Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Molim mišljenje - Koliko dugo beba može biti u AS?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno Molim mišljenje - Koliko dugo beba može biti u AS?

    Ispričavam se ako je netko već postavio ovo pitanje...

    Čula sam s više strana da nije preporučljivo da tek rođena beba sjedi u autosjedalici duže od 15-30 min pa molim mišljenje savjetnika.

    Sljedeći tjedan bi trebala roditi dvojčeke, autosjedalice su spremne već mjesec dana, a od bolnice do kuće imamo 1,5 - 2 sata vožnje. S bebama će možda trebati i duže.

    Sad ne znam da li da trčim kupiti košare ili da svakih pola sata stanemo da se malo ispruže??

    Čini mi se jako skupo kupovati još i košare kad smo namjerno uzeli autosjedalice koje možemo montirati na kolica.


    Hvala,
    Iv.[/code]

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ma kakve kosare, zaboravi to. Osim ako ih ne zelis zastititi.

    Ok cete biti, no frks.

    Tu kod mene u lokalnoj bolnici (preko bare) nedonoscad testiraju za autosjedalicu tako da bebu postave u autosjedalicu na 90 min i prate je. Rijetko koje zavrsi u autokreveticu (definitivno ne u kosari!).

    Ako su ti bebe zdrave, u terminu i dovoljne tezine za as koja se postavlja unazad u polulezecem polozaju (obicno barem 2,5 kg, al ovisi u as), to vam je daleko najbolja opcija. Stanite svakih sat i pol do dva protegnut noge ili na cicanje, a ako te frka, sjedni se otraga s njima (ako stanes, i obavezno se vezi i nemoj da ti pada napamet da ih dojis u voznji kao sto nekima je 8) ).

    I nek bu sve kao po spagici, pozitivno i ispunjavajuce sljedeci tjedan

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno

    Hvala puno za odgovor, sad sam mirna.
    Ljudi pričaju svašta protiv autosjedalica, valjda zato jer nisu informirani...

    Thnx, nadam se da bude sve ok prošlo.

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Sve ti je rekla Ancica.

    Ja ću dodati samo iskustvo vožnje - prije nekih 8 mjeseci

    Vozili smo se iz rodilišta do doma sveukupno 1 i 45 minuta. Bebać je uglavnom spavao u autosjedalici. U nju smo ga smjestili odmah gore u rodilištu kad ga je sestra presvukla iz bolničke u našu robicu. Istina, nije znala to sve zakopčati, ali zato smo mi tu.

    Nama je bilo najjednostavnije nabaviti AS + bazu.

    Sretno idući tjedan

  5. #5
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    edit: 1 sat i 45 min

  6. #6
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno Re: Molim mišljenje - Koliko dugo beba može biti u AS?

    Citiraj iv6300 prvotno napisa
    Čini mi se jako skupo kupovati još i košare kad smo namjerno uzeli autosjedalice koje možemo montirati na kolica.
    o AS su ti cure sve rekle. ja bi samo napomenuo da ukoliko ih vozite u AS na kolicima, vrijedi isto pravilo o duljini boravka u AS. zato ako se kanite puno šetati s klincima u kolicima ja bi vam za tu svrhu preporučio košare.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    iv6300 samo još mala nevezana napomena - bebe nisu bile ispružene u tvom trbuhu zadnjih nekoliko mjeseci pa im neće biti ništa tih par sati u vožnji.

    Povremeno stati, odmoriti, nahraniti ako treba i - dalje.

    Sretan put i sretan porod!

  8. #8
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    A koliko dugo u jaje-autosjedalici smije biti beba od 2,5 mjeseca? Ima li nekih ograničenja?
    to je autosjedalica što se dobije sa kolicima 3u1, Jane Nomad Formula Rebel.

  9. #9
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa
    A koliko dugo u jaje-autosjedalici smije biti beba od 2,5 mjeseca? Ima li nekih ograničenja?
    to je autosjedalica što se dobije sa kolicima 3u1, Jane Nomad Formula Rebel.
    ne ovisi to o modelu sjedalice
    a što se tiče uzrasta od 2,5 mjeseca, pravilo je jednako

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mislim da je maxi cosi nekad negdje objavio da je 45 min vrijeme koje je dozvoljeno ali...

    ti iz bolnice ne izlazis 2 sata nakon poroda kao mi u nl (ako i radjas u bolnici) i neces bebe vozat svaki dan satima u auto sjedalici. osjetit ces po putu kad im treba pauza, u trenu kad pomislis da li im je previse to je to, instinkti ti govore daa im treba pauza i poslusaj samu sebe

    u nl je masovna pojava da roditelji umjesto kolica sa kosarom za lezanje koriste auto sjedalicu nataknutu na kotace i masovno ostavljaju djecu da spavaju u auto sjedalici kad u njima zaspu i ispalo je da dolazi do problema sa probavom, cak su povezali sa smrcu u koljevci

  11. #11
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    jel beba od 7 mj (ne sjedi jos sama, ali na dobrom je putu ) smije biti 2 sata u sjedalici bez da stajemo i ispruzujemo se? danas bi isli na festival bajki, a kako se vracamo navecer, kalkuliram, ako zaspi... nju kad se probudi, zivcana je i onda nema sanse da izbjegnemo urlanje do zagreba... :/

  12. #12
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ako nema problema s vožnjom u AS ne bi trebao biti problem ako je jednom u AS 2 sata
    nije sveto pismo 105 minuta i ni minute više pa da sad stajete 10 minuta od kuće i budite dijete kako bi se protegnuli
    ali kad nakon 2 sata stignete na odredište nemojte je ostavljati da spava dalje u AS
    i sorry što kasnim s odgovorom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Ja bih samo nadodala da mi djecu nismo vadili iz AS kad bi nastavili spavati doma, nego smo pod donji dio AS stavljali jastuk, tako da bi dijete bilo u ležećem s nogicama gore, što mu ne smeta (sve ovo u sigurnoj okolini), a u kolicima smo uvijek imali sling, jer kako dijete raste, često baš i nije raspoloženo za horizontalu u šetnji...

  14. #14
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi imamo ta kolica .u kojima je AS namontirana tako da je beba u ležećem savijenom položaju. Ako se šetamo po vani svaki dan sat- dva, ali je izvadim dok smo u parku/na kavi jel' to rizično za bebu od 2 i pol mjeseca? Košara mi jednostavno ne stane u stan.

  15. #15
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    teško je raditi takve procjene
    u svakom slučaju AS grupe 0+ (jaje) nisu idealan položaj za bebu već su dizajnirane prvenstveno za potrebe prijevoza i u prvim tjednima pa i mjesecima, treba ih koristiti samo kad je nužno

  16. #16
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    šmrc onda mi preostaje samo marama, kičma će mi otpasti. A od koliko mjeseci smiju u to jaje na duže?

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    dijete uzrasta tvojeg djeteta ne bi trebalo baš biti neko opterećenje na kičmu

    "jaje" je autosjedalica, znači to mu je primarna namjena. možeš ti dijete šetati u njemu i vjerojatno mu neće ništa biti, ali se ne preporuča. za koji mjesec će se već moći voziti u "normalnoj", polusjedećoj sjedalici od kolica.

  18. #18
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Samo pokušavam shvatiti, oprosti ako te gnjavim , da li onda za par mjeseci, kad bi smjela u polusjedeću AS, smije u tom jajetu šetati okolo? Naravno da ne želim naškoditi bebinom zdravlju nikako.
    A što se moje kičme tiče, treće dijete, sva dojena i nošena godinama, a mama više nije u cvijetu mladosti,pa i ovih 6kg osjeća
    Posljednje uređivanje od pikula : 13.05.2014. at 09:59

  19. #19
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    kad sam napisao polusjedećoj sjedalici od kolica podrazumijevao sam većinu kolica, nisam spominjao polusjedeću AS. "jaje" je već polusjedeća AS.
    "jaje" je neudobno i tijesno i ja osobno (što nema veze sa bilo kakvim preporukama proizvođača) bih izbjegavao korištenje "jajeta" za šetnje u bilo kojoj dobi djeteta. naravno, ima situacija kada je to praktično, ali za nekoliko mjeseci dijete će ti već moći biti u bilo kakvim kolicima, zašto inzistirati na korištenju "jajeta"?

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam napisao polusjedećoj sjedalici od kolica podrazumijevao sam većinu kolica, nisam spominjao polusjedeću AS. "jaje" je već polusjedeća AS.
    "jaje" je neudobno i tijesno i ja osobno (što nema veze sa bilo kakvim preporukama proizvođača) bih izbjegavao korištenje "jajeta" za šetnje u bilo kojoj dobi djeteta. naravno, ima situacija kada je to praktično, ali za nekoliko mjeseci dijete će ti već moći biti u bilo kakvim kolicima, zašto inzistirati na korištenju "jajeta"?
    pa nekima je praktičnije, prije svega što djeca često budu mirnija u poluležećem položaju, umjesto u potpuno ležećem
    a tih nekoliko mjeseci ženi na porodiljnom može izgledati kao vječnost

    meni jaje nije išlo na kolica pa to nisam prakticirala, ali ni dijete nije išlo u ležeći položaj

    (jasno mi je da nije najsretnije rješenje, ali razumijem i zašto se koristi)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •