da skupi neku kolicinu medvjedica i skuzio je takodjer kolko malo vremena mu treba da sve te medvjedice potrosi... i sad sam trazi neku zlatnu sredinu i sam odlucuje u sto se isplati ulagat, a u sto ne
    Hehehe, taj argumenat upotrebljavam samo kad ZAISTA znam da mu je do necega vise stalo.

    Sad npr. znam da mu je stalo do stripova o Asterixu koje citamo do beskonacnosti i prodao bi se za nekoliko koji mu se cine zanimljivim.
    I onda mu ja kazem da umjesto plasticnih figurica "made in China" za uzrast 2-3 godine sa kojima bi se garantiram igrao samo maksimalno pola sata mozemo kupiti 2 Asterixa ... no, on kaze da bi radije te figurice.
    A ostatak dana i sve ostale dane u tjednu zica Asterixe, no tih pola sata cmolji za figuricama.
    Na tu foru je prije Bozica uzicao nekakvog medvjedica sa cokoladicom koji je kostao 70 kn i za kojeg sam znao da ce se igrati samo pola sata. Na kraju se igrao 5 minuta, no prema dogovoru (kojeg je htio izvrdati x puta, no nismo se dali) nije dobio neku novu igracku 4 tjedna. I tad mi ga je zao, jer vidim da kupuje blesavocu ... no, ajd, nekad i mi stariji popusimo na slicnu foru pa kupimo nesto bezveze pa smije tako i on.

    Nama je sada obracunska jedinica zivotinjsko carstvo, no nekak nemam osjecaj da bas dobro kuzi razmjere vrijednosti i cijene, iako se trudimo to objasniti.

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    neke stvari uopce vise ne argumentiram. mozda je to krivo, ali nekoliko puta sam detaljno objasnila zasto oruzje bilo koje vrste necemo nikad kupiti. sad govorim samo, mi to ne kupujemo.

    neke stvari usporedjujem s drugima, tipa, zar ne bi bilo bolje kupiti jos lego kockica nego furbya (il bayblade, il robota na baterije).

    za neke kazem da su ok i da ih mozemo kupiti i onda odredimo i kad cemo ih kupiti. znaci uglavnom ne kupujem igracke na prepad tipa, ja ocu ovo sad il nikad.

    slatkisi 0 bodova. ponekad im kupim u ducanu nesto, tipa pez bomboni, ljeti sladoled, al falabogu decki vole suho voce i cesce to zicaju nego cokse i ostale uzase sa blagajne.
    Jes, oruzje ne ulazi u nasu kucu, nit se za njega vadi novcanik. No way. Slicno je sa tim nekim junacima i "junacima", no neki su preko poklona Djeda mraza ipak usli u nasu kucu (ninje i action men, transformeri ...) :/ .

    Slatkisi? Da, ali umjereno. Ja volim pojest coko-torticu ili kolac kod Vinceka pa onda smije i on nesto po izboru - zivotinjsko, kinder-jaje ili slicno. Naravno, uvijek se zica jos, no nikad se ne dobije.

    Ja nekad popustim kupnji na prepad, ako se radi o necem zgodnom ili pak on zapili, stvar nije skupa ni stetna i tad stupa na snagu dogovor.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    tatek, tatek, vidim dozvoljavaš slatkiše zato kaj ih i ti voliš, znaš kaj je klincu zanimljivo (tj. tebi)

    Grga baš svaki dan žica da mu se kupi neka igračka! Ponekad mu nekaj kupim (kao i tatek, ako se i meni čini zgodno), ali uglavnom uspješno izmigoljim. Nama je sladoled mjerna jedinica.
    Kada dođe sveki, on ju otfura do svog omiljenog dućana i ona mu nakupuje tog plastičnog smeća, i koliko god su te igračke jeftine, to je totalno bačena lova. A nakon ovih blagdana nam je stan doslovno pretrpan igračkama

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nama je svaki dan sve lakse

    a znaju neke kako je znalo biti grozno: ivar je lani u vrticu kad su ucili o novcu i gledali povecalom novcanice a onda ih crtali, one od 10, 20 i 50 kuna, nacrtao novanicu od 1.000.000 kuna i napisao
    KAD BI IMAO MILIJON KUNA KUPIO BI
    TURBO LIMAČ
    KONZUM
    I CIJELI PLANET ZEMLJA.

    Sad, u skladu sa svojim duhom ekonomiste, skuplja svoj novac (onaj koji dobije od rodbine i za neke zasluge i od tog kupuje igracke (ovdje moram biti iskrena i reci - one koje mu mi ne pokupujemo prije jer kod nas doma ne znas tko je ludji za igrackama).

    Iznenadio me neki dan kad je umjesto Schleich i Papo vitezova kupio Egiptologiju.
    :shock:

  8. #8
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj MamaAna prvotno napisa
    tatek, tatek, vidim dozvoljavaš slatkiše zato kaj ih i ti voliš, znaš kaj je klincu zanimljivo (tj. tebi)


    Hehe ...
    Dobije on ponesto i sto se meni ne svidja (npr. putar-stangice i fornette koje tamani nemilice).
    A ima i toga sto se meni svidja, a on ne dobije ...

  9. #9
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Što se tiče slatkiša ništa ne branim djetetu osim lizalica (to su jednostavno opasne naprave) ali on i ne traži ništa osim čokolade i sladoleda. Tu nikada nije bilo problema, uvijek smo se mogli dogovoriti da može kupiti jedan slatkiš i to bez problema poštuje.

    No, mali je pravi potrošač, to je prestaršno...vrhunac je bio kada je pred nekoliko gana htio kupiti neki časopis za školsku djecu jer je na zadnjoj stranici bila reklama za one nove transformerse. Nekoliko dana mi nije oprostio to što mu to nisam htjela kupiti, stalno je išao po kući i pitatao: zašto se časopisi ne mogu kupovati samo zbog reklame???

    stalno žica igračke, dogovaramo se tako da igračke dijelimo na - igračke i sitnice. Pod te sitnice prođe svašta ali uglavnom se možemo dogovoriti. Najbolja mi je taktika da ga unaprijed pripremim kada idemo u TL ili neki centar - danas ne kupujemo igračke, onda mu je to i u dućanu lakše prihvatiti.
    Odustala sam odavno i od toga da ja procjenjujem što su za njega "pametne" igračke, kupim mu ono što želi, a korisne igračke kupim sama i donesem mu, pa se i s njima rado igra. Uvela sam i pravilo da zeko nosi "pametne" (dijete mi je u fazi da voli biti pametan) pa ga makar tako prisilim da jednom sam odabere i neku edukativnu igru.

  10. #10
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    No, mali je pravi potrošač, to je prestaršno...vrhunac je bio kada je pred nekoliko gana htio kupiti neki časopis za školsku djecu jer je na zadnjoj stranici bila reklama za one nove transformerse. Nekoliko dana mi nije oprostio to što mu to nisam htjela kupiti, stalno je išao po kući i pitatao: zašto se časopisi ne mogu kupovati samo zbog reklame???

    stalno žica igračke
    E, bas sam na to ciljao - ne svidja mi se sto sad prevladava zelja za kupovanjem umjesto zelje za igranjem.

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    nemamo bas takvih problema... ponekad i on zapadne u kupi-mi-bilo-sta-samo-da-je-nesto, ali zna da kod mene ne prolazi. poledamo i vratimo na policu. ako mu se nesto bas jako svida, onda izracunamo kad mu je rodendan, bozic ili vec sto prvo dolazi i dogovorimo se (najcesce zaboravi do tada).

    a one problemcice sto smo prije imali u ducanima tipa ipercoop, sad smo rijesili na nacin da on bira apsolutno sve (sto je na popisu); dakle koji deterdzent cemo uzeti, koju pastu za zube, koji caj... i dijete se zadovolji biranjem i sav je vazan

  12. #12
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    nemamo bas takvih problema... ponekad i on zapadne u kupi-mi-bilo-sta-samo-da-je-nesto, ali zna da kod mene ne prolazi. poledamo i vratimo na policu. ako mu se nesto bas jako svida, onda izracunamo kad mu je rodendan, bozic ili vec sto prvo dolazi i dogovorimo se (najcesce zaboravi do tada).

    a one problemcice sto smo prije imali u ducanima tipa ipercoop, sad smo rijesili na nacin da on bira apsolutno sve (sto je na popisu); dakle koji deterdzent cemo uzeti, koju pastu za zube, koji caj... i dijete se zadovolji biranjem i sav je vazan
    Znaci, svi perete zube djecjom pastom za zube i perete rublje deterdzentom uz koji se dobije figurica ninja kornjace?

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    hahaha...skoro da je tako ...no, ponekad mu malo sugeriram kad bas pretjera

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Htjeli mi to priznati ili ne, ali situacija je takva da sve nas cijelo ovo potrošačko društvo, jednostavno tjera da kupujemo stvari koje nam vjerojatno nikada neće trebati i da trošimo novac kojeg vjerojatno niti nemamo. Bombardiranje vrlo vješto napravljenim reklamama ne samo da utječe na djecu, već i mi odrasli teško odoljevamo a da si ne priuštimo neku glupost, pa ako ne svaki, onda barem svaki drugi dan. Blažena kartica (citiram MM-a).
    Ja npr. vrlo teško odolim bilo kakvom sniženju ili akcijskoj prodaji, pa kad vidim one crvene oznake akcije ili % u dućanima nit vidim nit čujem bilo što drugo osim sniženja i kako će mi to vjerojatno kroz nekoliko godina zatrebati. :/ kako onda očekivati od djece da budu drugačija.
    Malo sam sve ovo iskarikirala, ali većina stvari i jest takva. No MM i ja smo Sonji uspjeli nekako staviti do znanja da se ne može kupiti baš sve što se vidi, te da roditelji ponekad doista nemaju novca. Moram priznati da je Sonja to prilično dobro prihvatila, pa je dogovor pao da se svaki dan kupi samo jedna mala sitnica (tipa sličice za albumić ili slatkiš...) ali doista nešto što, kako bi Sonja rekla "ne košta puno".
    Tako mi se jedan dan preko cijelog dućana zaderala "MAAAAAMAAAAA JEL OVO PUUUUUNOOO KOOOŠTAA????", a držala je lizalicu u ruci. Na što su svi u dućanu popadali od smijeha....
    Moj savjet, barem što se MM-a i mene tiče, je obuzdati prvo sebe u šopingu, a tek onda pokušati objasniti djetetu zašto ne ili zašto da nešto kupiti.
    Evo ga ja opet razvezala!!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Mene klinci redovito gnjave kod šopinga. Igračke, slatkiši i kozmetika su naravno nezaobilazni, ali često traže i razne gluposti, npr Elena se zagleda u wc osvježivač zato jer joj se svidi kak je šareni ili se Danijelu svidi kutija sa ženskim ulošcima jer misli da je ne znam kaj unutra.
    Ja cijelo vrijeme vičem da nemam novaca, a teta na blagajni ne da ništa bez novaca. Ponekad to pali, a ponekad rade scene.

    Najgore su mi one glupe sitnice koje naguraju pokraj blagajne, pa ih ne možeš zaobići. I tako ja trpam stvari iz kolica na traku, spremam ih u vrećice. Vadim novce i plaćam i istovremeno pokušavam sprijećiti svoje divljake da uzimaju čokoladice, lizalice, žvake, kondome i baterije. I nisam ljuta na klince jer njih to privlači nego zato jer uopće nema dučana ili bar blagajne gdje to ne nameću. :/

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Pa nisu oni u dućanu glupi.

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Može biti korisno klincu u dućanu dati njegova kolica i reći da si smije kupiti 2-3 stvarčice, dati im novce da to sami plate. Oni se pri tome osjećaju strašno važnim, sve su sami odabrali, imaju slobodu, raste im samopouzdanje. Mi ovo prakticiramo u DM_u jer imaju ona mala zgodna kolica.

    Kada smo kod DM-a, imali smo nedavno blamažu: Borni su fetiš - četkice za zube - po mogućnosti one sa akcijskim junacima . Što, naravno, uopće nije povezano sa radošću pranja zubi.
    I tako, neki dan se mi svađamo u DM.u kako mu ne želim kupiti sto i prvu četkicu kada me krene prati žena - kako je to lijepo da on želi baš četkicu, kako to da mu to ne želim kupiti, kakva sa ja to, i vrhunac - kako je ona stomatologica i baš je oduševljena što on želi kupiti četkicu. Ja ko tuka objašnjavam da to ne znači da će on i prati zube ali ništa...još mu je i u zube luknula i slavodobitno su pospremili četkicu u kolica :shock:

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Moji nisu prezahtjevni, pa svejedno stalno pušem da doma imamo previše igračaka Npr igračke manje više ne kupujemo osim u specijalnim situacijama, rođendani, božić, shopping u austriji (a tu priliku i ja volim ) i moja putovanja (tu sam ih grozno razmazila i ako idem jedan dan u Split moram se vratiti barem sa malim autićem a ako idem preko bare onda se očekuje barem star wars brod , ali to je za neki drugi topic npr. grižnja savjesti zaposlenih majki ), i zadnja kategorije pokloni dede i baka.

    Knjige, radni listovi i časopisi nisu u toj kategoriji to je stalno potrošna roba. Ne pale se pune na slatkiše pa ono pravilo kao Djuli, jedan slatkiš max obično bez problema prolazi.


    Što se tiče igračaka koje ostaju na policima i ne koriste se. Tu ni sama ne znam što mislim. Npr. Lukas je sad za Božić dobio onu stupidnu spidermen stazu koja uopće ne radi. I znala sam da će biti pušiona ali on je to tako slatko nacrtao na pismu djeda mraza i tako je bio sretan kad ju je dobio da nekako osjećam da je OK da za te specijalne dane ipak sami odrede što žele i vesele se pojmu da su im želje uslišane.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Najgore su mi one glupe sitnice koje naguraju pokraj blagajne, pa ih ne možeš zaobići. I tako ja trpam stvari iz kolica na traku, spremam ih u vrećice. Vadim novce i plaćam i istovremeno pokušavam sprijećiti svoje divljake da uzimaju čokoladice, lizalice, žvake, kondome i baterije. I nisam ljuta na klince jer njih to privlači nego zato jer uopće nema dučana ili bar blagajne gdje to ne nameću. :/
    Ovdje sam u jednom supermarketu vidjela blagajnu iznad koje piše da je "ovo blagajna bez slatkiša". Dobra fora, to bi trebali i ostali iskopirati.

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    klinci imitiraju roditelje . ja u toj dobi nisam imala love, pa se naš šoping ograničavao na žvake, bez ikakvih ispada.

    sada - kad god krenu neke "čudne" želje - dovoljno je da spomenem da to ide s NJENOG računa... ups - odjednom više NIJE toliko potrebno, i može se bez toga ...

  21. #21
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    a kad egea posaljem samog u ducan, onda obavezno kupi i neku sinicu, ali za MENE :D ...uvijek dobim neke zvake (ali ljute kakve sebi kupujem) ili sl.

  22. #22
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Ovo da ide sa njegovog računa stvarno pali. Jednom je mali zapeo za neki kamion, a taman su prošli blagdani, a meni pun klinac igračaka. Rekla sam može, ali iz njegove kasice koju je marljivo skupljao. Kad je mali skužio da za kupit kamion treba cijela kasica - svaki sljedeći put na spomen kasice više ništa nije trebalo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    moji su malo veći,ali uz dogovorom smo riješili problem već odavno.
    jednom mjesečno idemo u veliki šoping po špeceraj.tada si mogu izabrati neku sitnicu:autić,naljepnice i sl.gluposti.
    slatkiša nakupujem hrpetinu(MM i ja najveći potrošaći) i svaki dan nakon ručka dobe po želji nešto slatko.
    igračke,malo skuplje dobe za rođendan,božić i nikolu i to je to.
    novac iz kasice se skuplja cijelu godinu i troši se ljeti na moru za gluparije sa štandova.
    ne rade,nit su ikad radili ispade u dućanu jer znaju kak to kod nas hoda (baš sam zločesta)
    iznimke radim u slučaju vađenja krvi iz vene onda ih nagradim jer su izdržali.

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    JUcer Vedran nakon inzistiranja i scena dobio smetlarski kamion za 220 kn u Tintilinicu (morali smo Zrinki uzeti nova kolica, jer su se stara raspala) uz dogovor da slijedeca tri mjeseca nece biti kupovine drugih igracaka. Bas me zanima kako ce to proci - bit cete izvjesteni!
    (iz dogovora su iskljucene knjige i sitnarije tipa kesteni ili zivotinjsko)

    P.S. Predlagao sam mu da uzme viteza za 55 kn bez "moratorija" na igracke, jer mislim da je vec prestar za igru sa kamionom za smece, no nije htio ... bas me zanima koliko ce mu dugo biti zanimljiv.

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas je to upalilo, ali obrnutom logikom - darth vader maska, ok, ali ako cijelo ljeto ne kupimo nijednu igracku.
    ooo kako je bio skroman i strpljiv. cak i kad bi mi skoro podlegli iskusenju, on bi rekao - ne, ne, pa da se jednog dana mozete izmotavati da ste mi to kupili pa zato nema DV maske.

  26. #26
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    JUcer Vedran nakon inzistiranja i scena dobio smetlarski kamion za 220 kn u Tintilinicu (morali smo Zrinki uzeti nova kolica, jer su se stara raspala) uz dogovor da slijedeca tri mjeseca nece biti kupovine drugih igracaka. Bas me zanima kako ce to proci - bit cete izvjesteni!
    (iz dogovora su iskljucene knjige i sitnarije tipa kesteni ili zivotinjsko)

    P.S. Predlagao sam mu da uzme viteza za 55 kn bez "moratorija" na igracke, jer mislim da je vec prestar za igru sa kamionom za smece, no nije htio ... bas me zanima koliko ce mu dugo biti zanimljiv.
    kako mi je ovo poznato mi imamo i mixer i bager i dizalicu
    ali mi u biti nije žao jer se stvarno igra s njima a i kvalitetne su ne pucaju baš lako
    u principu draže mi je dati novce za neku kvalitetnu igračku nego za one gluposti od plastike šta se razbiju nakon pola sata
    još uvijek mi zna imati ispade u dućanu(ima 4g valjda će proći) ali sam uvela sistem možeš dobiti jednu stvar npr ili sličice ili kinder jaje i onda mi bude mama ti si zločesta ali se pomiri s izborom
    i da uveli smo običaj nakon nedeljne šetnje odemo na kiosk i tamo kupimo priču tj neki dječji časopis koji onda čitamo prije spavanja

  27. #27
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kod nas prosao prvi mjesec dogovora:
    100 kn mjesecno ima pravi potrositi na igracke po vlastitom izboru (oruzje i slicno iskljuceno, imamo pravo veta kod toga),a ako je nesto skuplje onda moze dobiti i to, ali tad duze nema pravo na igracku (npr. za 200 kn dav mjeseca).

    Dodatno, ima 20 kn tjedno za kinderjaja, slatkace, bananice, sitne igracke ... nije prenosivo u slijedeci tjedan i ne moze se skupljati.

    Za sada je sve jasno i sve funkcionira. Tu i tamo pokusava rastegnuti granice, no cvrsto ih branimo i to vidi pa onda i ne forsira puno. Mislim da smo napravili dobru stvar s ovim dogovorima - on dobio vise samostalnosti i pravo odlucivanja, a mi komforniju poziciju za dogovore i cvrscu granicu koju je lakse "braniti".

  28. #28
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    isuse tatek, pa ovo je i meni komplicirano za popamtiti...

    mi imamo pravilo: nova igracka svakih 10 dana, ali na srecu Tonceku su vremenski periodi jos uvijek jako nejasna stvar, pa mi to rasteeeezemo.

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    isuse tatek, pa ovo je i meni komplicirano za popamtiti...

    mi imamo pravilo: nova igracka svakih 10 dana, ali na srecu Tonceku su vremenski periodi jos uvijek jako nejasna stvar, pa mi to rasteeeezemo.
    I nama se u prvi cas cinilo komplicirano, ali nije bas.
    Ali najvazniej je da radi.

  30. #30
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mi imamo sličan princip. Imamo dječji novčanik u koji svaki mjesec kad sjedne plaća ulaze kune. Kad nešto hoće, pogledamo ima li dosta novaca u novčaniku za igračke i ako ima, kupimo, s tim da imam pravo veta.

    Preporodila sam se, prije je bilo žicanje do boli pa plač, makar mislim da nisam nikad popustila, a sad sasvim fino funkcionira. Jučer je gledao neke super kamione za 200 kuna pa sam objasnila da za to moramo čekati plaću, onda si je izabrao neki brodić i još mu je ostalo novaca.

    Prije sam isprobavala taktiku sad ćemo kupiti ovo, ali onda novu igračku za 5/10/15 dana, ali mu je to bilo preapstraktno i znalo se dogoditi da nikako da dočeka i raspravljamo daaanima. Kad njima igračke imaju drugu vrijednost od one koja piše na kutiji. Ponekad se igra dugo s onim što košta malo, a dan dva s onim što košta puno. Pa nek si onda bira sam i kad hoće sve dok ne probija budžet .

  31. #31
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Da se i ja uključim, moja Jana (5 god) je inače prilično disciplinirana, smije dobiti jednu stvar ne preskupu (to ja odlučim), pa se onda dok mi kupujemo predomišlja, uzme nekaj, pa vrati i uzme drugo itd, uglavnom pristojna je i ne radi nikakve scene i probleme. Ali neki dan smo bili u Amadeusu, naletili na veliku rasprodaju. Valjda je vidla druge kak ljudi mahnito trpaju u kolica, bila je nekakva čudna atmosfera. Dok sam si ja gledala nekakve majčice, ona se dokopala dječjih stvari (na pol metra do mene) i počela luđački premetat i trpat, sva se zarumenila u licu, oznojila, vikala. Nisam mogla vjerovat, rekla sam joj da si može uzet jednu stvar. Ali opće me nije slušala, gledala je kroz mene, ko da je luda (ko one kaj vidite na Oprah show kaj se liječe od shopinga). Onda sam joj rekla da si može probat nekakvu haljinicu(tu sam totalno fulala) i kad je skužila da joj nije dobra izletila je gola iz kabine, bacila haljinu i počela skakat po njoj. Nemrem vam reć kak sam bila šokirana, to kao da nije bilo moje dijete. Izašli smo, kad je prošlo pol sata pitala sam ju kaj je to bilo u dućanu i nije uopće ništa odgovarala. Odlučila sam da ću izbjegavat takve dućane s njom. Jel ko imal takvo iskustvo?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    mi prije odlaska imamo preliminarni, ona kaže mogu li kupiti neku igračku , a mi joj unaprijed predložimo pa mogla bi kupiti (e sad već smo ranije skibili tamo nešto sitno mislim financijski i ona se ful napali da da to to jer je ciljano vodimo u dućan tamo di su jefitinije stvari npr. slikovnice to najviše voli ili plastične životinje (po kući ih lopatom skupljamo), a ako se desi da skibi nešto skupo dogovorimo se da ćemo štediti i stavljati u kasicu pa to kupiti kad se skupi ili ako je neki blagdan onda povodom toga to kao kupimo, tako da se bez beda dogovorimo, glavno da se uspijemo dogovoriti da je to samo jedna sitnica

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ideja !!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Najgore su mi one glupe sitnice koje naguraju pokraj blagajne, pa ih ne možeš zaobići. I tako ja trpam stvari iz kolica na traku, spremam ih u vrećice. Vadim novce i plaćam i istovremeno pokušavam sprijećiti svoje divljake da uzimaju čokoladice, lizalice, žvake, kondome i baterije. I nisam ljuta na klince jer njih to privlači nego zato jer uopće nema dučana ili bar blagajne gdje to ne nameću. :/
    Ovdje sam u jednom supermarketu vidjela blagajnu iznad koje piše da je "ovo blagajna bez slatkiša". Dobra fora, to bi trebali i ostali iskopirati.
    Ja sam to vidjela u Kauflandu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •