Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: umjetni bor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno umjetni bor

    malo zbog ekologije, malo zbog moje pedanetrije, već nekoliko godina izbjegavam prirodne borove...
    no, ove godine bi htjela kupiti neki veliki, bar 2 m i to umjetni pa me zanima da li je itko vidio imjetni bor, al da stvarno dobro izgleda, da je gust i ''kao pravi''. cijena nije važna

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u pevecu sam prije nekoliko tjedana vidjela prekrasni bor (zapravo, mislim da je bila douglasova jela) za nekih 900 kn. koliko god bio prekrasan, kupila sam manje lijep ali još uvijek prirodno izgledajući za duplo manje novaca. oba su visoka 180 cm.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno

    hvala ti...
    mislim da bi u petak ili subotu mogla do tamo. jel to bio pevec na žitnjaku ili na jankiću?
    ja ti se (pazi čuda) grozim predbožićnih shoppinga tako da sve poklone rješavam ''od doma'', a ovaj bor moram nabaviti.

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pevec na žitnjaku, ali ja sam namjerno išla rano jer sam nekoliko godina zaredom popushila foru - ovako kasno ostanu im oni najjadniji. no, ovaj skupi možda nađeš (možeš i nazvati prije).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi smo prosle godine kupili poveci umjetni bor u baumaxu. uglavnom zadovoljni

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: umjetni bor

    Citiraj Zorka prvotno napisa
    malo zbog ekologije, malo zbog moje pedanetrije, već nekoliko godina izbjegavam prirodne borove...
    off topic ali ne razumijem zašto ne bi prirodni borovi bili ekološki. Prvo, mnogi se prodaju u teglama i poslije sade u vrtovima. Ima li išta ekološkije od toga. Oni koji se ne zasade ili su odrezani idu u kompost gdje se potpuno recikliraju bez ikakvih štetnih nusprodukata.
    Osim toga ljudi ih zasade za prodaju i do prodaje rastu desetak godina i stvaraju kisik za nas. Nakon sjeće sade se novi boreki na istoj površini. Koliko ja tu vidim živi boreki su puno ekološkiji od plastičnih (pitam se koliko se dugo ti plastični razgrađuju nakon što ih bacimo jer su nam dosadili ili su se ofucali).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Ja stalno razmisljam o boru u tegli ali nemrem ga nigdjeee naci probat cu jos u vrtnom centru kontam da bi tamo trebalo biti ako ne onda zivi porezani
    U potpunosti potpisujem brigitu...pa nerezu se sume radi toga vec nasadi koji su namjenjeni bas za to a ako ga ja nekupim ili ti znaci opet ce ostati tamo posjecen ...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno bor

    ne bi ulazila u rasprave...
    ne osjećam se krivom.
    dobila sam traženu info i to je to.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno Re: bor

    Citiraj Zorka prvotno napisa
    ne bi ulazila u rasprave...
    ne osjećam se krivom.
    dobila sam traženu info i to je to.
    :shock: :shock: nitko te ne optuzuje za nisto svatko ima svoje misljenje


  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno Re: umjetni bor

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj Zorka prvotno napisa
    malo zbog ekologije, malo zbog moje pedanetrije, već nekoliko godina izbjegavam prirodne borove...
    off topic ali ne razumijem zašto ne bi prirodni borovi bili ekološki. Prvo, mnogi se prodaju u teglama i poslije sade u vrtovima.
    istina, ali vecina ih se ne prodaje u teglama, nego posjecena i nakon toga zavrsava na smecu. bez obzira na to gdje su posjecena (da li u nasadima ili u sumi) meni je isti bed vidjeti posjecen bor (svejedno da li okicen doma ili kasnije one stotine boreka na smecu) i zato ne kupujem posjecen bor. slazem se da je bor u tegli najbolja opcija ali vecina nas nema vrtove pa na zalost nema kamo kasnije s tom teglom.
    i zato koliko kod se slazem da je plastika mozda i najmanje ekoloska, mi smo se ipak odlucili za to...a bome je i prakticno, lijepo ga na badnjak izvadis iz spajze, a nakon blagdana ponovo u kutiju, ceka slijedecu zimu. meni je s malom djecom dovoljan projekt smisljati kako cu ga ukrasiti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Mi smo dvije godine imali u tegli ali nkad bi ga presadilo posušio bi se.
    prošlu godinu kupili u pevecu 185cm za 300 kn,umjetnu,prekrasno izgleda,lijepo se kiti,uopće ne izgleda plastično....super.
    Mislimo ju koristiti više godina.

  12. #12
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    A kad umjetni hitite u smeće raspadat će se samo 1000 godina...

  13. #13
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Zorka,
    ja sam se jučer predala nakon puno godina sa živim borom. Sve me je sram priznati da smo kupili plastični bor. Izdala sam samu sebe...
    Uglavnom, gledala sam ih u Magmi i tak tak, svidio mi se jedan od oko 1,5 m sa češerima po sebe. Na kraju smo završili u Merkuru, tam gdje je i Lesnina i izbor je super. :D Kupili smo uži i viši, 2,3m i košta 309,00 kn.Imaš ih stvarno svakakvih oblika i "vrsta".
    Preporučam.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    Zorka,
    Na kraju smo završili u Merkuru, tam gdje je i Lesnina i izbor je super. :D Kupili smo uži i viši, 2,3m i košta 309,00 kn.Imaš ih stvarno svakakvih oblika i "vrsta".
    Preporučam.
    na istom mjestu imaš prekrasan bor i za 480 kuna.
    razlikuje se od običnih,baš je poseban...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno bor

    cure drage, hvala vam!!!
    još čekam subotu ujutro i to jako rano, da izbjegnem gužvu...

  16. #16
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    podižem ovu prastaru temu i molim zagrebacke forumasice da mi jave gdje ima za kupit lijepi umjetni bor, odnosno gdje je najveci izbor
    ne znam gdje bi trazila, htjela bi kupiti gusti, da izgleda sto prirodnije, ali da bude kvalitetan, a ne sa onim "papirnatim" vrhovima kojim se sa kilometra vidi da su umjetni i nekako jeftini

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    U Merkuru (tamo gdje je Lesnina) imaju nešto:
    http://www.merkur.eu/fileadmin/datot...1.12.2011..pdf

    Na stranici 8 bor u sredini u gornjem redu na slici djeluje dopadljivo, a cijena mu je 450 i 600 kn, za visinu od 155 odnosno 200 cm. Treba vidjeti uživo.

  18. #18
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    mi kupili prije 4 god u merkuru. gust i izgleda isto kao i prve godine. jedino sto je pravilan pa se po tome kuzi da je umjetan. inace je vrlo vjerodostojan.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    ja sam još uvijek ovisna o prirodnom boru, najviše o mirisu koji se provlači po cijeloj kući, sve me to još više veže uz najmilije kojih više nema,
    svako ima svoje razloge i svoj izbor, moj je za sada još uvijek prirodni bor

  20. #20
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pogledajte bozicnikatalog hrvatske poste

  21. #21
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    neki dan sam vidjela u intesparu. košta oko 900 kn i cca 2m i stvarno izgleda ko pravi. ja ne volim ništa umjetno tak da sam mu se morala približit (kak je vjerno napravljen) da bi se uvjerila jel pravi ili ne. ali od njih 10-ak izloženih samo je jedan takav. tko zna jel ih još ima.

  22. #22
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    hvala svima na savjetima, na kraju smo pronasli broj u av.mall i konacno sam zadovoljna!

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    marilka, možeš li napisati u kojem dućanu si kupila umjetni bor, kolika je cijena, dimenzije, jel sličan ijednom s ovih linkova?

  24. #24
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi smo prošle godine kupili u Merkuru taj, koji izgleda kao priridni, malo je svjetliji od ovih klasičih umjetnh i nema one kao trakice umjesto iglica nego baš plastične iglice svaku zasebno, jako je lijep i koliko je koštao ima da drži 10 godina.
    Platili smo ga oko 600 kn, visok je oko 2m

  25. #25
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    u home sweet home, mislim da ima samo jedan model u dvije visine 150 i 200., ovaj od 150 je 800kn, jako je lijep.
    nije slican ovima sto su predlagali, ovaj mi je bas poseban, umjetni bor, ali pravi bor, a ne jelka (pogotovo ne ona sto ima 30 cm razmaka izmedju svake grane )
    stvarno sam zadovoljna, lijepo izgleda, jako prirodan, sve je jedna boja, ona prava "stvarna" zelena, jednostavno se montira, gust je, nema razmaka između i mozes one grane rastezat gore-dole kako hoces da ga bas poslozis kako treba, cijeli je lijepo pravilan, ide na trokut,, ma bas sam super zadovoljna, eto

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Pitanje za ovu godinu:
    Gdje na području Zagreba naći lijepi, gusti umjetni bor. Hoću da je min visok 200cm, nalazim samo manje
    Itko zna?

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Jučer u SuperKonzumu je bila akcija na 50%, umjetni bor od 200 cm za 200 kuna.
    U Metrou su visine 210 cm, slična cijena, ali ovaj iz Konzuma je bogatiji ( piše nekih 590 grančica)

  28. #28
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Pogledaj i bauhaus i baumax - mi smo prije par godina tamo kupili prekrasan bor - skroz gust tako da ne vidis unutra

  29. #29
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    U jysku su imali predivan bor od 210 cm za 350 kn (to je snizeno sa 600). Stvarno lijep

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Kupila prije dva dana u pevecu, 210cm za 260 kn, prekrasan, gust

  31. #31
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    U jysku su imali predivan bor od 210 cm za 350 kn (to je snizeno sa 600). Stvarno lijep

    Sinoć sam kod njih kupila bor od 180 cm za 200 kn(navodno je na sniženju 250kn) al je bio bez kutije i bez barkoda pa su ga provukli pod neki jeftiniji koji je na sniženju 200kn.
    Uglavnom napokon imam bor kakvog sam uvjek htjela, ima iglice ( ne one plastične trakice koje glume iglice) i prekrasno izgleda, bogato.

    Iznijela sam ga namontiranog iz dućana tak da nemam pojma jel se da složiti i kak se slaže

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    meni je highland najljepši od svih umjetnih borova


    http://katalozi.net/merkur-katalog/m...-prosinac-2014

  33. #33
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć sam kod njih kupila bor od 180 cm za 200 kn(navodno je na sniženju 250kn) al je bio bez kutije i bez barkoda pa su ga provukli pod neki jeftiniji koji je na sniženju 200kn.
    Uglavnom napokon imam bor kakvog sam uvjek htjela, ima iglice ( ne one plastične trakice koje glume iglice) i prekrasno izgleda, bogato.

    Iznijela sam ga namontiranog iz dućana tak da nemam pojma jel se da složiti i kak se slaže
    ako sam dobro skužila (prijatelji su kupovali) nema slaganja. osnovna okomica je iz jednog komada i kutije su skroz velike. i onda se samo šire grane. da baš ima iglice, one duge, jako je lijep.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •