Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: otisci bebinih dlanova i stopala

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno otisci bebinih dlanova i stopala

    dakle, jel koja od vas radila to svojoj bebi?
    naime, ja bih htjela napravit ili odlijev ili otisak malih stopala i dlanova na papiru, al ne znam čime i kako :? ... ima li tko kakvu ideju?

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    jesmo, super uspomena, imamo i fotke dok smo to radili .
    ima u knjižarama za kupiti onih netoksičnih boja koje su namijenjene za slikanje prstima, pa samo namažeš dobro stopalo i/ili dlan, pritisneš na papir, pustiš da se osuši i to je to!
    i obavezno na poleđini napišeš ime bebe i datum :namig:

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ovo je bilo brzo! svaka čast :D !

    puuuuno hvala, jurim već sutra u prvu knjižaru!!!

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    slučajno sam baš sad bila na forumu .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    mi smo pokušali, ali to je bilo nemoguće.
    Vito je bio skroz divlji i nismo uspjeli.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo umijesili "tijesto" pola brasna, pola soli i vode do zeljene cvrstoce. oblikovali elipsu i u to utisnuli dlan i stopalo.poslije smo obojali (i pokajali se)

  7. #7
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo napravili otisak stopala sa temperom, a ruku tek planiramo (sa punih mjesec dana jer nije htjela otvoriti sakicu).
    I tako mi je slatko to na papiru...

  8. #8
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Napravili sa Das masom, prvi put ispalo malo traljavo jer sam ruke previše močila u vodi ali neki dan smo ponovili i ispalo je super!
    Treba masu izrađivati bar 10 minuta, onda valjkom poravnati (mi smo to valjali na drvenoj dasci a između smo stavili papir za pečenje). Kad se napravi otisak, urede se rubovi i izbuše rupice i može na sušenje (ne na sunce).

  9. #9
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    mi smo napravili otisak stopala sa temperom, a ruku tek planiramo (sa punih mjesec dana jer nije htjela otvoriti sakicu).
    I tako mi je slatko to na papiru...
    Jadro, mi smo mu uspjeli rukicu stisnuti na papir u snu - onda je opusti. Samo trebate pogoditi pravu fazu sna, da spava ko top

  10. #10
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mi jesmo ali na Mejrine majice i gegice. Ne na papir. Cak sam i otkuhavala gegice u masini i super ko nista!

    Ponekad nesto slatko i napisemo ko: 100 % Sugar, Princess, Malo Sunce (odakle mi ovo? ) Big Sister, Mejra itd.

    Moracemo i na papir probati pa uokviriti!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    i mi k'o i apricot (samo nismo obojali), pa se zara svako malo sjeti da bi ona papala svoj kruhić.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Ja sam (nakon skoro godinu dana razmišljanja) napravila otisak običnom šminkom i uokvirila u staklo (jer se to u biti nikad ne osuši do kraja) i to na posebne papire iz papirnice. U snu, sigurno netoksično, poznate metode skidanja..

  13. #13
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Može se i s tekućim puderom na neku tamnu podlogu.

  14. #14
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Mi isto imamo napravljene otiske sa 2 mjeseca starosti (dlanove i stopala) a sa 8 mjeseci smo uspijeli napraviti samo otiske stopala.
    Boju sam dobila od kume, sad je kuma opet trudna :D , pa joj planiram boju vratiti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo za one malo vjestije i kojima se da s tim zezati, a isplati se...
    utisnuti dlanove ili stopala u plastelin, dough, tijesto tj. u bilo sto sto daje dobar i precizan otisak. u taj otisak tj. "negativ" uliti gips (gips ima za kupiti u svakoj kemoboji sa uputstvom za upotrebu) i kada se gips skrutne izvaditi "pozitiv". dalje se gips moze lijepo bojati...moze se zalijepiti na neku pozadinu pa uokviriti itd...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Mi biseri,smo namazali djetetu dlanove sa crnom temperom,napravili otisak na bijelom papiru,ma sve super,divno,ali smo zaboravili da za 2 dana idemo doktoru,a crna tempera se zavukla pod djetetove noktiće...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Moja Lucija se otima kad joj pokušamo namazati dlan ili stopalo i otisci onda ispadnu kao da ih je sama radila, ne zna se jel stopalo il' nos
    Ima tko savjet? Mogu pričekati da zaspe ali onda bi boja kojom ću je trackat trebala biti neka koja se lako i brzo skine dolje.

  18. #18
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    hm,onda ti valjda ostaje šminka kao opcija,nju možeš i sa onim maramicama za šminku prebrisati.mi smo radili u terakoti i na papiru sa onim bojama baš za to-ima ih u mulleru.

  19. #19
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    Mi jesmo ali na Mejrine majice i gegice. Ne na papir. Cak sam i otkuhavala gegice u masini i super ko nista!

    Ponekad nesto slatko i napisemo ko: 100 % Sugar, Princess, Malo Sunce (odakle mi ovo? ) Big Sister, Mejra itd.

    Moracemo i na papir probati pa uokviriti!
    kojom bojom?

  20. #20
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja imam otisak ruke u glinamolu, savršeno je ispao i još uvijek ga čuvamo.
    Dok je bilo svježe, probušila sam rupicu i sad se može provući konopčić i visiti na zidu, a može i biti naslonjeno na nešto.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi smo dobili na poklon neku smjesu tipa gipsa koja je bas za te otiske, jos uvijek nismo napravili
    Najvise zato jer imam osjecaj da on nece lijepo ispruzit dlan nego ce htjet to sve zagrabit, pa stalno cekam da jos malo naraste da mu mogu objasnit.
    E da, to smo dobili kad se rodio

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    koksy, kako se to zove? znaš možda gdje je kupljeno?

  23. #23
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Imaš ovdje http://minishop.t-com.hr/bebuska/Groups.asp?gid=11

    Ja imam i zadovoljna sam. Ful jednostavno za napraviti.
    Planiram sada kupiti i za mlađeg.

  24. #24
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi amo kupili takvu knjigu u Kiki za nekih 100-njk kuna...al je veća, desno u okvir nam stala rukica nogica a MIha je imao već 10 mj kad smo t radili....

    sad planiram kupit Fimo masu ili nešto pa napravit za 2. rođendan otiske

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    S Fimom bi mogla napraviti lijepe otiske pošto je već veliki pa može "nagaziti". Pazi samo da uzmeš onu na kojoj piše "soft", podatnija je od klasične.
    Ovo u Kiki, to je s bojom za otiske ili s nekakvom masom za modeliranje? Isplati li mi se to uzimati (s obzirom da moja dvomjesečna beba nema strpljenja ni sklonosti za to)?

  26. #26
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ovo u Kiki je sve bilo na njemačkom pa nisam baš sigurna što je bilo...al dobili smo tu masu koju smo razvaljali u okviru, utisnuli nogicu i rukicu (jako lako je išlo i brzo bilo gotovo)...onda se ostavi 2 dana da se suši i mi smo obojali temperama...(dobije se neka kutijica sa bojom kao kreda al nismo skužili što sa tim a i bila je roza bpja...
    evo naš uradak

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    54

    Početno

    napravi se smjesa od brašna, soli, vode i glicerina (moram potražiti koji su omjeri), razvalja, utisnu ručice i nožice i suši se neko vrijeme u pećnici.
    MOže se pofarbati i uokviriti

  28. #28
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Podižem ovu temu. Imamo jednog profi mlatača rukama i nogama kad god je budan. U snu sve to skupi i ne popušta. Ova ideja sa smjesom od brašna, soli i vode ne čini se loša.....šminku nemam....boje mogu kupiti, no ima li u našem slučaju smisla....Potrošili smo kilu gipsa za neki jadan otisak nožice za očajne baku i dedu. Drugi čekaju. A nitko nije napisao strategiju uzimanja otiska...

  29. #29
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    probala sam sama napraviti smjesu i jedva ulovila otisak noge.
    probala i kupovni glinamol i isto jedva ulovila nogu.
    probala i puderom u prahu uzeti otisak na onaj široki selotejp (po uzoru na CSI ) pa zalijepiti na tamni papir.
    probala bih tekućim puderom, ali kako to sačuvati? isto selotejpom? sad mu je već dlan povelik (5 mj).
    problem je što uvijek zgvrči dlan ili stopalo te što treba dosta stisnuti pa se onda probudi i buni, a nas strah da mu ne slomimo koju košćicu.

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  31. #31
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    imam od Lipe i JM iz rodilišta otisak stopala na papiru (čestitka), babica je odmah napravila, ali ne znam kakvu je boju koristila.
    Čuvam im to u radosnicama

  32. #32
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Cure, koju ste boju koristili? Mislila sam pinviniću obojati stopala pa utisnuti na papir. Vodene boje prepostavljam ne dolaze u obzir?

  33. #33
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Dolaze jer su na vodenoj bazi. Nama je to bila jedina opcija nakon što smo uništili vreću gipsa, naravno, bez uspjeha.

  34. #34
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Onda cu tako probati.
    Kako je vama uspjelo ili ste odustali?

  35. #35
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ima u Muller-u onih boja za djecu za crtanje rukama. To je možda i bolje od vodenih.

  36. #36
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Nama je primalja čim se rodio s nečim napravila otisak za čestitku, al ne znam s čime

  37. #37
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Onda cu tako probati.
    Kako je vama uspjelo ili ste odustali?
    Ima neki krnji gipsani uspjeli pokušaj i krasi zid bake i dede. Prestrašno nešto. Ljubav je slijepa, kažu.
    Kupili hamer, u plitku ravnu posudu razmutili vodenu, umakali nogu i pravili stotinu otisaka da imamo koji suvisli. Ubacili u okvir i rekli bi ljudi finog li djeteta.
    Posljednje uređivanje od palčica : 16.10.2013. at 22:35

  38. #38
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ahhhaha, odlično
    Mi smo mislili za Božić pokloniti svakom sliku malog s tim osobama i kraj toga otisak nogice ili rukice. Mislili smo napraviti jedan dobar otisak pa ga kopirati, jer mi treba 5 takvih!

  39. #39
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    finger, ako i ne uspije, dobro ćete se zabaviti i napraviti dobar nered. i fotografije vas kako pokušavate, mogu biti super uspomena.
    mi imamo 2-3 polu-uspjela otiska nožice u domaćoj smjesi i jedan ručice u glinamolu.
    nisam još posve odustala.

  40. #40
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ma da, probat cemo! Ocekujem urnebesnu zabavu I turpo sporku kucu, ionako bi tribalo zidove opiturat

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    To je baš fora

  42. #42
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo jedan super otisak za napravit sad na moru u pijesku i kasnije je super fotka za na zid
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •