Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Krevet

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Krevet

    Mijenjamo krevet.
    Madrace smo već naručili - Hespo Natur (koštat će nas 5500 kn + 1300 podnice) Btw. madraci su jeftiniji u Prima namješaju nego u samom Hespu :shock:

    E sad sami krevet. Uopće mi nije bitno kak se slaže s ostalim namještajem u sobi, ali hoću kvalitetu. Pa sam tako naganjala one od punog drva. Našli smo u Primi krasan krevet, a može se dokupiti i ostatak sobe, koji košta 2380 kn. Krevet ima fronte od od punog drva a ona letvica sa strane je od debele iverice.

    Imamo još jednu mogućnost a to je da damo napraviti pravi drveni krevet kod lokalnog stolara koji bi onda bio zaista od punog drva i koštao bi otprilike isto. Uz to imamo i neku hrastovinu koji kao čuvamo za buduću kuću i onda bi platili samo posao oko 600-800 kn. MM kaže da bi on hrastovinu čuvao i dalje, a ja bi od toga napravila krevet, a onda kasnije i ostatak sobe.

    Ali jako mi je lijepa i ova linija Priminog namještaja.
    ormar
    krevet
    veliki ormar

    Što biste vi izabrali?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    osobno ne vidim razloga inzistirati na nekom turbo-ultra-specijalnom krevetu kad se to u stvari svodi na to da spavam na madracu, madrac je na podnicama koje imaju svoje noge i onda je krevet u biti samo - okvir i estetski dodatak...

    elem - mi kreveta nemamo, samo madrac na podnici

  3. #3
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    i mi isto! samo madrac na podnici.
    valja kupit novi TV ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: Krevet

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Imamo još jednu mogućnost a to je da damo napraviti pravi drveni krevet kod lokalnog stolara koji bi onda bio zaista od punog drva i koštao bi otprilike isto. Uz to imamo i neku hrastovinu koji kao čuvamo za buduću kuću i onda bi platili samo posao oko 600-800 kn. MM kaže da bi on hrastovinu čuvao i dalje, a ja bi od toga napravila krevet, a onda kasnije i ostatak sobe.

    Što biste vi izabrali?
    Ja bi hrastovinu poslala stolaru i nek napravi krevet. Nema smisla čuvati je za buduću kuću. Kad će uopće biti ta buduća kuća i za što ćete tu hrastovinu onda koristiti na toj budućoj kući? Kad vi budete imali buduću kuću kupit ćete novu hrastovinu ako vam bude trebala ili se bojite da se tada drvo više neće moći kupiti? Da li na tu hrastovinu koju sada čuvate dobivate neke kamate pa se isplati čuvati je?

  5. #5
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    osobno ne vidim razloga inzistirati na nekom turbo-ultra-specijalnom krevetu kad se to u stvari svodi na to da spavam na madracu, madrac je na podnicama koje imaju svoje noge i onda je krevet u biti samo - okvir i estetski dodatak...
    Nisu svi kreveti takvi...

    Mi imamo krevet od punog drva, rađen kod stolara. Zašto je rađen kod stolara? Htjeli smo veliki krevet, drveni a s principom 'francuskog ležaja' (mislim na ono da se cijeli krevet otvara/diže i služi kao sprema). Takav nismo uspjeli naći u trgovinama pa smo se odlučili na izradu kod stolara. To je bilo prije tri godine - još uvijek smo zadovoljni.

    E sad, naš problem je madrac... Poslid kako/zašto ste se odlučili baš za taj madrac?

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Uskoro ću klincima i nama kupovati krevete, razmišljam o punom drvu, i to svi, ali baš svi rubovi moraju biti jako zaobljeni. Npr. kad idemo na more u sobama budu obavezno neki kreveti sa stranama od iverice, kantirani s onom običnom tankom trakom, to bude tako oštro da si na to sve potkoljenice ubijem (o ćoškovima da ne pričam). Najvjerojatnije ću potražiti nekog stolara koji se time bavi i tražiti da mi zaobli kako i koliko ja hoću. Slično sam vidjela u jednoj trgovini, bilo je od bukve i od hrasta.
    Madrac mi je manje bitan, kad konačno krepana uspijem leći zaspala bih i na stijeni, dakle meni je svejedno, ali mm bi neki tvrdi madrac. A obzirom da se madraci ne daju prati, radi higijenskih razloga sam više za to da kupim povoljniji pa ga mijenjam svakih godinu-dvije, nego da kupim nešto skupo, što jest i kvalitetno i možda može durat 5-10 godina, ali toliko dugo ne želim isti madrac trpit ispod sebe.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Tei je moj tata radio krevet (on je stolar i tapetar) i napravio je od iverice, ali tapicirano - spužva i lijepi žuti štof. Meni je prekrasan i za dječju sobu mi je čak ljepše vidjeti nego drvo, a ne može se nigdje udariti. Ne znam dal ima za kupiti kreveta s tapiciranim stranicama, nisam baš hodala po dučanima.
    Isto tako joj je noćni ormarić napravio u kombinaciji - drvo trešnja, a gornja ploha i prednja strana ladice tapicirani u neku žutu eko kožu iste boje kao krevet. Ispod eko kože je jako tanka spužva.
    Ja sam mu rekla da mi napravi ormarić sa jako zaobljenim rubovima jer se bojim da se ne udari negdje, a on je napravio ovakvu kombinaciju i meni se baš sviđa.

    Naš krevet je isto tapicirani, ali u plavi štof, glatki koji potjeća na velur na prvi pogled.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Što se madraca tiče, imao Hespo Latex i zadovoljni smo jako. I istina je da su u Primi jeftiniji nego u samom Hespu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi imamo Meblov bračni krevet (160x200) tapecirano drvo i gore debeli madrac. Tražili smo baš takav jer imamo samo 30 cm za proći pored kreveta. Jako je udoban, mi smo zadovoljni. Kupljen prije 2 godine u Meblovom dućanu na Velesajmu.

  10. #10
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa

    E sad, naš problem je madrac... Poslid kako/zašto ste se odlučili baš za taj madrac?
    Zato što mi izgleda stvarno super kvalitetan, nema federe (što je meni jako važno) i zato što smo prije 5 godina kupili A. sličan madrac i super je.

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    zato i jesam napisala - osobno

    jer moj krevet upravo jest takav - podnica s nogama+madrac...

    (nama moja mama kad smo se vjencali i kupili takav krevet mjesecima "zvoncala" da kupimo okvir - ajajaj, ako nemate para, ja cu vam ga platit... - al se mi nismo dali )

  12. #12
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    zato i jesam napisala - osobno

    jer moj krevet upravo jest takav - podnica s nogama+madrac...

    (nama moja mama kad smo se vjencali i kupili takav krevet mjesecima "zvoncala" da kupimo okvir - ajajaj, ako nemate para, ja cu vam ga platit... - al se mi nismo dali )
    Može slika ili neki link da vidim kako to izgleda? Ne mogu nekako ni predočiti kako bi to izgledalo, tj. mogu, ali.... :/

  13. #13
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Kad smo kupovali madrac, vodili smo se savjetima prodavača, karakteristikama, cijenom, markom, izgledom... I pogriješili. Samo, što tu grešku ne vidiš 'iz prve' a poslije je prekasno. Razmišljamo o kupnji novog madraca pa želim biti barem malo 'pametnija' pri odabiru.

  14. #14
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mi smo dugo bili samo na madracu, sad imamo i podnice (planiramo da im skratimo noge).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno

    a mi smo se pošteno zeznuli s madracem, kupili hespo exlusiv madrac ali 2 komada, svaki 90 + 210, kao radi lakšeg okretanja madraca i sad acnapraviti,
    jedini izbor kojeg ja znam je da kupim novi madrac?
    ima li netko neki savjet

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Staviš malo deblju štep deku pa nećeš ni osjetiti sredinu.
    Inače,što se kreveta tiče,nama je naš napravio stolar za nekih 2000 kn( s podnicama i dva ormarića).Krevet je odličan,kvalitetan,super,mi prezadovoljni.Ali na njemu spavaju djeca a mi spavamo na nekom čudu što smo platili više od ovoga a počeo se raspadati nakon pola godine.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno

    vidiš to s štep dekom možda upali iako sam je na šrolom krevetu stavila pa nam se nije svidilo, nekoa je sve mekano pod njom....
    naš krevbet je doša 4 500 kn plus podnice i noćni ormarići, i vLJDA ĆE NAS DOBRO SLUŽITI....ups caps lock

  18. #18
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Na kraju smo se odlužili za stolara i njegovo drvo kruške. Mi smio do sad imali jedan madrac, ali sad uzimamo 2. Uvjeravaju nas svi da je tako bolje. Imamo štepdeku koju i dalje mislim koristiti.

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    elem - mi kreveta nemamo, samo madrac na podnici
    i ja bi takav

    samo - koju god podnicu sam izabrala - nije imala noge, a nudili su mi METALNE okvire za podnice, što neću... tražila sam drvene... :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •