Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: AS kategorije 1 ili 0/1?

  1. #1
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno AS kategorije 1 ili 0/1?

    Trebamo vrlo skoro kupiti novu sjedalicu za našu curku, ima nekih 78 cm i po duljini joj ova prva (jaje) postaje premala (glavica joj dolazi na onih 2 cm od ruba). Eh sad, imam par problema/dilema i molim vas da mi pomognete, pogotovo ako je netko imao sličnu situaciju s kombinacijom visine i težine djeteta.

    1. Iako ima 78 cm i 16 mjeseci, nema još punih 9 kg, i kako stvari stoje, još 2-3 mjeseca neće imati (mršavica koja ne voli puno jesti :/ ). Kategorija 1 bi trebala biti od 9 kg jer se navodno na manjoj težini ne aktiviraju pojasevi, ne?

    2. Stalno vidim da se piše da bi djecu trebalo što dulje voziti okrenute u smjeru suprotnom od smjera vožnje jer je to puno sigurnije, čak sad preporučuju do 3 godine.

    Što želim reći, po ovome pod 1 i 2, ispada da bi bilo sigurnije voziti ju u kombiniranoj AS kategorije 0/1, pogotovo po ovome pod 2 jer ja iskreno nisam uspjela naći AS kategorije 1 a da je okrenuta u smjeru suprotnom od smjera vožnje. ALI, kad gledam testove sigurnosti autosjedalica, sve iz te kategorije imaju niže ocjene nego ove iz kategorije 1.

    Što je onda na kraju sigurnije? Koju AS da kupimo? Gdje uopće naći relevantne informacije o tome, s obzirom da nisu u istoj kategoriji, ne mogu naći međusobnu usporedbu najbolje AS iz skupine 1 i 0/1.

    I di djetetu uopće idu nogice kad se vozi u ovoj 0/1?

  2. #2
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    u tvojoj situaciji je opcija 0/1 i vožnja u suprotnom smjeru do barem 13 kg sigurnija opcija. ima i kvalitetnih sjedalica koje su do 18 kg u suprotnom smjeru od smjera vožnje. neću ti preporučati konkretne marke jer kao autosjedaličar ne mogu favorizirati nikoga ali baci oko na ADAC-ove testove

  3. #3
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Gledala sam ADAC-ove testove. Sve iz kategorije 0/1 imaju najviše po jedan plus kao ocjenu, a ove iz kategorije 1 imaju po dva plusa. Zato me to i zbunjuje. I zaista, ima li netko AS iz 0/1 skupine pa da ima osobnog iskustva s njom? Gdje djetetu idu noge, jesu li stalno skvrčene kao što su joj sad u jajetu, i da li je to neudobno djetetu? (Naravno da je to apsolutno manje važno od sigurnosti, ali me svejedno zanima.)

  4. #4
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    to ti je kao i kod drugih proizvoda koji pokrivaju više funkcija pa rade kompromise
    no jedan plus ne znači da je sjedalica loša, treba malo detaljnije pogledati što se krije iza te ocjene
    ja imam jednu i sasvim sam zadovoljan
    s nogama nemam problema. sjedalica je tako dizajnirana da ima mjesto za noge. uostalom, moja sjedalica se koristi u suprotnom smjeru do 4. godine kad su noge već poprilično duge

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    da ne otvaram novu temu, imam slično pitanje, ali mene zanima da li nakon jaja preći odmah na ovu kombiniranu varijantu 1/2.
    beba ima 9 mj, 10 kg i cca 75cm ili koliko već, ja bih ga u jaju vozila bar još do božićnih akcija

    zašto uopće uzimati ovu varijantu 9-18 kg?
    Posljednje uređivanje od littletunafish : 10.11.2013. at 11:19

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jer su sigurnije, imaju bolje rezultate na testovima.

    Za prelazak iz jajeta u vecu sjedalicu vazno je, osim kilaze, i da se dijete moze samostalno ustati, npr uz namjestaj. Bilo bi dobro da je bar do prvog rodjendana u jajetu.

  7. #7
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Kombinirane često nemaju mogućnost spuštanja u ležeći položaj.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    e to za ležeći sam i sama skužila, a mislim da je to ipak zgodno.
    martinaP što još od motorike? ovaj moj se diže sam, vrlo je siguran u tome, čak nekad nesvjesno napravi korak dva.

  9. #9
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    e to za ležeći sam i sama skužila, a mislim da je to ipak zgodno.
    Nama je ta mogućnost čak i u kategoriji II-III (dakle, kod "velike" djece) jaaako važna.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    e to za ležeći sam i sama skužila, a mislim da je to ipak zgodno.
    martinaP što još od motorike? ovaj moj se diže sam, vrlo je siguran u tome, čak nekad nesvjesno napravi korak dva.
    9 kila i samostalno ustajanje je minimalni uvjet, a sigurnije je da je čim dulje u jajetu (sjedalice manje kategorije su sigurnije).

  11. #11
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    9 kila i samostalno ustajanje je minimalni uvjet, a sigurnije je da je čim dulje u jajetu (sjedalice manje kategorije su sigurnije).
    preporuka je, godinu dana života i samostalno hodanje. promijenilo se s vremenom

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ali kilaza ostaje, ne?

    i hodanje je sad, nije vise ustajanje i hodanje uz namjestaj? wow! ima logike
    Posljednje uređivanje od leonisa : 11.11.2013. at 13:12

  13. #13
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    da, 9 kg je minimum za grupu I
    ustajanje je bilo minimalni uvjet i onda se svi kače odmah na taj minimalni uvjet i brzaju s prebacivanjem
    sad kažemo, preporuka je godina dana života i samostalno hodanje. većina djece ionako ne preraste sjedalicu grupe 0+ do te dobi a fizički su sposobniji preživjeti frontalni sudar u sjedalici okrenutoj prema naprijed.
    uskoro ionako ide novi zakon koji će nalagati da dijete bude u smjeru obrnutom od smjera vožnje duže nego što je to sada.
    i-Size regulativa koja je na snazi od srpnja ove godine kaže da nove ISOFIX sjedalice moraju omogućiti da dijete bude okrenuto u smjeru suprotnom os smjera vožnje do 15 mjeseci starosti.
    Posljednje uređivanje od daddycool : 11.11.2013. at 13:53

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cek, ovo zadnje nisam skuzila.
    to znaci da ce biti kombinirane?
    ili da ce sadasnje 0+ morati "podnjeti" kilazu do 15kg?

  15. #15
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ispravio sam grešku koju sam gore napisao. nije do 15 kg nego do 15 mjeseci.
    da ti pravo kažem, ne znam kako će to realizirati.
    regulativa se odnosi samo na ISOFIX sjedalice i koliko kužim, morati će se modificirati sjedalice grupe I i kombinirane grupe 0+/I
    nova regulativa će također promijeniti kategorizaciju sjedalica koja više neće ići po kilama već po visini djeteta.

  16. #16
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    evo na stranicama Maxi Cosi-a gdje pišu o novoj regulativi baš navode kao jedan od razloga za novu regulativu činjenicu da su roditelji žurili sa okretanjem djece u smjer vožnje:

    4. Prevent up-sizing too early
    In the past, parents have moved their baby to a bigger forward facing seat at around 9 months. This is because the older regulation used a weight-based categorisation that can be mistakenly understood to allow up-sizing at 9 months. The i-Size regulation clearly states that parents can switch from rearward facing to forward facing only when the child is at least 15 months, Only then is the child’s neck strong enough to withstand the impulsive force of an average forward collision.

  17. #17
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Opet ja, s proširenjem prvog pitanja. Naime, nakon nešto proučavanja definitivno smo odlučili naći sjedalicu koja ide u smjeru suprotnom od smjera vožnje. Problem koji sad nastaje je da osim što izbor nije baš velik, postaje gotovo nikakav kad se uzme u obzir da naš auto nema mogućnost montiranja isofix baze (a mi nemamo mogućnost nabavljanja novog auta :/ ). Zna li netko konkretne sjedalice koje se montiraju suprotno od smjera vožnje a bez isofixa? Ja sam uspjela naći samo BeSafe Izi Combi, a voljela bih ju usporediti s još kojom. Mislim, uzeti ćemo nju ako ništa bolje ne nađemo, ali po onome što vidim, strašno je komplicirana za montažu u auto, a i ne sviđa mi se ADAC-ova ocjena kod bočnog sudara ("Durchschnittliche Belastungswerte im Seitencrash"). Zna li netko što to točno znači? Ja s mojim vrlo osnovnim znanjem njemačkog mogu samo zaključiti da to nije baš super.

    Također, pokušala sam naći sjedalice iz skupine 1, a da su okrenute u smjeru suprotnom od smjera vožnje, i uopće ih ne nalazim. Svi spominju da se Skandinavci voze do ne znam kad unazad, a nigdje ne nalazim u kojim to sjedalicama. Ne koriste valjda svi samo BeSafe.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    prosječna vrijednost opterećenja kod bočnog udara. e a ne kužim šta bi to bilo
    jel ti može ova MC 2way pearl bez izofixa?

  19. #19
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Besafe izi combi ide s isofixom, bez isofixa se moze montirati samo u smjeru voznje
    Posljednje uređivanje od S2000 : 13.11.2013. at 22:41

  20. #20
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Besafe izi combi ide s isofixom, bez isofixa se moze montirati samo u smjeru voznje
    Postoji varijanta sa i bez isofixa. Ima tu pod "glavne osobine" http://www.besafe.com.hr/index.php/h...combi-x3#start .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Ne kažem da je to ispravno, ali mi smo svoju malu morali prebaciti u sjedalicu skupine 1 upravo zbog toga što je norma po kojoj su dizajnirane loša. Dozvoljava samo 13 kg. Vjerujem da slične probleme imaju roditelji čija djeca slabije napreduju na kilaži, ali naš problem mogao riješiti samo iskeširavanjem izuzetno velike svote novca za kombiniranu AS koja dopušta vožnju suprotno od smjera vožnje i iznad 13 kg.
    Mi toliko novca nemamo, a vjerujem ni velika većina roditelja u Hrvatskoj.
    Moja curica ima nepunih 10 mjeseci i preko 13 kg. Stavila sam je u AS skupine 1 tek nedavno. Sad, mene interesira jel baš jako veliko zlo za nju vožnja u navedenoj AS obzirom da već dobrano hoda uz namještaj?

    (oprostite što pišem zbrda zdola, ona mi ne da mira )

  22. #22
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jarcice, skupinu 0+ je definitivno prerasla ako ima preko 13 kg.

    S obzirom da je ispunila minimalne uvjete za prelazak u sljedecu kategoriju (ima preko 9 kg i moze samostalno napraviti nekoliko koraka s pridrzavanjem uz namjestaj)-ja bi rekla da je ona sigurna u AS grupe I .

    Svakako da je preporuka sacekati prvi rodendan i da dijete zapravo hoda da bi bilo u sjedalici u smjeru voznje, da bi bilo sto duze u "jaju", no vi ste jaje prerasli i drugog izbora nemas. Imala bi kad ove AS koje idu u suprotan smjer do 18 kg nisu ovako jako skupe.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 14.11.2013. at 11:24

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kažem da je to ispravno, ali mi smo svoju malu morali prebaciti u sjedalicu skupine 1 upravo zbog toga što je norma po kojoj su dizajnirane loša. Dozvoljava samo 13 kg. Vjerujem da slične probleme imaju roditelji čija djeca slabije napreduju na kilaži, ali naš problem mogao riješiti samo iskeširavanjem izuzetno velike svote novca za kombiniranu AS koja dopušta vožnju suprotno od smjera vožnje i iznad 13 kg.
    Mi toliko novca nemamo, a vjerujem ni velika većina roditelja u Hrvatskoj.
    Moja curica ima nepunih 10 mjeseci i preko 13 kg. Stavila sam je u AS skupine 1 tek nedavno. Sad, mene interesira jel baš jako veliko zlo za nju vožnja u navedenoj AS obzirom da već dobrano hoda uz namještaj?

    (oprostite što pišem zbrda zdola, ona mi ne da mira )
    I mojih oboje su imali 13 kg ohoho prije prvog rođendana.

  24. #24
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Besafe izi combi ide s isofixom, bez isofixa se moze montirati samo u smjeru voznje
    Ima BeSafe combi bez isofixa, http://www.besafe.com.hr/index.php/h...d/izi-combi-x3. Mora se dodatno učvrstiti sidrenim trakama, je malo komplicirano, ali savlada se .
    Ova ocjena za bočni sudar je prosječno opterećenje pri bočnom sudaru, ali zato jako malo opterećenje pri frontalnom sudaru.
    Sada ima i Römer neke nove modele koji mogu suprotno od smjera vožnje i do 25 kg, ali ih nisam vidjela uživo.

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ooo da... Koliko je ona kn u usporedbi s onom s isofixom?

  26. #26
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Puno je, ova bez isofixa je 1.000 kn manje .

    Niti mi smijemo preporučiti jednog proizvođača, niti bih ja ikome mogla mirne duše u današnje vrijeme reći da je 3-4.000 kn lako dati za AS.

    Mogu samo reći svoje osobno iskustvo. Moje je dijete imalo s godinu dana 9 kg i nije mi padalo na pamet prebaciti je u smjer vožnje. Vozila se u jajetu do nekih 14-15 mjeseci kada je meni već bio problem uvlačiti je u jaje, a bila sam lijena svaki put ispočetka otkapčati i zatezati pojas automobila oko sjedalice.

    Nakon toga je prešla u BeSafe i vozila se do 18 kg (4 godine) suprotno od smjera vožnje, onda je zbog kilaže prešla u grupu 2.

    U sestrinom autu sam imala Römer First Class koja je isto do 13kg u suprotnom smjeru, ali je sama sjedalica veća, pa se poslije okreće u smjer vožnje. Tu je izdržala do neke 2 godine u suprotnom i onda smo morali okrenuti. Izdržala bi možda i duže što se tiče kilaže, ali sam imala problema s učvršćivanjem, a u smjeru vožnje ima kopča pa je bolje držalo.

    Manji je problem sa sitnom djecom, jer za njih ima više izbora.
    Ovi koji natuku 13 kg prije godinu dana su veći problem, jer za njih osim BeSafe-a i sad te nove Römerice http://www.britax-roemer.com/car-sea...-seats/max-way 9-25 kg ništa ne ostaje u suprotnom smjeru.

    O iznosima za AS nema uopće smisla raspravljati. BeSafe je skoro prosječna plaća (ako imaš sreću da radiš), pa sad mi dalje možemo pjevati pjesme o sigurnosti .

  27. #27
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Mislim da su Izi Combi bez isofixa oko 3300 kn, a ove sa oko 4400. Nije mala razlika.

    Od Römera sam našla 3, jednu su navodno povukli iz prodaje zbog previše štetnih tvari (MaxFix), druga ima malo lošiju ocjenu od IziCombi na ADAC-ovom testu (MaxWay), a za treću ne mogu naći rezultate testova (Multi Tech II).

    EDIT: dok ja napišem post, već stigne drugi odgovor...
    Posljednje uređivanje od mifija : 15.11.2013. at 11:41

  28. #28
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja imam problem i sa svojim mrsavkom, prerastao jaje po visini, a nikako do 9 kg za smjer voznje,,, a sad prerasta besafe COMFORT jer ce mu pojasevi sjedalice uskoro biti ispod ramena (ova ide samo u smjeru voznje), a nema jos kg za sljedecu kategoriju (ima tek 13 kg i 3,5 god)... Znaci treba mi kombinirana koja ima viiisoke utore kad se vozi u kategoriji I, a da kasnije ta AS moze posluzit i kao kategorija II. Dubrovnik di zivim je tako ogranicen s ponudom AS, a kupiti sjedalicu bez probe je tesko, pogotovo kad trazis nesto za specificnu situaciju...

  29. #29
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zadnju godinu je dobio kil, znaci da bi 15 kg mogso imati za godinu ipo-dvije... Znaci treba mi AS sa viiisokiiim utorima pojaseva... Imate prijedlog?

  30. #30
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Jesi probala Evolvu? Nama je ona druga AS, jer mi je nakon što je prerasla First Class po visini, trebala kombinirana I/II. Do 18 kg se vozila s pojasevima i bila joj je OK visina.
    Ili da ideš u drugom smjeru i uzmeš Kiddy sonim jastukom ispred. Imaju fantastične rezultate chrash testovima. Poslije 18 kg jastuk samo makneš i koristiš kao grupu II.

  31. #31
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koliko je imala god s 18 kg prije nego je prerasla evolvu? Znas li mozda visinu?

    U toj s jastukom ispred sam i razmisljala... U njoj nista ne sputava visinom... Naslon za glavu se isto moze dosta podignuti u vis?

  32. #32
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jedino sto je zivo dijete od 3,5 god tesko priviknuti na taj jastuk ako do sad nije to koristio... Lako je malisane pridobiti.. Bit ce to borba

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Moja nije željela ni čut za te AS s jastukom sprijeda (razmatrali smo Kiddy ili Cybex), a imala je samo 9 mjeseci.

    Iako to nema veze više toliko u našem slučaju, ali interesira me, ako je AS dizajnirana do određene kilaže (13kg, 18kg, ...), da li se to onda odnosi na težinu golog djeteta ili na sveukupno opterećenje u AS? Robica može dodati nekih 300-400 g (bez zimske jakne).

  34. #34
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Imala je 4 god i skoro 110, ali mislim da joj je bilo taman na kanp po visini pojaseva. Opet neko dijete ima veću glavu, duži vrat, kraći trup, nije ni visina skroz odlučujuća u sjedećem položaju. Moraš probati.

  35. #35
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A bas tog me strah... Potrosili smo 2200 na besafe, sad opet treba cca 2000 za neki I/II kategoriju, i strah me da i tu ne preraste za pola godine pa da moram kupovati trecu sjedalicu prve kategorije.. Jer on ce tu visinu sigurno doseci prije nego bude imao 15 kg... Nemam ih gdje isprobati, moram trazit ljude koji je imaju...

  36. #36
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja se razmisljam hoce li moja uspjeti ostati u 0+ do 9kg ili cu morati kombinirati kombinirati. ima jos samo par cm. i 1kg.

  37. #37
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Skupe su ove kombinacije djece koja nisu "standardnih" dimenzija..

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jap...

  39. #39
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Molim vas, razjasnite mi ovu novu preporuku u vezi samostalnog hodanja. Da li se tu misli da dete treba napraviti nekoliko koraka unapred bez ikakvog pridržavanja ili se računa i bočni hod uz nameštaj? Sin mi ima 20 meseci i 12 kg. Jaje je odavno prerastao po visini, ali je problem što zaostaje u krupnoj motorici. Uspravio se na noge tek sa 18 meseci. Čeka ga cybex pallas, ali nisam htela još da ga stavljam u njega, a sad vidim i da je taj zahtev pooštren. Znam da je najsigurnije da ga vozim u obrnutom smeru do 18kg, ali nažalost, nemogu da nabavim takvo sedište.

  40. #40
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    trebalo bi se posavjetovati sa liječnikom
    nažalost, kod nas su slabo informirani po tom pitanju
    samostalan hod (samostalno koračanje bez pridržavanja) je pokazatelj da je muskulatura dovoljno ojačala te da su i mišići vrata dovoljno snažni da zadrže glavu u slučaju frontalnog sudara

  41. #41
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Hvala na informaciji. Pitaću i fizijatra, naravno, ali do kontrole ima još...
    Posljednje uređivanje od IvanaR : 04.01.2014. at 17:22

  42. #42
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U cemu se sad vozite?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne znam di tocno staviti ovi pitanje pa evo ovdje
    Dakle, romerica babysafe s isofixom - kad se vozi u autu bez isofixa i veze samo remenom, treba li je prvo staviti na bazu pa vezati remenom ili ide direktno na sjedalo auta?
    Valjda se kuzi kaj pitam...

  44. #44
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ginger ide direktno na sjedalo i tako se veze pojasom auta, bez baze. Btw mi bazu koristimo tek od njenih nekih 9 mj, do tad nam nije bila dobra jer je malena bila preokomito.

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx, tak sam i stavila, al mi onda sinulo da mozda treba i baza
    Al ne volim to bez baze, ne djeluje mi dovoljno sigurno
    Uvijek se pitam jel dobro vezano...
    Ja sam ih sve tri vozila s bazom, nisam primjetila da je preokomito
    Jel imas jastucic za novorodjence? S tim bi trebalo biti ok

  46. #46
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Imam jastucic, odavno izvađen stvar je u autu rekla bi, nama je zadnje sjedalo onako dosta nakoseno pa je to problem. Sad kad je veća je ok, iako joj i sad nekad dok zaspi glavica padne prema naprijed

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •