Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 240 od 240

Tema: "Slatki " mali promašaji

  1. #201

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Eh da,sjetila sam se još nečega što mi je ružno a mom mužu me zbog toga smatra nekulturnom i zločestom .Ne volim na zidovima one stare slike iz obitelji.Znate one crno bijele isjenčane slike sa posvijetljenim obrazima i možda dodanom bojom za ljepši ugođaj.Mislim,kužim ja da ljudi vole imati svoje pretke na zidu i sve to ali ja se bojim takvih slika,bacaju me u depresiju i izazivaju baš neki ružan osjećaj,ne znam zašto
    Ja imam jedan zid samo za takve fotografije. Neki od ljudi na slici su već davno mrtvi, a neki su još ovdje, a ja sve te drage likove želim imati na oku.

    Ja ne volim kad oni imaju mene na oku...

  2. #202
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma da,ni ja isto.Nekako mi takve slike stvaraju baš neku tužnu atmosferu i ja u svojoj kući to nebi stavila.Ali kažem,svi smo različiti i svatko ima svoj ukus pa što god netko tu napisao da mu se ne sviđa netko drugi baš to ima u svojoj kući.O ukusima se ne raspravlja.Netko je rekao i da ne voli plastične stolnjake,a ja samo to i stavljam,ne volim one krpene.Kod mene je živi cirkus,puno boja,šarenila a zodovi krcati spidermana,nema i pink pantera .Nekome bi se želudac okrenuo da dođe kod mene a meni je to baš super

  3. #203
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ajmeee! sramežljiva, ti nisi za moju kuću!
    ni sama ne mogu vjerovati koliko mi stvari stane po gornjim elementima, frižideru...
    plastičnih stolnjaka imama, svekrvi zahvaljujući (za stol u dvorištu).
    nije da su mi oku ugodni, ali našla sam smisao u funkcionalnosti.
    bolje to, nego da ovako gledam svekrvu.

    mene malo šta može :shock:

  4. #204
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ja radije imam plastični stolnjak neg peglam platneni. I tak sam se već na njih navikla da su mi postali i lijepi (ima čist zgodnih uzoraka)

  5. #205
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Eto, sto ljudi - sto ćudi
    Ja radije peglam pola sata platneni stoljnjak nego da stavim plastični. Jedva sam mamu odvikla plastike dok sam još bila kod nje

    A ne volim vidjeti u regalima knjige u kompletu koje nitko nije nikad ni prolistao a kamoli pročitao. One koje su kupljene da popune policu :/

  6. #206

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja uopće nemam nijedan stolnjak doma

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sandraL prvotno napisa
    Eto, sto ljudi - sto ćudi
    Ja radije peglam pola sata platneni stoljnjak nego da stavim plastični. Jedva sam mamu odvikla plastike dok sam još bila kod nje

    A ne volim vidjeti u regalima knjige u kompletu koje nitko nije nikad ni prolistao a kamoli pročitao. One koje su kupljene da popune policu :/
    a možda su to one knjige iz salona namještaja, lažne

  8. #208
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sandraL prvotno napisa
    A ne volim vidjeti u regalima knjige u kompletu koje nitko nije nikad ni prolistao a kamoli pročitao. One koje su kupljene da popune policu :/
    hmmm... moje izgledaju da su čitane 1000 puta... kad mi dijete voli preslagivati knjige po polica i hodati po njima

  9. #209
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Sjetila sam se još nečega...
    Ne volim neuredno dvorište, ono u kući sve tip-top a vani blato, stari štednjak i sl. ruzinava bijela tehnika, nabacane daske, grane to mi je opća katastrofa. Ajde ok ako je izad kuće ali ispred ulaza,

  10. #210
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj sandraL prvotno napisa
    Eto, sto ljudi - sto ćudi
    Ja radije peglam pola sata platneni stoljnjak nego da stavim plastični. Jedva sam mamu odvikla plastike dok sam još bila kod nje

    A ne volim vidjeti u regalima knjige u kompletu koje nitko nije nikad ni prolistao a kamoli pročitao. One koje su kupljene da popune policu :/
    a možda su to one knjige iz salona namještaja, lažne
    Enciklopedija jug. zavoda, komplet pomorskih enciklopedija - imaju još uvijek moji starci. Koliko "metraže", a sad imamo the allmighty google. Na te stvari, vidiš, čak i nisam nostalgična, google mi je fantazija.

  11. #211
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim, mi smo ih normalno konzultirali tijekom našeg školovanja (ne pomorsku enciklopediju, nego opću), ono vadiš tešku knjigu, listaš, modrice od njih dobiješ koliko su teške. A sad klik-klik po laptopu od kile i po i - voila, evo pojma, a da ne govorim o Wikipediji. To mi je ipak promjena na bolje .

  12. #212
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    da ne govorim o Wikipediji. To mi je ipak promjena na bolje .
    zar na Wikipediji ne pišu laici, ljudi kao što smo mi?
    Zar nema svatko pravo napisati tekst?

  13. #213

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Ja ne volim muzeje sve tip top pa se bojim sjesti a jos koliko me strah da mi djeca ne razbiju ili ne proliju nesto u tim muzejima.Volim kristal i cuvam heklano to je moja mama meni dala i samo koliko se trudila da napravi ta heklana cuda i koilko je stedila za taj kristal tako da meni je ok .Kome smeta nek ne gleda ja u goste idem zbog ljudi ne zbog slatkih malih promasaja i sve pet.

  14. #214
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    da ne govorim o Wikipediji. To mi je ipak promjena na bolje .
    zar na Wikipediji ne pišu laici, ljudi kao što smo mi?
    Zar nema svatko pravo napisati tekst?
    Postoje i tamo moderatori, jedan od hrv. moderatora je moj bivši kolega. Meni se sviđa što su tekstovi user-friendly - za nabrzaka doć' do nekog infaća odlična je, naravno, uvijek uzimaš s malim odmakom baš zbog toga što su suradnici ne baš skroz provjereni. Ali, postoji i Encyclopedia Britannica na CD-u - isto ne zauzima puno mjesta. Meni je ta opcija s metrima teških knjiga manje draga od tog komprimiranog oblika.

  15. #215
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    da ne govorim o Wikipediji. To mi je ipak promjena na bolje .
    zar na Wikipediji ne pišu laici, ljudi kao što smo mi?
    Zar nema svatko pravo napisati tekst?
    Ima, zato je Wikipedija, usprkos moderatorima, vrlo nepouzdan izvor podataka.

    Iako sam velika poklonica interneta, općenito bih rekla da je i sam dosta nepouzdan, jer se na njemu može naići zaista na sve i svašta. Svatko može dizajnirati izvrsnu stranicu i odgovorno tvrditi da je stručnjak za... you name it... i staviti hrpe krivih podataka. Internet je dobar za brzinsko i površno upoznavanje s materijom koja nam nije pretjerano važna, a ukoliko se radi o iole važnijim stvarima, svaki podatak s neta potrebno je i tri puta (ne jednom!) provjeriti u nekoj pouzdanoj publikaciji.

    Ne bih povjerila internetu ni svoje, a još manje obrazovanje svoje djece.

    Sorry na offtopicu, nisam mogla odoljeti.

    On topic: što se tiče kompleta knjiga, imam ih nekoliko kod kuće i većinom su pročitane. Koliko god to nekom djelovalo čudno, postoje ljudi koji zaista čitaju knjige.

  16. #216
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sanja, oprosti na ot, ali ako je tako, zašto si ti onda velika poklonica interneta? Zar je internet zbilja takva 0? (ne uzeti moje riječi doslovno).

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Wikipedia je odlična za sve prirodoslovne, tehničke i matematičke teme, dok je u društvenim a pogotovo političkim treba uzeti s oprezom

    Ali i papirnate enciklopedije imaju svojih pristranosti, recimo mene je jako živcirao američki World Book koji kao da je stvarno pisan za stereotipnog "priglupog Amerikanca"... da ne komentiram enciklopedije iz doba socijalizma

    I da, postoje ljudi koji čitaju knjige i nakon toga izgledaju netaknute :shock: npr. knjige iz biblioteke Vjeverica koje je MM čitao kao klinac

  18. #218
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Wikipedia je odlična za sve prirodoslovne, tehničke i matematičke teme, dok je u društvenim a pogotovo političkim treba uzeti s oprezom
    kad sam tražila neke podatke s područja biologije, na wikipediji sam našla kompilirane tekstove koje sam već i sama pospremila kao najkvalitetnije.

    a sad natrag na temu, molim!

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    on topic:
    uopće ne doživljavam kao promašaje što god se nekom sviđa držati u stanu. Pogotovo mi je bez veze izjednačiti gobleni=kič, kristal=kič itd.
    Plastične lonce za cvijeće i sama imam jer sam lijena nabaviti nekaj bolje
    Suveniri... sestri sam kupila modernu umjetnički oslikanu babušku u Rigi i dandanas mi je žao što ju nisam zadržala sebi

  20. #220
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Sanja, oprosti na ot, ali ako je tako, zašto si ti onda velika poklonica interneta? Zar je internet zbilja takva 0? (ne uzeti moje riječi doslovno).
    Poklonica sam interneta jer smatram da je izvrstan za mnoge stvari, od komunikacije do informiranja (mislim na dnevno informiranje - novine, tv i sl.), zabave, pojednostavljenja života u smislu online kupovine, online rezervacije različitih ulaznica i putovanja i još mnogih drugih stvari, vjerujem da bi mi bilo teško živjeti bez njega i ni u kom slučaju ne mislim da je on nula, ali ne bih ga uzela kao pouzdano sredstvo educiranja, što mnogi, na žalost, čine.

    Pogledaj samo koliko je na netu sličnoizgledajućih siteova o roditeljstvu. Na većini ćeš pronaći tekstove o dohrani s navršena četiri mjeseca, o korištenju hodalice, o "uspavljivanju" uz plač i sl. Svaki od tih siteova sam sebe promovira kao relevantan i pouzdan izvor informacija (što se samo po sebi razumije - nitko neće napisati "znate, mi smo grupa poluinformiranih, ali zato lakomih laika koja hoće zaraditi lovu na bannerima, pa smo osnovali stranicu na kojoj naivnim surferima nudimo nepouzdane informacije"). Slična bi se analogija dala povući za mnoga druga područja. Nedavno sam čitala da su liječnici na nekoj svjetskoj konvenciji s užasom zaključili da je preko polovice medicinskih savjeta na internetu u najmanju ruku netočno, a često i štetno. Ne vjerujem da u medicinskoj enciklopediji ili u tiskanoj medicinskoj literaturi možeš pronaći baš takav omjer netočnih ili štetnih podataka i zato, kad je riječ o ozbiljnim temama (bez obzira na područje o kojemu se priča) ipak više vjerujem tiskanim publikacijama za koje znam da su prošle postupak recenziranja, uređivanja i sl.

    Konkretno, u svojoj sam struci (za koju sam itekako relevantna) na netu pronašla takvih gluposti da još uvijek ne mogu odlučiti bih li se smijala ili plakala - no, ljudi su u tolikoj mjeri zanemarili knjige kao izvor podataka da više vjeruju internetskoj stranici iza koje stoji apsolutno anonimna osoba (koja može napisati što god joj srce želi), nego znanju dobivenom formalnim obrazovanjem.

    Ajvi, sorry na offtopicu , neću više, no htjela sam Dijani odgovoriti na pitanje.

  21. #221
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sanja, hvala na iscrpnosti.
    ajvi, neću ni ja više skretati s teme.

  22. #222
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bilo bi šteta razvodniti diskusiju o plastičnim stolnjacima i heklanim podmetačima za čaše.

  23. #223
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    meni se većina toga u svekinoj kući ne sviđa, baš isto tako kako je i njoj u mojoj većina :shock: ...............
    po meni - "promašaji" iz kuće stvaraju dom!

  24. #224
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    mogli bi početi nabrajati kaj imamo doma:

    Ja sam od familije iz Australije dobila porculanske koale - u jednu se stavi šećer u drugu mlijeko. Tada sam imala 18 godina i to mi je bilo nešto prestrašno. Držala sam ih u kredencu skroz otraga. Sada su mi baš slatki.

  25. #225
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja isto u jednoj vitrini držim "kičaste" suvenire koje kad vidim, pogotovo ovako na hrpi - i nemaju neku estetsku vrijednost, ali s obzirom da sam ih dobila iz japana, jedan iz meksika, jedan iz berlina, pariza sa svojih putovanja, meni imaju posebnu vrijednost iako kad ih netko ovako vidi u vitrini reći će potpun promašaj!

  26. #226
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    mogli bi početi nabrajati kaj imamo doma
    Mogli bi.

    Ja imam onu sniježnu kuglu i stoji mi na pisaćem stolu. Jako mi je srcu draga i neopisivo važna.

    Moja baka je prije puno godina od neke dalje obitelji iz Australije dobila prestrašnog kič-klokana kojeg je držala u predsoblju. Kad smo jednom bili kod bake i dede, baka je klokana poklonila curama i one su se neko vrijeme igrale s njim, a zatim ga bacile na hrpu s malo korištenim igračkama. Baka je prije dva tjedna umrla , a klokan je izvučen iz te hrpe i sad stoji izložen na vrlo vidljivom mjestu.

  27. #227
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    po meni - "promašaji" iz kuće stvaraju dom!
    :D super receno

  28. #228
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    sniježnu
    snježnu

    Tako mi i treba kad stisnem "Pošaljite" umjesto "Pregledajte".

  29. #229
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ajvi, sorry na offtopicu , neću više, no htjela sam Dijani odgovoriti na pitanje.
    evo, i ja se unaprijed ispricavam na offtopicu, ali kako mi je ova tema profesionalno u fokusu, ne mogu presutjeti

    naime, to sto je nesto 'na internetu', apsolutno nista ne govori o kvaliteti sadrzaja.
    I na internetu ima relevantnih, recenziranih, provjerenih, napisanih od velikih autoriteta, informacija.
    Dapace, u sve vise podrucja, kljucne informacije se objavljuju prvenstveno u mreznom obliku, a tiskana forma kasni (u humanistickim podrucjima, pretpostavljam da i Sanja o tome prica, jos nije tako).
    Uglavnom, internet nije samo za zabavu, internet je postao mjesto na kojem se radi (ne samo objavljuje) ozbiljna znanost.

    Wikipedia je pak poseban slucaj, i ja sam tu vrlo blizu ovom odusevljenju koje pokazuje Ina33.
    Da, nju pisu obicni ljudi, ali ne uvijek laici. Vazno je to da je pisu zaljubljenici u neko podrucje, i da vise ociju uvijek vise vidi, a vise mozgova vise zna. U tome je njena garancija kvalitete. Naravno da nije apsolutno pouzdana, ali istrazivanja su pokazala da su podjednako nepouzdane i klasicne enciklopedije.

    Uglavnom, na internetu se moze naci svasta, ali treba znati prepoznati i procijeniti kvalitetu. Kao i kod tiska (pa tiskaju se i glorije, 24 sata....)!

    Sorry, morala sam.

  30. #230
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    a zakaj, veseli me to što si napisala.

  31. #231
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    naime, to sto je nesto 'na internetu', apsolutno nista ne govori o kvaliteti sadrzaja.
    Slažem se.

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    I na internetu ima relevantnih, recenziranih, provjerenih, napisanih od velikih autoriteta, informacija.
    Ponovno se slažem.

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Dapace, u sve vise podrucja, kljucne informacije se objavljuju prvenstveno u mreznom obliku, a tiskana forma kasni
    I s tim se slažem.

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    (u humanistickim podrucjima, pretpostavljam da i Sanja o tome prica, jos nije tako).
    Upravo tako!

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Uglavnom, na internetu se moze naci svasta, ali treba znati prepoznati i procijeniti kvalitetu. Kao i kod tiska (pa tiskaju se i glorije, 24 sata....)!
    Eh znaš u čemu je razlika? U tome što ti nitko neće reći "ti koja si diplomirala/magistrirala/doktorirala xy struku nisi u pravu, jer sam u Gloriji pročitala suprotno", ali će ti reći da nemaš pojma zato što suprotan podatak stoji na internetu. Almighty internet. Božanstvo internet. Internet je uvijek u pravu.

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Sorry, morala sam.
    I ja. Ajvica, sorry.

    Nadam se da sam se iskupila snježnom kuglom i klokanom.

  32. #232
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sanja, moraš izbockati bar jedan goblen!

    ako želite nastaviti na ovu temu mogu vas splitati i prebaciti na kso, ali smislite što ćete reći mammi san kad vas pita kakve veze tema ima s roditeljstvom.

  33. #233
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ne bih ja vise puno, pokusavam sto manje postati i ne zalaziti puno na forum
    ali morala sam Sanji malo proturjeciti, iako sam pretpostavljala da cemo se na kraju sloziti!

  34. #234
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    sanja, moraš izbockati bar jedan goblen!
    Izbockala sam pola u nježno doba svoje mladosti, kad su mama i baka od mene pokušavale napraviti žensko.


    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    iako sam pretpostavljala da cemo se na kraju sloziti!
    Ma naravno, rekoh da sam velika (v-e-l-i-k-a) poklonica interneta, no ipak ga doživljavam s dozom rezerve. Naime, potrebno ga je znati koristiti, što mnogi, na žalost, nisu savladali, pa uzimaju podatke s interneta kao a priori točne; valjda su vrijedni samo zato što su s neta (?!). :? Mislim da je net raj za površne ljude kojima se ne da pročitati knjigu od 300 strana, pa iskopaju članak od karticu-dvije i proglase ga svetom istinom. :/

    Nego... Čime se baviš da ti je internet u profesionalnom fokusu?

    On topic, ne mogu vjerovati da to do sad nisam napisala - ranih osamdesetih sam nekoliko puta bila u kući koja je u dnevnoj sobi imala izrezbareni masivan hrastov namještaj s izloženim kristalom, figuricama, sve po peesu, no highlight je bio zid sa sasvim prikladno odabranom fototapetom: silueta zaljubljenog para (čini mi se većeg od prirodne veličine) koji, držeći se za ruke, šeta tropskom plažom, naravno, u susret zalazećem suncu. Na tom istom zidu su, negdje u visini romantičnog neba, visili jelenji rogovi, nekoliko komada.

    Beat that.

  35. #235
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Nego... Čime se baviš da ti je internet u profesionalnom fokusu?
    ja sam teta knjiznicarka, i bavim se bas elektronickim izvorima informacija (znanstvenim)

    a po pitanju kica, deklariram se kao ljubiteljica.
    Kao mala sam obozavala kic, onda sam se neko vrijeme pravila da imam ukusa, a sad opet sve vise volim kicasto, sareno i raznoliko!

  36. #236
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ono gore mi je slucajno uletio smajlic koji se belji!

  37. #237
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj "SanjaEh znaš u čemu je razlika? U tome što ti nitko neće reći "ti koja si diplomirala/magistrirala/doktorirala xy struku nisi u pravu, jer sam u Gloriji pročitala suprotno", ali će ti reći da nemaš pojma [b prvotno napisa
    zato što suprotan podatak stoji na internetu.[/b] Almighty internet. Božanstvo internet. Internet je uvijek u pravu.
    No chance! Uzimam sve uz primjerenu rezervu - pa nek' je pročitano i u Britannici, Wikipediji, bilo na TV-u, novinama. Oni koji kažu - pročitala u Gloriji, isti su mentalni sklopovi koji će reć' - ali meni je reka likar', susida, pedijatar, tata i sl. Znači - ne treba po meni ništa nekritički, ma rekao to i Einstein sam. Ja imam suprotno - moja mama govori da je internet vražje djelo i sl. Njoj i mojoj pokojnoj noni (none učiteljica - VŠS, mama profesorica - VSS) je najautoritet - spikeri s TV dnevnik HTV 1. Meni je net super demokratičan, brz i komprimiran. Ako baš treba nešto puno, puno stručno, onda ću uložit malo više truda, ali ovako za nabrzakenzi cross-checking nečeg - savršen je. Zato sam malo pretjerala (takva sam - dramatična) pa rekla da je meni guglić allmighty jer guglića naprosto obožavam. Ovo je fakat zanimljiva tema, sudjelovat ću ako se igdje odcijepi.

    A da nabrojim što imam doma:

    - konfete s vjenčanja (nije dosad nabrojeno), ali to mi je isto ono totalni kliše - i još ih držim u staklenoj vitrini (dobro, Billy birkenfurnier iz Ikee, ali ipak)
    - slike s vjenčanja od moje sestre (u istoj vitrini), slike dragih iz splitskog dijela obitelji
    - dječje crteže na frižideru
    - ne znam koliko umjetnički vrijedne male akvareliće kupljene u Malti i na Kanarima jedan pjatić (nije na zidu, nego na polici), pa čak i potkovu iz Stubice

    Mislim da je to to od đinđuva u mom stanu, ako osvijestim još pokoju, nadopisat ću...

  38. #238
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa

    On topic, ne mogu vjerovati da to do sad nisam napisala - ranih osamdesetih sam nekoliko puta bila u kući koja je u dnevnoj sobi imala izrezbareni masivan hrastov namještaj s izloženim kristalom, figuricama, sve po peesu, no highlight je bio zid sa sasvim prikladno odabranom fototapetom: silueta zaljubljenog para (čini mi se većeg od prirodne veličine) koji, držeći se za ruke, šeta tropskom plažom, naravno, u susret zalazećem suncu. Na tom istom zidu su, negdje u visini romantičnog neba, visili jelenji rogovi, nekoliko komada.

    Beat that.
    Mislim da je pobjednik pronađen, sve dok se nisu ukazali jelenji rogovi na tropskom nebu mi se i nije činilo da ima još i neke šanse da netko drugi odnese prvo mjesto ! Mislim da bi moglo u neki Almodovarov film - točno vidim, kamera šara i dolazi do rogovlja i onda počinje nekakav suludi zaplet s trilijunom vrištećih likova. Genijalno!

    E, da, ima još jedna stvar koja mene fascinira - plastični sokoli (valjda za plašit golubove). Naime, od nas u Novom ZG-u obitava jedno jato tako da je meni sad balkon premrežen, a u neko vrijeme sam se i ja (u očaju) bavila mišlju da stavim plastičnog sokola (ili metalnog - ne znam točno kakvi su) na balkon (među tada plastičnu stolariju) da straši taubeke. Vidjela sad jednog takvog na novom apartmanu na Braču. Kuća svijetlo zelena, na balkonu kao ograda one kolone od stupova, a nasred ograde stoji soko i čuva balkon.

  39. #239
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne volim kad sam u kući/stanu koji izgleda kao da tu nitko ne živi, draži su mi kič i kreativni nered od minimalizma i pretjerane urednosti.

    Mrzim fotelje, po meni su to otimači prostora, i ne volim vidjeti malu dnevnu sobu u kojoj moraju biti i regal i trosjed i fotelje i stolić, a kad hoću na taj trosjed ili fotelju sjesti sve si noge ubijem na ćoškove od stolića.
    Šank, kao element u kući koji ima ulogu odvajanja prostora za kuhanje od prostora za blagovanje i boravak mi je ok, ali onaj s okrenutim bocama s pićem koje se toči kao u bircu, halogenim lampicama i barskim stolcima mi je too much.

    Na policama imam brdo skupljača prašine, i suvenira, i bočica s parfemima, i umjetno cvijeće što su ga klinci od nekud dovukli, brdo stvarčica koje su napravili kod kuće ili u vrtiću.
    Pravo drvo obožavam, i namještaj i parket.

  40. #240
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    U čem je poanta gondolice na TV-u, čemu služi (osim potpirivanju chatanja i ubijanju u pojam rođenih esteta)?

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •