Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: kupnja prve nekretnine

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno kupnja prve nekretnine

    kod kupnje prve nekretnine, oslobodjen si poreza
    velika stavka

    e sad
    ja na sebi nemam nista, mm ima trecinu stana gdje mu zivi mama (stan je neadekvatan da bi svi zivjeli skupa)

    jel se nama racuna onda stan koji cemo kupiti kao prva nekretnina ili ne?

  2. #2
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ako ga budeš pisala na sebe onda da!s tim da te oslobađaju 50 kvadratnih metara a ako je veći razliku plaćaš porez,pošto zi muž već ima nešto na sebi!
    al nek ovo još netko potvrdi da se nisam zaletila,jer tako je bilo prošle godine kad smo mi uzimali

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Na koga je zapisan stan mame TM-a?
    Ako je na nju, onda ste čisti 100%.
    Ako je TM zapisan kao suvlasnik, vjerojatno ćete i opet proći bez plaćanja poreza, ali morate dokazati da je prostor čiji je on vlasnik neadekvatan za vašu obitelj. U tu svrhu ide neka komisija, ali ne znam točno proceduru.
    Imao je MM sličnu situaciju kad smo mi kupovali stan, i na kraju smo prošli bez plaćanja poreza.

    Naravno, ovisi i o tome na koga ćete pisati ovaj stan kojeg sad kupujete.

  4. #4
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    evo vidiš da sam se zaletila,mislim da i na djecu ide nešto kvadrata,al mi još nemamo djece pa je kod nas bilo ovako

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zrinka oslobadjaju te za 80m2, jer vas je 4. to sto ti muz ima nije adekvatno.

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Zrinka, oslobađaju te na 90 m2. Ako kupite veći stan, npr 100m2, plaćate porez na 10 m2 viška.

    Neadekvatan stan je i premali stan. (znači manji od 90m2 za vas 4).

    Ovo ti je friško. Naime mi smo kupili stan, a imamo mali koji je na mene. I dobili smo oslobođenje na 90 m2. I naši frendovi isto.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno



    joj, da, na 90m2, imas pravo, ja racunam nas je 5 ali kad smo kupili kucu bilo nas je 4. samo sam taj detalj zaboravila.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    I ja mislim da nećeš platiti porez. U svakom slučaju moraš otići na poreznu i prijaviti da ste kupili stan pa će ti osoba koja radi tamo objasniti koje dokumente moraš priložiti za oslobođenje.

  9. #9
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    oni će ti vjerovatno u poreznoj reći da treba platiti porez, ali ak ose malo potrudiš i usprotiviš možeš proći bez plačanja poreza uopće!
    ako kupuješ nekretninu u novogradnji (stan) onda ne plačaš porez na iznos stana nego na zemljište,
    što ti iznosi puuuuno manje!

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala cure
    novogradnju necemo kupovati, mislim

  11. #11
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Zrinka, oslobađaju te na 90 m2. Ako kupite veći stan, npr 100m2, plaćate porez na 10 m2 viška.

    Neadekvatan stan je i premali stan. (znači manji od 90m2 za vas 4).

    Ovo ti je friško. Naime mi smo kupili stan, a imamo mali koji je na mene. I dobili smo oslobođenje na 90 m2. I naši frendovi isto.
    malo OT ali kako ste došli do te brojke od 90m2? da je 80 ili 100 bilo bi mi logično ali 90 :?

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mayaa, pise u zakonu.

  13. #13
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    mayaa, pise u zakonu.
    pa jasno da piše u zakonu. zanima me kakvom matematičkom računicom; jel xy kvadrata po članu obitelji ili nešto drugo?

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pa da, to ti i kazem. u poreznom ili kako se vec zove zakonu pise za koliko kvadrata prema broju clanova obitelji se ne oporezuje.

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ovako kako marta kaže. Nas je 4 i imamo pravo na 90 m2. Mislim da je za 3 80m2, ali točno treba pogledati - sve je definirano

  16. #16
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    tanjab je skoro sve rekla, od mene jos par detalja.

    Ja sam imao u vlasnistvu nas stari stan (32 m2) i kad smo se preselili u novi nismo morali platiti nikakav porez jer je stari bio neadekvatan za nas troje (Zrinka tada jos nije bila rodjena),a novi stan je bio ispod limita za oporezivanje za nas troje (73 m2).

    Mi nismo imali nikakvu komisiju na uvidu jer smo skupili sve dokumente iz kojih je bilo jasno tko je bio vlasnik i koliko je bilo kvadrata u starom i novom stanu, no morali smo proci uobicajenu proceduru za razrez poreza (formalnost u nasem slucaju) za slucaj da ne odobre molbu za oslobadjanje.

    Kaj se tice poreza za stanove u novogradnji, kupci novih stanova od firmi su oslobodjeni placanja, no ako se novi stan kupuje od fizicke osobe (dakle, vlasnik nove zgrade nije firma nego osoba), tad se placa puni iznos - provjereno sa mojom starom koja je kupial stan prije 2 mjeseca.

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Jos jedna napomena - uvijek kad sam nesto trebao iz porezne uprave (porez na nekretnine, porezne olaksice, oslobadanja poreza itd) nazvao sam prvo njihov besplatni info telefon i uvijek sam bio ugodno iznenadjen ljubaznoscu i informiranoscu ljudi koji rade na tom telefonu. Svaka cast, kad bi bar sve druge sluzbe bile takve!

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    niti mi nismo imali komisiju jer smo predali sve papire.

    Jedino su me zvali u poreznu upravu i onda su me ispitivali u kakvom je stanju bio stan, da vide jesmo šta zmuljali s kupoprodajnim ugovorom i cijenom. No kako nismo, a i po starosti zgrade, oni su procjenili da je to OK (moram priznati da me bilo malo frka, jer kad su nas pozvali stan je već bio debelo renoviran). I onda smo platili samu tu raliku jer nam je stan veći od 90 m2.

  19. #19
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Mayaa prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    mayaa, pise u zakonu.
    pa jasno da piše u zakonu. zanima me kakvom matematičkom računicom; jel xy kvadrata po članu obitelji ili nešto drugo?
    Za samca je oslobođenje 50m2, za dvoje 65m2, za troje80m2, za svakog slijedećeg člana 10m2 više...
    Naš prethodni stan bio je samo 2m2 manji od postojećeg i oslobođeni smo plaćanja ppn jer prethodni nije zadovoljavao naše stambene potrebe, a ovaj zadovoljava (i na to treba paziti - dakle, novi stan za koji tražiš oslobođenje u svakom slučaju mora biti veći od prethodnog).
    Također, postoji i neka fora ako si već iskoristio poreznu olakšicu, ali sad ideš u veći stan, da ju opet možeš iskoristiti, ali ne znam kako, to su već začkuljice...
    U svakom slučaju, predaj sve papire i ne brini, nema temelja da te odbiju...
    Ima negdje na forumu topic o porezu na promet nekretnina sa puno informacija.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    Također, postoji i neka fora ako si već iskoristio poreznu olakšicu, ali sad ideš u veći stan, da ju opet možeš iskoristiti, ali ne znam kako, to su već začkuljice...
    Da, fora ti je ta da tu olakšicu možeš iskoristiti samo jednom. Znači ako ideš u veći stan za koji tražiš olakšicu, porez moraš platiti za onaj manji stan.

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Zatrazili smo oslobodjenje od placanja poreza na promet nekretninama, buduci da nam je to prva nekretnina u vlasnistvu, skupili smo i predali sve papire.

    Najavila mi se komisija iz porezne uprave, da ce doci pogledati stan.
    Zasto moraju dolaziti, i sto gledaju, da li je netko vec imao ovakvo iskustvo?

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zna li netko ovo:
    Mi smo kupili stan prije zakona o oslobođenju poreza za prvu nekretinu i uredno platili porez. Tada nas je bilo dvoje i Patrik u trbuhu. Sada nas je četvero i stan nam je premali.
    Kada bi sada kupovali veći stan kojim bi zadovoljili potrebe četveročlane obitelji, imamo li ikakav argument za ne platiti porez, dakle nije više prva nekretnina u pitanju ali prva adekvatna?

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi smo prilozili fotografije pa nisu izlazili na teren, ali zapravo je za ocekivati da ti dodje komisija. Oni kao trebaju procijeniti jeli cijena koju ste naveli u ugovoru stvarna cijena koju ste platili.

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Oni kao trebaju procijeniti jeli cijena koju ste naveli u ugovoru stvarna cijena koju ste platili.

    a šta će to uvidjeti uvidom na terenu? da li imate možda skuplje talijanske pločice ili šta?

    mislim stvarno .....
    a ni slučajno neće procjeniti da je stan jeftiniji nego koliko je po ugovoru, zar ne?

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cuj, ako ja kupim nekretninu od 150m2 za 50000 eura, to poreznoj moze biti sumnjivo, jer nisu doticnu nekretninu vidjeli. Otprilike se zna koliko nesto negdje kosta, ali jos uvijek oni mogu biti nepovjerljivi.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Dal se nešto od toga odnosi i na izgradnju prve nekretnine? Mi planiramo graditi na proljeće. Isplati li se raspitati nešto na tu temu?

  27. #27
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Zna li netko ovo:
    Mi smo kupili stan prije zakona o oslobođenju poreza za prvu nekretinu i uredno platili porez. Tada nas je bilo dvoje i Patrik u trbuhu. Sada nas je četvero i stan nam je premali.
    Kada bi sada kupovali veći stan kojim bi zadovoljili potrebe četveročlane obitelji, imamo li ikakav argument za ne platiti porez, dakle nije više prva nekretnina u pitanju ali prva adekvatna?
    istu situaciju smo imali i mi - da, imaš pravo na oslobođenje do kvadrature za 4-članu obitelj

  28. #28
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    btw, nama je komisija izlazila prije puno godina jer kao nisu vjerovali u cijenu
    pa su ispitivali gluposti tipa - jel kuhinja u cijeni ili ćete ju posebno kupovati i sl.

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ako kupuješ nekretninu u novogradnji (stan) onda ne plačaš porez na iznos stana nego na zemljište,
    ne kuzim ovaj dio, moze netko pojasniti?

  30. #30
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    meni su rekli da ne možeš porez platiti dva puta za istu stvar.

    Firma koja gradi zgradu, platila je porez na materijal pa se zato kod novogradnje plaća samo porez na zemljište (to je puno manje nego kad se kupuje starogradnja)

    nama je prije 3 godine, na iznos od 500.000kn porez za nekretninu bio 5.000kn.

  31. #31
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ovo sa novogradnjom je tocno kad se kupuje od pravne osobe (firma), no kad se kupuje od fizicke osobe (slucaj moje mame: covjek unajmio firmu da mu na njegovom gruntu izgradi kucu sa 6 stanova te je on vlaznik zgrade - mama mi mora platiti puni iznos poreza na cijeli stan te zemljiste).

  32. #32
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    meni su rekli da ne možeš porez platiti dva puta za istu stvar.

    Firma koja gradi zgradu, platila je porez na materijal pa se zato kod novogradnje plaća samo porez na zemljište (to je puno manje nego kad se kupuje starogradnja)

    nama je prije 3 godine, na iznos od 500.000kn porez za nekretninu bio 5.000kn.
    Ljudi kod novogradnje plaćate PDV koji je uračunat u cijenu stana ( i tu nema nikakvog oslobođenja bez obzira na prvu kupnju ili ne) a kasnije još porez na zemljište i jedino tu možete biti oslobođeni plaćanja ukoliko se radi o prvoj kupnji.
    Samo kod starijih stanova se prilikom kupnje plaća 5 % poreza od cijene stana i tu možete biti oslobođeni plaćanja u cijelosti ili djelomično, ovisi da li s eradi o prvokupu ili ponovnoj kupnji zbog povećanja obitelji i sl.

  33. #33
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ovo sa novogradnjom je tocno kad se kupuje od pravne osobe (firma), no kad se kupuje od fizicke osobe (slucaj moje mame: covjek unajmio firmu da mu na njegovom gruntu izgradi kucu sa 6 stanova te je on vlaznik zgrade - mama mi mora platiti puni iznos poreza na cijeli stan te zemljiste).
    Tatek ovo mi je skroz čudno. Jel to ona plaća PDV ili 5 % poreza + još porez na zemljište? Jer koliko sam ja upoznata s time čim kupuješ od fizičke osobe nema PDV niti poreza na zemljište, nego samo ovih 5 %. :/

  34. #34
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ovo sa novogradnjom je tocno kad se kupuje od pravne osobe (firma), no kad se kupuje od fizicke osobe (slucaj moje mame: covjek unajmio firmu da mu na njegovom gruntu izgradi kucu sa 6 stanova te je on vlaznik zgrade - mama mi mora platiti puni iznos poreza na cijeli stan te zemljiste).
    Tatek ovo mi je skroz čudno. Jel to ona plaća PDV ili 5 % poreza + još porez na zemljište? Jer koliko sam ja upoznata s time čim kupuješ od fizičke osobe nema PDV niti poreza na zemljište, nego samo ovih 5 %. :/
    Imas pravo, ja sam malo nejasno rekao: ona placa 5% poreza (koji se ne placa kad se stan kupuje od firme), ali ne placa PDV niti porez na zemljiste (za ovo nisam skroz siguran, mislim da je u tih 5% uracunat o porez na zemljiste ... ili mozda nije? a tocka mi nije sasvim jasna, ali cinjenica je da placa samo 5% poreza.)

  35. #35
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ma da kad se kupuje od pravne osobe, znači novogradanja od neke firme onda se plaća PDV već u cijeni stana je uračunat i tih 5 % na zemljište, a kad se kupuje od neke fizičke osobe pa makar se radilo i o novogradnji, plaća se samo 5 % poreza od cijene nekretnine.
    Znači da je za onoga tko prvi puta kupuje nekretninu ili ide na veću jer je prethodna nezadovoljavajuća isplativije kupiti od fizičke osobe jer će biti oslobođen cjelokupnog ili samo dijela plaćanja poreza.

  36. #36
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ma da kad se kupuje od pravne osobe, znači novogradanja od neke firme onda se plaća PDV već u cijeni stana je uračunat i tih 5 % na zemljište
    zasto sam onda trazila od Porezne uprave oslobodjenje od placanja poreza? :?

  37. #37
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    Ma da kad se kupuje od pravne osobe, znači novogradanja od neke firme onda se plaća PDV već u cijeni stana je uračunat i tih 5 % na zemljište
    zasto sam onda trazila od Porezne uprave oslobodjenje od placanja poreza? :?
    ne može to biti uračunato u cijenu, zna se što je točno osnovica za šta: cijena stana je osnovica za obračun PDVa po stopi od 22%, cijena zemljišta u idealnom dijelu za stan (po procjeni porezne uprave, dakle ne mora uopće nužno biti jednaka fakturnoj cijeni) je osnovica za obračun poreza na promet po stopi od 5%

  38. #38
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    još nešto, nemojte po difoltu razdvajati fizičke osobe i firme, moguće je da je i fizička osoba obveznik PDV-a. PDV se plaća u prometu nekretnina sagrađenih nakon uvođenja PDV-a (dakle, zgrade sagrađene nakon 01.01. 1998.) kada je prodavatelj obveznik PDV-a(pravna ili fizička osoba). na zgrade sagrađene ranije od toga i kada prodavatelj nije obveznik PDV-a plaća se pp 5%. isti se plaća i na procjenjenu vrijednost zemljišta.

  39. #39
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    happy mummy,
    dakle ja cu biti oslobodjena (nadam se ) placanja ovih 5% na vrijednost zemljista?
    oni procjenjuju vrijednost zemljista (u ugovoru je sadrzan % zemljista koji pripada stanu)? i zasto onda dolaze gledati stan, ako placam pp na zemljiste?

    (sori ako su pitanja glupa, sve ovo mi je novo)

  40. #40
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj happy mummy prvotno napisa
    Citiraj emily prvotno napisa
    Ma da kad se kupuje od pravne osobe, znači novogradanja od neke firme onda se plaća PDV već u cijeni stana je uračunat i tih 5 % na zemljište
    zasto sam onda trazila od Porezne uprave oslobodjenje od placanja poreza? :?
    ne može to biti uračunato u cijenu, zna se što je točno osnovica za šta: cijena stana je osnovica za obračun PDVa po stopi od 22%, cijena zemljišta u idealnom dijelu za stan (po procjeni porezne uprave, dakle ne mora uopće nužno biti jednaka fakturnoj cijeni) je osnovica za obračun poreza na promet po stopi od 5%
    Ja sam se krivo izrazila,valjda sam trebala preformulirati rečenicu. Htjela sam reći da je PDV već uračunat u cijenu kvadratnog metra, a još se mora platiti i 5 % na zemljište. Sorry pisala sam u brzini pa nisma provjerila kako će izgledati nekome drugome tko čita.

  41. #41
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Meni su u poreznoj upravi danas rekli da komisija ide gledati stan, ukoliko im se učini sumnjivom premala cijena stana. Oni imaju navodno nekakve svoje tabele s cijenama po starosti stanova i kvartovima pa im je to orjentir za cijenu. :/

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Zna li netko ovo:
    Mi smo kupili stan prije zakona o oslobođenju poreza za prvu nekretinu i uredno platili porez. Tada nas je bilo dvoje i Patrik u trbuhu. Sada nas je četvero i stan nam je premali.
    Kada bi sada kupovali veći stan kojim bi zadovoljili potrebe četveročlane obitelji, imamo li ikakav argument za ne platiti porez, dakle nije više prva nekretnina u pitanju ali prva adekvatna?
    ja znam za slucaj (koji nema veze sa kvadraturom) vec samo sa cinjenicom da je stan kupljen prije nego je zakon donesen, stoga je i placen porez pa kod sljedece kupnje je oslobodjen.
    tocnije ona je kupila stan prije nego je donesen zakon. on nije nikad bio vlasnik nekretnine. zajedno kupuju stan, oboje su oslobodjeni poreza.

  43. #43
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    izgleda da ovisi o osobi koja rješava predmet.

    mi smo imali sličan slučaj kao što je leonisa navela, i morali smo platiti porez.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja znam za slucaj (koji nema veze sa kvadraturom) vec samo sa cinjenicom da je stan kupljen prije nego je zakon donesen, stoga je i placen porez pa kod sljedece kupnje je oslobodjen.
    tocnije ona je kupila stan prije nego je donesen zakon. on nije nikad bio vlasnik nekretnine. zajedno kupuju stan, oboje su oslobodjeni poreza.
    Nije li ovo suprotno zakonu? Mislim, ti moraš dati izjavu da ni ti ni bliži članovi obitelji NEMATE već neku adekvatnu nekretninu u vlasništvu... možda je ona imala stan koji je "neadekvatan", pa su sukladno tome mogli dobit oslobođenje...

  45. #45
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mozda....nije mi rekla da ju je netko posebno pitao kvadraturu...
    bas cu provjeriti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •