Vidi rezultate ankete: Koliki su vam redoviti mjesečni troškovi života?

Glasači
86. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • 9000 kn - 11000 kn

    18 20.93%
  • 7000 kn - 9000 kn

    26 30.23%
  • do 7000 kn

    21 24.42%
  • 11000kn - 15 000 kn

    16 18.60%
  • vise....

    5 5.81%
Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Troškovi jedne obitelji

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Troškovi jedne obitelji

    Nadam se da ovo netko ne doživljava kao zadiranje u privatnost. Stoga ću i otvoriti u obliku ankete kao dodatak.

    Zanima me koji su nam(vam) fixni troškovi na mjesečnoj bazi. Nekada se zaprepastim s koliko malo ljudi uspiju preživjeti i to čist ok, a opet s druge strane neki ljudi koji plivaju u lovi pak se isto pitaju za nas, pa me stvarno zanima koja je to zlatna (realna) sredina.

    Znači, oni fixni mjesečni troškovi koji se ne mogu izbjeći! I da li su nam na popisu neizbjeznih točaka iste stvari? Bas vidim sad pišem benzin... teoretski se to moze izbjeci, pa ne mora se bas s autom ici na posao.... ili mora? Itd itd...

    Uglavnom, evo naseg primjera.... uz pomoc e-zabe jasno sam vidjela troskove po ducanima (Maestro kartica) pa mi je trosak za hranu sasvim jasan.

    REŽIJE plus KREDIT= 3000 kn
    HRANA = 5000 kn
    BENZIN = 1000 kn
    _____________
    9000 kn neizbjeznih mjesečnih troškova!

    Tu nije uračanut trošak za razne gušteve, knjige, cd-e, odjeću, obuću za nas, djecu... stvari za auto kad nešto treba, pokloni za frendove, donacije itd itd.... i ostale neznane troskove jer uvijek iz nekog razloga na redovitoj bazi potrosimo jos 2000kn na "ne znam sto".

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::

    Kalkuliram....
    malo me panika hvata, agent odbio produziti ugovor sa mnom nakon 3. odbijenog posla, tako da sam sad... :/ Ameri ne pozdravljaju majčinstvo i uopće čovjeku nije jasno zašto ne mogu doletjeti tamo kad mi je beba već tako velika (7mjeseci!!!).... uzas.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Režije + telefon = 1600 kn
    Krediti (još malo, ali ipak) = 3000 kn
    Hrana = 5000
    --------------------------
    9600 :/


    Dodajmo sad odjeću, obuću, ...

  3. #3
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    A mene hvata panika, jer ovaj mjesec očekujem onu crkavicu od države koju daju u drugom dijelu rodiljnog.

    2000 kredit
    1500 režije
    3500 hrana+ostalo nužno za kućanstvo
    7000

    I uvijek se nađe još ekstra onog što je nužno za cca 2000 kn. :/

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    jezuš, pa kaj jedete za 5000 kuna :shock:

    ili ste u to uračunale općenito kaj ode na kućanstvo; praškovi, deterđenti....itd. ?!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    jezuš, pa kaj jedete za 5000 kuna :shock:

    ili ste u to uračunale općenito kaj ode na kućanstvo; praškovi, deterđenti....itd. ?!
    Nemam pojma! Zato moram početi voditi "tabličnu" evidenciju!

  6. #6
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Mi kredita imamo 6500 kn. Ostalo ne zelim ni racunati

  7. #7
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    do nedavno sam vodila detaljno kalkulaciju mjesečne potrošnje, i u prosjeku smo trošili oko 4,500 kn mjesečno. Uključujući sve, i režije i hranu, i benzin, i sve ostalo. nekad bi prešišali 5,000, i to kad bi imali neki extra izdatak.


    BTW, nemamo još nikakav kredit, ne plaćamo podstanarstvo, i brojimo se kao 3člana obitelj.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moji, detaljnije raspisani , troškovi izgledaju ovako:

    2.000 kn dućan (špeceraj)
    1.000 kn DM (pelene, deterdženti, higijenske potrepštine)
    1.000 kn benzin
    1.000 kn razne sitne otplate
    1.500 kn režije
    1.000 kn plac+meso
    ------------------------
    znači, nužno --> 7.500 kn + igraonica + 'džeparci' za mene i MM-a = 9.000 kn

    Ovo su okviri u kojima se nastojim održati, ali često mi ne uspije, prošli mjesec mi je npr. otišlo 2.000 kn u DM-u :shock: pojma nemam kako.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    jezuš, pa kaj jedete za 5000 kuna :shock:

    ili ste u to uračunale općenito kaj ode na kućanstvo; praškovi, deterđenti....itd. ?!
    Ma išli su tu i kućne potrebštine u mojem slučaju.
    Mi dosta trošimo na hranu jer nas je 4. (dobro, beba bas ne trosi nista hrane...) i makrobiotička hrana je skupa (iako jos jedemo uz nju hrpu smeća....).

    I da. Ovo su nam sad iznimno mali krediti (tj. jedan od 1400 kn) jer smo sve otplatili, a sigurno cemo opet neki uzeti jer nikad kraja sređivanju stana.

  10. #10
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kredit-8800kn i dalje ne računam

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    neki dan sam o tome pričala sa lex.
    moram priznati da mi je neugodno to javno reći, ali veliki su nam, a dvoje nas je

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kako se usudite imati tolike kredite ljudi!? Wow! Ja se nikad ne bi usudila bez obzira pokriju li dvije place sve te troskove. Ja radije čekam da skupim, pa makar i 5 i vise godina...

    No dobro.. ja bolujem od anti-minus bolesti koju sam naslijedila od tate. :/

  13. #13
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    meni ovih 8800kn su u biti tri kredita a pokrivamo ih skupa
    MM i ja,moja mama i brat
    morali smo tj nismo ali eto otkupiti ostatak kuće pa smo zagrizli
    u malo veći kredit,samo da smo zdravi i bit će ok
    iako se grozim cifre ali me tješi da to šta smo kupili sada vrijedi tri puta više

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Nas je četvero:
    REŽIJE=3000(uračunata i dva vrtića,mobiteli)
    KREDIT=1000
    BENZIN=1000
    HRANA=3500(uračunat kompletan špeceraj)
    ____________

    UKUPNO=8500

  15. #15
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    4000 kn - krediti
    2000 kn - režije
    4000 kn - hrana
    _________________

    10 000 kuna

    no, ja ne znam kako vi, ali mi SVAKI MJESEC imamo extra izdatke, koji su u prosjeku 1000 kuna.

    prije 3 godine smo živjeli s duplo manje i niš nam nije falilo, a znam da imamo 15 000 mjesečno, da bi nam to bilo potrebno za nešto.

    kreditne kartice recimo uopće nemamo i nikad nismo u minusu.

    imamo dva kredita, jedan za stan (te novce bi inače skupljali jedno 15 godina) a drugi za auto - taj je bio neplaniran, jer smo imali sudar s našom voljenom kiom koja je totalno uništena, a s obzirom na to da je nas četvero od toga dvoje male djece, život bez auta se čini nemogućim.

    ali da nismo to mogli priuštiti, ne bi se u to upuštali, tj. novce za mjesečne rate imamo, ali nemamo tako puno love na hrpi. Za to bi skupljali jedno 7 godina.

  16. #16
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Nama je kredit bio jedino rjesenje za kupnju stana. A onda je s trudnocom doslo i auto. I eto. Da smo cekali da ustedimo, ko zna kad bi kupili stan, a na podstanarstvo bi davali nesto manje. Ni ja ih ne volim, grozim se cifre, ali bar je kratak rok (stambeni na 11 god, od cega su tri i po vec prosle) a i ja i MM imamo stabilne poslove i vise nego OK place pa se nadam da nece biti problema. Jedino nas ubi porodiljni

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Krediti + osiguranje = 2500
    Režije = 1500
    Hrana + potrepštine = 4000
    Nafta = 800

    Dakle blizu 9000 kn. I još neki nepredviđeni troškovi, ili pak oni predviđeni za rođendanske poklone ili slično. Znači negdje oko 10 000 kn.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    svatko troši koliko ima

    trudim se srezati troškove



    i definitivno otkazujem telefon t-comu,pa makar uvela golubove pismonoše

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i ne imala interneta mjesec dana

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Mi smo dvočlana obitelj ,suprug i ja s primanjima (bez kredita)oko 10500 kuna/2600 KM /.od toga
    kredit za stan=4400 kuna
    režije=1100 kuna
    hrana=2000 kuna
    gorivo=1000 kuna
    izlasci+garderoba+sitne radosti=2500

    I često sam u minusu full ali me to baš i nebrine jer imamo oročenog novca od svadbe/kod nas postoji tzv. jabuka pa imamo neki početni kapital koji vraćamo kroz život u drugim svadbama svaka oko 420kuna/

    Uglavnom zadovoljna sam

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    Mislim da smo dosada jedini koji su diugli kredit da zatvore sve kartice :D :D trošim koliko imamo na računu, na hranu dosta trošimo, a tek voće i povrće.Roba se kupuje sezonski,režije se uredno plačaju.A neznam otprilike mjesečno se potroši 7000 do 8000 tisuća.

  22. #22
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    maria71,ja ći samo 2 konzerve draži mi je bežični internet.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    i nas je ubio porodiljni. sad se još uvijek pokušavamo izvući iz minusa, a ne gine mi novi porodiljni u skoroj budućnosti. ali neka, uvijek se nekako izvučemo.
    jedino nam još fale pokoja vrata u stanu, o ormarima i ostalom da ne pričam ....

    meni je najgora stavka hrana, ne znam točno koliko, ali mislim da je jaaaaako puno. vegetarijanska prehrana, pa se trudimo jesti zdravo.

    sve u svemu ispod 10.000 ukupno mjesečno ne ide.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    maria71,ja ći samo 2 konzerve draži mi je bežični internet.


    tako sam ljuta ,da me mamba ugrize,otpala bi i cekla od MOG otrova

    a da mi je saznat tko je s mog telefona zvao 060 broj,ne bih mu /joj bila u koži

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    cekla=crkla

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Nas je dvoje i pas (ali i na njeg ode bar 400 kn. mj.)

    Najam stana 1.500,00
    Najam poslovnog prostora 2.500,00
    Benzin cc 1.500,00
    Režije cc 1.500,00 + telefoni cc 600 -700 kn.
    hrana + potrepstine cc 2.500,00
    Kredit 1.600,00
    Na izlaske i garderobu cc 1.000,00
    ______________

    Sve ukupno nikad manje ispod 12.000,00


  27. #27
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    a nas čeka 30 godišnja otplata kredita od 170 000 Eura :shock: ajme majko... jer to je jedini način da dođemo do vlastitih kvadrata u ovom preskupom gradu (Dubrovnik)
    Ostale troškove i život .... uf ne želim razmišljati kako ćemo podmirivati, jedino znamo da će jedno od nas cijeli život raditi i sve pare davati za taj stan (a prošli super povoljno u odnosu na ostale cijene stanova)

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Zavisno od mjeseca,mi nemamo kradite ali uplaćujemo Dori štednju mjesečno 300 kuna a nama životno osiguranje tako da svake godine u siječnju(plaćamo cijeli iznos odjenom) platimo 6000 kuna osiguranje,pa režije,pa telefon,pa kasko,gorivo,pa još 100 stvari.Svi volimo fino papati i oblačiti se.
    Priznajem iako znam da je to glupo,da zadnjih mjeseci kad me na bankomatu pitam želim li izvješće o stanju na računu ja onako skulirano pritisnem NE da se ne sekiram.Nemojte me krivo shvati,nisam ni blizu minusa ali ovako mi je baš lijepo.Sad će MM dobiti bonus i trinaestu plaću pa ću opet čitati izvješća

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    cca 3000kn - kredit
    cca 2500kn - režije
    cca 4500kn - ostalo
    ________________

    10.000kn - ukupno otprilike

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Mama i ja (ona u penziji; ja studiram i radim). Drzimo se toga da SVE kupujemo na snizenju!!!
    Odjeću kupujem u seconda handa ili po ducanima kada je kraj sezone(tipa sad cu ici u pohod u 1mj. kada je sva odjeca extra snizena; isto tako ljeti krenem u potragu u 8mj i 9mj )
    Obuću kupujem u OUTLETU i proslogodisnje kolekcije- tako da platim cipele 50kn ili 100kn- jer su kao snizene sto su proslogodisnja kolekcija
    Imam pravilo da odjecu i obucu oBAVEZNO na akciji kupujem i to ne kad je 1.val snizenja- nego 2.val.. kad se snizi extra. tako haljinu koja je bila 280kn ja kupim za 80kn maximum.
    Najviše na hranu trosimo! I bas kontam to skresati jer mi je zao da toliko love ide na hranu- odnosno na slatkiše i gluposti..
    -hrana i higijenske potrepstine; sve na snizenju kupujemo: 2500kn
    -rezije 1000kn uglavnom- osin kad uleti razlika struje i slično pa odjednom moramo vise.
    -kredit nemamo; nismo podstanarke; auto nemamo; upravo sam pokrila minuse na 2kartice(american express i Go kartica) i zatvorila ih!!!! JUPII i jos jednu karticu da otplatim nekih 1000kn pa sam mirna
    vozim bicikl; mama ide buson(pokazna joj je 100kn cini mi se)
    - zimi ložimo peć na drva: 500kn metar
    - ljeti rastvorimo prozore i klimu ne koristimo
    2500kn hrana
    1500kn rezije
    100kn pokaz mamin pokaz
    100kn- ja izlasci
    max. 4500kn mjesecno potrosimo...

    - sad iman cilj ustediti na način da otkazem pretplatu hrt-u (80kn cini mi se)
    - paket tel+internet+tv- prebacin na nizi paket tel+internet i otkazen neki dodatni paket (isteda 120kuna)
    - potrosnju na hranu da doveden na 1800kn= usteda 600kn
    --- sveukupna usteda 800kn mjesecno..
    i to si stavljati sa strane i stedjeti..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •