Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: konfekcijska veličina prosječne trogodišnjakinje

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno konfekcijska veličina prosječne trogodišnjakinje

    Možete li mi reći, pogotovo vi koji oblačite djecu u h&m-u, koju veličinu nose prosječne (znači, ne prevelike, ali ni premale) trogodišnjakinje?

    Postoji 98, na kojoj piše 2-3 godine, ali mi se čini dosta velika i 104, na kojoj pak piše 3-4 godine i to mi se čini čak i puno preveliko, ali naravno da ne mogu biti sigurna.

    Kupujem na slijepo, pa bi mi dobro došla vaša pomoć. Thanks!

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    to je ponekad stvarno tesko odrediti. Lovro, koji je 3g i 2m je tocno izmedju 98 i 104, a on je dosta velik klinac. u odnosu na neke druge firme meni se ti H&M brojevi cine prilicno veliki.
    ako je curica nedavno napunila 3 godine onda bih joj kupila 98.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    104 ti obuče i moja starija cura (a 25. će imati pet godina). Dosta su veliki u H&M.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    moja m. od rodjenja nosi uvijek za uzrast tocan broj H&M-a, ali ona je velika. prosjecna trogodisnjakinja bi najvjerojatnije nosila za broj manju robicu i definitivno H&M brojevi spadaju medju vece (npr. talijanske firme imaju super male brojeve). super je sto H&M ima dosta pametan dizajn pa se tako vecina stvarcica mogu podesavati.

  5. #5
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Hvala vam, to sam si i mislila - moram kupiti broj manje.

    Naime, kad počnu rasprodaje htjela bih joj kupiti robicu za iduće ljeto, a nisam bila ziher koji bi joj broj trebao.

    Sad ima dvije godine i uskoro dva mjeseca, nosi neke stvari 86, a neke 92. Nema šanse da obuče 98, na kojem zapravo piše 2-3 godine pa bi joj po nekoj logici trebao pasati.

    Druge firme (benetton, esprit i sl.) imaju jako dobro pogođene brojeve, za razliku od h&m-a.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja se ne usudim kupovati unaprijed. andrej je proljetos u dva tjedna prešao iz broja 80 u 92.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Druge firme (benetton, esprit i sl.) imaju jako dobro pogođene brojeve, za razliku od h&m-a.
    ne, nego su svedjani (i sjevernjaci) veliki, a talijani mali.

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ja se ne usudim kupovati unaprijed. andrej je proljetos u dva tjedna prešao iz broja 80 u 92.
    Ja se isto ne usuđujem unaprijed kupovati, mada npr. nekekratke hlačice mišonja nosi već treće ljeto, a majice je nosio po dvije sezone (odn. ima brojeva od 74-104)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja stalno kupujem unaprijed, kad god odem van nakupujem hrpu, narocito u ducanima za koje znam kakvi su im brojevi (npr. H&M).
    prije nego sto se m. rodila nakupovala sam robice za cijelu prvu godinu! naravno morala sam jos dokupiti stvari ali sve sto smo kupili smo i iskoristili.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    tridesettre, pa kaj imaju veze veliki šveđani? Broj je broj, npr. 98 se odnosi na visinu od 98cm, pa je opet veći od drugih "devedesetosmica". To može vrijediti za ovu preporuku 2-3 godine, a i to je glupavo, jer je od 2-3 godine razlika otprilike 9 cm!

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ja od trudnoće kupujem unaprijed!

    Svako ljeto za ljeto unaprijed i svaku zimu za iduću zimu. Do sad je funkcioniralo, nadam se da će i dalje.

    Meni je isto bez veze to s brojevima - 98 bi trebalo biti za dijete visoko 98 cm, a ne da Chiccov 98 ima za trećinu kraće nogavice od, recimo, h&m-ovog broja 98. :/ Ok, preporuka za dob je nešto drugo, ali broj je broj.

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja sam imala brojeva 98 i brojeva 98, od svake firme različita veličina, a broj isti.
    Nikad nisam kupovala unaprijed jer mi je curica nepredvidljivo rasla.
    Ustvari nekad bi kupila ljetne majice, jer one teško da mogu biti prekratke, a i rukavi ne mogu okračat. Isto tako i kotule i rastezljivi šorcevi.

  13. #13
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Primjetila sam da H&M-ovi brojevi odgovaraju centimetrima. Zato su mi super i nikada ne fulam kod kupovine (a uopće ne gledam koliko mi izgleda veliko kad kupujem, nego samo broj).
    Sanja, ako ti što pomaže, Sven je sada čisti 98 sa 3 godine i 3 mjeseca. On je na 50 percentili po novim tablicama WHO-a.

  14. #14
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Hvala, Brunda, pomaže mi. I Fiona će biti otprilike te dobi početkom idućeg ljeta.

    Odlučila sam, kupit ću joj 98, a ako do kraja ljeta nešto i preraste, dokupit ću koju krpicu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    E brunda, ali na 98 piše za 2-3 godine, a tvoj je prošao tri. Znači definitivno su veći.

  16. #16
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Brunda vjerojatno gleda centimetre, a ne "uputu" za koliko je godina odjeća.

    Kužiš, Sven je visok 98 cm bez obzira na godine, i paše mu broj 98. Mislim da je to htjela reći.

  17. #17
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Da, to sam htjela reći. Uopće se ne zamaram time što piše za koju je dob. U h&M gledam SAMO broj.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma ni ti centimetri nisu pouzdani.

    u benettonu hlačice 82 imaju nogavice od kilometra i pol.

    razlikuju se i majice i hlače: iana majice 92/98 su mu taman, skoro pa premale. hlačice 86/92 su mu malo preduge. pidžama ko salivena.

    h&m hlačice 92 su mu turbo preduge (ali imaju gumu za stisnuti) a majice su mu odlične.

    little star 92 mu je točan, minimotion premali...

    dok sve ne isprobaš, ne možeš znati kaj ti odgovara. :/

  19. #19
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ms. ivy, ja to govorim isključivo za H&M. Ovo drugo je sve zbrčkano. Čak sam kupila od iste firme istu majicu (isti broj) samo druge boje, a razlika je ogromna u veličini

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    tridesettre, pa kaj imaju veze veliki šveđani? Broj je broj, npr. 98 se odnosi na visinu od 98cm, pa je opet veći od drugih "devedesetosmica". To može vrijediti za ovu preporuku 2-3 godine, a i to je glupavo, jer je od 2-3 godine razlika otprilike 9 cm!
    pa mislila sam naravno na onu dobnu preporuku, a ne u centimetrima.
    npr. meni je m. od talijanskih prizvodjaca uvijek nosila barem za pola godine vecu robicu od preporucenog, a od H&M-a tocno onako kako je preporuceno. htjedoh samo odgovoriti sanji na njen komentar o brojevima jer meni je pak od H&M-a uvijek sve odgovaralo i po centimetrima i po dobnoj preporuci, a od ovih drugih firmi koje spominje nije. dakle to je individualno, ovisi kolko ti je dijete i kako je gradjeno. [/quote]

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Benetton hlačice su stvarno fenomen - mislim da će Lei broj 90 hlačica biti dobar negdje u prvom osnovne, a majice su joj 90 taman ili čak premalene.
    (ili 92, zaboravila sam kako idu njihovi brojevi)

    H&M joj je 86 savršen, a onaj Koki su joj dobre hlačice broj 80.
    I krojevi se uostalom jako razlikuju, majice iz H&M-a su dosta široke i dugačke a iz Benttona su uske.

    U Iani joj nisam ništa kupila od prošlog ljeta, sad sam joj kupila jedan komplet i nadam se da neće biti prevelik, prošlogodišnje bodije iz Iane je noslila cijelu godinu a mislim da je io broj 74.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Patriku su također H&M brojevi bili dobri, točno su odgovarali dobi... sve do nedavno kad sam mu počela kupovati veće. Npr. on sad ima 4 godine, dakle odgovarao bi mu broj 110 a ja sam mu u H&M-u kupila nekoliko stvari 116 veličine i dobre su mu, mrvicu šlampave ali ja tako volim, da sam kupila točan broj bile bi mu nekako na knap.
    A nije ništa posebno velik, mislim da nema ni 110 cm. :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    h&m hlačice 92 su mu turbo preduge (ali imaju gumu za stisnuti) a majice su mu odlične.
    evo upravo o tome govorim...
    m. je suprotno. h&m hlacice nam obicno trebaju mrvicu vece, a majice malo manje

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi se oblačimo isključivo u hm.
    i uvijek nam je problematičan broj, ali se onda isfuramo na "vlastiti stil".
    Prošle godine sam kupovala hlače 98 - nogavice su bile dobre, u struku preširoko.
    onda su zimus u struku postale dobre, ali dužine oznad gležnjeva.
    sad smo u toj situaciji sa 104, tako da imamo i nekoliko hlača veličine 110.
    u struku, naravno plivaju.
    e, ali nosimo još uvijek i one 98 - sad su moderne trofrtaljke.
    A majice su joj od 98 - 116.
    Negdje rukave podfrknemo, negdje su trofrtaljci...
    Neke su prošle godine bile široke, sada su uže, a imamo i onih od pretprošle koje su joj fino uz tijelo...
    Sva sreća pa je dobar pamuk, niti stišće, niti žulja... sve je nosivo...

  25. #25
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Lucija je visoka 99 cm i odgovara joj uglavnom H&M veličina 98.
    Ali već treće ljeto nosi benetonove kratke traper hlačice br.74!
    Prošlo i pretprošlo ljeto su bile na pelenu pa su pasale, ovo ljeto su super na gaćice.
    A stvari iz H&M isto k'o i Apricot: moderne su 3/4 i 7/8 hlače - tako da čak nosimo i neke stvari br. 80.

  26. #26
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja kod h&m-a uvijek kupujem po dobnoj preporuci, osim ako namjerno ne kupim nešto veće.
    ono što je ispod dobne granice mu je definitivno preeemalo, ili "pretaman", a ovo u dobnoj granici ako i je malo preširoko ili predugo, ipak je u granici dozvoljenih odstupanja pa ili stisnem sa špagicom ili podfrknem.
    da sad franu kupujem za sljedeće ljeto kupila bi mu 3-4. Ovo ljeto nosi 2-3 i znam da će neke stvari moći nositi i sljedeće ljeto ali bit će mu to nešto što ja zovem pretaman (čitaj: ne bi bilo loše da je samo milimetar veće)

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ja isto kupujem unaprijed, moja Vanja je točno godinu starija Sanja od tvoje cure i visoka je danas sa 38 mj 104 cm, a robicu nosi od benetton majice 82 i traper kratkih hlačica 86 koje su joj savršene, čak malo široke u struku, do benetton gornjeg dijela trenirke 110 koji joj je na knap. Od HM ima haljinicu od lani, bez rukava, sa volanima, 98, može je obući, ali joj je malo napeto oko rukice, košuljica 104 joj je taman, a nosi i kratku samtenu suknjicu 110, može se stisnuti u struku, kao trudničke hlače i dobra joj je .
    Kako je ona dosta visoka, danas sam opustošila benetton, ali mislim da sam se ipak preračunala, za iduće ljeto sam kupila 120, bojim se da ćemo pričekati i 2 godine.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo potvrde moje teorije da su talijanski brojevi jako mali.
    neki dan kupila hrpu stvari maloj na snizenju u benetonu. m. ima tocno dvije godine, a kupila sam sve robicu za tri godine i sve joj je tocno taman (m. jest velika al nije ni bas neki gorostas)

  29. #29
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo da vam se malo javim.

    Izbor u h&m-u je jako mali, pa i nisam kupila previše robice. Sve što sam uzela je broj 98.

    U benettonu sam ostala zbunjena. Imaju veličinu xxs, na kojoj piše 2-3 godine i prva iduća je xs, na kojoj piše 4 godine. Kad sam pitala prodavačicu, ona mi je rekla da bi xxs trebao biti za klince od navršene druge pa sve do kraja treće godine. Mislim?! :? Fiona ima dvije godine i tri i pol mjeseca i već sad neke stvari nosi xxs.

    Uglavnom, prodavačica me savjetovala da joj hlače i suknjice (znači, donje dijelove) kupim u veličini xxs (2-3 godine), a majice i vestice (ono što ide iznad struka) u veličini xs, pa sam tako i napravila. Ako će biti preveliko za iduće ljeto, čekat će prekiduće.

    Par stvari iz esprita sam uzela 92-98, to mi se jedino čini pogodnim za njezinu dob.

    Zanimljivo je da samo te dvije veličine (za dvije i tri godine) trpaju pod djednu - svi i manji i veći brojevi su puno preciznije podijeljeni.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    gdje si kupovala? ovdje ili u Beču? ( benetton)

  31. #31
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Maria, sve u Beču.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •