Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Plinsku ploču za kuhanje ili na struju?

  1. #1
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Plinsku ploču za kuhanje ili na struju?

    Razmišljamo i razmišljamo, ali zaključka još nema.

    Zanima me što je po vašem mišljenju bolje i isplativije kupiti ploču za kuhanje na plin ili na struju?

    Nova informacija koju sam čula jest da današnje ploče na struju troše manje energije nego što plinske troše plina... te da je isplativija...
    E sad...

    Štvo vi imate i koliko ste istom zadovoljni?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pojma nemam o novim plocama za kuhanje, ali ja od 1997 imam sve 4 ploce na plin. super mi je i jednostvano mi je lakse kuhati na plin. inace doma nemamo gradski plin, vec smo na plinskoj boci, zivimo na 3 katu bez lifta, ali danas narucis bocu plina i doceka te doma smontirana, tako da ni nosenje iste nije problem. sad da li ti je pomoglo ili ne, ne znam.
    mada iskreno mi se jako svidjau one keramicke ili kako se vec zovu ploce. pa bi mozda ipak nabavila ovako nesto

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mi imamo ploču na plin, i kuha se svakodnevno, iako je i plinski bojler, ljeti imamo neki smiješno mali račun za plin.
    Ja sam ipak odlučila slijedeći put uzeti staklokeramiku i to bez gumbića, ubi me ribanje plinske ploče od inoksa i skidanje svih djelića...

  4. #4
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mi imamo staklokeramičku, skroz glatku i ravnu (gumbići su na dodir, ako me razumiješ, ne znam kako se to zove točno), jako sam zaodovljna, površine za kuhanje su prilagodiljiva veličini lonca, lagano se održava...

    Oko potrošnje ne znam, ne pratim i ne računam tak da oko toga prepuštam nekom drugom.

    Jedino mi se u početku znalo desiti da ne obratim pažnju kod kupovine novog lonca pa kupim onaj koji nije prilagođen staklokeramici!

  5. #5
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Meni se isto sviđaju te staklo keramičke ploče, ali kako imam zemljano posuđe ne znam koliko je ono prikladno.

    Razmišljam si opet što ako nestane struje... čovjek si ne može niti vodu ugrijati... a ako nestane plina lako se nabavi neki pomoćni rešo za nuždu...

  6. #6
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja imam 2 plinske i dvije one druge, pretpostavljam staklokeramika
    sad bih volila da sam uzela sve plinske jer ove druge dvije uopće ne palim, nemam naviku, pa stalno kuham na ta dva kola

  7. #7
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    A pazi sad - mi imamo i grijanje i bojler i kuhanje na struju!

    I tako već pet godina - niti jednom do sada nismo imali situaciju koju opisuješ, premda, da, i meni se tu i tamo mota to po glavi... no, sada vidim koliko se rijetko ti nestanci struje zapravo događaju ili koliko su kratkotrajni!

    Kakvo je to zemljano posuđe?

  8. #8
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Mi prezadovoljni sa staklokeramickom plocom (5 godina), ne brinemo jel ima/nema plina, zagriju se u roku par sekundi, a tave nisu "karbonizirane".

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja navikla na plin. Kad slučajno moram nešto skuhati na struju po-lu-dim! Ne znam i gotovo. E sad, da moram naučila bi, ali kad ne moram biram plin.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma odmah naucis, pogotovo ako nema izbora. I ja sam cijeli zivot kuhala na plin (osim, recimo, nekih umaka sa sirom koje bi sporo grijala na struji) i sad odjedom - ni plina, ni struje vec indukcija! Prvih dva puta mi se cinilo da samo eksperimentiram, ali sve je ispalo jednako kao sto bi i na plinu.

  11. #11
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    prije dva tjedna kupila staklokeramiku tri plina-jedna struja i za sada prezadovoljna.
    prije sam imala onu običnu istro tri-jedan, ali ova staklokeramika mi se puno lakše očisti i ljepše izgleda.

  12. #12
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa
    Kakvo je to zemljano posuđe?
    To ti je posuđe od gline. Kažu da je u takvome posuđu najzdravije kuhati i peči...

    Dobila sam cijeli set za vjenčanje... odličan je!

  13. #13
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Uvijek plin

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    ja navikla na plin. Kad slučajno moram nešto skuhati na struju po-lu-dim! Ne znam i gotovo. E sad, da moram naučila bi, ali kad ne moram biram plin.
    X

  15. #15
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja imam 3 plin 1 struja i to mi je optimalno.

    Postoji nešto što volim kuhati na struju, kada mi površina lonca treba biti konstantno i cijela zagrijana.

    Prijateljica ima staklokeramiku na indukcijsku struju, ali za to trebaš imati posebne lonce (da se na njih hvata magnet), to je meni preskupo trenutno, mijenjati komplet posuđe a imam super kvalitetno rostfrei suđe koje nije indukcijsko. :/

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo bas neki dan nasli u Ikei (istinabog ovdje, ali sumnjam da Austrija ne bi imala) set od tri lonca s poklopcima i jedne velike teflon tave, sve za indukcijsko kuhalo. Cijena seta: 39.90 dolara, a jako sam zadovoljna.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

  18. #18
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    osobno imam indukcioni stednjak, i ne mogu ga nahvaliti, velike je snage, ima brzinu odziva plina, ali je snaga veca nego kad sam koristila plin tako da se sve puno brze zagrijava, i smanjenje temperature je isto tako trenutno.
    fantasticna stvar, indukcioni stednjak...

  19. #19
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    u ovom stanu imamo samo na struju, onaj staklokeramicka ploca. prije sam imala sva 4 plin i to je super, meni. a i zdravije je na plin.

  20. #20
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Citiraj enchi prvotno napisa
    Kakvo je to zemljano posuđe?
    To ti je posuđe od gline. Kažu da je u takvome posuđu najzdravije kuhati i peči...

    Dobila sam cijeli set za vjenčanje... odličan je!
    Ne radi link!
    Ali, ok, sad kužim!
    Hvala!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    imam staklokeramičku dva plin, dva struja i to mi je ok, kuham na plin jer mi je brže i lakše reguliram

  22. #22
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj polonca prvotno napisa
    kuham na plin jer mi je brže i lakše reguliram
    potpis na ovo!

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj polonca prvotno napisa
    kuham na plin jer mi je brže i lakše reguliram
    potpis na ovo!
    To sam i ja mislila dok nisam isprobala indukciju.

  24. #24
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj polonca prvotno napisa
    kuham na plin jer mi je brže i lakše reguliram
    potpis na ovo!
    To sam i ja mislila dok nisam isprobala indukciju.
    definiraj mi indukciju?

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Onak' kak je ja kuzim...

    elektricno kuhalo na kojem se koristi posebno posudje (mislim da, osim posebne oznake da je za kuhanje na indukciju jos prolazi test magnetom - ako drzi magnet, dobro je, ako ne... nikom nista). Jako brzo grije, ali kad pomaknes posudu, ploca nije vruca, vec samo blago topla jer sva energija odlazi u lonac. Isto tako, neovisno o velicini lonca, kuhalo grije samo pokrivenu povrsinu. Ako stavis prst tik do posude, nema znakova topline.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Nama plin nikad nije dolazio u obzir. Ja imam osjetljiv njuh pa mi uvijek smrdi i imam osjećaj da negdje pušta i iskreno uvijek bi se mislila jesam ga zatvorila...dijete radoznalo u kući i td.
    Imamo ploču 2 indukcijska + 2 high speed i to nam idealna kombinacija.
    Za reguliranje i sve ostalo potpisujem Kaae, indukcija je zakon!

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj erina prvotno napisa
    Nama plin nikad nije dolazio u obzir. Ja imam osjetljiv njuh pa mi uvijek smrdi i imam osjećaj da negdje pušta
    tako sam i ja na početku i mislila kako će brzo letit iz moje kuće, a navikla se da nisam ni skužila kada i kako. sad se ne bih mijenjala za sto strujića.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Ja imam tri plina i za silu jednu struju, koju NIKAD nisam upalila, samo ju moram prat kad mi nešto pokipi okolo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Prije sam se uvijek užasavala struje jer je trajalo sto godina dok bi se nešto skuhalo. No kako u trenutnom stanu kuhinja nije baš velika i nije bilo mjesta za plinsku bocu odlučila sam se za staklokeramiku sve 4 ploče na struju i prezadovoljna sam. Nisam osjetila neki problem pri prelasku sa plina na staklokeramičku ploču. A nije ni problematična za održavanje.

  30. #30
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Problem je jedino kad nema struje :/
    Eto, kod nas u kvartu su u petak od 8 do 13 nešto radili i u tom slučaju nema ručka.

  31. #31
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    bila sam plinski tip dok nisam isprobala indukcijsku ploču. mrak! ko plin samo puno brže, čišće, jednostavnije. nema gumbića (regulacija na dodir) pa čistim samo ravnu glatku ploču, za razliku od plinskog (kad se sjetim iskipjelog mlijeka, začepljenih dizni, grrrr...). nema gubitaka energije kao na običnoj struji ili plinu jer zagrijava samo područje ispod lonca. mane (s kojima sam se naučila nositi zbog svega prije navedenog): skuplja od ostalih, stvar poskupljuje jer ne podržava svako posuđe, složena elektronika se zna zblesirati (imam electrolux) pa resetiram na osiguraču . glasam za indukcijsku!

  32. #32
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Ipak se odlučili za plinsku i to sva 4 na plin.

    Ovu ploču.

  33. #33
    boby

    Početno

    Vidim ovdje dosta hvale indukcijske ploce. Ali mene ipak zanima kakva je potrosnja u odnosu na plin ? Jer ako meni traje plinska boca od 100 kn nekih 2 mjeseca , koliko bi se potrosila struje sa indukcijom ?

  34. #34
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj boby prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim ovdje dosta hvale indukcijske ploce. Ali mene ipak zanima kakva je potrosnja u odnosu na plin ? Jer ako meni traje plinska boca od 100 kn nekih 2 mjeseca , koliko bi se potrosila struje sa indukcijom ?
    i mene zanima kolika je razlika u potrošnji plin/struja

  35. #35
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ne znam kolika je točno potrošnja jednog i drugog jer nikad nisam računala, ali od kad smo prešli s plina na indukciju rata struje nije nimalo porasla. kuha se svakodnevno.

  36. #36
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kolika je točno potrošnja jednog i drugog jer nikad nisam računala, ali od kad smo prešli s plina na indukciju rata struje nije nimalo porasla. kuha se svakodnevno.
    hvala na odgovoru!

  37. #37
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ja imam keramičku 3+1 i još nisam niti jednom upalila struju, odnosno jesam kad pečem kestenje
    Uglavnomimali smo situaciju ove zimekad je nestalo struje i naravno centralno ne radi a nemamo nikakvu drugu opciju za grijanje.
    Bila je večer i bilo je poprirlična zima i onda smo se dosjetili da upalimo plinska kola i nečeš vjerovati da je radilo cjelo vrijeme kako nije bilo struje, A nije je bilo poprilično dugo oko dva sata, i baš nam je bilo ugodno i toplo.Iskreno baš sam bila iznenađena kako može lijepo i to zagrijati a boravak i kuhinja su mi spojeni i nisu mali sve skupa ima oko 30kvadrata

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja od kad sam pocela kuhati sam kuhala na plinu. Osim zadnjih 9 mjeseci kojih kuham na indukciju.
    I glasam za indukciju

    I dalje mislim da je kuhanje na plinu ipak mrvicu zgodnije sto se tice samog kuhanja (osim za brzinu zagrijavanja, tu je indukcija definitivno brza). No prevagu donosi to sto nakon kuhanja samo prebrisem plocu, ako prekipi mogu odmah maknuti posudu, obrisati plocu u dva poteza i nastaviti kuhati. I imam ormaric vise jer nemam bocu.

    i da, rucke od rajngli su hladne iako unutra kipi
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.10.2013. at 13:03

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ja jednu bocu plina imam skoro 6 mj, svaki dan kuham, to je zanči nekih 100 kn, a struje bi me sigurno izašlo više

  40. #40
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja ne mogu komentirati efekt na ratu jer smo istovremeno kupili sudjericu i plocu i novi frizider da zamijeni stari. I rata struje nam je na kraju sad manja.

    A i nije sve u par kuna vise ili manje, no tko jednu bocu plina potrosi za sest mjeseci kuhajuci nece ga ni struja a indukciju puno doci (mozda malo vise, mozda malo manje) iz jednostavnog razloga sto kuha jako malo....

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    pa i nekuham jako malo, svaki dan ručak, dosta često kremeza kolače, kavu... samo što niko nije promislio zašto ovi što voze plin je dostava besplatna... zato što u boci nema isto plina kao i na benzinskoj kad se kupi pa kraće traje.. zato meni nije mrsko otić do benze po bocu plina

  42. #42
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja ne bi imala bocu jer je priključak za plin u kuhiniji. No, stan koji bi kupili je nov i namješten i ima tu ploču za kuhanje, pa ne znam da li da je mijenjam ili ne, pošto sam navikla na plin već godinama.

  43. #43
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    naravno ni financijski aspekt nije zanemariv pošto kuham svaki dan

  44. #44
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    naravno ni financijski aspekt nije zanemariv pošto kuham svaki dan
    Pa ako si sigurna da je indukcijska a ne staklokeramika, ne mislim da ti se nesto specijalno ne isplati. Pogotovo ako ti sudje radi i kad pomislis na dodatni trosak nove ploce za plin. Naravno vjerojatno bi ovu mogla prodati pa bi se pokrila, no mislim da bi trebala joj prvo dati sansu...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.10.2013. at 14:06

  45. #45
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mi smo ovu borbu mučili prije nekih pola godine, razmišljali da li uzeti indukcijsku ili plin i na kraju se odlučili na staklokeramičku ploču sa 3 kuhala na plin i jedno indukcijsko mjesto.. Indukcijsku sam do sada jednom upalila da vidim kako se zagrije ( zagrije se za sekundu) , pokušala sam na njoj ispeći kokice i izgorile su. Da ne pričam da je uz indukcijsku potrebno uložiti i u nove lonce koji smiju na nju.. Plin upalim, vidim ga i nariktam točno kako želim, ugasim i nisam se do sada ni jednom spekla ( dok sam na ravnu indukcijsku odmah stavila ruku jer sam zaboravila da bi mogla biti vruča) ..

    Ovo je dakle iskustvo, a prije njega smo se odlučili na plin jer su nam tako govorili svi oko nas koji su imali iskustva , uvjeravali su nas da je razlika u cijeni režija zanemariva, gotovo da ni ne postoji.. A stvarno, kako i ja puno kuham , nije me do sada ni jednom neugodno iznenadila uplatnica..

  46. #46
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Imam staklokeramiku s dva plina i dvije struje. Dio oko plinskih plamenika je grozan za cistit: ogrebem ruku, potrgam spuzvicu, izmrvim papirnate rucnike, neprakticno skroz.
    Glasam za struju. Jednostavno za cistiti, a kuhanje je meni potpuno isto na plin i na struju.

  47. #47
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    imamo staklokeramičku strujnu od Gorenja ECT680ORA i prezadovoljni, lako se čisti, uvijek lijepo izgleda. prije smo imali plin, al brzo se prilagodiš. iduća je definitivno indukcijska
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 06.10.2013. at 09:49

  48. #48
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Imamo 3 plin i 1 struja. Ovu na struju sam upalila mozda 5x u 6 godina. Ono sto mene najvise smeta kod plina (gradski) je sto stvara ljepljivi sloj po kuhinji. Kuhinja je puno drvo pa ju bas ne mogu sa svacim cistiti. I jos jedan problem, na plinu se sudje puno prije unisti. Ali s druge strane, naviknula sam se i kad negdje kuham na struju to mi predugo traje. S indukcijom nemam iskustva.

  49. #49
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    danas sam baš kod svekrve kuhala kavu na plinu i podsjetila se koliko mi je drago da smo prešli na indukciju. neusporedivo brže zakuha, pogotovo ako ima opciju power boost i nema nikakve masnoće oko elemenata. o čišćenju ne trebam ni pričati. samo pošpricam sredstvom za stakla i ko nova je. prije ove indukcijske ploče smo imali staklokeramičku sa 2 plina i 2 struje i ta strujna kola mi nisu bila baš draga. ni što se tiče vremena zakuhavanja ni kasnije regulacije temperature. na indukciji je to sve neusporedivo brže i lakše.

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Jel netko u zadnje vrijeme kupovao indukcijski štednjak.
    Google mi ništa ne izbacuje osim ploča.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •