Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: HTS Be safe

  1. #51
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Podizem...kupili Be safe X3 Combi isofix...po meni je malo zavaravajuce sto je svrstavaju u 0-4god a tek se kasnije u uputstvima navodi da je ne preporucavaju djeci ispod 6mj...

    Pitanje za one koji ju imaju dulje u autu - da li vam je prednji oslonac udubio naslon na straznjoj klupi?
    Mi namjeravamao voziti N sto dulje u obrnutom smjeru a sipka od tog oslonca se bas jako urezuje u naslon...
    Cini mi se da je jedino rjesenje otpustanje rucice za zatezanje kad izvadimo malu iz auta...povremeno premjestat sjedalicu na vozacku stranu nemozemo jer MM nemoze stat za volan s njom iza ledja.... stvarno je gabaritna,nije za mala auta!

    Smajlic,moja je trenutno u najpolozenijem polozaju,kad zaspe glava padne na rame ali ne puno,i u jaju mi je isto tako krivila glavu...
    Mislim da to nema veze za kratke relacije,za na dulje staze mi pada na pamet ono sto i ja koristim u putovanjima,oni jastucici na napuhivanje za oko vrata,neznam jeli to postoji u mini verziji....

  2. #52
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imam ti ja ono za oko glave za AS...dam ti. Iako to mozes i sama improvizirati, zarolati tetru ili bilo sto...
    Posljednje uređivanje od S2000 : 19.02.2012. at 19:17

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    14

    Početno

    lijepi pozdrav svima

    zanima me jesu li be safe i dalje jedine sjedalice koje se mogu kupiti kod nas, a koje se mogu voziti u smjeru suprotnom od smjera vožnje? kakva su iskustva, koliko dugo izdržite u suprotnom smjeru, kako starija djeca reagiraju?

    ima li netko iskustva s naručivanjem sjedalica sa stranice http://www.carseat.se/store.html ? od be safea imaju neke čini mi se nove modele, a također i britax i maxi cosi, samo ne znam za koju se sjedalicu odlučiti ovako na slijepo?

  4. #54
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    pa ja još nisam sreo druge modele, što ne znači da ne postoje

  5. #55
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    rotkvica ako tražiš firmu za kupnju preko neta, preporučila bih firmu Kids comfort iz Njemačke. Od njih sam kupila Concort Transformer sjedalicu i jako sam zadovoljna.
    Dogovarala sam se preko emaila, dobila sam solidan popust, sve je uredno i na vrijeme stiglo poštom, a nedavno su mi se javili i poslali mi kupon za novi popust.
    Sve korektno i ok.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    14

    Početno

    pozdrav,

    još uvijek nismo kupili veću sjedalicu.. pitanje za one koji su imali be safe izi combi i vozili u smjeru suprotnom od vožnje, koje imate aute i kako su vam stale u auto?! mi smo probali u dućanu i kad stavimo tu sjedalicu u našeg kompakta suvozačko sjedalo mora ići dosta naprijed i ne samo da gotovo da ne ostaje prostor za noge, već je teško i sjesti se u takvo sjedalo

    što kažete na adacove testove, reklamira se kao jedna od najsigurnijih sjedalica, a ispada da i nije tako dobra kod bočnih sudara? http://www.adac.de/infotestrat/tests...ID=148&nc=True

    i na kraju, zašto u sloveniji košta 400 eura, a kod nas 4 tisuće kn?

    inače kod nas se mogu kupiti još 2 modela sjedalica koje se mogu montirati unazad,
    recaro polaric i
    britax multi tech

  7. #57
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Mi ju imamo u Toyoti Corolli (zadnji model prije Aurisa).
    Još uvijek se vozi suprotno od smjera vožnje s 3,5 godine i 106 cm. Sad je ne mogu okrenuti i da hoću, jer je previsoka. Ne mogu više podignuti pojaseve AS i da je okrenem, bili bi joj ispod ramena, što nije OK.
    Računam da ću je u roku nekih pola godine morati prebaciti u booster tj. grupu II/III. Pikiram naravno BeSafe Izi Up .

    Kad je sjedalica bila u ležećem položaju, bilo je jako malo mjesta za noge na prednjem sicu. Ja sam stala, ali su mi koljena bila na armaturi.
    Sad kad je u sjedećem položaju, stanem bez problema, ali prosječan muškarac se jedva ugura. Ja sam niska (164 cm), ali široka .

    Udubi naslon sjedala jako, ali mislim da se to vrati nakon nekog vremena. Ja rijetko vadim AS. Kad perem presvlaku ili MM nekud ide bez djeteta pa prevozi više ljudi.

    Što se Slovenije tiče i mene bi zanimalo....

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    14

    Početno

    hvala na iskustvima...

    zanima me još da li se kod vas radi o sjedalici sa ili bez isofixa? mi smo naime probali verziju s isofixom, a kasnije sam čula da verzija bez isofixa ipak zauzima nešto manje mjesta?

  9. #59
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Do koje visine su vam se otprilike djeca mogla voziti u Besafe Comfortu?
    Moj malac ima 3 godine, trenutno nam je naslon na jednom zubu manje od najviseg. Bojim se da ce ju uskoro prirasti visinom jer ce mu onda pojasevi izlaziti ispod razine ramena, sto nije ok.

    A ja mislila da ce moci jos duugo u njoj jer ima tek 12 kila i po tezini bi mogao i do skole

    Nisam dosad nailazila na komentare da im naslon i nije za bog zna koliku visinu. Mozda zato sto su na nasem trzistu tek par godina i djeca ih tek sad pocinju prerastati...

  10. #60
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sad vidim gore i da je cowgirl imala situaciju malene od 3,5 god kojoj su pojesevi bili ispod razine ramena...

    Ah ta mrsava i visoka djeca...

  11. #61
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim gore i da je cowgirl imala situaciju malene od 3,5 god kojoj su pojesevi bili ispod razine ramena...

    Ah ta mrsava i visoka djeca...
    Nije problem dok se vozi suprotno od smjera vožnje. U tom slučaju može biti malo ispod ramena, problem je ako želiš okrenuti u smjer vožnje. Mi smo imali Combi, ne Comfort.
    Moja je na kraju s 4 godine dogurala do 18 kg pa smo ju prebacili u grupu 2 (IziUp).
    U ovom slučaju možda najbolje neka kombinirana grupe 1 i 2, ali treba provjeriti najvišu visinu pojaseva ili Kiddy odnosno Cybex s jastukom.

  12. #62
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nasa je Comfort koja moz smo u smjeru voznje, tako da smo nagrabusili sto se pojaseva tice. No sto je tu je. Ionako ce nam trebati jos jedna sjedalica, pa ce ovaj malac dobiti novu kombiniranu, morat cu traziti neku s remencicima koji idu visoko ili tu s jastukom.

  13. #63
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    ima li smisla kupiti Be Safe – iZi Comfort X3 (bez isofixa) iz 2010?
    je li rok trajanja 5 ili 6 godina?
    oprostite, od čitanja o sjedalicama imam maglu u glavi

  14. #64
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da je za besafe 5 godina preporuka... Jel to razmisljas o polovnoj ili je nova toliko vec stara? Koji je mjesec u 2010, i za koliko dijete kupujes...

  15. #65
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    nisam se stigla ranije javiti. u međuvremenu sam zaključila da mi se ne isplati. rabljena. kolovoz 2010. dakle sad je već tri godine stara, a nama bi trebala za slijedeće tri godine.
    jaje smo kupili rabljeno i mislim da se to uistinu isplati jer ga prvi vlasnik koristi oko godine dana, pa je još dosta novo dok dođe do slijedećeg, ali kategorija 1 traje 5 godina, a koristi se oko tri godine, pa je situacija drugačija - morati ćemo se isprsiti za novo

    ali pitala bih vas s iskustvom sjedalica koje se vežu suprotno od smijera vožnje, kako ste se odlučili na to? nikako da si raščistim u glavi što je bolje. prema nazad je sigurnije, ali strah me da se mala neće htjet tako voziti, da neće imati mjesta za noge...

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nogice nece biti problem. Ne znam kakvo auto imas, no postoji mogucnost i da ce imati fini pogled prema natrag kroz staklo. Pretpostavljam da imas isofix u autu? Takve sjedalice koje se postavljaju u suprotan smjer voznje do 18 kg su skuplje, ali daleko sigurnije nego one koje se postavljaju u smjer voznje. Kad suzis izbor probajte ju postaviti u auto prije kupnje.

  17. #67
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    hvala ti!
    sad još samo moram otkriti koje "suprotne" su dostupne kod nas i možemo li si ih priuštiti
    probati ćemo ju staviti u auto i malu u nju, pa pratiti reakciju

  18. #68
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    jel ima tko izi up x3 fix - kako ste zadovoljni??

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam ja, mi smo zadovoljni.

  20. #70
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    I mi jako zadovoljni .

  21. #71
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    kupili i nakon prvog negodovanja princeze jer sjedalica nije roza i šljokasta, već zamislite -modra!, sad je ipak obožavana i draga!!
    i nekako mi se, uspoređujući s romericom, čini robusnija i čvršća i sigurnija...a opet, prozračnija i udobnija. neznam, možda sam samo razočarana romericom :/

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    kudri, pratim te u stopu, sto se tema o autosjedalicam tice.

    Nasa prva autosjedalica bila je BeSafe iZi Go. Prezadovoljni smo bili s njom i koristili smo je punih 18 mjeseci. Dijete je do zadnjeg dana obozavalo biti u njoj.

    Sada smo presli na BeSafe iZi Comfort X3 (i kudri zamisli, mornarsko plave boje ). Na prvi pogled i za prvu voznju cini se jednako fantasticna kao i prva. Nadam se da cemo je isto tako dugo i zadovoljno koristiti kao i onu prvu.

  23. #73
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima tko izi up x3 fix - kako ste zadovoljni??
    Mi imamo. Sjedalica je odlična. Naša je bež-crna .

  24. #74
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    eto, zadovoljni i mi!! nego, di se osim u slo može kupit ljetna presvlaka? i prodaje li itko možda svoju??? ili još bolje, jel se može naknadno kupiti ova original presvlaka, pa da ovu skroz "potrošimo"

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    eto, zadovoljni i mi!! nego, di se osim u slo može kupit ljetna presvlaka? i prodaje li itko možda svoju??? ili još bolje, jel se može naknadno kupiti ova original presvlaka, pa da ovu skroz "potrošimo"
    Mi smo BeSafe kupovali preko HAKovog webshopa. Preko njih se moze nabaviti i zastitna presvlaka za sjedalicu. Clanovi HAKa imaju i popust.

  26. #76
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajme sto sam ja razocarana sa presvlakom...meni se stalno izvlaci i vec nakon mjesec dana mi se isparala na jednom dijelu....a relativno je skupa....
    (moja je za Be safe X3 Combi isofix )

  27. #77
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A kako se moja ne izvlaci? Ja ih imam dvije i perem ih cesto, koristim ih i ljeti i zimi... S prednje strane AS navlaku zakacim za neke dvije kukuce, a ovo ostalo je bitno dobro nabiti i navuci na najudaljenije dijelove... Ne ide mi opisivanje nikako

  28. #78
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cini mi se da je presvlaka ista i za combi i za comfort. Ima kupiti i na minigreeny.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!

    Ne mogu na ADAC-u naći test za AS Besafe Izi Comfort X3 bez isofixa, a na stranicama Besafe Hrvatska stoji da je ta sjedalica pobjednik testiranja http://www.besafe.com.hr/index.php/h...mfort-x4#start
    Poslala sam pitanje na njihov mail...a do tada ako netko zna je li testirana od ADAC-a jer ja to nisam našla.
    Gledamo je za kupiti, pa vas molim ako je netko upućen više od mene.

    Hvala!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •