Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: vrtić i tete

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno vrtić i tete

    kako znati što djeca mogu nosit/imat u vrtić a što nesmiju ? npr: igračke tj. medo, lutka itd. bodi kod djece sa pelenom ,
    dugu kosu i takve ostale stvari . molim za pomoč :?

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Moram priznati da ne kužim baš pitanje :?
    Pa mogu nositi sve što im ti kao roditelj dozvoliš. Jedino ako su neke skuplje igračke onda ih ostavljaju u ormariću da se ne polome.
    Sve dužine kose su dozvoljene, pa nisu u vojsci.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    pitam jer su po novom tete objavile svim mamama da djeca više ne spavaju sa igračkama pa da ih niti ne trebaju nositi , a moja mala nije nikad ni spavala nego samo želi pokazat prijateljima , pa kad nešt donese to obično odmah stave u ormarić

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To ovisi o politici vrtića. KOd nas je bilo strože u jaslicama - tamo se nisu smjele nositi igračke. Uvijek mi je žao što nisam digla dreku oko toga. U vrtiću je to najnormalnija stvar - oni ne spavaju s igračkama, nego se igraju s njima u slobodno vrijeme i mislim da je to sasvim OK. I da, u jaslicama djeca nisu smjela imati bodiće nego potkošulje.

  5. #5
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    To ovisi o politici vrtića. KOd nas je bilo strože u jaslicama - tamo se nisu smjele nositi igračke. Uvijek mi je žao što nisam digla dreku oko toga. U vrtiću je to najnormalnija stvar - oni ne spavaju s igračkama, nego se igraju s njima u slobodno vrijeme i mislim da je to sasvim OK. I da, u jaslicama djeca nisu smjela imati bodiće nego potkošulje.
    Pa zašto pobogu djeca nisu smjela nositi bodiće nego potkošulje? I to u jaslicama gdje su djeca mala, izvuče im se potkošulja, nit znaju reći da im teta popravi, a još manje da to sami naprave?
    E zbilja, svašta ću još čuti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    ne samo to nego viču na dijecu da se ošišaju , i onda mi mala dođe doma i kad ju prvi put želim počešljati kaže ona meni , i to glasno onak naređujučim tonom : mama moraš me ošišat ............. :/ kaj bi na to čovek rekel :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ne mogu vjerovati ... ni za bodije ni za kosu

    (istina, moja se ošišala u vrtiću - možda je to bilo namjerno smišljeno )

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    prvi put cujem ovako nesto. to verovatno zavisi od vrtica, odnosno od profila teta u njemu. moja deca su godinama vukla omiljene igracke, flasice za vodu, cebad, knjige i nikad nije bilo problema. svakog dana dolaze sa novim kreacijama od frizura, jer tete uzivaju da ih cesljaju.
    jedini incident te vrste desio se kada je ivana presla iz jaslene u stariju grupu i jednog dana dosla sa izjavom kako ne treba da joj oblacim pantalone na dugme jer vaspitacica oljusti(!) lak sa nokta dok je otkopcava. naravno da znam da je i njima lakse da skidaju decu koja dolaze u trenerkama, ali ovo mi je bilo previse. nisam htele da reagujem jer nisam poznavala doticnu osobu. ali sam nastavila da oblacim dete po svom ne nervirajuci se previse zbog tetinog manikira...

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kod nas (Vedranova grupa) je jos uvijek na snazi zabrana donosenja vlastitih igracaka osim petkom. To ej uvedeno zato sto je vise klinaca donosilo svoje igracke od kuce, no nije ih zeljelo nikad podijeliti sa drugima i onda je to bio izvor svadja pa su tete zabranile (po meni opravdano). Petak je "veseli petak" i onda svi donesu nesto od kuce pa se igraju svi zajedno (a ovi koji ne daju svoje i dalje dizu graju ...).

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas je zabrana samo donosenja žvaka, za sve ostalo postoje pravila - mozes donijeti igracke ako ih zelis podijeliti s prijateljima. mozes posuditi igracku prijatelju za doma ako su ti roditelji s tim suglasni i slicno. ako ne zelis dijeliti s drugima drzi je u ormaricu dok ne odes doma i sl.

  11. #11
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Kod nas (Vedranova grupa) je jos uvijek na snazi zabrana donosenja vlastitih igracaka osim petkom. To ej uvedeno zato sto je vise klinaca donosilo svoje igracke od kuce, no nije ih zeljelo nikad podijeliti sa drugima i onda je to bio izvor svadja pa su tete zabranile (po meni opravdano). Petak je "veseli petak" i onda svi donesu nesto od kuce pa se igraju svi zajedno (a ovi koji ne daju svoje i dalje dizu graju ...).
    Zamisli ti zabrana. Slično sam već čula.
    Mia smije donjeti igračaka koliko želi. Zna se ono što donesu od doma je njihovo i imaju se pravo sa time igrati koliko žele. Ako netko baš ne želi. I to finkcionira. Klinci znaju pravila.

  12. #12
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Petak je "veseli petak" i onda svi donesu nesto od kuce pa se igraju svi zajedno (a ovi koji ne daju svoje i dalje dizu graju ...).
    tatek, jeste vi u montessori vrtiću?

  13. #13
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Kod nas se jedino ne smije donositi hrana, kolači, slatkiši i grickalice, sve ostalo može.

    Mogu se nositi bilo kakve igračke, bilo kakva odjeća, bilo kakva frizura, friško i suho voće.

  14. #14
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    kod nas mos' nosit sve kaj hoces- dugu kosu, barbike, autice, slatkise...- jedino ne smijemo nosit nikakve kolace i sl napravljene doma

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Petak je "veseli petak" i onda svi donesu nesto od kuce pa se igraju svi zajedno (a ovi koji ne daju svoje i dalje dizu graju ...).
    tatek, jeste vi u montessori vrtiću?
    Ne, obicni, Bajka na Tresnjevci (inace, vrlo smo zadovoljni njime).

  16. #16
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Kod nas (u našoj grupi) tete imaju samo jedno pravilo: nema donošenja nikakvih igračaka-oružja.

    I za to im čestitam, i podržavam ih potpuno.

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    I kod nas je to pravilo

    Nema drugih strogih pravila, ali npr. zamolila teta da ne nose klinci pikule jer svasta trpaju u usta a to ih moze lako prevariti...

    U jaslicama smo zamoljeni da curicama ne stavljaju roditelji razlicite spangice jer se jedna curica skoro udavila svojom...

  18. #18
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Kod nas se ne gleda lijepo na nosenje igracaka od doma - klinci cesto nesto donesu, pa zagube, pa poslije bude frka, a roditelji ocekuju od tete da pronadje igracku. tako da razumijem da im nije drago - ali klinci ipak nose.
    Jedno vrijeme je vazila zabrana nosenja ninja kornjaca (jer su tete uocile da su djeca agresivnija kad se igraju s njima) - s tim sam se definitivno slozila (iako nismo bili dovoljno odlucni da to zabranimo i doma).

    Ono sto mene smeta je sljedece: pred oko mjesec dana se pojavio natpis na vrticu gdje se mole roditelji da se nakon sto popodne pokupe dijete ne zadrzavaju vise u parku vrtica jer ometaju rad s djecom.
    Sto je steta, jer se djeca bas onda jos neko vrijeme vole igrati i biti na zraku, a i roditelji imaju priliku popricati i upoznati se. A rada s djecom ionako nema poslije 16.30, onda pocinju dezurstva.

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    meni je to s dvoristem skroz ok pravilo i sluzi sigurnosti djece.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih taj Fidjin vrtić gdje je zabranjeno nositi grickalice!

    kod nas se smiju nositi igračke, ali manjih gabarita - ne može baš onaj međed od metar sa metar.

  21. #21
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    To ovisi o politici vrtića. KOd nas je bilo strože u jaslicama - tamo se nisu smjele nositi igračke. Uvijek mi je žao što nisam digla dreku oko toga. U vrtiću je to najnormalnija stvar - oni ne spavaju s igračkama, nego se igraju s njima u slobodno vrijeme i mislim da je to sasvim OK. I da, u jaslicama djeca nisu smjela imati bodiće nego potkošulje.
    Pa zašto pobogu djeca nisu smjela nositi bodiće nego potkošulje? I to u jaslicama gdje su djeca mala, izvuče im se potkošulja, nit znaju reći da im teta popravi, a još manje da to sami naprave?
    E zbilja, svašta ću još čuti.
    Znaš zašto? Jer je tetama tako bilo lakše mijenjati pelene, da ne moraju otkopčavati i zakopčavati bodiće. Mi smo ostavljali body, ali to nam nije pomoglo, jer su mu ga ostavljale otkopčan, pa je stvar bila još gora. Bolje da se ne podsjećam na to.

  22. #22
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Najlakše se prehladit kad si golih leđa i bubrega. Ja sam na puno stvari koje mi se nisu sviđale u vrtiću šutjela, ali na ovo ne bih.

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam kako je kod vas, ali u našem vrtiću je zimi temperatura barem 25 stupnjeva, tako da bi meni osobno bio najmanji problem bodi/potkošulja/samo pelena.
    Što se mene tiče, mogla je hodati potpuno gola, kao i kod kuće.

    puno mi je gore to što ih ne nude vodom, npr.

  24. #24
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    U našem vrtiću u svakoj grupi na zidu pored vrata stoji stalak sa plastičnim čašama koje si djeca uzimaju kada su žedni i u kupaoni si sami toče vodu. Svi su tako navikli i svako malo vidim klinca kako uzima čašu i ide po vodu.

  25. #25
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    U našem vrtiću u svakoj grupi na zidu pored vrata stoji stalak sa plastičnim čašama koje si djeca uzimaju kada su žedni i u kupaoni si sami toče vodu. Svi su tako navikli i svako malo vidim klinca kako uzima čašu i ide po vodu.
    Tako i u nasem!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Možda im je bodić problem ako se upiša pa onda moraju dijete kompletno presvlačiti (skidati do gola), a ovako mijenjaju samo donji dio? :?

    Nemam pojma, to malo brejnstormam

  27. #27
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja bih taj Fidjin vrtić gdje je zabranjeno nositi grickalice!
    Meni je to super, čak se i za rođendane svjećice pikaju u jabuke, ananas...
    a grickaju se npr. bademi.

  28. #28
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja bih taj Fidjin vrtić gdje je zabranjeno nositi grickalice!
    Meni je to super, čak se i za rođendane svjećice pikaju u jabuke, ananas...
    a grickaju se npr. bademi.
    Mi za Vedranov rockas obavezno umjesto grickalica i kolaca donesemo 2-3 gajbe mandarina na kojima nesto nacrtamo ili naljepimo ... onda se cijeli vrtic davi u tome dan-dva.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    mi moramo mjesečno nositi neko voče uz salvete , pap. ručnike i pap. maramice

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kod nas se smiju nositi igračke, ali manjih gabarita - ne može baš onaj međed od metar sa metar.
    Dovela ja jučer Elenu u njezinu sobicu (u vrtiću), a u sobi đinovski panda medo valjda 2x1 m. Petero djece sjedi na njemu. Pitam ja malog koji je to dovukao: Pa kak si to dopeljal, kamionom? A on veli: autom. Neznam kakvi je to auto jer u našeg taj medo ne bi stao.

    Kod Danijela su zato zabranjene sitne igračke ili igračke sa sitnim dijelovima koje bi bebači mogli progutati.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    kod nas su sve prvo samo velike igračke a sada i male

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    kod nas domaći kolači, ninje kornjače i oružje bilo kojeg tipa, pribor za spavanje je dobrodošao (tipa svoj jastučić, dekica ili medo ako dijete spava samo sa nečim od toga). Po pitanju hrane nisam primjetila da nitko ništa ne nosi osim za rodjendane, a ja svojoj nosim bočicu jane.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    i kod nas je zabrana igracaka osim petkom, kod velikog. to su se roditelji dogovorili na sastanku, pogotovo jer im je svima bilo preko glave jutarnjeg mudrovanja prije odlaska, hm, cekaj, sto cu ponijeti?. svi prisutni roditelji su bili za to, onda je pao prijedlog za veseli petak. i to je super. jedini je problem sto sad imam npr plan za produzeni vikend, i mogla bih nekamo otici, ali filip ni slucajno ne zeli propustiti veseli petak.

    malac smije nositi sve osim opasnih igracaka, i oruzja. kod njih je problem sto cesto zametnu igracke pa ih onda traaaazimo kad dodjem po njega. pa uglavnom nosimo neke koje nam nisu jako vrijedne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •