Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Laptop - grije se jako

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno Laptop - grije se jako

    Ne znam da li ovo spada pod ovu temu, ali moj laptop hp compaq nx 0910 je JAKO bučan i to je katastrofa. Također se jako pregrijava, tj. kada ga pipnem dole vruć je. Radi tako već 2-3 godine koliko ga imam, nisam imala problema zbog toga, ali mi se ne čini normalnim. E sada, nosila ga u servis i njima nije bilo ništa čudno (naravno... )
    A zanima me da li netko od vas koristi za hlađenje laptopa ono nešto, podlogu sa ventilatorčićima?

  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja imam slican model kao ti, samo 1910 i isto se uzasno grije pa sam kupila tu podlogu s dva ventilatora i sad je super - preporucam

  3. #3
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Maslačkice, a na čemu ti stoji laptop dok radiš? Radiš za stolom ili se smjestiš nekako u krevet/na kauč/nešto_slično, a laptop na sebe?

  4. #4
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Na stolu, a kada sam u krevetu onda mi je laptop na dasci za šah , drvenoj, tako da ima mjesta za hlađenje...

    I inače se baš jako grije i čuje, pa kada ne radim na njemu, a treba mi za neko vrijeme da ga ne isključujem ostavim ga uključenim, ali ga okrenem naopako tako da je donji dio prema gore.

    Koliko koštaju ti ventilatori i gdje si ih kupila? Ne bruji ti više laptop?

  5. #5
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    evo ja imam ovakav stalak za hladenje i vise ne bruji a puno se manje grije

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    najbolje ti je izvaditi bateriju dok si na struji

  7. #7
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ovaj tvoj "haldnjak" baš i lijepo izgleda.

    Ivarice: imam u zadnje vrijeme problema sa napajanjem, tj. zna se desiti da se prekine, pa ne smijem izvaditi bateriju, ali i kada sam to radila nije bilo nikakve razlike.
    A što se tiče napajanja: bila sam u krevetu i laptop sam htjela skinuti i nekako sam ga okrenula, ali na onaj dio gdje je utaknut kabl za struju i nekako se nabio i svašta nešto, pa ću morati to srediti... i sada naravno ne mogu normalno niti ga izvaditi. Sad za sad funkcionira, ali... morat ću ga ubrzo mijenjati, a sve mi se čni skupo, jer ću ga morati i na servis onda dati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    1. neki laptopi neće radit ni na struju ako baterija (pa makar i totalno prazna) nije spojena

    2. Najjeftinija varijanta koju možeš isprobati je da kupiš komprimirani zrak u piksi (30ak kn u čipoteci, mislim da ima i u Limesu) i ispušeš prašinu iz laptopa, posebno iz ventilatora i dovoda i odvoda zraka... ja to na poslu često koristim kad ventilatori počnu "pjevati" na računalima i laptopima mojih korisnika... uslijed loše ventilacije, računalo se pretjerano zagrijava, a često se i zablokira...

    3. Ako ne ide s ispuhivanjem zraka, onda probaj s ovim coolerima koji dođu ispod laptopa... mada ja osobno nemam iskustva s tim pa ne mogu reći hoće li ti to pomoći...

  9. #9
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moj se laptop jako pregrijavao, odnijela ga susjedu i ovaj ga dobro ispuhao s kompresorom.
    Izašli komadi i komadi mucica.
    Sad super, zagrije se malo kad ga držim na nogama ali to je normalno.

  10. #10
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Sad super, zagrije se malo kad ga držim na nogama ali to je normalno.
    Podmetni ispod njega neku veliku tacnu ili nešto slično. Toliko da ima zraka između njega i podloge, pa neće izmjenjivati toplinu s nogama i manje će se zagrijavati .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •