Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: as u sudaru (opet)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno as u sudaru (opet)

    Haj, svima!
    Nije baš nova tema, al' nisam našla sve odgovore...
    Auto je bio u sudaru (Seat Ibiza), iza dvije AS (hvalabogu) bez djece. AS su Maxi cosi Cabrio (učvršćena pojasom) i Priorifx.
    Auto je udaren u prednji lijevi dio, udarac je bio s boka, prilično jako.
    Znam da je preporuka proizvođača zamijeniti AS, na forumu sam našla i objašnjenja o oštećenjiima plastike zatezanjem pojaseva, pa me zanima odnosi li se to i na sjedalice učvršćene isofix sustavom.
    Je li dovoljno u osiguravajućoj kući krivca priložiti obična uputstva u zahtjevu za nadoknadom štete? (Osiguravajuća kuća je Allianz, ako netko ima iskustva s njima po tom pitanju, molim, recite.)
    Hvala svima na odgovorima!

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj pero prvotno napisa Vidi poruku
    Je li dovoljno u osiguravajućoj kući krivca priložiti obična uputstva u zahtjevu za nadoknadom štete? (Osiguravajuća kuća je Allianz, ako netko ima iskustva s njima po tom pitanju, molim, recite.)
    Trebalo bi biti Al nazalost nemam iskustva, to ce morat netko drugi podijelit

  3. #3
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Nažalost ili točnije na sreću nemam osobnih iskustava, ali koliko znam od prije par godina Allianz u svojem osiguranju (barem što se kaska tiče) pokriva i dijelove ugrađene u auto, pod što bi trebale podpadati i autosjedalice. Po logici stvari trebalo bi biti dovoljno, ali svi znamo da kod nas praksa često osporava logiku. Molim te javi kako je prošlo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala na brzim odgovorima!
    Daddycool, nije naše osiguranje Allianz, već ono od kojeg potražujemo odštetu.
    Naše je Euroherc, nemamo kasko (sve znam, bilo bi bolje da imamo), nisam ziher kaj nam piše u polici.
    Svakako javim kak je prošlo.
    Zapravo sam bezveze pitala ono za isofix, lijepo piše u uputama, zamijeniti nakon sudara. To bih ja samo htjela da je sjedalica ispravna jer me boli kaj ju još nismo ni platili do kraja, a treba mi čim prije...

  5. #5
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ne znam kako je sada ali evo jedan blog http://motheroftwo.blog.hr/2009/12/index.html

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala, Lasice, mislim da sam to isto iskustvo pročitala ovdje na forumu, baš koma situacija!
    Danas je suprug išao prijavit štetu. Ponio knjižice uputstva i priprmio se na borbu.
    A gospođa s kojim je to obavljao sve normalno prihvatila. Fotokopirala potrebne stranice iz uputstava i račun veće sjedalice (bio je zaklaman na prvoj stranici). Još je tražila da se donese i račun od manje i fotokopija slipa na kojoj se vidi ime vlasnika kartice kojom je plaćena veća sjedalica. Zašto to, ima li netko ideju? Sutra ćemo ih pitat.
    Sad to ide u pravnu službu, pa ćemo vidjet.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Veli gđa. da im treba fotokopija slipa jer nam je mogla i susjeda kupit AS, što je baš zaminljivo zato što i je.
    Nije baš susjeda, al' nije naše ime na slipu. Kakve to ima veze? Ak' će to sad bit problem, mislim da ću ić' osobno tamo se porazgovarat sa pravnom službom...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A da je plaćeno gotovinom

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nema veze tko ju je platio, bila je vasa i u vasem vozilu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Baš si i ja to mislim, zašto ne bi smjela bit npr. na poklon? Kao da tad nije naša.
    A to za gotovinu im je i moj muž rekao, pa na računima inače ne piše kome je prodano.

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ja sam ove godine u polici kasko osiguranja za oba auta stavila sjedalice. MM je bio onako na pol s tom odlukom, ali popricala sam s tetom, poslala vrste sjedalica i koliko su placene (bez racuna) i one su sad u polici.
    a ovo za slip i karticu mi je

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    obzirom da sam radila u osiguranju s tog stajališta mogu reći da u nadoknadu štete može ići as samo u slučaju ako ste kao spajalica naveli u polici as i povećali vrijednost vozila za tokiko, inače ne.To je stajališta osiguranja (bar ovog u kojem sam ja radila).Jer bi se u protivnom u slučaju sudara svašta moglo stavljati da je oštećeno u sudaru-npr. laptop koji se nalzio u autu, branici, spojleri i ostala dodatna oprema koja je naknadno stavljena na auto također ne podliježe nadoknadi štete..dakle ništa što je naknadno stavljeno na ili u auto ako nije upisano u policu ne podliježe nadoknadi.Možete pribati tražiti povrat od osiguranja, pa app.
    ovo za slip je totalno bezveze i to im treba i argumentirati tako kako su gore cure navele

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala, pužić, kaj si se javila sa stručnim objašnjenjem.
    ALI, moja je logika kaže da AS nije isto što i ovo što si dala za primjer zato što je AS obavezna po zakonu za prijevoz djece i proizvođač kaže da ih treba zamijeniti u slučaju sudara, znači ne garantira da služe svrsi.

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    u svakom slučaju ti probaj, kako sam gore napisala ako prođe prođe (app)
    Evo baš ovih dana jedna naša forumašica i sugrađanka je imala sličan slučaj i rečeno joj je da može dobiti as ako u zapisnik nezgode uvrste da je as bila u autu..dakle možda prođe.
    Ja sam samo napisala tumačenje moje bivše firme (osiguranja) u tim slučajevima i nikad nisu priznavali as.Iskreno ja bi bila presretna da dobiješ nove as(i ti i svi ostali u takvim situacijama) jer uz sve pretrpljeno ne treba vam još i taj trošak, a sigurnost djece mora biti na prvom mjestu...sretno i svakako javi kakvo je riješenje da svi znamo za ubuduće

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Pužić, tvoje informacije su dobrodošle, da znam što mogu očekivat, kakva objašnjenja mi mogu ponudit i sl. Ne znam jesu li AS u policijskom zapisniku, ali procjenitelj kaže da ih je naveo i poslikao u autu. Javim daljnji razvoj događaja. Još jednom, hvala svima na informacijama i podršci!

  16. #16
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sam ove godine prilikom registracije vozila htjela navesti AS i osigurati ju,
    ali me žena laganini odpilila da se to ne može
    Sad se više i ne sjećam što mi je točno rekla, nešto tipa da oni to nemaju predviđeno
    kod 'običnih' osiguranja.
    Radi se o Croatia os.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Danas je suprug zvao osiguravajuću kuću i pravnica mu je rekla da nam je odobrena odšteta za auto ali ne i za AS. To je rješenje projenitelja, pravnica pretpostavlja da je to zato jer djeca nisu bila u njima. Sad čekamo da nam pismeno rješenje stigne doma da se možemo žalit.
    (Totalno OT, deda koji je skrivio sudar je rođen 1924., zamislite!)
    Admin, mogu i ovdje pitat za savjet što navest u prigovoru ili da otvorim na "pravnim savjetima"?

  18. #18
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    S obzirom na tematiku možda bolje ovdje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Nisam pitala kaj napisat u prigovoru jer mi se činilo dovoljnim ovo kaj sam navela.
    I tako, nakon našeg prigovora i duuuugog čekanja, stiglo nam je rješenje drugostupanjske komisije.
    Prigovor su proglasili neosnovanim sa ovim objašnjenjem: "...iste nije potrebno zamijeniti jer u trenutku nesreće nisu bile opterećene (djeca nisu bila u sjedalicama) te se iste nisu mogle deformirati, a iste nisu fizički oštećene." Sjedalice nije nitko ni izvadio iz auta, niti pregledao, koliko mi znamo, a i da je, ev. "mikropukotine" nemreju ni otkrit, kaj ne? Na ovu odluku nemamo pravo žalbe.
    I to je to?

  20. #20
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Nažalost, očekivano

  21. #21
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    A možda žalba Državnom inspektoratu? Jednostavno ju je predati, odgovaraju na svaku (u Rijeci jako brzo) i stvarno nemaš što izgubiti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    Da li si probala pisati prodavacu sjedalica, uvozniku ili proizvodjacu da pitas da li se uputa o tome da se AS trebaju zamjeniti ako su bile u sudaru odnosi samo na AS koje su bile opterecene ili na bilo kakve AS koje su bile vezane u auto za vrijeme sudara? Onda mozda mozes dobiti crno na bijelom odgovor onoga tko je proizveo AS i koji zna kakva je ostecenja teoretski mogla zadobiti u sudaru.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Balarosa, hvala, im čak i online prijava povrede propisa, al' ne znam koji je tu prekršen...
    Monchou, nisam pisala, al' bi mogla. Oni samo u uputama navoda da treba zamijenit AS u slučaju sudara, niš više.
    Možda bi "odobrili" pričvršćivanje drukčijim sistemom vezanja, priorifix vezat pojasevima, a "jaje" stavit na bazu.

  24. #24
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj pero prvotno napisa Vidi poruku
    Balarosa, hvala, im čak i online prijava povrede propisa, al' ne znam koji je tu prekršen...
    Ma to ni nije na tebi da znaš. Samo opiši situaciju i obrazloženje osiguravajuće kuće. Po meni, imalo bi smisla obrazloženje koje daje pužić, ali ovo što si ti dobila - pa nije osiguravajuća kuća mjerodavna za procjenu ispravnosti autosjedalice. Stvarno ne možeš ništa izgubiti, ja sam se u više navrata žalila i svaki put dobila "zadovoljštinu" osim jednom kad su zaključili da sam ja u krivu... i nikom ništa.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Poslala prijavu, pisala proizvođaču.

  26. #26
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ima kakvih novosti?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Ni'ko niš.
    Fala na pitanju.

  28. #28
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Valjda je riječki inspektorat super ažuran jer sam ja dobila odgovore jako brzo, ali sigurno će ti se javiti.

  29. #29
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ove godine u polici kasko osiguranja za oba auta stavila sjedalice. MM je bio onako na pol s tom odlukom, ali popricala sam s tetom, poslala vrste sjedalica i koliko su placene (bez racuna) i one su sad u polici.
    a ovo za slip i karticu mi je

    Pitanje, jel ti se sjedalica upisuje kao dodana vrijednost na vrijednost vozila ili kao nova vrijednost police? Neznam da li me kužiš, do sada mi je rata kaska bila 280,00 kn, jel mogu očekivati povećanje za duplo ili za par desetaka kuna?

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    iskreno ne znam tocno, jer ti mi imamo neki family paket. i placam mjesecno 450 kn. mislim da je u nju ukljucen osiguranje auta, stana. a ono sto znam da je teta poslikala i AS pri procjeni, ja sam morala na mail poslati joj tocnu vrstu sjedalice i cijenu na trzistu.

  31. #31
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Hvala, vidjet ćemo što će striček iz osiguranja odgovoriti.....

  32. #32
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Evo update: upisuje se kao povećana ukupna vrijednost vozila. Rata mi je i sa sjedalicom ispala manja nego prošle godine. Potrebno je samo priložiti fotokopiju računa sa cijenom sjedalice.
    Možda nekome zatreba informacija.....
    Posljednje uređivanje od SNOOPY : 15.06.2010. at 21:27

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    da sad si i mene sjetila, trazila je vrijednost sjedalice jer nisam imala racun za sve. tocnije nisam imala za najstariju sjedalicu. a ovo da je vrijednost vozila povecana nisam znala. kod nas se MM bavi osiguranjima.

  34. #34
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Da, povećava vrijednost isto kao i dodatna oprema vozila koja je naknadno ugrađivana, tipa alu-felge, radio, dodatni zvučnici, spojleri.....

    U našoj kući, sve što se tiče papirologije, pa čak i auto i kasko osiguranja, obavljam ja!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •