Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: AS sa jastučićem

  1. #1
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno AS sa jastučićem

    Pronašla sam samo staru temu o kombiniranim 1-2-3 AS koje koriste zračne jastučiće umjesto pojasa u 5 točaka i tamo je zaključak da je to za djecu ispod 13 kg nedovoljno sigurno.

    S obzirom na to da su se pojavile i novije AS grupe 1 koje koriste isti sustav zaštite, a imaju jako dobre ocjene na ADAC-ovim testovima iz 2013. http://www.adac.de/infotestrat/tests...ID=191&nc=True, zanimaju me vaša mišljenja i iskustva.
    Posljednje uređivanje od puntica : 16.02.2014. at 16:21

  2. #2
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne kužim o kakvim zračnim jastučićima je riječ

    misliš li na sjedalice Kiddy ili Cybex, kao npr. ove http://cybex-online.com/hr/carseats/juno2fix.html ?

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    da, imaš pravo
    negdje sam se pogubila u pregledavanju sjedalica i sjedalica i preimenovala sigurnosni jastučić u zračni

    molit ću admine da promijene tu glupost bar u naslovu

  4. #4
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ma ok. ja sam mislila da je nešto novo za što još nisam čula

    ja vjerujem da ocjene ne bi bile tako dobre da sjedalica stvarno nije kvalitetna i zadovoljava sigurnosne uvjete
    svejedno bih pazila da dijete može samostalno hodati i da ipak bude teže (bliže 13kg, nego 9kg u svakom slučaju)

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moj je taman na po puta, ali ne mislim ga premještati dokle god stane u MC Cabriofix, mada je velik i neće još dugo...
    Ne hoda samostalno, ali se sam digne na noge iz sjedaćeg položaja i hoducka uz namještaj.

    Da te još pitam, gledam i ove AS od 9-36 kg. Pretpostavljam, s obzirom na to da će u višu kategoriju ići dosta rano (ima 8 mjeseci, 11-tak kg i blizu 80 cm) da je bolje da idem na AS 1 kategorije nego u tu kombiniranu 1-2-3?

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    MC Cabriofix je do 13kg, pa ga nemoj nikako prije toga premještati, premali je on još za sjedalicu u smjeru vožnje

    općenito su kombinirane sjedalice imale nešto slabije rezultate na testiranjima, ali ove navedene gore, imaju sasvim dobre ocjene
    ali svejedno sjedalice tih istih proizvođača kategorije 1 imaju bolje ocjene (imaju po 2+) nego kategorija 1-2-3 (koje imaju 1+)

    na ovom linku imaš te sjedalice
    cybex
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...ID=191&nc=True

    kiddy
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...ID=191&nc=True

    dobro prouči (sve proizvođače), pogledaj sjedalice uživo, pokušaj ih staviti u auto da vidiš kako sjedaju na sjedalo auta, kad malac još malo naraste sjedni njega u sjedalicu, pa tek onda odluči

  7. #7
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Hvala na savjetu.
    Kiddy i Cybex sam i gledala, samo sam planirala kupiti na neviđeno
    Auto mi je 2013. godine, i kod oba prizvođača je naveden kao kompatibilan, pa kao...
    Ali mislim da ću poslušati tvoj savjet i pogledati obje uživo, kako sjedaju, materijal i kako malac paše u nju.

    Ne planiram ga prebacivati prijevremeno, ali sad imam nešto više vremena, pa sam se planirala sa tim pozabaviti

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Mi imamo kiddy 1-2-3. Stariju sam prebacila u nju s 2 godine jer je vristala svaki put kad sam je morala vezat pojasom, u ovoj se preporodila. Sad ima 6 godina i vozi se u njoj bez jastuka. Mlada ima 2 godine i vozi se u as 9-13, i ne place lol
    Po meni je 2 godine neko taman vrijeme za prebacivanje u takvu kombiniranu, prije toga su premali, a i te sjedalice se ne daju u lezeci polozaj, pa nisu dobre za male spavalice
    Daju se samo malo spustit, ali to nije ni priblizno ok polozaj za spavanje

  9. #9
    Alcantra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    jug
    Postovi
    166

    Početno

    Mi koristimo Kiddy Phoenixfixpro 2 za 9-18 kg. Kupili je na nevidjeno ali dogovorili mogucnost povrata ako mali ne prihvati. Trebalo je malo vremena ali se inace bunio u autosjedalici. Poceli smo je koristiti sa godinu dana i ca 10,5 kg.

  10. #10
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Može pitanje za one koji koriste tu AS s jastukom malo duže, kako je djeci u njoj ljeti? Sada imamo Roemer Duo plus i ljeti u njoj bude mokar od znoja, ne samo leđa, čitav: kosa, vrat, trbuh ispod pojaseva, baš sve.
    Da li je u tim stolicama s jastukom ljeti bolje ili gore?

    Imamo priliku sada dobiti takvu stolicu (ne znam sada točnu marku, ali vidjela sam je uživo, neka Kiddy), pa ne znam hoće li mu ljeti s tim jadtukom biti previše vruće?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •