Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: 2 djece, 6 sjedalica, kako iskombinirati

  1. #1
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno 2 djece, 6 sjedalica, kako iskombinirati

    Dakle, cura ima 8.5g, 28kg i cca. 130 cm. Dečko ima 2.g 8mj, 16kg i cca. 95 cm.

    Imamo 2 auta, u svakom po 2 AS za svakoga, dakle imamo 2x Roemer Kidfix za curu i 2x Roemer Safefix za dečka, dakle sve sa Isofix-om.

    Od jeseni nam treba za auto od djeda po jedna sjedalica za svakoga. I tu sam u nedoumici. Ako kupim još po 2 AS, imati ćemo 6 AS a 2 djece, što mi se čini pretjerivanjem, a opet, ne znam...U autu od djeda voziti će se 2,3x tjedno vrlo kratke relacije. Opet, ne želim riskirati.

    Opcije do kojih sam došla su slijedeće:

    1. Kupim za curu 2 boostera (ali koji, uopće nema samo boostera na testovima, našla sam po dućanima samo Nania booster), stavim 1 u naš auto, 1 u dedin auto, a jednu Kidfix stavim za dečka u dedin auto. On po težini može u tu AS, ali po dobi mi se čini rano?

    2. Kupim za curu 1 booster, za dečka novu sjedalicu, ali koje kategorije? 9-18 ili 15-36? Manju će brzo prerast, a za veću je na granici.

    3. Molim savjet

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovo prvo. Ona je velika i booster za podignuti ju i vezati pojasom od auta je posve sigurno.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ali koji booster? Jel dečko premali za AS te kategorije?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    dečku uzmi kombinovanu grupe I, II i III
    a devojčici buster

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    a što se tiče boostera (ako pričamo o onom bez naslona) tu pojas ionako najviše štiti dete

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi smo za dedin auto uzeli Evolvu, kombiniranu grupe I-II-III, curka ju koristi od cca 15 mj. nadalje. Nema isofix, cijena nije pretjerana, udobna je, meni se cini kao dobra opcija za trecu sjedalicu za povremene krace voznje. Uzmes nju i booster i imas dugorocno rjesenje

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam koliko sam od pomoči, da li u oba svoja automobila svakodnevno vozite djecu, ili u jednom više?
    Mi imamo uvijek 2 AS za jedno dijete.
    Jedna je u našem automobilu stalno, a drugu držimo spremljenu i služi za automobile od oba djeda ili ako se s nekim drugim slučajno vozi.

    Mislila sam ako ne vozite u oba stalno da te dvije ostavite doma, pa stavljate po potrebi u auto, ako ne onda bih uzela:

    1.) curi buster bez naslona, bilo koji, čak i onaj iz Lidla za 80 kn, jer on samo služi da je djetetu ide pojas po dobroj visini, da je dijete dovoljno visoko.

    2.) dečku, s obzirom da ima 16 kg, bih uzela AS kategorije 15-36 kg bez isofixa, ionako u toj grupi on ne pridonosi sigurnosti.

    Ili bih curi za auto tvoj ili mužev, ako se u jednoj manje vozi stavila isto buster bez naslona (unači kupila bih 2 jedan za dedin, jedan za auto u kojem se malo vozi), a dečku u dedin auto stavila sekinu AS.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh...uglavnom, preko vikenda smo izmjerili bracu, jer mi se činilo da je otežao, i ispao je 17.9kg i 101 cm (3g i 3mj), dakle, obučen prelazi 18g i nije više za Romer Safefix Plus 9-18, što mi je jako žao jer je ta AS jednostavno savršena.

    E sad, seka ima 132 cm i 30 kg (9g). Jednostavno se nisam usudila staviti je u booster bez naslona, tako da smo je ostavili u sjedalici Romer Kidfix 15-36 kg, iako, kad je naslon sjedalice na najvišoj visini, ima još cca. 1-2 cm prostora između ramena i naslona za glavu, tako da mi nikako nije jasno kako bi ona trebala biti u toj sjedalici, kako proizvođač deklarira, do 12g?

    Dodatni problem je što u jednom autu naslon za glavu uopće i ne možemo podići do zadnjeg položaja (iako u uputama prozivođača za naš model auta piše da je kompatibilan sa tom sjedalicom) jer dolazi do krova automobila. U drugom možemo podići naslon do kraja, ali opet, MM smatra da za 6 mj ona više neće moći koristiti tu AS.

    Sada smo uzeli za bracu dvije nove Cybex Q-Fix 15-36, i seka ima isti problem kada sjedne u tu AS, dakle nije stvar u modelu AS.

    Stvarno me sad zanima da li djeca do 12g stanu u te AS 15-36, jer, evo moja sa 9g, nije čak nešto posebno velika, fizički neće moći još dugo sjediti u njima.
    Koliko sam čitala upute za Romer, ne može se koristiti bez naslona, dakle, morati ćemo za koji mjesec kupiti booster bez naslona
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 27.02.2014. at 10:03

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zasto je nisi stavila samo u booster?
    moja je visoka 130 i ima 25kg (sad ce 8g) i kako ce mladja preci u romer duo plus isofix koju imamo jos od starije kod bake i dide, uz romer kidfix ne stane nitko sjediti iza, pa smo odlucili skinuti joj naslon jer joj on kod njih u autu samo stiti glavu, pojas je dovoljno nisko i fino sjeda i bez naslona.
    moram priznati da mi nije drago sto ce biti bez zastite za glavu. tjesi me da su to kratke voznje, do treninga, grada itd.

  10. #10
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    L. (9) je nešto viši od 140cm i stane u MC Rodi 15-36kg. Ali nema šanse da će ju moći koristiti i s 12 godina. A tada će, vjerujem, biti i viši od 150cm pa mu sjedalica više neće ni trebati.

    (u mom autu imamo integrirane boostere pa se po gradu vozi tako)

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    zasto je nisi stavila samo u booster?
    moja je visoka 130 i ima 25kg (sad ce 8g) i kako ce mladja preci u romer duo plus isofix koju imamo jos od starije kod bake i dide, uz romer kidfix ne stane nitko sjediti iza, pa smo odlucili skinuti joj naslon jer joj on kod njih u autu samo stiti glavu, pojas je dovoljno nisko i fino sjeda i bez naslona.
    moram priznati da mi nije drago sto ce biti bez zastite za glavu. tjesi me da su to kratke voznje, do treninga, grada itd.
    Kako ste skinuli naslon na Romer Kidfix? Ja gledam upute na netu i ne vidim kako se to radi?

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-58222.html da ne opisujem :D
    anchie76, prvi post od nje.

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Super, hvala! Vjerojatno će mi zatrebati najesen, mislim da još toliko bude cura mogla po visini koristiti naslon.

    Ništa, idem pripremiti 2x Safefix za prodaju, teška srca se rastajem od njih. Prije smo za curu u toj kategoriji imali MaxiCosi Priori, i ova je neusporedivo bolja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •