Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: prelazak u AS II/III

  1. #1
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno prelazak u AS II/III

    Namjeravam kupiti ovu As iz ove kategorije, samo još ne znam koju ili Romer ili Cybex i kad... dijete sad ima 3g, 15kg, visoka je 95cm. Frendica me uvjerava da mogu slobodno odmah otići po nju jer je ona svojoj curici već kupila a ona ima 2,5g, malo je viša nekih 100cm. Jeli to prerano , šta vi mislite s obzirom da su tu tri točke vazanja. Kakve su kombinirane Romer sjedalice 9-36kg, kakve testove imaju?

  2. #2
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Grupe autosjedalica II namijenjena je djeci od 15 do 25 kg tako da je tvoje dijete zadovoljilo tek minimum težine za prelazak u ovu sjedalicu. Sama visina nije bitna u ovom kontekstu, bitno je dali je dijete preraslo autosjedalicu grupe I. Preraslo ju je ako je: dostiglo maksimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom (obično 18 kg), sredina ušiju mu je u ravnini s vrhom autosjedalice ili ne postoji niti jedan utor kod kojeg bi pojas autosjedalice bio u ravnini ili iznad razine ramena djeteta.
    Osobno sam vozila djecu do nešto iza četvrte godine u AS grupe I, odn. dok ju nisu prerasli, jer je daleko sigurnija, stoga ne bih preporučila žurbu.

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja bih isto preporučila maksimalni boravak u I grupi. Janu sam nedavno prebacila u Romer Kidifx, tek nakon što sam skužila da je maaaalo otežala (vaga pokazala 20 kg, a ja na guzicu).

    Kao što bih preporučila čim duži boravak u 0/0+ grupi. A apropos toga imam pitanjce, ali neću na ovom topicu nego negdje primjerenije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Potpis pod sašku, ne treba žuriti. Ako nije prerasla grupu I, uživajte u njoj.

  5. #5
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj amalia prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve su kombinirane Romer sjedalice 9-36kg, kakve testove imaju?
    Samo ću se nadovezati jer sam ovaj dio propustila. Kombinirane sjedalice imaju najčešće lošije rezultate na testovima jer moraju zadovoliti više zahtjeva i veći raspon djetetove težine i visine, a teško je to uklopiti u visok standard sigurnosti. Budući da već imaš sjedalicu grupe I, mislim da je sasvim nepotrebno opet kupovati isto. Radije sačuvaj novce za kvalitetnu sjedalicu grupe II.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    mi smo prešli u II grupu s 3 godine jel je mala krenula u vrtić a ja raditi pa smo trebali autosjedalicu za bakin auto da ju može voziti u vrtić. naravno da smo onda kupili tu veću autosjedalicu jel ne bi imalo smisla kupovati I gupu za tako kratki period. naravno u bakin auto smo stavili grupu I jel djeluje sigurnije, pa ti evo odgovora na pitanje: meni je bio šok koliko se ova klima i djeluje nesigurno, Maxi Cosi Rodi XR smo kupili. kao može se pomicati da dijete može spavati ali nisam baš oduševljena jel smo putovali i ona je spavala i nije mi baš nešto.. sorry kaj te ne ohrabrujem ali eto..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •