Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 52 od 52

Tema: Los izgovor

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stalno ispravljam svoju djecu i trazim da se ispravljaju sami i da ponavljaju za mnom i svi imaju fantastican izgovor ukljucujuci i malu od 2 godine i 10 mjeseci koja elegantno barata svim glasovima. A ovo da se djecu nikako ne smije ispravljat sam redovito slusala od jedne familije cija su djeca jezivo govorila. Jezivo. Gore od ovog primjera koji Uhpuh opisuje, a s recimo 5 godina. Nisu nikad naucili izgovarat kako treba i pretvorili su se u vecu djecu koja se srame govoriti pa onda sute. I kad treba, a jos vise kad ne treba.
    I nikad nisam cula ni jedno suvislo objasnjenje zasto to ne bi djecu trebalo korigirati, a rado bih.
    Ja sam (kao i MarijaP) imala dijete koje je bilo nagluho. Isto smo riješili stvar, ali dugo je trebalo...

    Logopedica nikad nije rekla da ga ne trebam ispravljati, nego nas je učila KAKO ga ispraviti da mu to ne bude tlaka i kako raditi s njim. Obično se to sastoji u tome da ponoviš njegovu rečenicu. Dijete npr. kaže "gaba", a ti za njim "misliš žaba?" i čekaš potvrdu. Bez dramatiziranja. Ili sam znala samo reći "što bi rekla teta Vinka (logoped) da te čuje ovako govoriti?" ali to je bilo nakon par godina terapije, kad je već sve znao, ali još nije automatizirao dobar izgovor.

    Za mlađega (sklonog brzopletosti) je tipična rečenica bila "uspori malo, ništa ne razumijem..."

  2. #52
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Uh puh kako je? Ima li kakvih novosti?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •