Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 177 od 177

Tema: Zmije oko zgrade!!!!!

  1. #151
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ovaj ispravak je vazan zoolozima pa eto da budem dosljedna

    laicima je vaznije znat se ponasat u prirodi i kako izbjec zmijski ugriz

  2. #152
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Malo sam si dao truda i pronašao preostale dvije (blago) otrovne vrste: crnokrpica i zmajur.

    Zapravo je najbolje izbjeći ugriz

  3. #153
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Odnedavno imamo i zelene jamičarke, u pomalo neočekivanom staništu.

  4. #154
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Odnedavno imamo i zelene jamičarke, u pomalo neočekivanom staništu.
    vid' sad nje



    davore bravo za trud, no to nisu otrovnice nego poluotrovnice, od njihovog eventualnog i jako rijetkog ugriza javljaju se blagi simptomi, osim kod anafilaktickog soka zbog alergije, al i to je rijetko.

  5. #155
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    davore bravo za trud, no to nisu otrovnice nego poluotrovnice, od njihovog eventualnog i jako rijetkog ugriza javljaju se blagi simptomi, osim kod anafilaktickog soka zbog alergije, al i to je rijetko.
    Da, a otrovnica ne može biti isto što i poluotrovnica

    Baš me zanima njegov odgovor

  6. #156

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Molim vas da mi kažete pored koje sam to zmije sjedila!!
    Možete je vidjeti na ovoj slici.
    http://img293.imageshack.us/img293/5233/zmijaka8.jpg

    Za ljubitelje zmija, zmija je živa i zdrava otišla svojim putem. Izgledala je potpuno crna uživo, pa sam pomislila da je to bezopasna zmija, no ipak smo se povukle u kuću kćer i ja i samo sam iskočila van da je poslikam i tek sam u kući vidjela da to nije bila crna zmija već nešto vrlo nalik riđovki. Fotka nije kvalitetna jer je bila noć, a ja sam slikala bez zumiranja i mirne ruke.

    Što kažete?

    Dan prije toga našli smo slijedeću simpatičnu životinjicu na našem krevetu. Slikana je u čaši u koju smo je uhvatili.
    http://img293.imageshack.us/img293/1819/skorpijayy7.jpg

    Škorpije znači nisu otrovne?

    U svakom slučaju, divne stare kamene kuće u mirnom kutku prirode na vrhu me više neće vidjeti. :/

  7. #157
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    meni se vise cini da je crnokrpica:
    http://www.zh.zadweb.biz.hr/pojedinacne/Crnokrpica.htm
    nego ridjovka, cudna je fotka pa nisam sigurna. ali po polozaju sara ako je ovo slikano s boka cini mi se da je prije crnokrpica. jel se tebi cini po ovoj slici?

    ovo je ridjovka: http://www.herp.it/indexjs.htm?Speci...ViperBerus.htm

    nase skorpijoni nisu smrtonosno otrovni, imaju otrov koji sluzi za ubijanje plijena no nije opasan za covjeka, ima lokalan ucinak kod ugriza (ili ustipa).

    mene je jednom ustipnuo kad sam bila dijete, za nogu (list) bolilo me taj dan i dosta je bilo nateceno i proslo.

    naravno problem su ko i uvijek anafilakticki sokovi kod ljudi koji mogu biti alergicni na tvari u otrovu.

  8. #158
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo, ja saznala da je ovo zasticena zmija

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i u zg ima sad zmija oko zgrada , otkad ih je prof. Tadić isplahnuo u wc

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Zhabice, stvarno neznam koja je. U svakom slučaju rep joj je bio vrlo tanak. Ova glava je poput romba od moje zmije, a šare nisu razbacane već su pravilne. Meni više liči na riđovku nego na crvenkapicu.
    Susjedu sam pokazala, rekao je da je to "šarulja" i da ih tu puno ima. Šarulja je koja? I pitao me da li je imala rošćić na glavi, što stvarno ne znam jer je nisam gledala.

    U svakom slučaju, moj poriv nije bio ubiti već pobjeći, ali kad se MM vratio odmah je krenuo za njom, u čemu sam ga spriječila.

  11. #161
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    U svakom slučaju rep joj je bio vrlo tanak. Ova glava je poput romba od moje zmije, a šare nisu razbacane već su pravilne. Meni više liči na riđovku nego na crvenkapicu.
    šarulja je jedno od narodnih imena za riđovku.

    po ovom tvom opisu: da je kratka, glava u obliku romba, pravilne šare - to je onda riđovka.

    ono gore sam stavila link na crnokrpicu a ne na crvenokrpicu. no po tvom opisu ipak je ridjovka.

    uh. dobro da ste se sto prije udaljile.

    riđovka, škorpion ... pa di ste to bili? robinzonski turizam?

    aj dobro je proslo.

  12. #162
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam (i) zmijoljubac

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Kud sam isla sve ovo citati!!
    Mrzim, mrzim zmijurine..
    I da vidim bilo kakvu ja bi se skamenila. Fuj.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Anita, svaka čast na hrabrosti.

    Ja ne idem nigdje gdje nema tuša s toplom vodom i wc-a 24//7 , a preduvjet da su tuš i wc unutar smejšataja s čvrstim krovom iznad....

    Nakon takvog iskustva mislim da bih morala kod terapeuta.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Anita, svaka čast na hrabrosti.

    Ja ne idem nigdje gdje nema tuša s toplom vodom i wc-a 24//7 , a preduvjet da su tuš i wc unutar smejšataja s čvrstim krovom iznad....

    Nakon takvog iskustva mislim da bih morala kod terapeuta.
    Ja se polako oporavljam.

    Ali to je trebala biti sasvim ok kamena kuća.... ima sve elemente "normalne" kuće... samo što ima tu prirodu oko sebe.
    No, definitivno sam shvatila da nisam tip za kampiranje, kad niti kuću u prirodi nisam mogla probaviti, tako da će MM (koji voli kampiranje) morat kampirat ili sa drugom ženom ili u nekom drugom životu.
    Još uvijek se sjećam tarantule ispred šatora, tijekom jednog kampiranja sa društvom, a ova zmija mi ne izlazi iz glave već danima i sad čak tu u Zg poskočim na svaku grančicu koja nalikuje zmiji. :/

    Pozdrav svima! Idemo sad u normalan apartman pored plaže u Biograd. Nismo mogli prihvatiti da ove godine nećemo imati lijepo ljetovanje, pa eto idemo ispočetka.

  16. #166
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Idemo sad u normalan apartman pored plaže u Biograd. Nismo mogli prihvatiti da ove godine nećemo imati lijepo ljetovanje, pa eto idemo ispočetka.
    a super! samo gustajte! :D

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Uživajte !

  18. #168
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mene je "moj" gmizavac nekidan podsjetio da je i dalje tu i da mu je dobro. Vidio sam samo zadnjih cca 60cm repa u odlasku.

  19. #169
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Davore, ne mogu se načuditi da si ustao u obranu zmija. Imala sam krivo mišljenje o tebi

  20. #170
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni dobrobit životinja prilično visoko kotira pa zato niti nemam kućnih ljubimaca. Divlje životinje u svom prirodnom habitatu, pogotovo ako ih povremeno možeš ugledati - super. Posebno ako ti je to sasvim blizu. Ahhh

  21. #171
    hrida

    Početno treba mi pomoc...

    ...vidim da tu ljudi znaju dosta o vrstama zmija pa da se i ja raspitam o cudu koje sam sinoc srela.
    u zadru,na kraju grada.okolo ima dosta sume,suhe trave i kamenja (malo o terenu). u vecernjim satima,oko 9 navecer,je lezala na cesti. stala sam da je malo proucim.i sada sam na netu gledala slike raznih zmija u hrvatskoj al to nisam vidjela. po ovim slikama sta sam vidjela ove sare na ledima ima najslicnije poskoku i riđovki,te neke kao amo reci spojene rombove. samo, tijelo joj je bilo crno,a te sare na ledima crvene. bila je duga oko cca 40-50 cm i debela kao kaziprst recimo.
    kad sam joj dosla dosta blizu je onako digla glavu prema meni,pa sam se prepala i otisla. a i ona je isto odgmizala prema rubu ceste.
    dobra je ulicna rasvjeta,pa sam joj tu boju dosta dobro proucila i te boje crno-crvena su bile dosta kontrastne.

  22. #172
    hrida

    Početno pomoc...

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    ja sam (i) zmijoljubac


    ...vidim da tu ljudi znaju dosta o vrstama zmija pa da se i ja raspitam o cudu koje sam sinoc srela.
    u zadru,na kraju grada.okolo ima dosta sume,suhe trave i kamenja (malo o terenu). u vecernjim satima,oko 9 navecer,je lezala na cesti. stala sam da je malo proucim.i sada sam na netu gledala slike raznih zmija u hrvatskoj al to nisam vidjela. po ovim slikama sta sam vidjela ove sare na ledima ima najslicnije poskoku i riđovki,te neke kao amo reci spojene rombove. samo, tijelo joj je bilo crno,a te sare na ledima crvene. bila je duga oko cca 40-50 cm i debela kao kaziprst recimo.
    kad sam joj dosla dosta blizu je onako digla glavu prema meni,pa sam se prepala i otisla. a i ona je isto odgmizala prema rubu ceste.
    dobra je ulicna rasvjeta,pa sam joj tu boju dosta dobro proucila i te boje crno-crvena su bile dosta kontrastne.

  23. #173
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    bok hrida,

    nisam bas sto posto sigurna ali moze bit ili ridjovka:

    http://www.napravi-sam.com/CMS/0091/...a_Ridjovka.jpg
    http://www.oeko-msc.de/VIPERA-BERUS_3.JPG
    http://www.naturephoto-cz.eu/pic/sev...ra-berus-3.jpg


    ili crvenokrpica:

    http://www.egretta.org/galeria/srpski/lzs/situla.html
    tu pogledaj


    mozes li pokusat sama odrediti koja je od ove dvije. sve zivotinje prilagode boje okolisu u kojem zive pa obrati pozornost najvise na sare.

    nadam se da nije bila ridjovka ako je, dobro da si se udaljila.

  24. #174
    hrida

    Početno

    pa po sarama nije bila crvenokrpica nego riđovka-jer su sare bile onako sve spojene,ko spojeni rombovi. vec sam gledala te slike po netu.,al sam mislila da mozda nije riđovka jer nisam vidjela nijednu sliku tako crno-crvene.
    hvala

  25. #175
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    evo nesto zanimljivo i korisno:
    http://www.dzzp.hr/publikacije/zmije_u_RH.pdf

  26. #176
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A! To je ono što su obećali dijeliti u ZOO-u i drugdje. HVALA!

  27. #177
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Malo podižem topic. Ovo ljeto, zmije često dolaze u naše dvorište. Budući da nam se djeca igraju u dvorištu uvijek ih uklonimo (odnesemo malo dalje u polje). Međutim to nije uvijek lako izvesti jer se one jako migolje. Jučer, recimo, imali smo malu bjeloušku ludu ko kupus, dobro smo se oznojili dok smo je odnijeli. Sikće, baca se na sve strane, budući da je jako tanka jako se lako izmigolji. Zanima me postoji li neki lagan način za privolit gmizavicu na suradnju . Ja sam si to zamislila ko neku dugačku štipaljku kojom bih je lagano stisnula (ko rukom) i onda je preselila. Ne znam kakve su one štipaljke s drškom za skupljanje smeća. Help... Nisam strašljiva, ali siktanje u meni ipak izaziva nelagodu, a mi MM baš nije hladan ko špricer iako se trudimo pred djecom biti cool jer ne želim da budu paničari.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •